Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | Další Poslední
avatar

max39 muž 24.02.2015 23:50:04

O chudnuti radsej nepisem az niekoho(chudnuceho zaciatocnika) nahodou zle nemotivujem :-D .

Cele zle.Nemôzem sa vobec dostat na predchadzajucu vlnu.Nocne prusery+ten cukooooooooooor vy…ný!!!!!!!!

avatar

Steven 07 muž 24.02.2015 23:53:25

>> max39, 24. 02. 2015 23:38:37

Maxi, příteli, jsem rád že žiješ a že ses na běh nevykašlal. Nicméně otázky, které kladeš ve svém příspěvku bohužel nezodpovím.

Chtělo by to patrně, /opravdu nechám na zkušenějších/, najít si někoho, kdo běhá a kdo ti v realitě vysvětlí, jak běhat.

Mně se věnuje synek, neustálá /skvělá/ buzerace neklást nohu před těžiště a běžet přes špičky. Frekvenční běh. Já mám tendence k pardálím skokům přes patu. Tady by t fakt chtělo někoho, kdo to opravdu umí a půjde si s Tebou zaběhat a odstraní v praxi základní nedostatky, podotýkám základní.

NO, v každém případě, za a žiješ:-) za b zotavil ses:-) za c dál sportuješ:-)

Mám z tebe radost.

Ale v tomto fakt at poradí někdo, kdo to fakt umí.

Steven

avatar

max39 muž 25.02.2015 00:16:07

>> Steven 07, 24. 02. 2015 23:53:25

Tak stretavam zopar mladych ludi(viac dievcatá) pri mojich vecernych pokusoch. No nerad by som aby sa pri mojej otazke"prosim Vas ako mam behat?„,zmenil ich lahky trening na dlhe trate na nechceny trening "ala“ Carl Lewis:-).

Mozno by mi pomohol len nejaky naucny link.Ak niekto taky mate,prosim hodte mi ho sem.Dakujem

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 00:22:48

>> max39, 24. 02. 2015 23:50:04

najprv sa naucim skakat hlavicky alebo si najprv napustim vodu do bazena?

Maxi mal si taky nazor ze az zhodis urcitu vahu ze sa na chudnutie vykasles a zacnes byt sportovec a budes behat

zrejme ti stacilo pod 100kg a podvedomie to vzalo ako prikaz dalej sa nechudne a budeme bezcom

a tak si bezcom, tlym typickym

behas viac ako je ti vhodne a pchas sa cukrom a priberas

takze ciel si dosiahol, si nas patris sem si typicky bezecky hobik

a nahy ta bolia su furt zranene a v noci sa musis vselicim natierat aby si rano mohol vobec vstat

tak vitaj.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 00:28:32

s pokrcenymi kolenami sa beha aj cez spicky aj cez stred aj cez patu

prave na to ma clovek svaly na stehnach a na zadku aby kazdy dokrok zaperoval svalmi tak isto ako ked zoskoci z vysky a ide do drepu

pri behu ideme len do podrepu a len na 1 nohe

ak nevladzes robit podrepy na 1 nohe ked je to bez momentu, nemozes ich ani robit pri behu

spytaj sa nejakeho parasustostu ci je na orvne kolena a vystrete bedrove klby leposie dopadnut pori zoskoku na zem na spicky alebo na paty schvalane co ti povie

moj nazor:

preprogramuj sa zase z bezca na chudnutie a pouzivaj vsetky druhy sportov behu sa podla miznosti vyhybaj pripadne behaj iba hore kopcpm a dolu rob chodzu do podrepu

behanim sa moc schudnut neda

tvoj beh je ciste v cukjrovom rezime a tak telo zufalo pyta v noci cukor

ten cukor potom napada zranenu nohu kde vznika ziveny cukrom super zapal a roskusjes ze to zacne kvasit alebo odhnivat v tej kosti

a potrebuejs vysadit zo stravy vsetky tuky co obsahuju omega 6 (v praxi takmer svetko) a ladovat sa omega 3, aspon 6×1500mg pocas dna ako minimum

inak sa toho zapalu nikdy nezbavis

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 00:30:06

Maxi ja som myslel ze dohoda je ze s behanim sa zacne ked sa dostanes pod 85kg

co ta zavolali na kadrove oddelenie a sprisnili ti normy ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 25.02.2015 00:31:34

Maxi, tady link nepomůže. Ta děvčata já vím, možná se ti to zdá blbý, ale je to řešení.

Mám v tomto ohledu zkušenost z jiných sportů. Myslel jsem si, že umím lyžovat. Moje první žena měla nejvyšší instruktorskou třídu. Po týdnu lyžování jsem pochopil, že mám výrazné rezervy. A hodně mi její rady daly. No to je jedno.......jen jako příklad, když už jsem otravoval s Monte Spinale:-).

Není v rámci Tvého bydliště nejaký oddíl, kde se běhá? Asi bych spíš šel touhle cestou. I kdybych si měl zaplatit nějakou konzultaci. On ten běh vypadá, že jako v poho, ale je určitě dobře, když Ti někdo ukáže ze začátku cestu. Jako Kenani nebudeme běhat nikdy, ale vím z vlastní zkušenosti, když Ti k tomu nikdo nic neřekne, ta pravděpodobnost, že běžíš úplně blbě, se limitně bohužel velmi blíží realitě.

Steven

avatar

max39 muž 25.02.2015 01:12:40

>> rudo, 25. 02. 2015 00:22:48

>> rudo, 25. 02. 2015 00:28:32

>> rudo, 25. 02. 2015 00:30:06

Moze to tak byt.V noci velka chut na sladke.

Beh je na cukor???Ved som ho kolko trenoval na tuk.Ci uz som ho znicil tymi obcasnymi najazdami na sladke???

Dohoda bola myslim na 100kg a zacat jemne behat.Chodzu v ziadnom pripade nechcem ukoncitt-chcem ju obden prekladat s behom na rege a chudnutie.

No teraz nepotrebujem rady typu hovoril som to(takych su miliony).Preto mam na muske aj Teba aby som sa vyhol tymto premudrelim recam a vymysleli sme nieco usite na mieru.Môj profil je uz dost obsiahly.Je na com zakladat.Tak prosim bud ucitelom(za takeho Ta mam) a nie kritikom bez hranic a pochopenia:-).Chcel by som nejake mantinely usite na moju naturu(NIE 120 srdiecok /min).Skôr profil trate kolko min a kolko do tyzdna a co cez volno ake rege,ci masaz alebo plavanie ,pripadne moja oblubena/neoblubena chôdza?????

Rudo zapni sede bunky na plno a prosim rozpis sa.A co s tymi jemnymi svalovicami a bolestami v bedroch???

Dakujem,dakujem MAX

avatar

max39 muž 25.02.2015 01:26:09

>> Steven 07, 25. 02. 2015 00:31:34

Suhlas.Len mozno maly mindrak pri mojom veku a vahe/vykonnost ist do odielu kde su zavodny bezci.Uz nemam 20-rokov.V tedy by som to na drzaka isiel vybavovet cez prezidenta atletickeho clubu-taky som bol.No môzem potvrdit zo skusenosti ze obezita vam na sebavedomi neprida. A v situaciach kde ste pred tym excelovali sa Vam „roztrasu nohy“.Dufam ,ze sa to vrati smenou zivotneho stylu,stravou sportom a schudnutim-dufam.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 01:33:00

>> max39, 25. 02. 2015 01:12:40

co si zesnka ze nechces kritiku

beh je na cukor ved bezis do kopca a tempom ktorym by si nejak dlhko nevydrzal

cisty beh na tuk (priblizne zjednodusene) je tempom ktorym by si bezal v kuse 6H

vsetko rychlejsie je uz zmiesana zona a vykony okolo hodiny alebo kratsie ako hodinu su prevazne na cukor

motry ti zostanu vzdy obidva a zalezi v prvom rade od stuona intenzity ci sa cukrovy zapne alebo nie

ja keby som si mal nalozit na seba 30–40kg a bezat s tym do kopca tak idem urcite len na cukor

pre teba je idealna stale pomala choddza a dlhe volne bicyklovanie

v podstae kazdy beh prebudi cukrovy metabolizmus a aj ked zacnes pomaly akonahly pride kopec tak sa zapne tomu sa nemozes v sucastnosti nijako vyhnut

zrovna dnes bol niekde clanok

ze preco medicina stale riesi diabetucke nohy odrezavanim

tak si daj naozaj bacha vyvolavat si opakovane zapaly a potom ich krmit cukrom moze dopadnut vselijako a ja osobne ti teda nijako nemozem v sucasnej situacii doporucit behanie

ked sme sa bavili o behani to bolo v zmysle trosku si na makkom na rovinke preklusat nech si zacnu nohy zvykat ale nie zacat bezecky trenink

dolu kopcom nemozes lebo nezvladas tlmenie a hore kopcom nemozes lebo popjdes na cukor

kym si to v hlave neprepnes ze nemusis teraz behat, tak ti neviem poradit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.02.2015 01:50:55

>> rudo, 25. 02. 2015 01:33:00

Skoda,obratil som sa na Teba hlavne preto lebo si mi pred casom povedal vetu ,ktora so mi velmi pacila:„Behaj si ci chces co ta bavi,kludne to na konci vybal na plne gule“

Ked ta chodz mi uz nedava take psychicke uspokojenie ako ten narocnejsi beh.A to je pre mna momentalne dôlezite.

Ak ten cukor udrzim na uzde aj po behani vyssimi tepmi-zmeni sa nieco k lepsiemu?

Som pripraveny vratit sa do hry!!!

Uz by som ten beh chcel(v priro­de).Prosim skus cosi.

A kritiku mam rad.Posuva ma dopredu.Mal som na mysli degradacu druheho za ucelom masirovania si vlastneho ega-Na taku ser.m a nereagujem.To si dotycny pomaha sebe a svojej chorej hlave a nie tomu kto ho uprimne prosi o pomoc(lebo si slovo prosit nejakym zahadnym spôsobom spaja zo slabostou-chore).Nie je to Tvoj pripad.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 02:06:48

>> max39, 25. 02. 2015 01:50:55

niekedy treba zatriast taka sokova terapia

pozri jedna vec je vybehnut si kopec naplno

s tym ze ides chodzou alebo super pomalym poklusom a das si naplno zaver

to ti bude trvat 5–15 minut ten usek naplno a tym sa neminie glykogen to ti nevyceroa cuikor tak aby si musel ho doplnovat a nevedel sa ovladat

to je nieco ine ked vyprovokujes metabolizmus naplno a potom metaboilizmus je zvyseny este dlhe hodiny po treninku

to je to iste ako ked sa na zevr behu naordinuju nejake sprinterske rovinky

ovsem ked bezis hodinu tak spalis takmer vsetok cukor a potom telo si ho zufalo pyta

cize naplno zaver kopca je OK

lenze potkm musis pomalicky opatrne kracat dolu tym sa presunes nazad do tukoveho metabilizmu a telo zacne spalovt tuk a cast z neho premeni na dopklnenie glykogenu

cize ina situacia ako ked bezis az domov

ale veslere behanie bolo za predpokladu ze to nema absolutne zoadne nasledky zaply atd

a to sa tyka aj bedrovych klbov a sliach

proste s tou vahou si behat dolu kopcpm nemozes dovolit

to je akoby si chcel 30 tonovy kamion dolu kopcom brzdit brzdami z trabanta to by nedopadlo dobre

takze znova to iste co sa tu opakovalo velakrat:

starva je 90% zelenina, zvysok su nejake proteiny vsetky varene vo vide ziadne ine smazenie alebo pecenie sa nepripusta

varene vajcia, ryby nejake kuroia alebo cervene maso

vela rybacieho tuku – omega3

kusocek masla ale az suroveho na tanier nie do varenia, nejake avokado a obcas nejake vlasaky alebo mandle v malinkom mnozstve

pohyb – dlhe prechadzky bez snahy merat vykonost co najvaoic jazdit bicigel a ked to pocasie nedovoli tak jazdu cyklotrenarzer a veslovaci trenazer

co najvaic odrobit tak ze si neni na nohach

napsrikald sadni na stolicku a dvihaj cinky na rozne svaly naprikal dvezmi 2×1kg jednoruscky sadni na stolicu opri sa poriadne chrbtom a rob tlak hore teda do vystretia nad hlavou v kuse 1H pocas celeho filmu v TV napriklad.

a co najvaic odrobit v lahu na zemi rozne hybania nohami – precvict bruho boky zadok spodok chrbta a zdihanim noh co najvaoic odkrvbit spodok noh a liecit tym aj zranenie

je to dost jednoduche nic nove pod slnkom sa neda vymyslet

ja osobne, ked ma niekto popyta aby som mu poradil s behanim alebo trenoval

tak upozronim na to ze bez behacieho tela sa behat neda a je to jedno ci ten clovek vazi 100kg 70 kg alebo 40kg

ak nema clovek svaly na behanie tak bezat nemoze bez nasledkov zraneni

takze najoprv sa vsetko vycvici a az potom sa beha

kedysi to bolo jednoduche deti boli stale vonku lozili po stromich skakali cez gumu atd a teda ked prisli na atletikuy uz to mal trener jednoduche tie deti co mali intenzivny aktivny zivot trener ohodnotil ze maju TALENT NA BEH a toe ostane poslal domov s tym ze talent nemaju l;ebo im nevedel dat cvicenie na VYROBENIE BEZECKEHO TALENTU

dnes ked dospely neoaktivny clovek chce bnehat tak nema bezecke svaly a vzdy je problem

tazke to sa netyka len teba osobne to s atyka kazdeho

najorv si to odrobit v cionskarni na zemi na joge a v roznych inych aktivitach a az potom mozme behat

ked Kratochvilova sa stala trenerkou, dotaihla jednu holku na zlatu medailu na 800m, bola to holka z dediny rovnako ako ona ktora musela makat okolo domu na zahrade atd a pritom aj blbla s deckami cele hodiny vonku ale ked jej pridu mestke slecinky – z nich sa neda uz nic vytrenovat

teda dalo by sa ale najprv mimo behania

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 25.02.2015 09:06:07

Maxi, myslím, že si dlužíš jeden lehoučký pokus, a to spočítat si při běhu počet kroků za minutu. Tu kadenci. Dost to napoví, zda neděláš základní chybu, a to dlouhé kroky. Zmiňoval to tu Ivan, Petr. Mně to dost pomohlo.

Běh s kopce nemám ráda doteď. To asi nikdo. Opět mi pomohly ultra krátké krůčky, i když si při tom kmitání nohama připadám jak šicí stroj.

Dostala jsem tip na knihu Moučný mozek. I kdyby z toho bylo jen 10% pravda, tak je to síla, pro vystrašení mi stačilo prvních pár stránek (pro ilustraci, první část je v pdf volně ke stažení) Je tam popsáno dost podobně, jak píše Ruda – záněty v těle a pod. Palec se na tebe asi zlobí a volá o pomoc.

Dovolím si „radit“. Ale když píšeš, že nevíš JAK máš běhat, chceš tréninkový plán .. Tak mě vždy napadne: ‚Běhej tak, aby se ti to líbilo, bylo ti to příjemné a nic tě při běhu ani po něm nebolelo, dobře se ti u něj dýchalo.‘ Mám pocit, že takto ještě běhat neumíš, prostě regeneračně, asi že to nepovažuješ za běh. „Trenér“ mi zdůrazňoval, že tento typ běhu je základ a na tom teprve se dá stavět „další patro“ jak např. nějaké fázové běhání a pod. co neznám. To já ještě nestavím, mně stále chybí pevné základy.

Jinak hmotnost máš fajn, nikam neulítáváš, graf jde pomalinku dolů. Tak nějak by to asi mělo být. I když já taky občas bulím, že mi hmotnost klesá pomaleji než by mělo, tak hlavně, že klesá a neroste! BTW nedávno jsem si uvědomila, že si konečně mohu sednout u dětí v pokojíčku na jejich židli, aniž bych měla obavu, že ji rozbiju. To byl super pocit! Věřím, že víš, o čem mluvím ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 09:09:02

>> gilwen77, 25. 02. 2015 09:06:07

su 2 knizky

wheat belly

grain brain

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.02.2015 09:31:41

>> gilwen77, 25. 02. 2015 09:06:07

Já teda běh z kopce miluju. Pocitově je zadarmo, ale tělo maká (kolikrát jsem z něj zpocenější a nohy bolavější, než po rovině), a navrch trocha toho adrenalinu – myslím tedy nějakou lesní stezku kořeny bláto kamení. Vyloženě mě baví chodit až na hranu toho, co ještě relativně bezpečně „ušlapu“.

Z kopce běhám s pokrčenými koleny přes přední část chodidla, ruce do stran pro stabilitu, maximální soustředění na došlap, prudký kopec drobnými krůčky, čím menší sklon (a/či přehlednější terén) tím delší kroky.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.02.2015 09:34:02

Ahoj Maxi, Rudo to vsechno popsal tak, ze snad ani neni co dodat. Zvlaste se mi libi ten primer s cukrovkovou nohou, neb to je presne tvuj palec. Palec se zlepsil (ac potreboval cas) pri spravne strave. Pri vetsimm mnozstvi cukru se horsi. Myslim, ze ten primer s cukrovkou je tak odstrasujici motivace, ze se snad ani vetsi byt nemuze. Mimochodem, nebyl si ted nekdy u zubare? Zubari poznaji, kdo se stravuje hodne cukry a kdo zeleninou. Za toho 1/2 roku uz tam mohly byt pozitivni zmeny i na zubech. Vazne.

Kdyz chces behat, behej, ale musis jen cupitat. Jak zminuje Gilwen, zadne dlouhe kroky, dopad pod teziste. To znamena, ze vazne jen cupitej, zadny dlouhy krok, zaslapuj to pod telo a kdyz to budou jen ty male krucky, tak pak vetsinou doslapnes na stred/ predni cast nohy, coz je dobre.

Behani sub 100kg. Ano, to tu bylo zmineno, ale na behani v kopcich je ta vaha moc. Pomalicku si doklusej/dojdi na to skolni hriste, kde jsi sveho casu zkusil behat a tam si treba 30 –40min pomalicku behej dokola. A pak bud chuzi a nebo behem domu. Neni to ono, ale je to rovina. Pomale cupitani po rovine te necha v tukovem rezimu a nebudes pak luxovat lednicku. Vrat se k chodeckym aktivitam a beh nedavej ob den, ale 2* tydne a mezitim chodit, chodit, chodit. Mej beh jako odmenu. A po kazdem vyslapu/vybehu si doma zaposiluj. 15min kazdy den, at se zpevnis. A pujde to zase lepe.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.02.2015 09:36:17

>> MartiNo, 25. 02. 2015 09:31:41

Ale ty mas jinou vahu nez Max ;-), ten je stokilovy cvalik

(Maxi, to neni urazka, jen jak uz sis vsimnul, nazyvam veci pravymi jmeny, neb korektnost a odhleduplnost okoli je to, co nas casto do prusvihu dostane. Nikdo nam nerekne pravdu a clovek sam sebe prirozene vidi pres ruzove bryle).

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.02.2015 09:42:51

>> skritek Hugo, 25. 02. 2015 09:36:17

Jasně, váha je (i) z kopce dost podstatná. Reagovala jsem na Janiny věty „Běh s kopce nemám ráda doteď. To asi nikdo.“

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.02.2015 09:47:55

>> MartiNo, 25. 02. 2015 09:42:51

Ano, ja vim, pochopila jsem. Ale radeji jsem napsala poznamku, aby si Max nenaridil se to ucit.

Nicmene tvuj popis, jak behat z kopce je vyborny. Je to specificka disciplina, co se musi ucit. Jeste bych asi dodala mit mirny naklon tela dopredu, nemit strach z padu na pusu, nohy si to ustoji, lide casto pri behu z kopce zaklaneji telo a davaji pekne za vyucenou bederce i kolenum a kyclim, jak je to v tom zaklonu nuti dopadnout na patu.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 25.02.2015 09:51:32

>> max39, 25. 02. 2015 01:50:55

…Ak ten cukor udrzim na uzde aj po behani vyssimi tepmi-zmeni sa nieco k lepsiemu?…

Skusim doplnit Ruda resp. vysvetlit bližšie, čo myslel.

  • zaciatok behania mal byt – privykanie tela na tuto cinnost. Vznikaju zapaly, traba sa zamysliet preco. Otazka. Robiš to tak aby si to telu ulahčil ? Tuto otazku treba podla mna rozdelit na este dve a to na celkovu zataž a zataz na slachy , upony kolena, bedra …
  • Rudo stale spomína, že behaš stale na cukor. Vztahuje to hlavne na chudnutie, ale to preto, lebo si mysli že v atazke behu mas v tom jasno. Z tvojich reakcii vidni, že tak to nie je.

Najprv skusim priklad ( kazdy je asi nevhodný, ale na vysvetlenie mozno pomoze) :

Ak si ziak autoškoly sadne do auta a to bez teoretickej pripravy ( pripravenosti svalou atď. na beh) tiez vytočí auto na max. dajme tomu na 200 km/h ?

Do hodinu mu dojde benzin, ked jazdi o nieco pomalsie tak mozno aj nad 1H. Mozno pochopi, že bud sa bude pozerat na rucicku otačkomera ( po skusenostiach na tachometer) a ked si mysli že je napr. vyspelý ( aj z hladiska osobnosti ) tak to bude brat tak, že bude počuvat motor ako ide, do akych otacok asi podla zvuku. Zistý mozno kedy motor je efektívny nemusi tankovat kazdu hodinu ( nemyslí sa v tomto pripade ani tak spotreba, ale jeho opotrebovanie )

Kedze nadrz na aute nepatrí k tým navacsim, nejakým sposobom zistí ako jazdit , aby nadrz vydrzala na 6H – motor je efektívny, neopotrebuje sa. Dokonca je taký vzláštny, čim viacej ide tým sa neopotrebovava, ale vylepsuje. Dokonca postupne zistuje, že je az taký genialny, že namiesto 70km/h može ist 80km/h a nadrz aj tak zostane na 6H ( po rovine )

takže :

  • ak sa ide intenzitou, ktorú zvadne max. do 1H, ides ak osa Rudo vyjadruje na čistý cukor (glykogen). Najcastejsie chyba zaciatocnikov, kazdy si nou presiel, ide o to ako dlho v nej zatrval. Tak nikdo nebaha – ani tu – sú na to ine moznosti – ale nema zmysel to tu uvadzat – nakolko je to nepodstatne
  • intenzita 1H – 6H zmiesaný režim
  • nad 6H vyššie popisaná efektivita, na cistý tuk (na tukový metabolizmus)

Odpoved na tvoju otazku: Ano pomože ti to na zapaly.

Ale tece ti olej z motora. Na taký sa nejazdí, caka sa na to az to odoznie. Nejde sa do servisu, ale pomoze popisana strava. Pocas reparacie sa zamyslím na položenou otazkou, skusim si na nu odpovedat.

Tekze, to co tu napisal Rudo, podto sa tu kazdy podpíše.

V tvojom pripade ziaka to aste vsetko komplikuje to, že ziak to auti nema lahke, ale naložené veľkým nakladom a nieze ho neuspojuje jazdiť nie na Max, ale ani po rovine. Chce hned do kopcov – kde tie skusenosti naberat je komplikovanejšie a dole kopcom mu hrozí ( tam zistí že to ide este rýchlejšie ako na rovine ) že sa zadrú brzdy.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 09:56:36

>> skritek Hugo, 25. 02. 2015 09:47:55

tak jak na zjazdovkach

telo by malo byt kolmo = 90 stupnov ku svahu

(vojaci 100 stupnov)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 25.02.2015 09:59:07

>> MartiNo, 25. 02. 2015 09:42:51

Není kopec jako kopec, to je pravda. Mírný skopeček je fajn. No a na zážitkové seběhnutí Ještědu si holt ještě cca 7kg počkám. Hlavně že vím, že je naděje :-)

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.02.2015 10:00:00

>> skritek Hugo, 25. 02. 2015 09:47:55

>> rudo, 25. 02. 2015 09:56:36

Souhlas (vojaci neviem).

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.02.2015 10:02:19

este jednu specificku pre Maxa:

ides na operaciu s tym palcom

mal by si tam ist podla moznosti bez zapalu nech tam nie je nic akutne a nech to nie je spuchnutu pretoze:

  • mozu ti povedat ze v takom stave to nemozu operovat a daju ti odklad mozno aj mesiace kym sa to ukludni
  • mozu to operovat ale je do toho tazky pristup a tak len stazujes operacne podmienky
  • telo bude mat co robit aby zahojilo samotnu operaciu a nie este aj to ked je to v akutnom zapale, proste vyrabas si riziko ktore naozaj nepotrebujes

tak jak jeden trener na Garde vzdy hovoril :

nohy si setri mas ich len jedny, s rukami rob co chces tie mas dve

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

svbezec muž 25.02.2015 13:00:36

>> max39, 25. 02. 2015 01:50:55

„A kritiku mam rad.Posuva ma dopredu.Mal som na mysli degradacu druheho za ucelom masirovania si vlastneho ega-Na taku ser.m a nereagujem.To si dotycny pomaha sebe a svojej chorej hlave a nie tomu kto ho uprimne prosi o pomoc(lebo si slovo prosit nejakym zahadnym spôsobom spaja zo slabostou-chore).Nie je to Tvoj pripad.“

Max ja ti to poviem priamo: ten problem s egom je na Tvojej strane, vacsina prispevkov tu vyznieva skor ako preteky v pochlebovani a tahani medovych motuzov. Tvoje ego je problemom preco uz davno nerobis to, co ti tu ludia radia od zaciatku ( problemy so spankom , a ine veci co tu spominas ako zaobchadzanie so strany okolia ap.) v skutocnosti nie su ziadne rany osudu ale tvoja volba. Koli egu su tie rady pre teba malo atraktivne ale „vykonmi“ iba dalej zivis svoje ego v iluzii ze robis nieco velke. A cim budes uspesnejni tym sa bude ego viac nafukovat (a ked okolie zatlaci na tvoje slabiny pride „zlyhanie“). Nemyslim to v nejakej „etickej“ rovine, aj altruista moze fungovat uplne na ego, ale v realnom zmysle, teda ako virus nahodnych vplyvov ziskanych zvonku – v zaujme svojho zachovania potom ego tvoje slabiny vyhodnocuje ako prednosti. Pre teba je dolezite aby si posilnil svoje skutocne vedomie (aj ked to moze byt pre tvoje ego menej intelektualne vzrusujuce) – to zmanena vedomie vychadzajuce z tela. Teda pri tom co robis nepozerat na vykon ale ako to spravne robit, postupne ozivovat uvedomovat a trenovat telo, nie zivit ego tym ako sa dokazes „znicit“ alebo prekonat. Snazit sa robit vsetko tak aby to bolo pre telo prijemne, postupovat rozhodne ale nie nasilne.

V tvojom stave je v poriadku pouzit ego ako energiu aby si sa niekde dostal, ale treba si uvedomit ze je to vsetko na emocie a volu , to ma vzdy svoje hranice. Postupne by si mal nechat dovolit vyrast svojej vlastnej skutocnej motivacii. Potom pojde vsetko lahko bez usilia. To je mozne iba ked s tebou nebude hlava az tak zametat.

Dufam ze to pochopis spravne, konkretne veci tu velmi podrobne popisal Rudo (+ ten spanok). Ked si doteraz aspon jeho akotak pocuval tak to rob nadalej(este aspon 20–30 kg :-) a potom mozno zacni spekulovat o niecom sitom na teba. Rady pre teba na teraz uz SU! site na teba a je to zmysluplny system. Ono v skutocnosti ta mierna intenzita je vlastne narocnejsia :-) ako „znicujuce“ treningy ale privadza ta naspet k rovnovahe (a k sebe).

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 25.02.2015 17:58:49

>> max39, 25. 02. 2015 01:12:40 Maxi, Rudo má pravdu, zkus číst i mimo řádky. Problém a velký, je tvoje hlava, chceš všechno moc rychle, jsi trošku jako dítě. Pusť si Mrazíka…nic jsi nepochopil Ivane :-)) Dále držím pěsti na tvé cestě… a ty záda tě bolí, protože je máš slabý, musíš posilovat, nejlépe denně, střed těla, je to nutnost, taky jsem s tím bojovala a pomohlo to, už mě nic nebolí :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

max39 muž 25.02.2015 20:27:18

>> rudo, 25. 02. 2015 02:06:48

Rudo dakujem.Vsetko ako vzdy perfektne vysvetlene.

No cez to vsetko ako si vazim Tvoje a aj inych rady-Nepotesil si ma a som sklamany.Po 6-mesiacoch chôdze ma zas posielas CHODIT.

ZIADNY posuv.Tu nejde o EGO ako si podla mna mylne mysli SVbezec ale aspon mierne zlepsovanie sa a rozsirenie aktivit.Tak som sa na ten beh tesil.Nie z dôvodu dokazovania si niecoho(ved by to pri mojich vykonoch bolo na smiech-Viem kam patrim a kde sa nachadzam).

Mrzi ma to no v tomto Ta uz uplne asi nepocuvnem.Budem behat do kopca a spat chôdza.Predtym a potom pomaly beh.Velmi jemny.Uz nechcem len chodit.A popravde nie je uz ani tolko casu na 3–4hod prechadzky.Po behu mam aj krajsi pocit.Dlhu chôdzu môzem nehat na vikend.Kritiku samozrejme znesiem a uvitam aj dalsie rady.Dakujem Ti velmi mi pomahas.

MAX

avatar

max39 muž 25.02.2015 20:37:15

>> gilwen77, 25. 02. 2015 09:06:07

Janka dakujem.Skusim tu kadenciu.Ale to je skôr asi pre behy na asfalte.V lese(pri­rode) sa podmienky asi moc casto menia-neviem.

Muku nejem ;-) .Hmotnost nie je dobra(stupa)-riesim.

"""Běhej tak, aby se ti to líbilo, bylo ti to příjemné a nic tě při běhu ani po něm nebolelo, dobře se ti u něj dýchalo.‘"""

Tak beham.Aspon sa mi to tak zda.Len po behu mam mierne bolôstky.Ak ich nebudem mat,obavam sa ,ze sa mi zas ten beh nebude pacit.Najdem nejaky kompromis-slubujem:-).

MAX

avatar

max39 muž 25.02.2015 20:48:37

>> skritek Hugo, 25. 02. 2015 09:34:02

Ahoj skritku.

To sa nemusis bat,ze by som sa na nieco urazal ked to pomenujes tak ako to je(stokilovy cvalik :-D ).Nesmierne si vazim ludi co hovoria na rovinu-a ty k nim patris.DAKUJEM­.Tvoje prispevky mam velmi rad.

Ohladom toho prsta.Ten bolel vzdy.Nemyslim,ze je to len kvôly cukru co som si v poslednej dobe daval ale isto to situaciu zhorsuje-pracujem na tom.No hlavna pricina asi bude v behu a jeho vacsiemu zatazeniu na prst ako pri chodeni.

MAX

avatar

max39 muž 25.02.2015 21:03:44

>> ivan99, 25. 02. 2015 09:51:32

Ivo pekne dakujem.Jasne uz viem co je beh na cukor a na tuk,pripadne zmiesany rezim.Tvoje vysvetlenie mi to este lepsie ujasnilo.Budem sa snazit do toho kopca bezat/chodit velmi,velmi pomalicky.Spat chôdza.Az to tepy moc nerozhadze.Ja ked chcem aj psa vyvencit musim odbehmut niekam za mesto a pustit ho.Tam ale zacina ten kopec.Je to velky kamos ,patri ku mne.Nejako to zosuladim.Ked vidim aku ma z toho radost.....

Zrovna dnes sme boli u zverolekara.Co ti budem hovorit,cela rodina slzy v ociach a pritom mu len inekcie pichali a neskutocne lutostivo zavyjal od bolesti.(admin nech vymaze ak uzna)

MAX

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.