Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Velmi vysoká srdeční tepová frekvence na prvním kilometru

Velmi vysoká srdeční tepová frekvence na prvním kilometru

Nalezené položky: 124 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

G_WALKER muž 25.01.2015 22:48:43

>> rudo, 25. 01. 2015 22:25:39
Nojo. Jenže ty jsi to taky špatně pochopil ke kořistnickému pudu. Když začneš utíkat před medvědem ( medvědicí ), tak tady vůbec nepůjde o pohlaví. Blízcí si budete akorát tím, že jste savci. A o sexuální podtext taky nepůjde. Ale věř mi, že tě určitě doběhne a zbytek nám osobně už nepovíš ;-)

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2015 22:53:37

>> G_WALKER, 25. 01. 2015 22:48:43

ked utekas o zachranu, to nie je koristnicky pud

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 25.01.2015 23:06:15

V příkladě s medvědem ( medvědicí ) to nebudeš ty, kdo bude mít kořistnický pud :-D Ty budeš mít možná něco jiného a možná i v kalhotech ;-) Ale Tvým útěkem, právě vyvoláš nebo spíše vyprovokuješ kořistnický pud. A je jedno jestli bude Macko Uško nažratý nebo hladový. Huncút som a rád sa hrám. Dobru noc. A to je heslo Macka Uška. ( si nedovedeš představit, jak se to blbě píše přes ten poj_baný telefon ;-) )

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2015 23:10:05

>> G_WALKER, 25. 01. 2015 23:06:15

;-)

ok idem trenovat slnko uz vyslo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 13:22:05

>> rudo, 25. 01. 2015 23:10:05

A co klokani? Proháníš ty je, nebo oni Tebe?

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 13:22:39

Tak ráno přišel pán od Telecomu a že prý jde spravit ten drát, teda bezdrát, jak doslova řekl a po několika hodinách přivedl úplně nový a osadil i novou krabičku, takže díky tomu už jsem pořádně na internetu a v době kdy to dělal jsem si pročetl jednu chytrou knížku o běhání, podle které asi málo zvedám zadní nohu ( myslím tu po odrazu ) a také jsem si upřesnil styl pohyby ( není nad to se vrátit zpět ), ale dočetl jsem se tam, že mám mít dotyk se zemí něco kolem 183ms při došlapu celým chodidlem ( midfoot ) a ti co došlapují na patu mají kontakt se zemí nějakých 199ms. A já mám plus mínus 300ms. Se na té zemi nějak flákám ;-) Budu muset víc zapracovat na stylu a přitom si držet vysokou kadenci. Dneska jdu běhat navečer s klubem tak budu zkoušet.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 13:28:11

Rudo, kdysi jsi psal v jiném vlákně, že jestli chceme v daném vlákně nějaké detaily, tak nám je rád sdělíš přes internet. Já bych nějaké dotazy. Neboj, nechci Tě někde zavřít ;-) ( stejně bych Tě nedohonil ;-) ) Já si jen říkám, že všechno může být úplně jinak. Věda taky přesně věděla jaké jsou v těle procesy a pak přišel Francisco Rodriguez známý jako Francisco ‚Pipin‘ Ferreras a věda zjistila, že v něčem je úplně mimo ;-) a takových případů v historii je. Tak tady je má emailová adresa: xxx@xxx.xxx

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 27.01.2015 21:06:41

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 13:28:11 … Věda taky přesně věděla jaké jsou v těle procesy…

??? 8-O

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 21:37:39

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 13:22:05

s klokanmi mame vzajomnu dohodu

I do not bother them, they do not bother me

tu nie su klokani, len take podobne male verzie co maju zooligicky ine meno a ti sa v kopcoch na mna kuknu len ked na nich prehovprim inak si vedla chdnika stale obhryzaju nieco zelene a maju ma na haku

nastasie su striktni vegetariani a tak ich ani nenapadne onuchavat a obhryzat lytka

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 21:40:35

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 13:22:39

kedysi som sa dostal ku knizocke co napisal Borzov a svojom treninku sprintov pre deti – pionierov v CCCP, mala inofrmacnu hodnotu ovela vacsie ako vsetky tie knihy a texty z FTVS a z trenerskych skoleni a vsetky tie metodicke listy

a tam bol taky detail na treninku aj v zavode si najprv vsugerejue ze ide bezat bosy po zeravej zeleznej dlhej platni a ked trva doslap len mikrosekundy tak sa chodilo nestohne spalit

takze beh bo o tom usetrit kazdu mikrosekundu na zemi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 21:42:54

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 13:28:11

veda vzdycky vsetko vie a ked pridu poznatky odporujuce tomu vedeniu tvra to 2 generacie kym je mozne staru vedenie vyhlasit za nespravne pretoze generacia tvorcov teorie a ich fanatocki ziaci nepripustia zmenu ani diskusie a vsetko odporujuce vyhlasuju za…

a to je system toho ze si clanky musia vzajomne poschvalovat aby boli uznane ako hodnotne

OK poslem ti mail

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 21:49:17

>> jm1, 27. 01. 2015 21:06:41

Doslova Ti to technicky nepopíši. To bych musel vyhledat v análech a v gumových rukavicích a má paměť už neslouží nejlépe. Tak jestli Ti bude stačit toto vysvětlení: V dobách kdy se Pipin potápěl na nádech ( bez potápěčských přístrojů ), v dnešní době tomu říkají freediving, tak mu všichni tvrdili, že hranice jeho ponorů je 50 nebo 70 metrů ( promiň přesně si tuto hranici nepamatuji ) a že hlouběji mu protitlak co mu bude tlačit na plíce ty plíce roztrhne. A on se potopil daleko hlouběji a jeho tělo reagovalo pro tu dobu neznámým reflexem a to tak, že všechny dutiny včetně plic zaplnilo krví. Čímž nedošlo k žádnému poškození ve větších hloubkách. Velryby jako savci využívají obdobně olej, jestliže se nepletu. Následně když se začal vynořovat, tak tělo tuto krev někde v tomto zlomu zase z dutin a plic vstřebalo. Bylo to ještě za studené války. A tento objev byl tak neuvěřitelný, že si vlády Pipina půjčovaly na výzkumy, protože jedna strana nevěřila té druhé že je to možné. Kdysi dávno jsem četl o něm knihu. V současné době je to úplně normální jev a kdekoliv se v něm dočteš v potápěčských příručkách. Stačí?

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 27.01.2015 21:58:17

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 21:49:17

To, co popisujes o potapeni, jsem si dohledal jiz pred svou odpovedi. ;-)

Ja narazel spis na to, ze pri aktualne probihajici REVOLUCI v biologii (a ten primer s revoluci minim DOSLOVA) si nikdo veci znaly nedovoli rici, ze VI PRESNE, jake procesy v tele probihaji

avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 22:44:51

>> jm1, 27. 01. 2015 21:58:17

Promiň, já tady jen chtěl vydyndat email na Ruda a něco se ho zeptat ohledně něčeho čeho se zúčastnil, a co popisoval v jiném vlákně. A nechtěl jsem se ho ptát přímo na sklo, protože ta otázka může být pro něj velice osobní. Ale protože mi email neposlal tak umřu blbej ;-) Život je takovej a jinej nebude. Vědecký revoluce tady byly, jsou a budou. Rád se dozvím něco nového, ale moje mozková kapacita má omezení a všechno vědět nemůžu. Promiň jestli jsi ode mě čekal něco vědečtějšího. A když to tak vezmu, tak dřív to bejvávaly výzkumy ( Co to děláte? Rozbíjím atom olova ) Teď to sedí u počítačů atd… ;-)

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 22:58:42

>> rudo, 27. 01. 2015 21:42:54

Mě jedna chytrá fyzikářka kdysi dávno vysvětlila, že ty nejnovější vědecké poznatky objevili před 15 až 20 lety a teď si nedovedeme představit, co právě objevují v laboratořích. Pak mi před pár lety člověk z výzkumu řekl, že už se to sice zkrátilo, ale pořád tam je rozdíl 5 – 10 let. Mejl ještě nepřišel ;-)

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 23:03:33

>> jm1, 27. 01. 2015 21:58:17

Ptal jsem se mojí chytré ženy, jak já jí rád říkám chytrá horákyně a jak ještě dodávám, že jsem si ji vzal na dlouhé zimní večery ( že je studnice moudrosti a bude se s ní dobře povídat ), tak o Biologické revoluci nic neví. ( ale ona taky všechno neví ;-) ) Ale dohledal jsem celý text s tím olovem a stojí zato: Josef Kemr: „Rozbíjím atom olova.“ – A daří se vám to? – Nedaří. Víte, ono záleží na tom, jak se do toho třískne. Ale já na to jednou přijdu.“.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 23:05:09

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 22:58:42

pockaj na majlik to bude dlhsie trvat lebo teraz mam zapnutu inu adresu co mam len pre frajerky…

a to co teraz robia v labakoch to je to co ludia medzi sebou si uz 50–100 rokov vymienaju a niektori praktizuje a ked ten rodiel medzi ludvou praxou a vedeckou teoriu je uz tak velky ze veda straca vacsinu fanusikov tak sa veda pusti konecne aj tym smerom

po storociach zakazu a demagogie voci liecivym bylinkam teraz noektore farma moncerny zacinaju teda skusmat rozne rastliny napriklad z amazonskeho pralesu ale najme koli otmu ze hladaju ci nemozu zapatentovat nejaku chemikaliu

tesla jazdil na elektrickom aute co bralo energiu z luftu pred asi 110 rokmi a stale veda nic oficialne, len ta tajna vojenska a v z skriptach z fyziky stale nic

akurat som mal styastie ze zopar profesorov sa moc nebala a tajne nieco prehodili pomedzi riadky a na skuskach som mohol medzi 4 ocami s nimi podebatit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 23:52:32

Ale ať nemelu jen čičoviny. Dneska jsem byl na úterním tréninku běžeckého klubu a od teď mi klidně říkejte FORESTE. Dneska tam bylo nějakých 35 členů. Sešli jsme se v šatně a znáte to úplně nový kolektiv. Všichni se baví a vy nemáte o čem :-D Nesmím zapomenout, že jsem byl nejpříšerněji oblečen, ale já takové věci neřeším. Na začátek jsme si dali nějaký kilometr na rozběhnutí, pak jsme se pěkně rozcvičili. Pak jsme se rozdělili do čtyř skupin. S tím, že skupina musí držet společné tempo. Já chtěl být ve čtverce, ale trenér mě dal do trojky, ať zjistí mou rychlost :-D. Odběhli jsme společně asi kilometr do jedné čtvrti mezi baráky, kde sice nedaleko bydlím, ale v tomto městečku jsem dohromady deset dní a byla noc, kdy každý barák vypadá úplně jinak než ve dne. Každá skupina dostala počet koleček a běželi jsme. Moje skupina běžela svižně, tak jsem se držel, ani jsem se nedíval, kde běžíme. Asi po čase jsem se začal propadávat, ale někde na kilometru a půl oni zvolnili do chůze, abychom se sjednotili a já přidal, abych se dostal na špici, čímž jsem se úplně odrovnal a už jsem nestíhal vůbec. Spadl jsem na pomalejší tempo a už jsem to neřešil. Pořád jsem v dálce někde viděl odraz jejich reflexivních vest a tak jsem pořád běžel svým tempem a už vůbec jsem se neorientoval, kde jsem, ale pořád jsem běžel. Až když už jsem je ztratil ( běhali jsme pořád do kola ), tak mě doběhli z prvního družstva a povzbuzovali mě: Skvělá práce. A já na to, že nevím, kde jsem. A oni to musíš tam a tam a pak odbočit. A zase jsem chvíli běžel tam, kde mám. A pak mě znovu někdo předběhl. A já pořád běžel a běžel a běžel. Až nakonec proti mně běžel trenér, že už jako běžíme zpátky. A já na něj, že to je pěkné, ale já totálně nevím kde jsem :D A doslova jsem si připadal jak Forest Gump. Foreste utíkej. Foreste stůj. Kdyby za mnou trenér nepřiběhl, tak tam běhám doteď :-D P.S. Mám email od Ruda za čež mu děkuji.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 27.01.2015 23:55:39

Jo nesmím zapomenout, že mi hodinky hlásily že mám nejrychlejší zaběhlý kilometr a nejrychlejší zaběhlou míli což je sice pěkný, ale myslím si, že můj styl se tímhle nezlepší.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2015 00:47:01

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 23:55:39

bezecky styl trener zvycajne uci a opravuje na stadione ked sa behaju volne rovinky na trave ci na skvare uz horsie na tartane pre cestneho bezca

ked s v noci beha po vonku v slupinach a len sa ukazuju kot ake tempo

tak to je cele pekne na prd

urcite sa v tom oddiely nikto nedostane blizko k limitu IAAF

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 28.01.2015 06:53:55

>> G_WALKER, 27. 01. 2015 23:03:33 …o Biologické revoluci nic neví…

:-)

Zkus doma nadhodit zkratky/pojmy jako PCR, MALDI MS, DNA sequencing anebo treba Systems biology.


Edit: Spoludebater nize (=nikoliv ja) navrhuje i „12 strains DNA“

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2015 07:27:06

nebo:

12 strains DNA

:-P
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 28.01.2015 07:44:28

>> rudo, 28. 01. 2015 07:27:06

Receiver prany?

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2015 08:08:19

>> jm1, 28. 01. 2015 07:44:28

hlava v piesku ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 28.01.2015 12:55:20

>> jm1, 28. 01. 2015 06:53:55

Zkusil jsem se jí dneska ráno zeptat na PCR, MALDI MS, DNA sequencing anebo treba Systems biology a v rámci nějaké biologické revoluce říká že neví, že se pořád něco objevuje, ale o něčem revolučním neví. Na 12 strains DNA se jí zeptám dnes až příjde z práce.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

G_WALKER muž 28.01.2015 13:01:48

>> rudo, 28. 01. 2015 00:47:01

Já tento běžecký club nechci hanit. Vždyť jsem tam byl druhý den a oni už běhají dlouhé roky a mají výsledky. Já je respektuji, že určitě dobře vědí, co dělají. Ale na druhou stranu přemýšlím, jestli běhání v takovém to klubu je právě to co já očekávám, nebo hledám v běhání. Na jednu stranu to nechci vzdát hned na začátku, ale na druhou stranu tam z běhání nemám ten pocit oproti tomu, že si běhám tak jak chci. Chybí mi tam moje svoboda. Ale to si budu muset rozhodnout sám. A možná to za mě rozhodne má nová práce.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2015 20:04:27

>> G_WALKER, 28. 01. 2015 12:55:20

moze byt strands DNA…

po nasom 12 vlaknova, 12 cvernickova alebo 12 spiralkova DNA

co s atka klubu

nuz maloktory klub alebo trener vedia co robia a na trenerskcyh skoleniach sa nic nedozvoes rozumneho, takze asi tak

Mozes ten klub brat ze je to pre teba taky Kanovseho system

2× do tyzdna ides v klube behat na plne gule a das si bezecky do drzky a ostatne dni behas rozumne na nizky tep a tak, cim vic poklusavabnia a vyklusavania…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 28.01.2015 22:42:44

>> rudo, 28. 01. 2015 07:27:06

Ahoj všem. Tak moje žena sice o 12 strains DNA neslyšela, ale já použil strýčka Googla a našel jsem zajímavé informace o 12 strains DNA, ale také tuto informaci: 9. 2. 2013 – Cambridbe Univerzita zjistila, že od galaktického zarovnání, ke kterému došlo 21. 12. 2012, se DNA mění na čtyřnásobnou šroubovici. Vzhledem k tomu, že moje žena, začala před týdnem pracovat ve výzkumu MRC University Cambridge. Právě kvůli tomu jsme se stěhovali z Londýna. A základnu má v malém městečku, Rudo Ty víš kde. A zítra jede právě na Universitu Cambridge. Tak mi říkala, že se zkusí pozeptat. Tak zítra napíši co zjistila.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2015 22:48:00

>> G_WALKER, 28. 01. 2015 22:42:44

to prebieha teraz postupne, tych 12 nenaskoci hned je to na dlhe lakte

zatial eviduju ludi ktorym uz nasli 3 ovsem to je tak akosi proti voli obcanov ze pri krvnych testoch im nedovolene pocitaju srobovnicu a tych co uz maju 3 evoduju v specialnych kartotekach ku ktorym ma pristup vselikdo, teda nie vselikdo, len tie organizacie co sluzia priamo diablovi info ze uz nasli v populacii aj 4 je nove to som este nezachytil to je ten pomaly vyvoj v poslednych rokoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

G_WALKER muž 28.01.2015 22:55:24

>> rudo, 28. 01. 2015 20:04:27

Rudo, nejhorší je že toho času bud mít teď míň času kvůli práci. Tím pádem sice pro běhání budu dělat maximum, ale nejlepší varianta pro mě je, že si běhám, kdy chci a na nikoho se nevážu. Skloubit to s mou prací není jednoduché. A potom když si postavím na jednu stranu vah trať kolem řeky minimálně 10km dlouhou cestou tam v nádherné přírodě bez aut kde když to dám dvakrát tam a zpátky tak mám 40km ;-) nebo běhat sice v malém městečku mezi barákama, kde mi tepová frekvence lítala ze začátku, než jsem úplně zvolnil na maximálku? O několik stránek zpět jsme řešili, že není dobré běhat rychle a teď budu dělat přesný opak? Ať je to jak je to tak se stejně musím rozhodnout sám a také nést za své rozhodnutí následky ;-) Přesto děkuji za dobrý typ. Budu nad tím ještě přemýšlet.

Motto: Kde je vůle, tam je cesta.
Nalezené položky: 124 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.