Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest zubů - větrné počasí

Bolest zubů - větrné počasí

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jedovnice

upolin muž 25.01.2008 18:36:20

Ahoj,

před měsícem mě začaly zlobit zuby. Vždy po návratu z běhání, nebo i delší vycházky ve větrném počasí se to doma v teple nějak rozleželo a užil jsem si jednu až dvě hodiny nepříjemné bolesti postupně celé poloviny spodní čelisti, potom i horní, v nejvýživnějších případech i hlavy. No na rozbití čelisti cihlou to ještě nebylo, ale… Časem už to dělalo i při jídle, nebo jen po cestě z autobusu domů. Zašel jsem k zubařovi a … nic. Nic špatného nenašel, zdrojový zub nešel neidentifikovat, prý je předčasné něco dělat. Tak jsem 3 týdny neběhal a postupně se to uklidňovalo. Tento týden jsem znovu začal, 3× po 45 minutách, a už je to zase tady. Měl jsem kuklu, nepomohlo. Lepší ochranu proti větru už dohromady nedám. Teď jsem překonal 30minutovou křeč části obličeje (začíná to od zubů) a nevím co dál: přestat běhat určitě ne, zubař mi zase asi nepomůže (ono to bolí jen tu hodinku a ani já nemůžu 100% identifikovat, který zub to je). Tak su z toho celkem špatný. Nemáte někdo nějaký tip co s tím?

Díky

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 25.01.2008 19:02:49

[quote=upolin]Ahoj,

před měsícem mě začaly zlobit zuby. Vždy po návratu z běhání, nebo i delší vycházky ve větrném počasí se to doma v teple nějak rozleželo a užil jsem si jednu až dvě hodiny nepříjemné bolesti postupně celé poloviny spodní čelisti, potom i horní, v nejvýživnějších případech i hlavy. No na rozbití čelisti cihlou to ještě nebylo, ale… Časem už to dělalo i při jídle, nebo jen po cestě z autobusu domů. Zašel jsem k zubařovi a … nic. Nic špatného nenašel, zdrojový zub nešel neidentifikovat, prý je předčasné něco dělat. Tak jsem 3 týdny neběhal a postupně se to uklidňovalo. Tento týden jsem znovu začal, 3× po 45 minutách, a už je to zase tady. Měl jsem kuklu, nepomohlo. Lepší ochranu proti větru už dohromady nedám. Teď jsem překonal 30minutovou křeč části obličeje (začíná to od zubů) a nevím co dál: přestat běhat určitě ne, zubař mi zase asi nepomůže (ono to bolí jen tu hodinku a ani já nemůžu 100% identifikovat, který zub to je). Tak su z toho celkem špatný. Nemáte někdo nějaký tip co s tím?

Díky[/quote] Taky mám přecitlivělé zuby. Ale máš asi horší stupeň, protože mě to bolívalo ze zimní jízdy na kole. Zkus nějakou dražšší zubní pastu. Mě pomohl Sensodyne. http://behyaostatni.blog.cz/

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 26.01.2008 09:45:50

podla toho, co popisujes, to vyzera na citlive zubne krčky. vtedy nie je na sklovine nič podstatne vidiet, ale dochadza k obnažovaniu krčkov zubov (zlou technikou čistenia, tahom dasien, vekom). sensodyne je prave jedna z past na citlive krcky, ina moznost je impregnacia krckov roznymi lakmi (v zubnej ordinacii). liecba citlivych krckov je „svizelna“ – akoby ste povedali v cechach :) skus bolest popisat viac. ak by to boli krcky, tak by reagovali aj na ine podnety, tak ako pises – nie len na studeny vzduch pri behu, ale aj studene napoje, resp. kysle, pri jedle. ak chces samodiagnostiku, tak sa skus kuskom ladu dotknut zubov v krčkovej oblasti a uvidis. robili ti aj rontgen? daj vediet.

kukla ti velmi nepomoze, lebo dychas ustami, takze studeny vzduch sa tam dostane tak, ci tak. tenky uplet kukly, aj ked ho mas cez usta, nestihne vzduch ohriat – si myslim.

avatar

Jedovnice

upolin muž 26.01.2008 10:23:21

Ahoj a díky za odpovědi. Sensodyne určitě vyzkouším, za chvilku vyrazím do obchodu. Včerejší běh mi dal dost zabrat, zuby pobolívaly i v noci. Je fakt, že včera hodně foukalo (to ale u nás skoro pořád). Ještě k té bolesti: nejvíc to rozjíždí prochladnutí venku (vítr). Po návratu do tepla do půl hodiny začne bolet pravá dolní část čelisti, podezřívám č.6. Ten jediný zub v ten moment reaguje bolestivě na „zacloumání“, ostatní nee. Po chvilce začne bolet i horní čelist a je to v háji. Potom se to rozšíří nahoru do tváře jak je „kloub“ čelisti, případně až zboku pod oko. Po půlhodině max. hodině je vše ok. Ten zub č.6 zůstává na to zacloumání citlivý pořád ( i na zkousnutí), není to ale tak citlivé jako když je tam zánět, je to spíš nepříjemná odezva než bolestivá. Teď když je to zase rozhozené tak se to celé aktivuje i po jídle, a je jedno, jestli jím teplé či studené, stačí jen chleba. Koušu jen na druhé straně, ale stejně se to rozdráždí. Na rentgenu jsem nebyl, nemluvili jsme o tom. Každopádně k zubařovi asi zase zajdu a pravděpodobně ho přemluvím k otevření č.6 (jo ten zub je pořádně zaplombovaný), je to fakt blbý chystat se na běh (ale i na jídlo) s tím, že mě po návratu čeká hodinová bolest.

Jeste k te kukle – obvykle pri behu nadechuju nosem a vydechuju pusou, ale jasne ze obcas dojde i na nadech pusy a ano potom kukla zubum nepomuze… Leda vzit dychaci pristroj s predehrivanym vzduchem :-)

Ach jo, zkusim toho zubare a pokud to k nicemu nebude, asi si dam s behanim pohov – prece jen mam obavy, aby se ta bolest u mne nezabydlela, to teda opravdu nechci…

Ahoj Jara

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 26.01.2008 19:42:14

no ked by ta na podnet zacali boliet vsetky zuby, tak su to skor krcky…ale ked hovoris, ze sestku mas citlivu aj na skus, tak tipujem tu sestku. z dolnej sestky bolesti casto vystreluju do ucha, klbu a krku. behat urcite neprestan, len chod este raz k zubarovi, nech sa na tu sestku mrkne, moze byt kaz pod plombou alebo nejaka prasklina v plombe. na to sensodyne nepomoze – on len impregnuje krcky, resp. sklovinu. ak ta zub zacne boliet aj sam od seba, alebo aj v noci, tak chod cim skor.

drzim ti palce. a ten napad s predhrievanou kuklou sa mi paci:)

avatar

Jedovnice

upolin muž 27.01.2008 09:06:50

Díky, po neděli se zastavím u zubaře a ozvu se, jak to dopadlo. Dnes jsem už běhání původně odpískal, ale dal jsi mi impuls to změnit. Tak půjdu, vypadá to, že noční vichřice je pryč a tak jdu na to.

Ahoj Jara

avatar

Jedovnice

upolin muž 27.01.2008 09:09:02

→ DDS omlouvám se, „dalas mi impuls“, až teď jsem si všimnul… čau. Jara

avatar

Jedovnice

upolin muž 31.01.2008 11:24:37

Tak včera jsem byl u zubaře. Byl určen pouze pravděpodobný problémový zub – úplně jiný než jsem doporučoval (4 vpravo nahoře), vyvrtán, umrtven. Ještě je asi brzo na závěry, ale obávám se, že tam bude ještě něco jiného. Jediná změna teď je, že zuby (±6 vpravo dole , ± 7 vpravo nahoře) reagují katastrofálně na teplo (včetně návratu z chladu do tepla). Co je nového – vypláchnutí studenou vodou bolest OKAMŽITĚ a úplně zruší!!! Bohužel jen na několik minut, potom se to rozjede znova. Je to možné protahovat, ale nakonec stejně musím tu bolestivou čtvrthodinu prožít. Potom se to postupně usazuje. Je to na prd, dostalo mě to – poslední 4 dny neběhám, skoro nejím :-) Nějak to přežiju do pondělí a uvidíme.

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 31.01.2008 22:21:09

aach, to mi je luto, ze ta tak trapia zuby aj zubari. bolest na teplo a ustup bolesti po studenom je typicky pre hnisavy zapal zubnej drene. trochu sa mi nezda, ze ta boli tolko zubov naraz. mas v tej sestke a sedmicke velke plomby? a poslal ta na rontgen? ono sa strasne tazko radi, ked clovek nevidi situaciu v ustach…takze ti len drzim palce, aby sa to doriesilo a mohol si zasa zacat behat.

a daj vediet ako si dopadol…cau zatim

jana

avatar

Jedovnice

upolin muž 02.02.2008 18:19:58

Ahoj, tak je to na dobré cestě!!! Po tom zásahu na horní 4 se to dost změnilo: bolest pokračovala, ale jinak – už nevystřelovala do spánku, ale po spodní čelisti pod ucho. Navíc studená voda bolest okamžitě odstranila – jen na ty dvě minuty, potom to byla další křeč. A konečně se mi podařilo usvědčit i spodní 6 – na poklep pořád nic (???), ale stisk nahřátými prsty (horká voda) ji pekelně rozparádil. Tak jsem se včera ráno sebral a zašel znova k zubařovi… a už to bylo jiné, už to šlo poznat – zánět 6. Vyvrtal ji a … OK. Je to OK!!!!! Dnes celý den bez problémů (teda – ještě je citlivá ta nedokončená horní 4, ale to není nic k nevydržení), to je úleva. Užívám si to. Zítra ráno vybíhám…

Mějte se a ať máme zuby plné jen máku, případně občas běhu :-), ale ne bolesti. Jara

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 02.02.2008 20:46:23

Asi by to chtělo změnit zubaře. To myslím vážně.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 04.02.2008 10:45:21

[quote=sam]Asi by to chtělo změnit zubaře. To myslím vážně.[/quote] Když to je těžký, zubařů je nedostatek už teď. Taky bych měnila, jenže všude mně říkají, že mají přespříliš klientů. DDS > prosím Tě, mám k Tobě dotaz. Myslíš, že je možný, aby zub byl zevnitř úplně zničený, ale zvnějšku ani z RTG to nebylo poznat a navíc zub vůbec, ale ani trochu, nebolel?

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 05.02.2008 22:15:13

teoreticky to mozne je, ze na rtg sa jednotlive vrsty zuba prekryvaju. ak je napriklad zboku na zube amalgam, alebo ina vypln a pod nou sa vytvori kaz (smerom ku stredu zuba), vtedy amalgam, prekryje na rtg kaz. taky kaz ani nemusi boliet a vyvija sa pomaly, zub zacne boliet, az ked sa infekcia rozsiri ku zubnej dreni. ak by zub nemal ziadnu vypln, tak „rozpadnutie zuba“ by malo byt na rtg vidiet.

ak potrebujes viac info mozes napisat email :) trochu sa bojim, ze ma admin zrusi, ze z bezeckeho fora robim zubarske. alebo mozno treba presunut vlakno do inej sekcie? (nevyznam sa v tom)

pekny vecer a vela kilometrov bez bolesti zubov vsetkym!

p.s. to upolin – konecneee, tesim sa spolu s tebou:)

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 08.02.2008 11:16:54

DDS, díky, díky za vysvětlení. Potvrdilo mně to, že svojí zubařce nemůžu věřit a musím si najít jinnýho vrtálistu.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Jedovnice

upolin muž 11.02.2008 13:10:10

Ahoj DDS (a same)

o té změně na „zubařské“ fórum mi to taky došlo, ale na druhou stranu – nejen bolest kolen znemožňuje běh a myslím že to do tohoto fóra patří. Co si myslíš Ty o postupu mého zubaře? Já mu nic nevyčítám, jsem s ním spokojený, nakonec to dobře dopadlo. Přesto – sam byl celkem kategorický, co myslíš Ty? Díky Jara

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 12.02.2008 21:50:30

hmmm, ja myslim, ze ked si spokojny so zubarom, tak ho nemen. mozno na zaciatku sa nedala bolest presne lokalizovat. niekedy to je tazke a ked je na zube dobre vyzerajuca plomba, tak sa cloveku nechce ju nicit. takto cez internet je tazko sa vyjadrovat ku postupom ineho zubara, da sa len poradit (limitovane) pri obtiaziach. nie je to o kolegialite, ale zubar ktory vysetruje, vidi priamo situaciu, pripadne vidi rtg alebo vysetri vitalitu – co sa cez internet neda:)

som rada, ze ta zuby uz neobmedzuju v behu. uz nam zostanu len tie kolena:)))

pekny vecer!

avatar

om7ar muž 24.01.2009 18:30:44

Tak som na tom rovnako ako upolin, vratim sa po behu do tepla a po cca 30 az 60 minut ma zacne boliet lava horna polovica bolest sa siri k uchu az spanku, akurat to nie je prec tak rychlo, trva to aj niekolko hodin. Ktory zub by to mohol byt neviem identifikovat, zaujimalo by ma, ako presne postupoval s tym nahrievanim prstami a teplou vodou. Dakujem.

Laco

avatar

Jedovnice

upolin muž 24.01.2009 18:50:09

Ahoj Laco,

ono se to u mě vyvíjelo postupně – proto taky řešení nebylo hned. Zpočátku jsem zdroj identifikovat nebyl schopen, měl jsem jen „tušení“ – i když nakonec spávné. Tehdy zub reagoval v klidu velmi slabě na „zacloumání“. No a nakonec to bylo jasné, stačilo pořádně nahřát prsty u umyvadla v horké vodě a pevně stisknout na pár vteřin (do 10) jeden konkrétní zub. Po chvilce bylo všechno v jedné křeči. To už je sice stav k nevydržení, ale je to jednoznačné a pomoc taky. Takže nejhorší bylo to mezidobí nejistoty a neochoty zubaře zasahovat do zubu jen podle mého tušení, když u něho zub na nic nereagoval. Takže Ti přeju nejlépe vymizení bolestí a když už to nepůjde, tak co nejrychlejší „přiznání se“ viníka. Ahoj, Jara

avatar

om7ar muž 24.01.2009 22:19:29

Ahoj Jaro,

diky za rychlu reakciu, dnes ma to omyvalo 4–5 hodin, nejak podobne ako pises som to uz skusal zatial bezvysledne. Takze to vyzera to musi este dozriet, extra sa obmedzovat asi nebudem (ak to vydrzim), ten problem tam je a musi sa to asi vydrazdit viac aby sa to dalo presnejsie rozpoznat.

Dakujem a pekny zvysok vecera. Laco

PS som rad, ze si sa podelil, urcite sa s tym stretne viac bezcov a najdu tu tieto prispevky (google funguje ako ma :)

avatar

Celkem 7497,8 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:42:42 (2020)
maraton: 3:51:09 (2018)

Alena77 žena 06.10.2018 12:21:16

Ahoj, máte někdo zkušenost běhání po broušení zubů? V úterý mi brousili tři živé zuby. Nemám na tom nic provizorního. Trochu to pobolívá.

Motto: „Co sám nechceš, nečiň druhým.“
avatar

Desert muž 06.10.2018 14:18:56

>> Alena77, 06. 10. 2018 12:21:16

Zkus cumlat nebo zvykat hřebíček :-)

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.