Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | Další Poslední
avatar

max39 muž 11.11.2014 08:39:04

>> Desert, 11. 11. 2014 08:23:41"""…al­kohol nesmíš urazit, když ho piješ, měl bys ho mít rád,"""

To je pravda.LASKA HORY PRENASA :-) .

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 09:06:45

>> Desert, 11. 11. 2014 07:17:48

>> jm1, 11. 11. 2014 07:46:58

>> jm1, 11. 11. 2014 07:03:19

jabka su zaradene v kategorie so strednym obsahom K pomaranc s vysokym

rozdiel moze byt aj 5×

takze jabkevej stavy 5 litrov na 1 liter pomarancovej aby si dostal to iste K

ja som ponukol moznost ze Max jedol presolene jedla a tym si rozhadzal pomer mineralov

kedze telo bolo zatazene alkholom nemohlo dost dobre nadbyrtiocnu sol vyhadzovat atd a tak mohla mnastat akutna situcia a telo povazovalo za najelosie doplnit rychlo K cez pomarance

teoria ze vsetky spolu atd je spravna vseobecne dlhodobo ale ked nastane velka nerovnovaha potom doplnam chybajuci a nie aj ten ktoreho mam navyse

prave ten alkohol znemoznil telu udrzat rovnovahu aj pri nerovnovaznej stra­ve

vzdy som nadseny ked sa vseobecne pravidla opakuju ako argument na specificku situaciu

jablko aj cestrve je uz na pol ceste ku kvaseniu, tak ako hroznu a tak ako banan je na polceste ku hnitiu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 11.11.2014 22:37:36

>> gilwen77, 11. 11. 2014 19:51:14

Ahoj.Velmi si vazim Tvoj prispevok.Aj to kolko si si musela dat s nim prace. Trosku si ma zas domotala(v do­brom).Po vsetkych prispevkoch v tomto vlakne som si vyselektoval stravu aku mam teraz.Ta je dost rozdielna od tvojej.Ale velmi ucinna je aj Tvoja.Moju stravu som si zvolil ale hlavne preto lebo sa nemusi vôbec obmedzovat v mnozstvach jedla,kdezto pri jedeni mucnych vyrobkov,ryze a zemiakov by to bol pre mna asi problem.Verim,za tvoj spôsob je urcite chutnejsi(ktory je zdravsi??? na to asi nikto nepozna jednoznacnu odpoved).Uz som to tu pisal,ze vzhladom na moju povahu,musim ist cestou pri ktorej vidim vysledky(na druhej strane Tvoje su tak isto nadherne).Ja by som si ale isto nedokazal stale pocitat kalorie,pomery zivin atd…na to som asi lajdak alebo sa bojim,ze by ma hlad premohol.Tak asi preto tato strava.No zaroven viem(uz som si tym ale neni taky isty,lebo som si na nu uplne zvykol),ze tuto stravu berem ako docasne riesenie na dosiahnute urcitej hmotnosti aby som mohol zacat s radostou sportovat(behat…)­.Zatial dost trpim(ale zvykam si).Obcas rozmyslam aj ja nad jojo efektom ale verim,ze ak budem aktivne sportovat,tak sa nedostavi.A zaroven budem(po schudnuti)hladat pre mna prijatelnu kombinaciu jedal,aby som uz nechudol ani nepriberal.Taky je plan.Ci sa mi ho podari niekedy dotiahnut do konca…o tom nechcem hovorit lebo to s urcitostou neviem.Ale bojovat budem!

Velmi ma zaujala Tvoja poznamka o ovisnutej kozi.Mam z toho obavy.Na nete som hladal ale vsade sa to riesi plastikov(a dost drahou).Raz som sa tu na to opytal ale bohu zial som nedostal od nikoho odpoved(pardon RUDO reagoval).Ale zda sa mi,ze Chromy osel mal kedysi dost vysoku vahu a vela schudol.Nie som si isty.Musim sa ho opytat.HALO Chroslik si tam niekde??? HALO :-D . No dost som z toho(z tej koze) nestastny.Ale nepredbiehajme.Ak by ale pomohlo pomalsie chudnutie,tak to by bola pre mna patova situacia.No mozno niekto poradi.

Jedno je iste,ze ciele mame rovnake.Tak Ti velmi ale naozaj velmi drzim palce nech sa Ti podari vsetko co si si predsavzala.A napis ako to ide.

Moc Ti fandim MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 22:44:51

>> max39, 11. 11. 2014 22:37:36

na take nazory musis byt pripraveny

ze jest treba vsetko a ze vyvazena strava

vyvazena strava je take lekarske heslo

trosku skodliva a trosku zdrava

trosku jedov z kazdeho druhu a trosku aj uzitocnych zivin

jedov len tolko nech to neslahne clovekom o zem hned ale az po dovrseni dochodkoveho veku

a trosku zivin aby telo ako tak fungovalo ale namalo ich dost

a pojedanim maleho mnozstva keksov a cukrov kazdy den sa zabrani ovisnutej kozi

lebo v keksoch – najviac v tych karlovarskych oplatkach je specialna latka co scvrkava nadbytocnu kozu (koza s makcenom na „z“, aby to zas holky nechapali inak)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 11.11.2014 23:02:30

>> rudo, 11. 11. 2014 22:44:51"""a pojedanim maleho mnozstva keksov a cukrov kazdy den sa zabrani ovisnutej kozi

lebo v keksoch – najviac v tych karlovarskych oplatkach je specialna latka co scvrkava nadbytocnu kozu"""

Toto prosim vysvetlit(zatial si myslim,ze si robis prdel)

Kokosovy olej si mi radil.To je OK.Ale cukor a muku????????

MAX

avatar

Steven 07 muž 11.11.2014 23:14:09

>> max39, 11. 11. 2014 23:02:30

Opět musím Rudovi složit poklonu. Jeho smysl pro nadsázku, a schopnost ovlivnit myšlení, fakt hodně dobrý. Ten se v té Austrálii fakt neztratí:-). Na druhou stranu, aspoň je tady na foru sranda. Btw je to tak dobře.

Steven

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 11.11.2014 23:17:42

>> rudo, 11. 11. 2014 22:44:51

Já jsem popsala praktickou zkušenost, kterou jsem si zatím prožila a prožil ji můj známý, který bohužel po enormním zhubnutí vypadal v obličeji jako mopslík.

Nevím kdo ti nakukal, že sušenky scvrkávají kůži. Překvapuje mě, že jsi na takovou hloupost skočil – zdá se mi, že máš jinak velmi erudovaný pohled na výživu, jen dle mého názoru trochu moc zaměřený na nízkosacharidovou stravu.

Není to tak dlouho, co se „celý vědecký svět zhrozil“ nad tím, že se asi tloustne víc po sacharidech než tucích. Jak dlouho bude trvat, než se zjistí, že se vlastně tloustne po něčem jiném?

Proto mi z toho vychází nejopatrnější názor, tj. vyvážená strava, a tím myslím dosud nastavený poměr bílkovin-sacharidů-tuků + ovoce, zelenina, vláknina a voda. Ideálně bez „sraček“ typu káva, čokoláda, sušenky a umělotiny. Jenže my jsme s Maxem nedisciplinovaní tlusťoši, kteří dlouhodobě nevydrží na nějakém striktním režimu. Však i Max píše, že to má na „rychlozhubnutí“ a potom … co vlastně potom? Jojo efekt u této změny vidím jako veliké riziko. Sama jsem po měsíci ketodiety (proteinová) postupně přecházela na běžnější (ne totálně zvrhlou) stravu a nárůst kg byl šílený.

Přesně jako Max, chtěla jsem něco rychlého, abych mohla běhat. Ale kamarád mi ukázal, že se dá běhat i s nadváhou. Prostě pomalu a malé frekvenční krůčky, po rovince, žádné silové běhy a kopcovitý terén. Na to je čas + to proložit cyklistikou či procházkami. Určitě neběhat každý den, spíš chodit a běh přidávat pomaličku.

Mně tento pomalý a citlivý přístup vydržel s jednou trucovitou přestávkou skoro rok a nemám žádné zdravotní potíže, úrazy apod. Naopak, teď jsem ve fázi, kdy už mám docela fyzičku (třeba 10 km pod 55 min) a přitom stejně ještě mám nadváhu. Ale klouby mě nebolí, nevržou, takže si běhám a pomalu u toho hubnu. Ale hlavně mě nestresuje, že se nemůžu něčeho najíst – dovolila jsem si všechno, ale mozek si některé věci už nechce do těla pustit.

Maxi – ono to zapisování kJ je rychlé a docela zábavné – pokud jsi malinko na statistiky, tak ty padající grafy s hmotností a cm, evidované km … Je to jako onlinovka na PC s reálnými daty :-) Jinak samozřejmě je fajn, že máš cestu, která ti vyhovuje a cítíš to dobře, jen jsem ti chtěla napsat o riziku, které by mohlo být s MOC RYCHLÝM úbykem spojeno. Všeobecně doporučováno je 0,5 – 1 kg týdně.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:27:22

>> max39, 11. 11. 2014 23:02:30

jo robim si prdel,

je to taky insiders joke

ftip ktory treba rozpravat vnutry

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:30:06

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:17:42

ja ti neberiem tvoju cestu

ved si zacni svoje vlakno a pis tam snad budu s tebou aj viaceri diskutovat

max ma svoju cestu, preco ho chces z nej zaviest do priekopy

ano mam svoj nazor na stravu

a som rad ze tvoj nazor na moj nazor je taky ze som prilis zamerany na bezcukrovost

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 11.11.2014 23:36:09

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:17:42

Na RUDA sa nehnevaj.Tak ako to napisal Steven.Je to taky Rudov svojsky ale prijemny(pre niekoho mozno nie) humor.On je fakt velky pohodak.Niektore jeho prispevky ber s nadhladom a hlavne s humorom.Na druhej strane som presveceny,ze je vyborny odbornik na vyzivu.

Priam som si docital Tvoj clanok.Hlboka poklona.Naozaj si velmi dobra.

Ahoj MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 11.11.2014 23:38:12

>> rudo, 11. 11. 2014 23:30:06

Toto vlákno se jmenuje Prosím o pomoc. Na nízkosacharidovou stravu bych se se svým názorem necpala :-) Myslela jsem, že by Max ocenil PRAKTICKOU zkušenost od tlusťošky. Vždyť já řešila/řeším naprosto stejnou situaci.

Taky jsem hledala cesty a tato se mi osvědčila prakticky, tak jsem se o to chtěla podělit. Docela mě překvapuje, že mě odsud vyhazuješ :-)))

A Max nemá SVOJU cestu, ale zdá se že má TVOJU cestu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:41:23

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:38:12

aha takze takto to vidis

nuz ani ty nemas svoju cestu ale Petrovu

ano tema je prosim o pomoc

nahovarat ho na tvoje potraviny je pomoc?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 11.11.2014 23:42:30

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:17:42

Nejprve dovol gratulace k tomu, co jsi dokázala. Dovolím si dvě malé poznámky. Za prvé Tvůj přístup, možná dobrý, nebudu hodnotit, má své limity. Může fungovat, ale pouze do jisté úrovně. Za druhé, pokud by mi měly tzv. zábavné statistiky a grafy zabrat pouze dvacet minut denně /neustále bojuju s časem, můj problém/, tak těch dvacet minut okamžitě věnuju pohybu, kdyby to byl běh tak mám k dobru 600 minut měsíčně, to je wenn ich mich nicht irre /Sam Hawkins Vinnetou/, 10 hodin, tudíž cca 100 km měsíčně navíc.

Opět, jen názor ber v dobrém, běhej a zlepšuj se. At se Ti daří.

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:42:46

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:38:12

nevyhadzujem, mozes sa tu od maxa kludne vselicomu poducit a inspirovat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:44:17

>> Steven 07, 11. 11. 2014 23:42:30

jo greenhorne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 11.11.2014 23:45:16

>> max39, 11. 11. 2014 23:36:09

V pohodě, já mám humor ráda – Rudo má takový „Svěrákovský“ – fajný :-)

Já jen, že teď jsou ty proteinové diety opravdu velký boom, protože FAKT FUNGUJÍ. Jen že potom hodně lidí musí na tu plastiku (třeba ministr Chovanec).

A myslím si, že i s těmi 115 kg nebo kolik to teď máš není nutné čekat na další hubnutí, ale opatrný chůzo/běh můžeš nasadit hned. Rozhodně ne dokopce a skopce.

My jsme dělali s kamarádem pokusy s tepovkou, kamerou a i pocitově a při správné technice běhu (ne přes patu, malé krůčky, dopad pod sebe, rovný terén) mi pocitově běh vyšel příjemnější než chůze, právě kvůli délce kroku. I při chůzi se snaž o malé kroky, to šetří kolena (teda moje jo).

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:52:29

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:45:16

velmi usilovne si Maxove vlakno necitala ked si prisla k zaveru ze

modne proteinove diety

toto neni zensky casopis, ziadne modne veci sa tu nedeju

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.11.2014 23:54:32

>> jm1, 11. 11. 2014 23:48:09

;-)

ted citujes Havla nebo Bushe?

i kdyz ono je to vlastne uplne jedno zejo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 11.11.2014 23:57:40

>> jm1, 11. 11. 2014 23:48:09

Pekne povedane :-D :-D .

avatar

Steven 07 muž 12.11.2014 00:02:29

>> rudo, 11. 11. 2014 23:44:17

:-)
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 00:14:23

>> rudo, 11. 11. 2014 23:41:23

Moje potraviny (já jsem je tu zatím nezmínila, to musel být někdo jiný): ovoce a zelenina (poměr 1:2), vše co má víc bílkovin než tuků (drůbež, ryby, sýry – prostě ne řízek, ale dušené, ne vepřové), nic s éčkama skupina 4 a výš, ne rychlosoli … prostě ideálně to, co se všeobecně považuje za zdravé. Pečivo jsem přestala jíst tak nějak samovolně, ale tím, že jsem si ho nezakázala, tak nemám „návaly žravosti“.

A když holt na nějaké tyčince ulítnu, tak než bych celý den myslela na to, jakou mám chuť a večer si koupila celou tabulku, tak si dám malý kousek a nevyčítám si to. Však je dost času vyladit si jídelníček k úplné dokonalosti. U proteinové diety je např. problém, že ti to rozhodí ketózu. Já totiž nejsem na dietě, ale rovnou jsem změnila životní styl.

Maxi, já tě nenabádám, abys změnil svůj jídelníček, který ti vyhovuje, jen si dej pozor na ty extrémně rychlé úbytky. Tam bych si opravdu zkusila spočítat poměr příjmu a výdajů, zda zbytečně nepřeháníš aktivity a nemáš ten příjem třeba moc nízký. Však jsi psal o přetrénovanosti a že na tebe něco lezlo (a manželka to nebyla).

Zapisování jídla mi zabere cca 15 min denně – ta online aplikace je fakt vychytaná. Víc času mi zabírají podklady pro Petra, ale když on z toho dělá tak skvělé analýzy, tak proč mu neudělat radost :-)

Máš pravdu, nečítala jsem celé vlákno – to bych možná dřív stihla zaběhnout maratón :-) Projela jsem asi 3/4 – přiznávám se.

avatar

max39 muž 12.11.2014 00:14:37

>> gilwen77, 11. 11. 2014 23:38:12

Ja si myslim,ze je jedno koho cestu mas ale,ze nejaku vôbec mas.A samozrejme musi fungovat a aj Ti vyhovovat.Ako som povedal.Svoj spôsob stravovania som vyberal z velkeho mnozstva nazorov v tomto vlakne a za jazdy som ho aj prispôsoboval­.Urcite to nie je podla nazoru jedneho cloveka.Ale od RUDA som si zobral vela.Myslim,ze kazdemu vyhovuje nieco ine a presviecat sa navzajom nepadne aj tak na urodnu pôdu.Kazdy musi vyskusat a tak trosku experimentovat,vy­brat si a dodrziavat to co funguje.Asi tak.Ale je to len môj skromny nazor.

Drzim palce a drz sa toho,co funguje.Ak prestane(toto ber naozaj s humorom),tak mi ti tu poradime :-D .Teraz vazne.Naozaj si dobra.Mas za sebou ciny a uspechy,to hovori za vsetko.

MAX

EDIT:Urcite ta nikto nevyhadzuje.Naopak som velmi rad,ze si prispela svojim nazorom.Dufam,ze toto vlakno nepomaha len mne ale nase skusenosti pomôzu aj inym.A mozno zrovna Tvojou cestou niekto pôjde.Tak len pis.Dakujem.

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 00:21:52

Uf, že bych se přejmenovala na Yoko Ono …

Teraz sa mi bude snívat o sacharidoch.

Chalani, hodně úspěchů v běhání a Maxi – tobě i v tom hubnutí. Nastal ten pravý čas vrátit se za kámoškama na diskuzi na Blesk.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 12.11.2014 00:23:01

Všiml jsem si jednoho poznatku, který zde zmínila Jana, avšak se kterým mají zkušenosti i jiní lidé. Jde o to, že pomalý běh může být ke kloubům šetrnější než chůze při stejné rychlosti, protože je tam kratší délka kroku a navíc se přirozeněji dá aplikovat došlap na celé chodidlo pod sebe (pod těžištěm). Zjistili jsme též, že při rychlostech kolem 6–7 km/h nemá Jana vyšší tep při běhu než při chůzi, a proto i zátěž na srdce není při takovém běhu vyšší.

Proto běh nemusí být pro lidi s nadváhou rizikovější než chůze. Mám kamaráda s asi 105 kg, který úspěšně uběhl i půlmaraton, v čase pod 2:30, bez jakýchkoliv na první pohled zřetelných zdravotních následků.

Každopádně jsem na Tebe, maxi, zvědav po pár měsících, každopádně držím palce. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 12.11.2014 00:47:19

>> Petr Kaňovský, 12. 11. 2014 00:23:01

Ahoj Peter.

Potesilo ma,ze si sa po dlhom case pripojil.Malilinko som z Tvojej poslednej vety vycitil nedôveru k môjmu rezimu a v nejaky dlhodobejsi uspech :-D .To je vporiadku.Ani ja som neni zatial na 1000 percent presvedceny.Na druhej strane ma to robi silnejsim.

No co ma zaujalo ozaj velmi,je spôsob behania Tvojej kamaradky.Ak by si bol taky dobry dalo by sa poslat nejake video pripadne podrobny popis.Po operaci a pri hmotnosti okolo 105–110 by som rad skusil nejake prve pokusy.Velmi pekne dakujem MAX.

A poklona patri nielen kamaradke ale aj Tebe.Co ste spolu dokazali je uzasne.A este jedno.To je ta borkyne,co vybehla na ten Jested?

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 12.11.2014 01:07:31

>> max39, 12. 11. 2014 00:47:19

Maxi, nemám nedůvěru k tomu, co se děje teď, ale k tomu, co se bude dít později, až budeš hledat způsob dlouhodobě udržitelného stabilního životního stylu, včetně jezení. V redukční části funguje skoro cokoliv, ale návratovou část spousta lidí nezvládá – čím agresivnější je hubnoucí část, tím náročnější je stabilizace. Však jsem četl například o tom, jak si ženy pochvalují dietu dle Mačingové, ale spousta z nich kila nabere zpět. Ale muži bývají úspěšnější, tak jsem na Tebe zvědav.

Ano, na Ještědu jsme byli i tuto neděli, převýšení 580m, délka 18 km, průměrné tempo 8:01/km (rychlost 7,5 km/h). Já jsem měl průměrný tep 101, Jana měla 143. Předtím jsme dali v sobotu těch 10 km za 54:37, v pátek třeba 1 km za 4:32. V sobotu jsme strávili pohybovými aktivitami přes 6 hodin, v neděli přes 5,5 hodiny (Jana část na kole, já vše běžecky, ale i to kolo bylo v náročné kvůli profilu a místy i terénu).

K běhu, doporučuji si to napřed vyzkoušet při běhu doma na místě, prostě snažíš se dělat frekvenční kroky, nepříliš vysoké, a pak přidáš mírně dopřednou fázi. Letová fáze bude velmi malá, až nulová, však koukni třeba zde (všímej si jen prvních kol).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 01:23:43

>> max39, 12. 11. 2014 00:47:19

Na Blesku je nuda, tady to žije. Jo, a už se to provalilo – patřím k Petrovi a na rovinu můžu říct, že jeho přístup a metoda mi 100% vyhovuje a funguje :-).

Maxi, já jsem ti nechtěla nutit svoje stravování, ale chtěla jsem tě upozornit na ta rizika s příliš rychlým hubnutím. I Blanka tě upozorňovala na problém s kůží.

Proč se Ruda k té kůži nevyjádří? Nebo pardon, vyjádřil se? Nechci tě tím děsit, ale těch případů je hodně. Hodně lidí po bandáži žaludku (taky příliš rychlá metoda) šlo na operaci. Jde o tu rychlost hubnutí, ne o způsob stravování.

Já myslím, že bys možná měl jen malinko polevit z toho extrémního úsilí – teď jsem si přečetla, jaké šílenosti chodíš. Takové kopce, tolik hodin v kuse. Já začínala na 30 minutách a časem zůstala na maxim. hodině v kuse. Ten Ještěd a podobné „šílenosti“ jsem si troufla až téměř po 3/4 roce a stále se hlídám, zda mě druhý den nohy nebolí a pod.

avatar

max39 muž 12.11.2014 01:50:32

>> gilwen77, 12. 11. 2014 01:23:43

Tak ja som si to myslel hned,ze patris k Petovi.Z toho netreba robit ziadne tajnosti.Prvorade je aj tak Tvoje odhodlanie.A vi­em,ze si ma nenutila k Tvojej strave.Ved je to tu volna diskusia.A zas sa opakujem,aj tvoj prispevok je velmi cenny a niekto si zrovna z neho bude brat priklad.Tak len pis.Aj Tvoje uspechy ma posilnuju.Skoda,ze nedokazem ist pomalsou cestou.Povaha to nedovoli.Je super,ze ta niekto vede.Samemu to ide tazsie-isto to poznas.A hlavne Ti ma niekto vysvetlit rôzne typy behov vhodne pre to ktore obdobie.Ja som uplny samouk a riadim sa spôsobom,pokus-omyl.Je to dost zastaraly sposob ucenia.Ja napriklad nerozumiem terminom:stupnovany beh,intervaly,re­ge,fartlek,frek­vencny beh adt.....Je to pre mna spanielska dedina.Na druhej strane viem,ze to v mojom pripade este asi nepotrebujem a musi si vybudovat najskôr asi obecnu vytrvalost(ani to neviem urcite co to znamena).S poz­dravom MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.11.2014 02:17:07

ja som reagoval len preto, ze Max napisal ze ho Jana poplietla

Inak som nemienil na to vobec reagovat

a ked som sa snazil Maxa strucne rozpliest, tak Jana zase dalej.

Kazdy ma svoju cestu specificky vyhovujucu jednocovi a preto kto ma potrebu o svojej ceste pisat z akehokolvek dpvopdu ci uz dostavat podporu, pochvalu, rady vysvetlenia, alebo aj opoziciu

mal by mat vlakno-blog svojej cesty a nepliest svoju cestuy niekomu inemu pod nohy

Preto som Jane radil nech zacne o tej svojej

pomoze to Maxovi v nepleteni a pomoze to kazdemu kto sa chce inspirovat Maxom alebo Janou a ak chce moze si vziat z kazdej cesty neico

alebo aby se debaty lahko citali a aj lahko pisali

tak je treba dodrzovat oddelenie tem

obe cesty su dost protichodne a principialne odlisne

jedna je ta zatial vhodna pre Maxa, ina je zatial vhodna pre Janu

Petr ked zacinal behat a neskor ked zacal aj mysliet na to co do seba dava ako stravu

dostal mnoho rad od roznych ludi a odo mna mnozstva zakulisnych majlov

nakoniec sa naslo to co vyhovovalo jemu a LEN jemu

nie to co bolo nejak univerzalne optimalne najlepsie alebo najrychlejsie ale prave to co Petr bol ochotny akceptovat

kazdy z nas je iny

neexistuje unioverzalny optimalny trenink a ani univerzalna optimalna strava

preco ? lebo kazdy z nas ma za sebou nejaku minulost nejake zvyky nejake psychicke bloky a rozne fyzicke nedostatocnosti a obmedzenia

a preto nik z nas a tym myslim aj tyuch cierncyh chlapcov v udoli Rift v KEN a inde v afrike japonsku atd, nie je opripravnu vydrzat zvladnut univerzalne optimalny trenink na niektoru zavodnu trat

mozmu sa k tomu trosku priblizit ale kazdy z inej strany kazdy svpjou klukatou cestickou

tak ako trener nie je ten co sa nauci nejaku metodu a nutio tak behat cely oddiel alebo cele stredisko vrcholoveho sportu alebo cely reprezentacny vyber

pripadne tak chodit vsetkcyh chodcov

pretoze vtedy je najanvys sanca ze vysratstie jeden sampion a mnozstvo tiez taletov ktory budu spominat – to boli tie casy ked som bol v treninkovej skupine s tym sampionom

keby bol system iny teda trener sa naucil inu metodu tak sampion by bol niekto iny zo skupiny a ten terajsi sampiuon by bol len priemerny tiez bezec vacsinou raneny a len by spominal to boli casy ked som ja behal so sampionom na treninku

trener je vtedy ked je schopny roizpoznat psychiku a telo zverenca , kazdeho zvalst a kazdemu napasovat specilany osobny system prave pre neho

preto sa vzajomne nepletme s tym ze mne fungovalo nieco ine

Per jasne zalozil vlakno o jeho treninku co je dobra metoda prave pre neho pretoze nijaku inu by nerobil

a sice ju punaka aj kade komu a kto chce si vyskusa ale kedze ziadny dvaja ludia nie su rovnaki…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.11.2014 02:24:06

a este dodam, ak chcem niekomu poradit tak musim spoznat jeho osobnu situaciu a nie prist na vlakno s vseobecnou pouckou ze napriklad ved aj s nadvahou sa da behat a dat tak najavo ze vlakno vobec necitam a je mi to jedno len si chcem napisat svoje

chlapec tu behat skusal velakrat a nemohol a caka na operaciu nohy

jo a Petrovi

ano da chodit tak ze sa klby noicia a da sa behat tak ze sa klby nenicia

ale da sa aj behat tak ze sa nicia a da sa chodit tak ze sa klby nenicia

takze nic vseobecne tu nie je

ano kto robi chodzu nespravne na klby, a nemieni sa ju ucit a je schopny si dat poradit v behani na setriacu techniku, tak aj to je riesenie

ale problem nie je chodza vs beh z hladiska klbov

dovod preco s nadvahu radsej nebehat je vela

kto si najprv vyskusa vazit 120–130 kg, potom nech aplikuje svoju teoriu

alebo nech si nalozi zatazove vbesty a batohy do celkovej vahy 130kg a beha setriaco

good luck mr gorski

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.