Olomouc viděla skvělou desítku v podání Evy Vrabcové-Nývltové

behej.com | 17.09.2014 | přečteno: 5204×

Skvělý osobní rekord 33:34, nejlepší čas za poslední roky a jasné vítězství v ženách si při sobotní desítce RunTour Olomouc připsala 28letá Eva Vrabcová-Nývltová. Tato běžkyně na lyžích s přehledem porazila domácí Petru Kamínkovou (35:55) i další výtečnou vytrvalkyni Ivanu Sekyrovou (36:01). V mužích zvítězil Martin Kučera (32:21), druhý doběhl jeho bratr Lukáš a třetí pak Karel Ketner. Celkem na Hanou zavítalo přes tisíc běžců. VÝSLEDKY

Bratři Kučerové měli za sebou náročný závod do vrchu a plánovali volný víkend. To ale jen do chvíle, než začal starší Martin svého bratra hecovat. „Poběžíme RunTour v Olomouci, máme to kousek,“ pronesl chvilku před spaním a oba začali plánovat další závod. Volba „last minute“ to byla skutečně povedená, jako elitní atleti se splněným limitem dostali druhý den místo na startu a mohli vyrazit. Výsledek? První a druhé místo.

Snadný běh olomouckými Smetanovými sady to ale rozhodně nebyl, na záda jim dýchal Karel Ketner a také překvapivě elitní česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Ta převálcovala všechny soupeřky a s velkým náskokem triumfovala ve své kategorii. „Běhání mě strašně chytlo, navíc se mi daří sbírat i pěkné výsledky, tak proč v tom nepokračovat?“ položila si otázku pátá ze zimních her v Soči. Po triumfu na liberecké RunTour je to pro ni další výrazný úspěch.

Pořadatelé olomouckého závodu potvrdili, že závod byl oficiálně změřen a měl tedy opravdu přesně deset kilometrů. Eva tedy zaběhla nejlepší desítku mimo dráhu nejméně od roku 2008, od kdy vedeme naše tabulky!

Až třetí skončila další česká olympionička, tentokrát však z letní olympiády v Londýně, Ivana Sekyrová. „Já pomalu začínám snít o vítězství v celkovém pořadí RunTour, to je můj cíl a dnešní bronz by mě k němu mohl posunout,“ přemýšlí Sekyrová, která si tak nenechá ujít závěrečnou RunTour v Praze na Ladronce.

Na trůně by ráda vystřídala dřívější suverénku seriálu Květu Peckovou. Tu bohužel souží jedno zranění za druhým, a tak téměř celý letošní ročník vynechala. „A trošku mi to ulehčila. Ale samozřejmě je to škoda, s Květou by to byly skvělé souboje,“ přemítá Sekyrová o možné konfrontaci.

Té se však nedočká ani v Praze, kde se běží v sobotu 4. října finále. „Bude tam dvojnásobek běžců, takže se poběží o dvojnásobné body do hodnocení. Buďte si jisti, že mě tam uvidíte,“ upozorňuje a po očku sleduje reakci trenéra. „On je rád, sám mi RunTour doporučil,“ vysvětluje.

Útok na celkové vítězství ji vynahrazuje i to, že v jednotlivých závodech neexceluje. „Mám skvělé soupeřky, musím přiznat, že mají lepší formu a jsou zkrátka rychlejší,“ uznává sílu přemožitelek. „Bronz z Olomouce beru, jsem na bedně a první místo ve Velké RunTour se přiblížilo.“