Rekordní Rohateckou desítku ovládl Martin Kučera

Luděk Durďák | 08.05.2014 | přečteno: 2549×

Jediný, kdo Martinu Kučerovi dokázal alespoň do poloviny závodu sekundovat, byl jeho bratr Lukáš. Nakonec zaostal o více než minutu. „Běželo se mi dobře. Mám to tady rád. Trošku jsme s bráchou pomýšleli i na atak rekordu, nakonec to ale nevyšlo. Zlobil hlavně nevyzpytatelný vítr, který se na okruhu neustále točil,“ zhodnotil svůj výkon vítěz.

Třetí místo s velkým odstupem obsadil Andrej Foltýn z AKV Bratislava. Vidět byli i veteráni, mezi čtyřicátníky si vedl nejlépe Petr Kadlec z Milotic, celkově pátý. Velký souboj svedli v padesátnících bývalý maratonský reprezentant Vlastimil Bukovjan z Otrokovic a Pavel Kratochvíl ze Sokola Rudíkov. Úspěšnějším z dvojice se stal nakonec časem 34:17 Bukovjan.

Pětikilometrovou trať žen si podmanila za slovenský Bardějov závodící Lubomíra Maníková v čase 17:44. Druhou Irenu Pospíšilovou z AHA Vyškov porazila o minutu a čtvrt. Třetí příčku obsadila hodonínská Jana Kadlecová.

Jednadvacátá Rohatecká desítka přilákala na start rekordních 154 běžců. Další téměř tři stovky startovaly v dětských kategoriích, doprovodných závodech štafet a in-line bruslařů.