Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » fér play

fér play

Nalezené položky: 560 První Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další Poslední
avatar

Pierrot muž 07.12.2012 13:36:29

>> marek27, 07. 12. 2012 12:45:05

Také si myslím, že diskvalifikace z PIMu je nyní proti Stolárovi nejsilnější karta. Naši novináři (až na výjimky) jsou ovšem podivný živočišný druh..

Dobrý den, první reklamace tohoto běžce byla již po závodě v řádné lhůtě.

Moc by mě zajímalo, kdo a z jakých důvodů ihned po závodě nahlásil, že Stolár při závodu podváděl. Zřejmě to byl někdo, kdo ho při tom přistihl..

avatar

Aura: 2920

Exploser muž 07.12.2012 14:27:17

Co napsal nově (před týdnem) k tématu eN:

http://42195.sk/…12/11/30.htm

Motto: In God is our trust.
avatar

Activity Lanškroun

Celkem 27708,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2014)
půlmaraton: 1:26:15 (2013)
maraton: 3:02:07 (2016)

forest a rix muž 07.12.2012 16:28:22

V této diskuzi chybí něco pozitivního takže : http://www.bezvabeh.cz/…uzil-autobus

Motto: co tě nezabije, to tě posílí
avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 07.12.2012 16:45:07

Přečtěte si , co mi napsali veteráni a ČAS,nebudu to komentovat.Je evidentní.že jim nezáleží na tom,že podvodník je mistrem republiky. Dobrý večer,

děkuji za zprávu. Nevím co bych mohl v dané chvíli více udělat. Možná by stálo za to, aby jste o své zkušenosti napsal do veteránské atletiky. Zde dáváme prostor našim členům se vyjádřit ke sportovním událostem se kterými nejsou spokojeni.

S pozdravem

Gejza Valent SV ČAS

Dne 3. prosince 2012 19:40 <konikvaclav@centrum.cz> napsal(a):

Dobrý den,

pane inženýre, chtěl bych Vám v prvé řadě poděkovat, za to, že jste se zabýval protestem na MČR ve Stromovce a také za zaslání vyjádření ČAS.Nemůžu však s tímto souhlasit. Nikdo nezpochybnil , že by p.Stolár neproběhl v každém kole čip.branou.Je však nemožné aby docílil svého neuvěřitelného výsledného času s porovnáním časů v jednotlivých kolech! Taky nevěřím, že když se zeptáte někoho třeba i dvakrát jestli podváděl, že by řekl ano ! Vím, že by bylo vhodné, aby se k takovému průběhu vyjádřili důvěryhodní běžci, kteří mají naběháno více jak stovky maratonů a je jich hodně,a mohou s jistotou prohlásit tak jako j&a acute;, že v jeho věku to bohužel není možné! Já sám mám uběhnuto 69 maratonů 2× v čase 3:01 vRegensburgu a v Ostravě. Běžel jsem supermaraton v Košicích na 100Km 9:13 umístění 4 a také jsem běžel 2× na MS v běhu do vrchu. Na MČR v maratonu 2×1 a 2×2místo.To jen ve zkratce, začal jsem s běháním až ve svých 48 letech. Moji doménou ve sportu byli koně a to i do dnes jsem u nich trenérem 2tř. Tam jsem dosahoval ještě větších uspěchů, to by bylo na dlouhé psaní. Píšu o tom proto,že bych vás chtěl ujistit že nemám zájem na tom, abych někoho poškodil nebo zpochybňoval výsledky, které byly dosaženy poctivě, vždy jsem uměl přijmout porážku od lepšího a ještě mu pogratulovat. Budete- li chtít tak v& aacute;m o koních taky něco napíšu. Zdravím Vás a snad už vás nebudu obtěžovat. Václav Procházka__________­________________________­________________________­___

Od: „Gejza Valent“ <gejza.valent@gmail.com> Komu: <konikvaclav@centrum.cz>

Datum: 03.12.2012 11:37 Předmět: Re: FW: Protest

Dobrý den,

přeposílám vjádření ČAS k podanému protestu. V této věci nejsem schopen pro Vás více udělat.

S pozdravem

Gejza Valent SV ČAS

Dne 3. prosince 2012 11:32 VF <vfiser@atletika.cz> napsal(a):

Ahoj Gejzo, ředitel závodu a hlavní rozhodčí, kteří jsou dle pravidla 120 správní činovníci závodu, důkladně prověřili stížnost, dokonce dvakrát s panem Stolárem mluvili. Protože neshledali žádnou závadu v účasti J. Stolára (především to byl zaznamenaný průběh elektronického čipu v KAŽDÉM kole branou), domnívám se, že ani my (od stolu) nemůžeme rozhodnout jinak. Posílám jejich vyjádření s přáním, aby k takovýmto excesům v budoucnu nedocházelo. S pozdravem V.Fišer

Václav Fišer Oddělení soutěží Český atletický svaz Diskařská 100, Praha 6 – Strahov Tel.: 233 014 402 Mob.: 602 233 641

From: Zdenek [mailto:z.weig@seznam.cz] Sent: Wednesday, November 21, 2012 9:10 AM To: ‚VF‘ Subject: RE: Protest

Vážený pane Fišere, Vaše žádost byla řádně prověřena a to již několikrát, viz diskuze, která se uskutečňuje na stránkách www.behej.com. Závodníkovi Ladislavu Stolárovi bylo započítáno všech 9 průběhů do dalšího kola, každé kolo je řádně změřeno jako mezičas. To potvrdila společnost Apachi, s.r.o., která prováděla měření pomocí čipů, umístěných v botech závodníků. Neexistuje žádný důkaz o tom, že by jmenovaný nějakým způsobem zkracoval vyznačenou a řádně změřenou trať maratónu. Po závodě nebyl žádnému z&nbsp ;pořadatelů, ani hlavnímu rozhodčímu předán žádný protest na jeho čas a umístění. K tomu jen dodávám, že nikdy jsme nebyli předem upozorněni na to, že by p. Stolár byl nějakým problémovým závodníkem. Podezření některých závodníků, kteří proti jeho výkonu protestují vyplývá např. z toho, že zvyšoval tempo v druhé části závodu a údajně dosáhl lepšího času, než jakého je schopen. Stejným způsobem tito protestující zpochybňují jeho časy dosažené na PIM, Běchovicích, Olomouci. Tedy jej podezírají, že i zde si trať zkracoval a podváděl. Opět ani zde neexistuje žádný důkaz. Z diskuze vyplývají dokonce takové teorie, že na Běchovicích se svezl autobusem, na PIM se nějak přepravil na druhou stranu Vltavy apod. Hovořili jsme o celé věci i s ním, on jakýk oliv podvod odmítá. Takové vyjádření jsme zveřejnili i v diskuzi na www.behej.com a od té doby jsme napadáni pro diletantské uspořádání maratónu a i z toho, že celý problém zametáme pod koberec. Stejné vyjádření jsme předali i Slávce Ročňákové, člence předsednictva. Jaroslav Podlipný, ředitel závodu Zdeněk Weig, tajemník závodu Vratislav Hlušička, hlavní rozhodčí Marek Blažek, za Apachi, s.r.o.

From: VF [mailto:vfiser@atletika.cz] Sent: Tuesday, November 20, 2012 8:45 AM To: z.weig@seznam.cz Cc: Valent Gejza Subject: FW: Protest

Vážený pane Podlipný,

prosím o prověření níže uvedené stížnosti na úrovni ředitel závodu, hlavní rozhodčí a firmy která měřila. Podle mých neoficiálních informací je pan Stolár „známou osobou“. Podobná podezření prý byla i na závodech v Olomouci a Praze. Prosím o zaslání výsledku prošetření.

Děkuji a jsem s pozdravem Václav Fišer

PS: Na vědomí předseda sekce veteránů ČAS ing. Gejza Valent.

Václav Fišer Oddělení soutěží Český atletický svaz Diskařská 100, Praha 6 – Strahov Tel.: 233 014 402 Mob.: 602 233 641

From: jaroslav hrabuska [mailto:hrabuska@seznam.cz] Sent: Monday, November 19, 2012 3:11 PM To: vfiser@atletika.cz; mmastny@atletika.cz Subject: Protest

Protest proti výsledku Stolár Ladislav na mistrovství ČR v maratonu 20.10.2012

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 07.12.2012 17:27:02

Pan Stolár je mistr KUCHAŘ, a proto je umělec a psycholog a stratég … a má v rukou ARGUMENTY, které PŘESVĚDČÍ… Uhrál to, a konec světa může nastat (za pár dnů).

DODATEK: příslušná písnička o kuchaři (Stolárovi):

http://www.youtube.com/watch?…

pocházející ze seriálu z 80. let, kdy byl mistr Stolár vedoucím hotelu Sokolovna v Hranicích a vyhlášeným mistrem kuchařem (str. 8):

http://www.historie.hranet.cz/…-1986-12.pdf

Motto: In God is our trust.
avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 07.12.2012 19:32:42

>> Exploser, 07. 12. 2012 14:27:17 Jeníku chci ti moc poděkovat za tvůj dlouhý příspěvek i s fotkama.Určitě ti to zabralo hodně času.Mám z toho radost,že je nás více ,kterým není lhostejné jak podvodníci můžou mít navrch.O to víc mě mrzí, že ti činovníci nad námi s tím nechtějí nic dělat,a nevadí jim ponechat titul MČR ve špatných rukách.Sám nevím co by vtom bylo třeba dále podniknot!:-| :-|

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

Sloviensko

rudo muž 07.12.2012 20:54:43

tak a po vsetkych oficialitach sme nazad u podstaty – organizacia Stromovky je jeden nezodpovedny bordel, kde pri tak postavenej trati sa nekontroluje prebeh na viacerych miestach okruhu.

Cize usporiadatel ma uplne na haku ktoe kade bezi a ci bezi cely okruh a pohodlne si lne v priestore ciela zaznamenava prebehy.

Z takto postaveneho zavodu, kde nezalezi na tom kto aku cast okruhu absolvuje, nemoze ziadna komisia CAS alebo Veteranska nikoho disknut kto ma vsetky prebehy cielom.

Ovsem CAS aj Veteranska komisia by mohla vyhlasit celu Stromovku za bordel a nie za M A R A T O N.

ako vsetci vieme z predoslych diskusii v Stromovke si skracoval trat kde kto nielen Stolar, takze disknut len Stolara by nebolo fair play.

Zjavne usporiadatelia Stromovky vo svojich reakciach nechapu alebo nepriznavaju svoje porusovanie pravidiel atletiky a organizavani zavodu a tak do buducnosti ak vobec pojde este niekto Stromovku bezat bude zaujimave ak dobrovolnici budu na urcitych miestach snimat trat video kamerou pocas celej doby a pripadnu budu zapisovat cisla prebiehajucich. Ludia si budu musiet sami nahradit to co by mal usporiadatel samozrejme vykonavat ako svoju psiu povinnost.

Hlavny rozhoidca svojim podpisom vysledkom listiny zarucuje ze kazdy co ma zanamenay vysledny cas prebehol celych 42195.

A ako si to pred zavodom zariadi, aby mal svedomie to po zavode pospisat je na nom osobne preto sa jeho funkcia vola HLAVNY ROZHODCA, to nie je formalna figurka, ktora svojou pritomnostou pocti zavod.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:30 (2012)
maraton: 3:53:08 (2012)

mskolak muž 07.12.2012 21:12:56

Já jenom opravdu, ale opravdu upřímnĕ doufám, že žádného maratonce (nebo více maratonců) s výkonností kolem 3.00–3.30, a se smyslem pro černý humor, nenapadne běžet stejným stylem (trasou)… Vzhledem k tomu, že by proběhli všechny kontroly, bylo by zřejmĕ vše v pořádku. A co bychom pak dělali s výkony na maraton pod 2hod…? 8-O

Motto: Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.
avatar

Sloviensko

rudo muž 07.12.2012 21:35:56

>> mskolak, 07. 12. 2012 21:12:56

myslim ze prave nejaky cierny humorista by pomohol ukazat na realitu „organizovania“ niektorych zavodov a vynutil seriozne riesenia pre buducnost

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

České Budějovice

Celkem 8588,53 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:25 (2015)
půlmaraton: 1:28:09 (2015)

Daňour muž 07.12.2012 23:26:15

>> rudo, 07. 12. 2012 20:54:43

V našich krajích formalita a laxnost vládne. Čím vyšší postavení a větší rozhodovací pravomoci takový člověk má, tím menší je u něho v mnoha případech akcent na dodržování pravidel a o nějakém morálním rozměru ani nemluvím. Možná to má i svou logiku, možná takoví lidé vybojovali své posty podobným stylem jako p. Stolár a mají pro takový způsob prosazení se pochopení. Kdyby se to týkalo jenom atletických činovníků, to by bylo ještě hej.

avatar

Čeložnice

Celkem 6183 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:31 (2013)
půlmaraton: 1:24:40 (2013)
maraton: 3:00:58 (2013)

MRAZÍK muž 08.12.2012 06:16:31

>> Daňour, 07. 12. 2012 23:26:15

Vystihls to naprosto přesně,bohužel v naší společnosti to takto funguje,není to jen politika.Běhám tři roky a myslel jsem,že mezi běžci se pravidla dodržují,ne jako ve fotbale korupce atd,ale těžce sem se spletl.Bafunáři na ČAS sou k ničemu,když uznají titul podvodníkovi,prostě zametli to pod koberec.M ČR veteránu ve stromovce byla potom z mého pohledu fraška,podvodník a lhář Stolár zvítězil nad čestnými běžci,kteří poctivě odběhli celý maraton.Ptám se,kde je spravedlnost?:-(

Motto: Nad nikoho se nepovyšuj, ale před nikým se neponižuj
avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 08.12.2012 12:10:53

K vaším posledním příspěvkům bych se chtěl zastat jak funcionářů veteránského sdružení tak ČAS.Není na místě tvrdit, že tam mají bordel a že za vše můžou oni.Vím moc dobře jak je dnes obtížné zajistit dostatek dobrovolníků k pořádání závodů v jakémkoli sportu.I přes určité nedostatky byla snaha o zdárný průběh MČR víc než patrná!Zato si zaslouží spíše poděkování. Málo kdo však může předpokládat, že se mezi ty poctivé běžce vloudí podvodníci jako p.Stolár a využijí jakékoli možnosti či nedostatku v zajištění tratě ve svůj prospěch. Přece každý víme, jak je maraton náročný a co vše nás v průběhu může zaskočit. Proto považuji za nehoráznost když si může někdo jako p.Stolár trať upravit zkrácením a pak se ještě chlubit jak je vyjímečný a nechat se vyhlásit mistrem ČR.Poškodil nás na stupních vítězů v kat. 65+ ,Procházka/2/, Říha/3/a Groh/4/!! ale i všechny ostatní.To je skutečnost, kterou by měli vrcholné orgány řešit. K posouzení by mohly vyzvat BĚŽCE-maratonce, kteří vzhledem ke svým zkušenostem můžou posoudit, co je možné a co ne. V případě podání protestu se nemůžou jen spokojit s prohlášením že někdo proběhl 9× čipovou bránou bez toho,aby posoudili jednotlivé časy a jak jich bylo dosaženo a zdali je to vůbec možné!Pak by měli sjednat nápravu.Snad si tyto připomínky někdo z nich taky přečte.

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

České Budějovice

Celkem 8588,53 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:25 (2015)
půlmaraton: 1:28:09 (2015)

Daňour muž 08.12.2012 15:50:57

>> koníkváclav, 08. 12. 2012 12:10:53

Já jsem nepsal, že mají na svazu bordel a pořadatelé nejsou schopni zabezpečit závody. Nějaký problém může vzniknout vždycky. Co jsem měl na mysli, je to, že jsou z titulu své funkce povinni ho ŘEŠIT. Pokud celé řešení spočívalo v těch pár publikovaných mailech, tak je něco špatně. Kdybych odvedl takovou nanicovatou práci já, tak si můžu balit fidlátka, protože pracuji u soukromé firmy, která by mi to rozhodně netrpěla. Proč by takový metr neměl platit pro všechny a všude? Navíc to má i odstrašující význam. Právě proto, že nelze podvodům úplně zamezit, měl by takový podvodník vidět, že i kdyby mu to prošlo v závodě, nebude mu to nic platné, protože svaz jedná nekompromisně i se zpětnou platností.

avatar

České Budějovice

Celkem 8588,53 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:25 (2015)
půlmaraton: 1:28:09 (2015)

Daňour muž 08.12.2012 16:58:44

Vzpomněl jsem si při té příležitosti na příhodu ještě z dob totality, kdy jsme si sedli na jediná dvě volná místa ke stolu s několika již rozjetými opivněnými kluky. Po nějaké době přišel vrchní, abychom všichni odešli, že nám stejně už nic nepřinese. Chtěli jsme vědět, co jako my dva s tím máme společného a odpověď zněla, že ho to nezajímá, že je to rozhodnutí vedoucího provozovny. Když jsme chtěli mluvit s vedoucím, nikdo nepřišel. Vyžádali jsme si tedy tehdejší knihu přání a stížností a na přístup obsluhy včetně vedoucího napsali stížnost. Po nějaké době mi přišlo domů vyjádření, že personál postupoval správně a podepsán byl – vedoucí provozovny. Docela věřím, že kdyby někdo zaběhl ve Stromovce špatně propočítaným podvodem světový rekord, ve smyslu těchto absurdit by ho bez hnutí brvou pořadatelé oznámili světu. Vždyť přece proťal pokaždé čipovou bránu a nikdo si po závodě nestěžoval. Prostě se ten Kocourkov s námi táhne pořád. Bylo by to směšné, kdyby to mnohý z nás nepoznal na vlastní kůži jako tvrdou životní realitu.

avatar

Praha

Celkem 26246 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 08.12.2012 19:52:29

Tak jsem taky nevydržel a poslal jsem mail panu Fišerovi.

From: evzen.ge@seznam.cz [mailto:evzen.ge@seznam.cz] Sent: Friday, December 07, 2012 8:35 PM To: vfiser@atletika.cz Subject: dotaz

Dobrý den.

Promiňte, že zdržuji opět s protestem proti P.Stolárovi na maratonu ve Stromovce. Chápu, že všechna „oficiální“ měření a další doklady má v pořádku. Ale OPRAVDU si myslíte, že někdo ve věku nad 60 je schopen na jednom z pětikilometrových okruhů porazit p.Vabrouška, špičkového triatlonistu? A v jiném z okruhů porazit vítěznou ženu?

Pokud se na to podíváte tímto pohledem, pochopíte, že uznávání jeho výkonů je nemožné.

Byla by škoda, kdyby kvůli podvodníkovi, který věděl, na co si má „oficiálně“ dát pozor, ztrácela pověst celá atletika.

Děkuji.

Evžen Ge

Nutno uznat, že odpověď dorazila velmi rychle. Ale…posuďte sami

já si to opravdu nemyslím, nespadl jsem z měsíce. Ale kromě těchto „domněnek“ nemáme žádný důkaz. Až ho přistihneme, tak skončil, nikdo ho na start nevezme (oni by nemuseli už teď). Na PIMu ho diskvalifikovali, že neproběhl branou. Ale už tak má z ostudy kabát…

Zdraví V.F.

avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 08.12.2012 20:27:21

>> EvženGe, 08. 12. 2012 19:52:29

Funkcionáři ČAS prostě nemají dostatek odvahy. Proto se oficiálně schovávají za mantru, že „nemají žádný důkaz“ Udělali „vše, co mohli“. Zeptali se samotného podvodníka a ten jim řekl, že to jsou spekulace…

Je to projev zbabělosti, strachu z rozhodování a s tím spojené odpovědnosti (co kdyby nás Stolár žaloval? Co kdyby se ukázalo, že jsme rozhodli špatně? Nepřišel bych o místo? Proto je lepši nedělat nic. Když nic neudělám, nic se mi nestane. Diskutéry na fóru to stejně za chvíli přestane bavit…)

Příští rok by měli všichni veteráni běžet ve Stromovce na světový rekord!

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 08.12.2012 21:29:05

>> koníkváclav, 07. 12. 2012 16:45:07

Omlouvam se, ze davam Tvemu prispevku -. Neznamena, ze davam minus tobe, ale odpovedim, ktere jsi obdrzel.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 05:25:30

CAS s tym skutocne nic nemoze a veteranska komisia ked jej bolo jedno ako nezabezpeceny je ten maraton teraz uz tiez nemoze

podla hlavneho organizatora a podla hlavneho rozhodcu Stromovky, kazdy kto prejde 9× cielovou ciarou ma absolvovany maraton podla pravidiel (teda podla ich aplikacie na Stromovku) a Stolar skutocne 9× presiel a tak vyhovel nic ine sa nekontrolovalo

Ako som pisal vysledkova listina zo Stromovkly nic neznamena lebo kazdy bezal len na svoje svedmie a to si moze zabehnut a zmerat cas aj sam na treningu.

Veteranska komisia ak pridelili majstraky mala spon posobot na trati ako tajna kontrola na takticky vybratych miestach a zapisovat prebehy bezcov prihlasenych do veternaskych majstrakov.

nevioem ako v CZE ale inde vo svete kto chce ziskat veteransku medailu tak musi byt dopredu zaregistroivany vo veteranskom zvaze mat zaplatene clenske na ten rok a mudi bezat majstrovsky zavod v predpisanom drese a tak je lahko identofikovatelny medzi ostatnymi bezcami

Otazky :

Je Stolar zaregistrovany a mal zaplatene clenske ?

bolo povinne bezat majstrovsky zavod v predpisanom veteranskom drese ?

takto striktne sa to dodrzuje vsade.

Lebo len si napoisat rok narodenia do prihlasky na zavod vobec neznamena ze bude zaradeny do majstrovskej sutaze

a veteranska komisia ma vsetkcyh clenov evidovancyh aj s datumom narodenia takze nik nemoze podvadzat s tym do ktorej vekovej skupiny patri.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 09.12.2012 08:00:52

>> rudo, 09. 12. 2012 05:25:30

Je Stolar zaregistrovany a mal zaplatene clenske ?

bolo povinne bezat majstrovsky zavod v predpisanom veteranskom drese ?

Presne. Sustakova souprava, co ma na sobe, jako oddilovy dres nepusobi. Kdyz jsem zacinala jako zacka s atletikou a vykony se hned nominovala na MCR zactva, muj trener s tim nemel zkusenosti. V hale jsem vyhrala titul, nikdo nic nerikal. Venku jsem sice vyhrala, ale jiz po hale si to trener souperky zjistil a venku pak podal opravneny protest, ze nejsem registrovana atletka. A medaile dostaly jine. Muj trener mel proste mene zkusenosti a doplatili jsme na to. Pro zavody okresni a krajske ligy to nevadilo, oddil registrovany byl, ale MCR je MCR a registrace samostatneho atleta byt musi.

Stejne tak s oblecenim. I kdyz se treba slo MCR v totalni kose, tak jsme mely pres dlouhy rukav navlecene dresy, neb rozhodci moc dobre vedeli, jaky ma ktery klub dres a modni vystrelky netolerovaly. Dokonce kdyz nebylo tricko v trenyrkach, tak nas peskovaly, ze musi byt zastrcene. At pry vypadame upravene, nejsme vyrostci na autobusove zastvace, ale zavodnice na mistrovskem zavode :-).

V pripade p. Stolara by uplatneni techto pravidel pomohlo v mezi pravidel k zisku titulu cloveku, kteremu opravdu nalezi (pokud Stolar nema registraci platnou v dobe zavodu). Bohuzel by to bylo tim z meho pohledu mene zajimavym zpusobem, ale pravidla by mela platit pro vsechny. Je skoda, ze organizatori Stromovky nejsou ochotni k posouzeni mezicasu z pohledu logiky. Jsme rada, ze alespon na PIMu uvazuji jinak.

Rudo, diky moc, ze jsi tato pravidla pripomel. Treba by to slo pres ne.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 09.12.2012 10:39:44

>> EvženGe, 08. 12. 2012 19:52:29 Jsem rád, že diskuse dál pokračuje.Ale důkazů bylo předloženo dostatek a to i s fotem a časy kdy byly pořízeny.Viz Exploser 42195.sk.a jiné.Ten,kdo nechce být přesvědčen, tak neuzná žádný byť rozumný důkaz! I kdyby jste se Stolára drželi za jeho šustle během závodu,šlo by to určitě zpochybnit.V pří­padě Stolár musí zvítězit zdravý úsudek a to na ČAS, který o tom může rozhodnout! Trvám na tom, že Stolár je lhář a podvodník který mezi nás nepatří!!! :-(

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 20:47:07

>> skritek Hugo, 09. 12. 2012 08:00:52

moje otazky smerovali dalej :

pokial Stolar je registrovany vo veternaksom zvaze s platnym clenskym, tak v podpisovani prihlasky su aj nejake take vety ako ze bude sutazit vzdy podla p[ravidiel atletiky a ze bude dodrzovat fair play teda nebude podvadzat atd atd, podla topho ake presne formulacie ma ten ktory narodny zvaz veteransky.

Na zaklade toho ze ho diskly na OIM, by ho mohol zvaz vylucit so spatnou planostou hned od datumu PIM kedze podvazdal a tak by bol pocas Stromovky uz bylucenym z veteranskeho zvazu a teda nemohol sutazit vo veternaskych majstrakoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 09.12.2012 21:59:14

>> rudo, 09. 12. 2012 05:25:30

Není to docela takto. Zatímco Mistrovství ČR na dráze (venku i v hale) pořádá Sdružení veteránů (SV ČAS) výhradně pro své členy (členství je proto podmínkou startu), mistrovství mimo dráhu je otevřené a může tam startovat kdokoliv a získat i umístění (pokud je v daném věku), a už vůbec nemusí mít žádný dres (neexistuje žádný oficiální sponzor). Členství v SV je pak dále podmínkou startu na mistrovství Evropy (ME), na mistrovství světa (MS) a na světových sportovních hrách veteránů (WMG) – zájemce o start musí být také potvrzen a přihlášen prostřednictvím národní veteránské organizace.

http://www.atletika.cz/…eteranu-cas/

Takže pan Stolár jistě členem není. Aby mohl jako úspěšný mistr republiky v budoucnu startovat také na ME nebo MS, musel by vstoupit do SV.

Ale je divné, že mimo formálního kritéria 9 cílových záznamů nepadla možnost diskvalifikace kvůli pohybu bez čísla (asi jim ani to nebylo dost průkazné…)

Místo těch dresů by to musela vyřešit třeba nějaká speciální čísla.

Motto: In God is our trust.
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2012 22:31:48

>> Exploser, 09. 12. 2012 21:59:14

dik za info

kazdy naradony veteransky zvaz ma svoje vlastne upravy pravidiel v tomto sa cesky odlisuje.

napriklad tu veteransky zvaz australia a aj jednotlivych statov konkretne Victoria , ma svoje stritkne zasady. veteranske majstraky v maratone pre stat Victoria su pocas tradicne Melbourne maratonu

kazdy zavodnik sa prihlasuje sam na maraton ako do beznej kategorie pre vsetkych ale kto chce byt hodnoteny do veteranskych majstrakov musi poslat este jednu prihlasku – zadarmo na veteransku komisiu a musi byt regiostrovany veteran, komisia tak dopredu vie kto pobezi na majstrakoch a koko je bezcov v kazdej vekovej kategorii a vyda svoju vlastnu startovnu listinu dopredu podla kategorii, samzorejme kazdy clen ma raz navzdy overeny datum narodenia.

kazdy pretekar tak vie dopredu kolko ma superov v kategorii a vie ich mena a vie aj startovne cisla pridelene organizatorm (teda nie veterasnkym zvazom a moze si cila svojich aktualnych superov napriklad napisat na ruku a tak na trati vie kto je jeho super a kto nie ked ma niekoho nadohlad alebo ho niekto predbieha.

Ovsem veteranska komisia sa spolieha na organizatora preteku v tom ze nedovoli nikomu podvadzat a kazdy kto bude mat vo vysledkoch cas bude mat naozaj prebehnutu celu trat podla pravidiel

oraganizator maratonu nema s veteranmi ziadne starosti a nemusi ani vediet ze je to veteransky majstrak, po zverejneni oficialnej definitivnej vysledkovej listiny si komisia veteranov sadne a zistavi poradie v kazdej vekovej kategorii – organizatro maratonu s tym nic nema, a Veteranska komisia vyhlasi na nete poradie v kategoriach a pri nejakej slavnsotnej prilezitosti neskor pripadne az na buducorocnych majstrakoch na drahe, odovzda medale a spravi formalne stupne vitazov atd, co dava niekolko tyzdnov az mesiacov casu na vsetky pripadne protesty a riesenia.

V den zavodu nik medailu na krk nedostane a zda sa ze kazdemu to tak vyhovuje

rovnako je to aj s veteranskumi majstrakmi v polmaratone kde sa pouzije nejaky oblubeny polmaraton.

Je rovanko mozne ze ani tu sa v oboch zavodoch – polmaraton a maraton nevyzaduje dres veteranskeho oddielu, vsetky ostatne majstraky su uz ale organizovane veteranskym zvazom zvlast ako specialne samostatne zavody, teda cesta 10km a 10 mil, teren-cross 10km a 10 mil a 5km mimo drahu.

Chodza 10km a 20km su v ramci inych chodeckych pretekov ovsem tam asi 80% tvoria veterani a zvysok len vyuzije prizlezitost si zachodit zavod a vsetci sa pozname a pritom su rozhodcovia vsade po trati a je absoilutne vylucene akekolvek podvadzanie so skracovanim trate, ale aj na tycho pretekoch musime mat veteranske dresy, inak nemame narok medailu a budeme vo vysledokoch len ako vo verejnom zavode nie ako vo veteranskcyh majstrakoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 10.12.2012 11:27:07

>> EvženGe, 08. 12. 2012 19:52:29 Ahoj,mi pan Fišer neuznal za slušné odpovědět.Snad by to chtělo napsat přímo na disciplinární komisi.Vždyť fotografije s časm pořízení a hlavně, že je bez start.čísla během závodu,by měl být dostatečný důvod k jeho diskvalifikaci i s tím spojené důsledky!!Co myslíš ty?:-(

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

Celkem 23144,7 km
Minulý měsíc 183,4 km
10 km: 0:46:42 (2014)
půlmaraton: 1:47:30 (2011)
maraton: 3:53:37 (2014)

ex64 muž 10.12.2012 12:08:39

Procházel jsem fotky ze Stromovky od rico05. Zaměřil jsem se na osm snímků pořízených v čase /na fotoaparátu/ od 10.29.09 http://rico05.rajce.idnes.cz/…_20.10.2012/#… do 10.30.06. Pozn.: maraton byl odstartován v momentě, kdy čas na fotoaparátu byl 9.58.55 – tedy rozdíl 65 sekund/. Na snímcích jsou zachyceni běžci v prvním velkém okruhu pod viaduktem 510 metrů před cílem. http://www.mapy.cz/#… Na těchto osmi snímcích jsem podle čísla identifikoval 24 běžců. Všichni tito běžci pak o 510 m dále proběhli mezičasem v prakticky stejném pořadí v časech 32.34 až 33.35 / viz výsledková listina/. Všichni tito běžci zvládli úsek od viaduktu do cíle v podobných časech od 2.20 do 2.27. Stolár měl na tomto mezičase čas 33.04. Byl tedy v cíli mezi těmito běžci, ale na žádném snímku pod viaduktem mezi nimi není. Že by proběhl pod viaduktem v jiném časovém úseku, než bylo pořízeno těchto osm snímků není prakticky možné. Bylo by to v reálném rozporu s jeho časem 33.04 na mezičase.
Pokud by totiž měl proběhnout pod viaduktem před pořízením prvního z osmi snímků, zamenalo by to, že první větší část okruhu k viaduktu musel běžet tempem rychlejším než 4.10 min/km a zbytek kola tempem pomalejším než 5.40min/km, tedy za více než 2.50 min..
A pokud by proběhl pod viaduktem naopak až po pořízení posledního z osmi snímků, musel by si do cíle řádně přichvátnout, aby to zvládl za 1.53 minuty tempem 3.44min/km – tedy obdobným tempem jako absolutní vítěz závodu. To jsou všechno nereálné časy a tempa. Těch sledovaných osm snímků na sebe pěkně navazuje. Jsou pořízeny v časových rozestupech 4–7 sekund. Běžci, kteří jsou na snímku v popředí, jsou již na tom předcházejícím snímku zřetelně vidět přibíhat v pozadí. Všechny postavy lze identifikovat podle čísla a pokud číslo je v zákrytu, má každá postava viditelnou dostatečnou část oblečení /boty, trenky-kalhoty, triko, čepice-čelenka/, že lze s určitostí vyloučit, že by se zde Stolár nacházel. Poze mezi čtvrtým a pátým snímkem je odstup 21 sekund. A to z toho důvodu, že v poli běžců vznikla „díra“ a fotoreportér proto přestal fotit. Podle běžců /např. č.123 v bílé čepičce/, které lze identifikovat jak při průběhu kolem fotoreporéra, tak už při vběhnutí do záběru v průzoru viaduktem, lze podle časů fotek spočítat dobu, za kterou tito běžci proběhnou zabíraným úsekem. Je to 17–19 sekund. Pokud se podíváme na snímek s časem 10.29.26 http://rico05.rajce.idnes.cz/…_20.10.2012/#… je na něm vidět č.228/na mezičase v cíli 32.49/, za ním dva běžci červeném /č.313-mezičas 32.55 a č.289-mezičas 32.59/. Za nimi byl na mezičase Stolár 33.04 a potom běžec č.447 /33.19/. Tomu,/podle dopočtu času náledujícího snímku, kde je vidět/, zbývá do vběhnutí do záběru 2–4 sekundy. Na mezičase byl Stolár mezi čísly 289 a 447. Měl by být tedy vidět v pozadí za číslem 289 a tam nikdo není ! Leda že by se nacházel zrovna těsně před č.447 v tom období 2–4 sekundy před vběhnutím do záběru. Ale na mezičase v cíli už měl Stolár na běžce č.447 zase velký náskok 15 sekund. A navíc fotoreportér fotil všechny probíhajíci běžce. Proč by zrovna Stolára těsně před č. 447 měl vynechat? Z toho všeho je zřejmé, že Stolár vůbec pod viaduktem neproběhl. Trať si tedy nezkracoval po trase úvodního malého kola, ale po „supermalém“ kole kolem Malé říčky /cca 1,6 km/ a na řádnou trať se napojil právě v místech, kde stál fotoreportér /pochopitelně za jeho zády/. Pak využil vhodné chvíle, kterou mu poskytla „díra“ mezi běžci č.289 a 447 a z chodce-diváka se stal závodníkem. A tak nebo podobně, to bylo asi v každém okruhu.

avatar

Aura: 2920

Exploser muž 10.12.2012 15:03:15

>> ex64, 10. 12. 2012 12:08:39

Velmi pěkná analýza !!! (navíc snad existuje ještě kratší pěšina po pravém břehu Malé říčky – s ještě pozdějším napojením). ALE …

  1. Pan Stolár je absolutně ČESTNÝ a POCTIVÝ člověk. :-)
  1. Pan Stolár na závodech NIKDY nepodváděl (ani v minulosti), protože na závodech se to ani NEDÁ. :-)
  1. Pan Stolár BĚŽEL ve Stromovce na maratonu, čehož důkazem je příslušná fotografie na internetu. :-)
  1. Pan Stolár zaběhl PLNÝ POČET kol po předepsané trase (všechny případné nesrovnalosti tak mohly vzniknout pouze chybou pořadatelů). :-)
  1. Pan Stolár běžel celou trasu VELMI RYCHLE a vůbec se nestaral, koho právě předbíhá (jenom v několika okamžicích si musel upravovat své oblečení). :-)
  1. Kromě toho organizátoři všechny spekulace diskutérů VYVRÁTILI a zároveň účast pana Stolára POTVRDILI. :-)
  1. Zároveň POTVRDILI i jeho reálně zaběhnutý čas, díky němuž se stal VÍTĚZEM ve své kategorii (což posléze schválilo i Sdružení veteránů ČAS). :-)
  1. Mimo to dosáhl velmi podobného kvalitního času na maratonu PIM (čehož důkazem je příslušný videozáznam), ačkoliv nakonec byl z výsledků vyřazen vinou různých spekulací, výmyslů a závisti na jeho osobu. :-)
  1. Také vyhrál řadu dalších závodů – Běchovice, Košický půlmaraton, Olomouc 10 km apod. :-)
  1. Pan Stolár nikdy NEPSAL výsledkovou listinu, a proto nikdy nemohl ovlivnit výsledné pořadí. :-)
  1. Pan Stolár také výrazně USPĚL v olomouckém běhu do schodů, a přestože chybou pořadatelů byl nakonec zařazen až na poslední místo, neprotestoval, jenom aby nezkazil ostatním radost. :-)
  1. Pan Stolár je vůbec VELMI SKROMNÝ člověk a proto ani neměl zájem, aby byl vícekrát fotografován na trati (stačí mu, když jeho fotografii občas uveřejní Hranický deník). :-)
  1. Pan Stolár si ale nikdy NENECHÁ VZÍT své zasloužené vítězství, na které se musel tvrdě napracovat v tréninku a přípravě na závod, ani své pravdy se nikdy nevzdá. :-)
  1. Pan Stolár objevil novou TRÉNINKOVOU METODU, díky níž spolu se zdravou stravou a pitným režimem se v posledním roce pronikavě zlepšil. :-)
  1. Přestože je v současnosti zraněn, chystá se poctivě na DALŠÍ ZÁVODY, na nichž s jistotou a s přehledem všechny spekulující závistivce z řad diskutérů rozdrtí, neboť čím je starší, tím je samozřejmě rychlejší a jak správně tvrdí, lze v podstatě všechno (co pořadatelé snesou …) :-)
  1. A má v rukou ARGUMENTY, které PŘESVĚDČÍ … http://www.youtube.com/watch?…
Motto: In God is our trust.
avatar

Brno

Celkem 19190 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:28 (2008)
maraton: 3:23:45 (2008)

Pavel S. muž 10.12.2012 18:02:33

>> Exploser, 10. 12. 2012 15:03:15

K bodu 15. – Jediným závodem, který určitě absolvovat nebude, je brněnský běh Vokolo príglu, protože je neplavec :-D .

Ale teď vážně – pořád (možná naivně) doufám, že se lidé zodpovědní za MČR v maratonu veteránů proberou a po zásluze oceněni budou ti, kteří si to opravdu zaslouží.

avatar

Ostrava Mar.Hory

Celkem 61435,55 km
Minulý měsíc 0 km

koníkváclav muž 10.12.2012 19:20:35

>> Pavel S., 10. 12. 2012 18:02:33 Nezlob se,ale já už tomu moc nevěřím Zkoušel jsem oslovit jak sdružení veteránů,tak přímo i Václava Fišera ČAS/ani mi neodpověděl/ a ti zřejmě tyto stránky vůbec nečtou a ani se nechcou k tomuto problému vyjádřit.Možná proto aby si snad neuškodili sami ,tak nedělají raději vůbec nic!Zkuste tyto články zaslat na email vfiser@atletika.cz a uvidíte sami co vám odepíšou/jestli se vůbec vyjádří/:-( Václav Procházka

Motto: naběháno celkem 53 986 km MČR Kat.70+.veteránu v maratonu 8x1 a 2x2 misto.v 1/2 mar.2x1
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.12.2012 20:02:35

Stolar nie je registrovany atlet, teda nie je clen CAS

co s tym ma CAS spolocne ? Stolar vobec nie je pre CAS zaujimavy a ani na neho nema ziadne paky.

CAS moze akurat kontrolovat Stromovku ako zavod, pokial je zavod v ramci kalendara CAS, ale zrejme ani to nemusi byt kedze Stromovka je asi len maraton pre hobikov, casy zo Stromovky za nedaju pouzit ako kvalifikacia na OH, MS alebo zaradenie do repre.

principialna otazka je, spada Stromovka maraton pod pravomov CAS alebo nie ?

ak ano, tak CAS musi riesit neodbornu organizaciu a pracu rozhodcov, teda hlavneho rozhodcu, ktory sa nepostaral o kontroly na trati.

Kedze vsak vieme ze pred rokom sa ignorovali protesty ked si vitaz skracoval zatacky v kazdom kole a tak urcite neodbehol celu trat a vo vysledkoch zostal ako vitaz aj s cenami a tabulkovym vykonom, tak je jasne ze v pripade Stromovky a postoju CAS ide o systemove problemy a pripad Stolar je naozaj pre nich mala voda.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 10.12.2012 20:30:29

>> Pavel S., 10. 12. 2012 18:02:33

Pavle, a co když je i zdatným veslařem? :-D

Nalezené položky: 560 První Předchozí | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.