V Beskydské 7 s řadou diskvalifikací se blýskl i triatlonista Vabroušek

Daniela Havránková | 09.09.2012 | přečteno: 6179×

Mistry České republiky v extrémním horském maratonu Adidas Terrex-Continental Beskydská sedmička 2012 se stali Tomáš Petreček a Pavel Štryncl (Salomon-run), kteří trasu z Javorového na Javorník dlouhou 95 km s převýšením 5430 m zdolali za 13:05:04 hodin. Stříbro získal tým Zbyněk Cypra-Petr Vabroušek (SLS3-SKVK) výkonem 13:13:31. O bronz se měly podělit hned dvě dvojice, stihla je však jedna z mnoha diskvalifikací, které v závodě padly.

Jejich společnému doběhu totiž podle pořadatelů předcházela nepřípustná „dohoda“. „Celou trasu závodu se týmy Czech Adidas Terrex Ostravice ve složení Daniel Šilar a Pavel Blabla a Salomon-Suunto/lokalblok s Janem Kotykem a Tomášem Rybářem vzájemně doháněly a hecovaly ve výkonech. Cestou se ale dohodly, že do cíle dojdou společně a o třetí místo se rozdělí. To je ale nepřípustné,“ zní oficiální stanovisko organizátorů zveřejněné na webu závodu.

Na třetím místě se tedy nakonec umístilo duo Vladimír Polák-Tomáš Nahorniak (L4L5S1) s časem 13:51:24 hodin.

Diskvalifikace postihla také dalších dvacet týmů, které do cíle nedošly kompletní, i když věděly, že podle pravidel musejí odstoupit. I přes neuposlechnutí pořadatele šli jejich členové až do cílové brány.