Veteráni vybojovali čtyři půlmaratonské medaile

behej.com | 01.04.2014 | přečteno: 1392×

O víkendu se konal v rámci Mistrovství světa Masters v Atletice v Budapešti půlmaratonský závod a čeští reprezentanti vybojovali tři individuální a jednu týmovou medaili.

V kategorii M35 vybojoval titul Mistra světa Vladimír Srb z Jihlavy v čase 1:09:25, stříbrnou medaili získal Jiří Brychta z Havlíčkova Brodu – závodící za TJ Nové Město na Moravě v čase 1:11:03 a společně s Jiřím Markem, který byl 20. – 1:23:09 získali stříbrnou medaili v týmech, když skončili za Ukrajinou a naši porazili Rusko, Španělsko, Německo, Rakousko, Finy a Maďary. V kategorii M50 získal další medaili pro Českou republiku Pavel Kratochvíl v čase 1:15:35.

Další umístění našich závodníků:

M40 – 18. Čáp O. – 1:20:41, 26. Reihon J. – 1:26:19, 38. Muzikář M. – 1:41:51 – V týmech 6. místo.

M45 – 23. Jansa J. – 1:19:49, 24. Malík – 1:20:13, 31. Bartoš D. – 1:27:07 – V týmech 5. místo.

M70 – 17. Kocian – 1:53:11

W65 – 6. Ledlová N. – 2:08:26

Mistrovství světa se celkem zúčastnilo 3821 závodníků z 70 zemí světa.

Další dvě velké veteránské atletické akce se budou konat 14.6. Mistrovství Evropy v běhu do vrchu Polsko Nowa Ruda, 22.-31.8. Mistrovství Evropy Turecko Izmír (dráhová 5ka a 10ka a maraton) a 6.9.2014 Mistrov­ství světa v běhu do vrchu Rakousko Telfas (nahoru-dolů) Více informací na www.atletika.cz (členská sekce – veteráni – kalendář akcí).