RunTour v Plzni zaběhli nejrychleji Jaša a Sekyrová

tisková zpráva | 17.05.2014 | přečteno: 3693×

Tomáš Jaša, Jan Kohut a Martin Šmíd. To je pořadí tří nejrychlejších účastníků sobotní Česká pojišťovna Mizuno RunTour v Plzni. Vítěz závodící za TJ Baník Stříbro zaběhl tamní desetikilometrovou trať za 31:55. V ženách hladce zvítězila Ivana Sekyrová (36:10) před Radkou Churaňovou (38:18).

Hlavně, ať neprší, znělo přání všech účastníků RunTour v Plzni. Zamračené nebe nad Štruncovými sady nevěstilo nic dobrého, ale nakonec se nad závodníky umoudřilo a nespadla z něj ani kapka.

V 15 hodin začali návštěvníci RunTour opouštět areál ve Štruncových sadech, o deset minut později se spustil z plzeňského nebe pořádný slejvák. Už to samotné hovoří o tom, jak byl závod v západočeské metropoli úspěšný a šťastný.

A nejen to, také rekordní. Vždyť startovní listina byla plná týden před závodem, do cíle nakonec doběhlo téměř 1 200 běžců. „Byl to skvělý závod, parádní atmosféra, povedená trať. Jsem mile překvapen,“ přiznal po závodě vítězný Tomáš Jaša.

Na startovní listině se objevila řada známých jmen. Z těch hereckých například Dalibor Gondík, z těch sportovních pak Kateřina Emmons nebo Lukáš Konečný. „Já jsem z RunTour nadšený jako vždy,“ smál se v cíli Gondík, který běžel trať na 5 i 10 kilometrů.

„Musím přiznat, že jsem si to užila. Netlačila jsem na čas, trať si hezky proběhla, pokochala se okolím. Pořadatelé to měli hezky připravené. Ráda přijdu zas,“ usmívala se spokojeně v cíli olympijská vítězka ve sportovní střelbě.

A co na závod říkal boxer Lukáš Konečný, který nesplnil svůj cíl, zaběhnout závod na 5 kilometrů pod 20 minut? „Přecenil jsem své síly, po cestě na závod si nedal ideální svačinu a tohle je výsledek. Při běhu jsem se necítil moc dobře,“ přiznal bývalý světový šampion. Ani to ho ale neodradí od dalších závodů. „Já se vždycky rád zúčastním, navíc mám co napracovat,“ zůstal pozitivní Konečný.

Další závod RunTour se koná v Hradci Králové v sobotu 14. června. Budeme se na všechny účastníky těšit.