Rekordní Memoriál Karla Raise v Lounech

tisková zpráva | 03.05.2015 | přečteno: 3108×

Na start 26. ročníku silničního běhu Memoriál Karla Raise se v sobotu 2. května postavilo téměř 140 běžců a na stejnou trať z Počerad do Loun i téměř čtyřicítka vozíčkářů. V naprosto ideálním počasí bylo vytvořeno celkem pět traťových rekordů! Dva v běhu a tři v ručních kolech. VÝSLEDKY

Silniční běh ovládli běžci z Keni v mužích byl absolutně nejrychlejší Silas Kiprono Too, druhý byl Moses Masai Komon, čas vítěze na 15 kilometrové trati byl 43:48. V pořadí třetí Miloš Fiala měl na vítěznou dvojici ztrátu zhruba 9 minut.

Ze stejného týmu Benedek-Team byly i dvě keňské závodnice, zvítězila Stellah Jepngetich Barsosio před Agnes Chebet, vítězka dosáhla času 52:40. Třetí doběhla Ivana Sekyrová 54:11.

Traťový rekord ve fantastickém čase 52:48 !!! dosáhl v kategorii M69 Miloš Smrčka (roč. 1954) a v kategorii M80 Vítězslav Jantsch (roč. 1935), který doběhl za 1:21:19. To jsou opravdu neuvěřitelné výkony. Další tři rekordy byly vytvořeny vozíčkáři, absolutně nejrychlejší byl Polák Rafal Wilk, rekordní čas 19:28.

Součástí Memoriálu Karla Raise, jehož se pořadatelsky opět výborně zhostil domácí atletický klub ASK Elna Počerady, byl i 6. ročník závodu štafet a 2. ročník závodu na kolečkových bruslích. A nedílnou součástí je také Lidový běh parkem města, kde se letos zúčastnilo na tři stovky běžců.