Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | Další Poslední
avatar

max39 muž 16.04.2015 22:59:07

Ale mam aj jednu pozitivnu.

Dnes ked som sa vracal s dcerou domov(Vnutri vo vchode mame 8schody) jej hovorim,ze ked som bol v jej veku tak som tie shody daval na dva skoky.Jasne ,ze nas nic ine nenapadlo len to vyskusat a jeden druheho porazit.Po tolkych rokoch som to dal!!!

Ona nie :-D .Tak predsa som dnes sutazil:-).

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.04.2015 23:01:01

>> max39, 16. 04. 2015 22:59:07

;-)
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 16.04.2015 23:03:32

>> max39, 16. 04. 2015 22:50:17

Ále no ták, netvrď mi, že jsi měl v sobě 30 kg zadržené vody. Minimálně 15kg možná 20kg muselo jít z tuků, ale spíš víc – to neumím odhadnout.

V sádle jsi rozhodně lepší, protože už máš dole přes 30kg, zatím co já stále stojím na 28kg a ne a ne a ne to shodit. A potřebuji ještě minimálně 6–8, abych byla normální. Pořád jsem kuwa v nadváze. Jo, sice podle BMI, ale orientačně to sedí – zrcadlo mi jasně ukázalo, kde ty špeky jsou.

Takže mlsně koukám ráno na tvůj graf a obdivuji tvoji houževnatost. Potom se trochu oklepu nad tvým tréninkovým plánem, ale říkám si, že snad to zmírníš dřív, než odpadneš na únavu.

Je pozdě a trochu prší, ale malé kolečko si dám, když už jsem to slíbila do Brna. Ne linecké, běžecké.

avatar

max39 muž 16.04.2015 23:08:44

>> rudo, 16. 04. 2015 23:01:01

RUDO ahoj.Tak porad prosim.Ako zosuladit beh aj poriadnu posilovacku v tyzdni.Lebo ja sa fakt len behu nechcem venovat.To som tu uz velakrat spominal.Kedysi so v inom vlakne povedal o co mi ide.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.04.2015 23:13:35

*>> gilwen77, 16. 04. 2015 23:03:32a ne a ne a ne to shodit *

Vždyť ses o to v posledních týdnech ani nesnažila, nebo snad ano?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 16.04.2015 23:21:08

>> gilwen77, 16. 04. 2015 23:03:32

TAk je to lepsie.A o dos­t.Vcera som zrovna robil fotky po 10-tich kg.A rozdiel je poriadny.No vaha mi tiez nejak stoji.Ale popracujem na tom.Dnes som to trosku odflakol.No ja k svojmu idealu by som chcel dat dole este 13kg a zbytok tuku premenit na svaly.Ale nie kulturisticke.Take ake som maval.Rychle,vy­busne,vytrvale,sil­ne(to je asi v poriadku-usudzujem podla nasich opitych pretlacacich aktivitach na chate :-D ) no a aby to aj nejak vypadalo:-).A 10km pod 50min.A som spokojny.Este je tam sice jeden sen.Ale ten sem ozaj nepatri.A je hnusne a prizemne materialny:-).Tak som prezradil asi viac ako som chcel.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.04.2015 23:54:35

>> max39, 16. 04. 2015 23:08:44

tomuhle rikam plan, hajny je lesa pan

za kazdy strom, 3 dame do skolky

napriklad

PO-STR-PIA

najprv aerobny beh v dlzke 40–60 minut hoci aj v prirode ak nejaky stupak tak velmi pomalicky a hned po behu jak si teply (prihriaty) a vlhky (spoteny) daj hned tvrde posilovacky

splnis vsetko jednou rabnou najprv pomaly palis tuk a aj si zabehas a potom spalis aj dalsi tuk a cukor a vyspickuj metabolizmus na MAXa a tak budes este dlho palit

to ak mas 1 treninkovy cas pocas dna

moze to vyzerat aj takto:

pomaly klus prirodousmerom ku kopcu a tam si mozes po 40 minut pomaleho dat nieco tvrde tazke na MAXa teda nejake useky na plne gule v zavercenom stupaku podele v kratkych usekov s prestavlkami na vydychanie

domov pomalu chodzu prerusovanu seriami drepov a klikov a vyskokov z drepu a chodzou do vypadov vzdy sa pomalou chodzou vydychas a das dalsiu seriu

ked prides domov tak si hotovy, teda si aj hotovy aj hotovy, s treninkom hotovy ak bolo vonku mokro a nedalo sa lahnut na brusaky mohol si dat plank, pripadne v planku posunom vpred, ako ked nutia aj okupacncyh nato vojakov a aj mierovych ruskych vojakov sa plazit nad zemou alebo pod drotami

pripadne doma po sprche este dorazsi nejake brusaky

UTO-STV pomala volna regenracna chodza v prirode moze byt aj kopec ale pomalicky tak aby tvoj kamarat mal cas ocurat kazdy strom a ocuchat kazdy podpnicek

teda tepy urcire pod 120 idealne aj pod 100 len vychadzka kde sa sustredis na hlbsie predychanie a krasu prirody tak ako ju majster Darwin vyvolaval

pocas toho si obcas das nejake natiahnutie nejaky strecink, ale ak naprikald strecujes krk otacanim za minisukienkami tak otacaj striedavo aj nalavo a napravo

jeden den z vikendu si daj uplny oraz naprikald tantricke zasunutie na 2×7 hodin bez pohybu pocas dna v posteli

a jeden si den si daj niekolkohodinovy pomaly vylet, taku turistiku podla pocasie na peso ak sa da tak na cicigli (federalne : kolo ) pri tom mozno napalis najviac Kcal do romky, a ak sa budes snazit tak aj nejake KJ

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.04.2015 00:05:17

>> max39, 16. 04. 2015 23:21:08 etse jeden sen

aj ty citas topky?

http://www.topky.sk/…-teraz-spava-

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.04.2015 01:18:26

>> rudo, 17. 04. 2015 00:05:17

:-D

Plan je dobry.Len neviem,neviem ked to spocitam.

10min chôdza+rozcvicka

45min beh

25min posilovani(asi kruhovy trening-alebo nie???),to fakt neviem ci k tomu behu zvladnem.Mozno bezne posilnovanie s prestavkami.Potom to casovo narastie aj na 60min

40min chodza so psom(to chcem aj musim)

Bezne to môzem robit az vecer a kedto spojim do jedneho bloku tak mi to vychadza na 2–2:40hod.To je casovo dost.

Po(ak je) praci rad idem este na zahradu.

Ak zacnem o 20:00 (to je pre mna ideal) ,tak skoncim niekde na 22:00–22:40hod.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.04.2015 02:00:56

chodza a rozcvicka moze byt so psom a vrat ho domov

ale ak ides len pomaly beh tak to predtym netreba

a nemoze so psom obcas aj niekto iny?

dni si popusvaj ako ti vyhovuje ale rataj ze ak maklas zahradu alebo na stavbe

tak to su posilovacky a ak dlho tak aj celmkova zataz a v ten den sa uz netrenuje nic, to je tazky den sam osobe

ty by si chcel asi mat uplne vsetko a svet sa ma rozkrajat ze to nejde, ze?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 17.04.2015 06:55:46

>> max39, 17. 04. 2015 01:18:26

už jsem ti chtěla povolit :-)) tu 23 hod a koukám, dnes zase 1:18 :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 17.04.2015 08:41:46

>> max39, 16. 04. 2015 23:21:08 No ja k svojmu idealu by som chcel dat dole este 13kg

Můj ideál už je prý nereál – na to by bylo potřeba ještě tabulkových –15kg. Stojím nohama na zemi. Vdaná už jsem, vnadná už moc ne, a když z toho shodím aspoň půlku, tak to bude vítězství

Sen? – materialistický? hmmm, motorka by tě unesla i se 150 kg, takže že by nějaký lepší cicykle, abys nemusel jezdit jen vleže na zádech? ;-) A nebo rychlejší pes? … No, to bys asi Benymu neudělal.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 17.04.2015 12:00:09

>> max39, 17. 04. 2015 01:18:26

Ziadny kruhac tam nevidim. Jasne sa tam piše „vydýchanie“ aj ked sa mysli medzi seriami, ty si tam dosat medzi cvičeniami.

Pozri Max. musis si stanovit primarny sport (aspon v hlave), to neznamena že by to neslo sklbit beh s posilovaním, ale proste v tejto filozofii rozmýšlať a nie všetko naraz (a hned).

Dost sa zhodujeme s Rudom co som napisal predtým. Z casového hladiska to mozes spravit napr. tak, kedže si zmierený s drahou prechodne na na 1 mesiac

  1. UT … Štv … So = beh na drahe, ako doteraz s postupnim navysovaním casu ( teda na konci bez rýchleho useku) + rychlo prides domov – draha je vela teba, zacnes posilovacky, to bude namiesto toho rýchleho behu nakonci. Ale iba jenu seriu, napr. na 80% maximalu ( ides na dlhodobý plan ). Pred posilovanim strecing.
  2. nedela – volna
  3. Po … STR … Piatok ( kedze v bode 1) som sa nedorazil)

    napr.

    chodza,

plavanie,

bicykel

Ak ma nic neboli – kolena, klby, tak moze byt znovu beh- inac NIE

ale iba v tej superlahkej intenzite ako pri behu v bode 1)

Zaklad „tažke“ dni mat dost „lahke“ – plati pravidlo ( co tak ako tam behavas by malo platit), robit to tak, aby som to zvladol tak isto aj zatra

Takže casovo po pobehu ± strecink = 4min. posilovacky = 6 min.

navrat z drahy = 5 minut

t.j. v sprche cca po 60 minutach od zaciatku behu

Po tom (predtym ) nasleduje psik 40 min. Chodenie tak – ze vytriasam nohy.

Este jedna rada,aby si nebojoval nie na dvoch, ale tvojom pripade na troch frontách.

Stanovil si si nejake méty = do 100kg chudnutie, potom sport. TAK SA VYSER NA SLEDOVANIE CHUDNUTIA

OSTAN NA NSS, sportuj v nizkej intenzite, co NAJDLSIE a co NAJcastejsie (t.j. 6× do týžna). Kg pojdu dole, az budes sa divid. Sleduj si to len na oblečení

EDIT:

Ked ta napadne spravit si „test“ preco nie, ked ta to mana kopnut, tak z vedomim, že vtreningu ma totrochu vrati naspat. Ale automaticky to znamená, že v ten den netrenujem, ani som netrenoval, t.j. žiadne "duplovanie treningu

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2015 16:51:37

Ruduv plan bych doplnila jen o to, ze v odpocinkove dny si muzes dat i bazen, kdyz budes mit cas. Nebo nebudes li mit chut jit behat, bez plavat i klidne v intenzivni den. Ber to jako aktivitu a soucasne regeneraci.

To posilovani je nesmirne dulezite, abys byl chlap a ne evidentne pohubla, bohuzel vsak presto rozkydla hora masa, kuze a kosti. Kdyz makas na zahrade, pridas doma jeste trosku brisni svaly a mas vystarano. Navic svaly vice pali.

Unava: ta prichazi na kazdeho, boli nas neco obcas kazdeho, je treba rozlisovat bolest = unava a bolest = nemoc/zraneni. Casem se snad naucis rozpoznat. Obcasna unava je zdrava, trvaly pocit vycerpani ne. Uc se odpocivat. Volne a lehci dny jsou nedilnou soucasti kazdeho treninkoveho procesu.

Jak jsi na tom vubec s cm v pase? Uz jsi na 115 nebo jeste ne?

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

max39 muž 17.04.2015 19:22:17

>> Pohoda, 17. 04. 2015 06:55:46

Ahoj Pohoda.Ked ja to niekedy potrebujem.Aspon na chvilu sa odputam od zlych myslienok.Ja som uz bol v posteli no nedalo sa a tak som znova zapol comp.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2015 19:45:32

>> jm1, 17. 04. 2015 19:10:19

:-) Nicmene opravdu neziji forem a tudiz nesleduji vsechno, natoz vyzvu, jiz se neucastnim…


Maxi, tak to bricho uz je hodne dobre, to uz nemas skoro zadny brich :-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

max39 muž 17.04.2015 19:46:35

>> gilwen77, 17. 04. 2015 08:41:46

Janka ahoj.

Rodinu uz mam aj ja.To neznamena,ze by som nechcel a nevedel si predstavit(ved vies ta nasa predstavivost:-)) pekne vysportovane telo s primeranou vytrvalostou.Ved len tak pre seba.Aj to potesi,nie?

A ten mat.sen.Som len ubohy cloviecik s prizemnymi cielmi a snami(nech mi je odpustene).A vo svojej obrovskej slabosti a nevedomosti som upriamil svoju skazenu pozornost na auta,kde moje v tomto ohlade nechutne materialisticke zmysli,najviac drazdi znacka s modro-bielou vlajkou(casto mylne myslenou vrtulkou).Ano auta su môj velky konicek a velakrat do noci o nich rad citam.A ozaj len medzi nami a pre teba,som si uz svoj maly sen kedysi splnil(vid obr) http://max39.rajce.idnes.cz/3er ,no musel som sa snim pred 1/2 rokom rozlucit na podporu rozvoja podnikania(hou­balajs mi to bolo asi platne).Momentalne sa bratrickujem so snom ceskych a slovenskych chaluparov.No je to tak trochu krok spat(mladoboes­lavsky prominou).Ale priznam,ze v niektorych astektoch musim dat dolu klobuk a „vrtulka“ taha za kradsi koniec.A ten sen.Je to f10.Ale Janka je to len sen.Na mile vzdialeny ale krasny.

No ale podme s OT prec,lebo o tomto by som hodiny dokazal pisat.Sustredme sa na realnejsie ciele/sny,ktorymi su sport,beh,cvi­cenie atd..

MAX

avatar

max39 muž 17.04.2015 19:54:43

>> rudo, 16. 04. 2015 23:54:35

>> ivan99, 17. 04. 2015 12:00:09

Chalani dakujem plan je dobry.No toho posilnovania by som nemohol viac?Ci je to na mna este prilis skoro.Fakt je ,ze nohy mi uz krasne spevneli no vrch ostava biedny(samozrejme co sa svalov tyka).6 min,to je tak jedno kolecko?

MAX

avatar

max39 muž 17.04.2015 20:02:10

>> skritek Hugo, 17. 04. 2015 19:45:32

A len pre Skritka.

Toto je pri 120kg a 99kg.Mam aj 131kg.No to niekedy nabuduce.Az nieco dosiahnem.

http://max39.rajce.idnes.cz/120-99/

MAX

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 17.04.2015 20:02:50

>> max39, 17. 04. 2015 19:22:17

ale vždyť já vím, potřebuješ uklidnit, utřídit myšlenky a zodpovědět spoustu otázek, pomáhá ti to, chápu to :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2015 21:02:54

>> max39, 17. 04. 2015 20:02:10

Teda Maxi, tak to je super zmena. Ted jeste na tom tele vybudovat ty svaliky. A jak vidim, hubnuti slo dobrym tempem, ani na bocich zadna kuze nevysi. A kdyz si vezmu, ze si mel o 10kg vic a zada vypadaji vzdy hubenejsi… Jeste, ze mas ty fotky, abys vedel, jak velke kroky jsi udelal. Parada.

A ten materialni sen… chapu te, take ujizdim na autech a v garazi mame ze stejne rodinky, jen nam zacina na jine pismenko z druheho konce abecedy ;-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

max39 muž 17.04.2015 21:42:59

>> skritek Hugo, 17. 04. 2015 21:02:54

Jej,Skritku ani nevies ako ma to uprimne tesi :-P .1,3,5,6…??

Tie svaliky.To bube s tym ramenom problem.Dufam,ze sa to postupne zlepsi.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 17.04.2015 22:53:07

>> max39, 17. 04. 2015 21:42:59

6 8-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.04.2015 23:11:55

>> max39, 17. 04. 2015 19:54:43

mozes viac

ale cim je tazsi den tym viac oddychu treba

len tak pomimo aby si to pochopil

existuje taky extremney sustem v silovej kulturistike

kde sa zatazia svaly len niekolkymi vybranymi cviceniami ale zatazia sa extremnymi vahami ktore su pre jedinca v podstate akoby nezvladnutelne ale z vyopatim ich zvaldne

nejdem do deajlov lebo to je nepodstatne

a takto pretazene takmer znicene svaly potom dostanu oddych

spociatku ked je to pretazenie mebsie lebo zacatocinik

tak je oddcyh napruiklad cely tyzdne teda sa posiluje len 1× v tyzdni a potom sa necha komplet zotavit''dalsi tyzdne svaly zvaldnu o trosku viac a takzo sa teda postupuje ked nezvaldnes o triosku viac znamena ze oddych bol kratky

tak sa caka viac postupone to barastie tak ze svakly sa cvicia len 1× za 3 tyzdne

extremny system ma rozdlene telo na 2 svalove podskupiny tak aby sa nestalo ze nejaky sval maka aj tam aj tam

a potom sa cvici jedna skupina, 3 tyzdne oddych a ptom sa cvici ina skupina a as 3 tyzdne oddych a teda az po 6 tyzdnoch znova ten isty sval ide cvicit

tito ludia maju v amikove svoje sspecialne posilky kedze tam pouzivaju masinu kde hybu az 600 kg zatazou a to v beznych posilkach nejde

a chodiza teda do posilky asi 16 x za rok

raz som tu konzultoval jedneho bezca ktory takto chcel trenivat beh ale ten tie odpocinkove fazy si skracival jak debil lebo hrdina on to vydrzi

chcel bezat maratib najprv v tempe 3:00 na km a potom zmenil plan na 2:50/km

samzorejme spadol do chronickej unavy a mechanickych zraneni

svaly rastu pocas odpocinku pocas spanku – kazdu noc pred polnocou narastie sval ktory bol zatazeny a dalej rastu pocas volnych rege dni

aj Zatopke vo svojej knihe dospel k poznaniu

ze bezecka vykonnost sa zlepsuje v dnu ked nebeha a len lezi na gauci

co nas Kuba sice previedol do extremu…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 18.04.2015 01:06:15

>> rudo, 17. 04. 2015 23:11:55

co nas Kuba sice previedol do extremu…

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
avatar

Pally muž 18.04.2015 01:10:18

>> rudo, 17. 04. 2015 23:11:55

raz som tu konzultoval jedneho bezca ktory takto chcel trenivat beh ale ten tie odpocinkove fazy si skracival jak debil lebo hrdina on to vydrzi

aha takze predsa sa da bezat maraton pri treningu raz za dlhy cas??? 8-O

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.04.2015 02:25:04

>> Pally, 18. 04. 2015 01:10:18

bezat sa da ale nekvalitne

aby si tu prihodu lepsie pochopil

na bezecke forum priseil chlapik, ktory sice bol fyzicky namakany z inych cinnosti a vymyslel ze bude bezec a zacal na fore temu o tom ze ako vydrazat bezat tempo 3:00

vsetci ho vysmiali ponizovali a poslali 2 inche od prrdelky snazil sa diskutovat lenze skuseni bezci a treneri priste neboli ochotni myslet flexibilne

mna to zaujimalo coiste ako experiment, vedel som ze to dobre nedopadne ale vedel som ze on je tal supertvrdohlavy ze to toho pojde a nebudeme nic vediet tak som chcel aspon ziskat poznatky ze jak dlho ten rezim vydrzi a kam sa dostane

tak som mu navrhol stretko, nastastie byval kusok odo mna v oblasti kam chodim velmi casto, tak sme sa stretli na dlhy asi 5 hodinovy rozhovor

ja som sice ho najprv varpval ze to nedopadne dobre a ze to enodporucam a v skratke som mu popisal mnzoe treninkove systemy

a potom sme sa bavili o jeho napade a ja som mu povedal co vsetkom viem aj o thch kulturistoch ako to chapem pteco to funguje atd

a tiez koncep ze pa tazkom maratone sa da za 2–3 tyzdne bezat osobak na 10km a ze teda existuje efkt superkompenzacie len treba dat tomu casovanie a regeneraciu a odhaodvat presne prave ten vhodny cas

lenze on to tvrdohlavo prerobil tak ze ved led nebude citit unavu uz za 3 dni alebo za 2 alebo uz na druhy den'

on mal akoze superstravovacui system ktory mu mal dat okamzitu rege atd atd…

potom sme si uz len vymienali majliky a obvcas nieco napsial na frum ale dobre to samzprejme nedopadlo

jeho bezecka technika sa zhorsovala svaly sa skracovali mal problem bezat tempo ktore daval; predtym a jeho maserka fyziaterapeutka ho robila aj 2× denne a zaplatila si z jeho behania cely barak (OK to je tu taky prehany vyraz)

ze sportujem aby si moj maser vyplatil hypoteku

ale sklor ti poviem takto, poznam vela hobikov co chodievala na DP kazdy tyzdne

vzdy v sobotu sa sla 50km kopce batoh a obcas to bolo 100km za 100km cestovali po celej republike v snahe ist kazdy vikend DP 100km

cez tyzdne nerobili absolutne nic sedave zamestnanie v kancli pripadne to boli vyskoskolaci sediaci na prednaskach 5 dni od rana do vecera

telo si zvyklo na rezim ze bez proiblemov zvaldlo 100km a cely tyzden sa zotavovala a zotavilo sa uplne

ich vyjonnost sa nemenila, chidnut nechudli skor naopak priberali systematicky telo sa naucilo ako ukladat zasoby na ten vykon…

cize ak das naozaj telu odpocinok

a to je to co tu MAXovi vysvetlujeme tak zvaldnes hocico

ovsem nie kazdy sytem zataz odpocinok vedie j cielu ci uz chudnucemu alebo vykonnostnemu

ale kazdy system ma v sebe odpocinok regenraciu ako zakladny prvok

MAX musi tiez pochopit ze tie hrdinske kazdonne trenovania a vykony co vidi naprikald TdF su dosahovane tak ze ta regenracia je vynutena tabletkami injekciami atd umelymi hormonmi atd atd

naprikald znami cyklista, spaniel, meno mi vypadlo nejakych 20 rokov topmu nazad po sezone dal 2–3 mesiace uplny oraz a pribral aj 15km

Mato toez pisal ze afrcamia bezci po sezone daju upny oraz a naberu 5–10 km

cize ich system trenovania zavodenia nie je udrzatelny dlhodobo a aj s nedovoelenou chemiou to dokazu potoahnut len nieklko mesiacov a potom musia vypnut

a mnohi dokazu len 1–2 sezony a vaic o nich nepocut

takze bacha je rozdiel co je pre cloveka dlhodobo udrzatelne

uz som zasiel daleko od povednej otazky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 18.04.2015 10:19:46

>> rudo, 18. 04. 2015 02:25:04

aha jasne diky…

ps. priberaju sa kG, nie kM ;-) :-D

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.04.2015 12:16:19

>> Pally, 18. 04. 2015 10:19:46

pri africanoch sa lahsie meria v km ako v kg ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.04.2015 12:16:29

>> Pally, 18. 04. 2015 10:19:46

pri africanoch sa lahsie meria v km ako v kg ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.