Štafetu NoMen Run ovládly jihomoravské týmy

tisková zpráva | 25.04.2016 | přečteno: 2159×

Druhý ročník závodu NoMen Run vyhrál tým RUNMUM, který uběhl 88 kilometrů dlouhou trasu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše v čase 7:14:09. Na start ženského štafetového běhu se v sobotu postavilo 57 převážně čtyřčlenných týmů včetně pěti ze Slovenska a všechny ho dokončily.

Na osmi úsecích s průměrnou délkou 11 km závodnice nastoupaly 2019 a seběhly 2144 metrů. NoMen Run jako štafeta výlučně pro ženy je v České republice jediný závod svého druhu.

Loňský výsledek vítězného týmu B4 (7:28:57) zlepšily RUNMUM o téměř 15 minut. Přitom tři jeho členky v uplynulém půlroce porodily potomka a trénink proto nebyl stoprocentní. „Mezi předávkami nebyla prioritou regenerace, ale nakojit a přebalit. Možná proto, že všechno fungovalo, se nám pak běželo dobře,“ uvádí Magda Janková, kapitánka vítězného týmu RUNMUM z Brna. Dvě jeho členky byly součástí týmu B4, který loni NoMen Run vyhrál.

Na druhém místě doběhl tišnovský tým DrBuTi, bronz bral KESBUK z Přerova a na čtvrtém místě se umístily boskovické Kometky. Trasa závodu se klikatila lesními či polními cestami Vysočiny, malebnými vesničkami Žďárských vrchů, kolem Pasecké skály nebo přehrady Vír.

S velkým ohlasem se setkala předávka na hradě Pernštejn. „Holky si užívaly, že si štafetu předávají na nevšedním místě – hradním nádvoří, návštěvu hradu zpestřily i turistům,“ říká hlavní organizátorka NoMen Run Květa Látalová. Trojnásobná účast oproti ročníku 2015 podle ní potvrzuje, že NoMen Run udělal Vysočině dobré jméno. Jejím přáním je, aby počet týmů v dalším roce atakoval stovku.

NoMen Run byl pro mnohé účastnice novou běžeckou zkušeností – zdolat trasu v týmu, radovat se z umístění s parťačkami, podpořit se, když síly ubývají. „Objevily se nám i dojemné příběhy – registraci na závod například dostala žena od manžela k narozeninám v předvečer startu. V cíli na ni čekal s dortem a kyticí tulipánů,“ přibližuje Látalová.