Behej.com
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • RSS
  • Nike
  • Triexpert
Přihlásit se
Registrovat se
  • Home
  • Články
  • Začátečníci
  • Trénink
  • Závody
  • Vybavení
  • Fotky
  • Fórum
  • Blogy
  • Různé
  • Placené články

Brýdl se blýskl pátým místem na maratonu v Lausanne

Brýdl se blýskl pátým místem na maratonu v Lausanne
foto: ilustrační, archív Běhej

behy.cz | 02.11.2011 | přečteno: 864×

Maratonská vzdálenost s náročným profilem, který závodníkům nabízí jen necelé tři kilometry běhu po rovině. Jinak se buď stoupá, nebo klesá, a to déle než dvě hodiny. Takový je maraton v Lausanne, který o víkendu absolvovalo několik Čechů, z nichž nejlépe se dařilo přednímu českému vrchaři Pavlu Brýdlovi.

Zlepšil tu svůj loňský čas o dvě minuty a skončil na skvělém pátém místě výkonem 2:31:45. Mužů přitom bylo na startu více než tisíc. „Dva kilometry před cílem jsem předběhl hlavního favorita Kiplagata Kemboie z Keni a dotahoval se i na čtvrtého Itala Abateho,“ komentoval finiš náročného závodu Brýdl, startující za Xpower Professional Team.

„Na start maratonu se postavilo kolem dvou tisíc běžců a běžkyň, na poloviční trati jich bylo tři a půl tisíce. Všichni věděli, že je čeká hodně specifická trať, na které je rovina jen na dvacátém kilometru a pak asi 500 metrů před cílem. Kvůli tomu jsou časy výrazně pomalejší a spoustě lidem dojdou síly na posledních kilometrech,“ popisuje úskalí běžeckého podniku.

Excelentní český vrchař bojoval v závodě s početnou zahraniční konkurencí, která čítala i skupinu běžců z Afriky, startujících za švýcarské kluby. „Po startu se vytvořila desetičlenná skupina, která se roztrhala zhruba na osmém kilometru. Já jsem se po polovině závodu držel ve skupince kolem desátého místa,“ přibližuje vývoj závodu Brýdl.

Český reprezentant se v jeho druhé polovině snažil udržet tempo a posunout se dopředu, aby mohl usilovat o umístění v první pětici. Dva kilometry před cílem předběhl favorizovaného Keňana Kemboie a nakonec skončil na skvělé páté pozici i přesto, že mu letošní přípravu zkomplikovaly zdravotní problémy.

Devatenáctý ročník závodu vyhrál Hamid Mohammednur, na kterého Brýdl ztratil dvanáct minut. Z dalších Čechů se do popředí výsledkové listiny dostali Miroslav Holub (2:46:20, 16. místo) a Michaela Mertová (3:14:01, 10. místo). Na půlmaratonu hájil nejlépe české barvy Kamil Krunka (1:08:40, 7. místo).

Pavla Brýdla teď čeká třídenní volno a potom příprava na nový závod, kterým bude maratón v Nizozemsku v únoru 2012, kde bude obhajovat bronzovou pozici. „V přípravě bych měl absolvovat soustředění s Robertem Krupičkou, tak doufám, že výkonnost půjde v porovnání s letošním rokem ještě nahoru,“ uzavírá Brýdl.

zdroj: aminostar.com


WEB ZÁVODU

VÝSLEDKY ZÁVODU

Hodnocení:

100% (9 hlasů)
Tweet

Související články

Vaše boty rozdávaly radost v Keni | 05. 12. 2011

K běžcům je tvrdá, leč krásná zůstává Ligurie | 18. 08. 2011

Na vlastní kůži. Jak se běhá o (pro) peníze v Německu | 28. 06. 2011

Kde pohasínají keňské hvězdy? | 14. 04. 2011

ROZHOVOR: K maratonské turistice patří i exotika | 14. 04. 2011

Byla to lahůdka! | 03. 12. 2010

Zajeďte si pro běžecký oddech do Františkových Lázní | 15. 06. 2010

Půlmaraton Lago Maggiore: LAGO RUM a GO MAGGIORE | 31. 03. 2010

Jak se běhá u protinožců | 10. 02. 2010

25K in UK aneb běhání po londýnských parcích | 19. 01. 2010

Jak se běhá v Thajsku | 07. 01. 2010

Jak se běhá napříč ostrovem Korčula | 23. 10. 2009

Jak se běhá v Nizozemsku | 05. 10. 2009

Z Chebu se běželo do Bavor | 02. 10. 2009

Jak se běhá v Krakově | 22. 09. 2009

Jak se běhá na ostrově Kos – a naboso | 03. 09. 2009

Jak se běhá v povodí řeky Salzy | 18. 08. 2009

Jak se běhá v Lahti | 13. 08. 2009

Jak se běhá v... horském ráji Dolomit | 21. 07. 2009

Jak se běhá na Moravě a ve Slezsku: Pohádkové běžecké putování | 23. 06. 2009

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behy.cz 03.11.2011 16:18:50

Maratonská vzdálenost s náročným profilem, který závodníkům nabízí jen necelé tři kilometry běhu po rovině. Jinak se buď stoupá, nebo klesá, a to déle než dvě hodiny. Takový je maraton v Lausanne, který o víkendu absolvovalo několik Čechů, z nichž nejlépe se dařilo přednímu českému vrchaři Pavlu Brýdlovi.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Úvod

  • Novinky
  • Diskusní fórum
  • Fotky
  • Blogy
  • Různé

Trénink

  • Hitparáda
  • Běžecká příprava
  • Zdraví
  • Výživa

Závody

  • Termínovka
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Žebříček
  • Zahraničí
  • Články

Vybavení

  • Poradce
  • Testy
  • Textil
  • Sporttestery

Časopis

  • Info
  • Články
  • Prodejní místa
  • Předplatné
  • Bonusy
  • Kalendář
  • Elektronické předplatné

© Behej.com s.r.o., využití obsahu pouze po domluvě s provozovatelem webu - kontaktujte nás
Developed by: Pedrorozenkraft, s.r.o.