I v mraze se závodilo, Brněnský pohár ovládl Rudolecký

Tomáš Nohejl | 05.02.2012 | přečteno: 4356×

Tuhý mráz sice pozměnil trasu tradičního běhu Brněnského poháru v Kanicích. Nesebral však báječnou atmosféru a kvalitní výkony víc než dvousetčlenného pole. Desítku vyhrál 23letý brněnský mílař Roman Rudolecký. Ženskou pětku získala pro sebe triatlonistka Simona Vykoukalová.

„Ke změně trati jsme se rozhodli tři dny před startem, abychom vynechali hlavně pro veterány trochu nebezpečnou cestu s vyježděným ledem,“ vysvětlil pořadatel Josef Kolínek. Na startu bylo mínus dvanáct, v tom se běžet dá. I rychle! „Úplná Xterra! Nahoru, dolů, kopce, terén, pole, asfalt, nádhera,“ rozplýval se v cíli třetí triatlonista Karel Zadák.

Dlouho se držela vedoucí skupinka pohromadě. Až v seběhu se trhli Rudolecký, Orálek a Kohut. Ve druhém okruhu do kopce nastoupil Rudolecký, Zadák se dostal před Kohuta – a tak se doběhlo až do cíle.

„Šel jsem v pohodě, ne že bych se šetřil, ale úplně na sto procent jsem nemusel,“ vzkázal vítěz. „Do kopce mi to vyhovuje, tam jsem na Dana získal. Dával jsem si jen pozor v prudkých hrbolatých sebězích.“ Podle jeho GPS měla trať přesně 9,8 km, což přispělo rychlejším časům.

„Když trénuješ venku v mrazech, dá se i závodit. Mně se běželo výborně,“ říkal Karel Zadák. Sám teď dává okolo sto kilometrů týdně, většinou dlouhé dvacítky a pětadvacítky. Jednou chodí i rychlé tempové běhy na dráze. Donedávna s Filipem Ospalým, který teď odcestoval do tepla na Kanáry. Přidával se k nim svižně i Roman Rudolecký.

V celkovém pořadí Brněnského běžeckého poháru vedou brněnský Daniel Orálek a Patrícia Gánovská z Vysokých Tater. Seriál pokračuje 18. února Ráječkovskou desítkou.

Výsledky

10 km: Muži: 1. Rudolecký (USK Uni Brno) 35:26, 2. Orálek (MS Brno) –32, 3. Zadák (Triexpert) –51. Ženy: 1. Hyanková (New Balance) 52:09. 5 km: Ženy: 1. Vykoukalová (Rock technik Olomouc) 21:18, 2. Gánovská (Vysoké Tatry) – 1, 3. Macháčková (MS Brno) –37. Muži: 1. Jelínek (Uni Brno/Bučovice) 19:53.