Brněnský pohár odstartoval vítězstvím Ryšky a Jančaříkové

tisková zpráva | 16.05.2014 | přečteno: 2579×

Nejstarší účastnice, paní Dana Ellingerová (roč. 38), která je již stálicí toho poháru, doběhla na krásném 284 místě.

Pohár, který i v letošním roce nese stejný název díky dvěma hlavním partnerům, založila brněnská běžecká legenda Ing. Jaroslav Kocourek. Kvalita a všeobecná oblíbenost poháru byla za loňský ročník oceněna Českým atletickým svazem zařazením mezi TOP 10 největších běžeckých seriálů v České republice.

Rok co rok, se tak vždy první středu po Pražském maratonu schází parta běžeckých nadšenců, kteří se těší na 20 závodů, které završí Svatováclavský běh v Blažovicích. Stalo se tak i letos, kdy startovní výstřel, který zazněl pár minut po osmnácté hodině, vyslal na trasu dlouhou 6 km celkem 293 natěšených závodníků ve 12 kategoriích.

TRIEXPERT ASICS CUP, který i letos získal záštitu primátora města Brna Romana Onderky a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pana Stanislava Juránka tak zažil úspěšný start do nové sezóny.