Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Naražené žebro

Naražené žebro

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Bohumín

Celkem 2066 km
Minulý měsíc 0 km

pajo muž 02.06.2008 19:19:21

Tak jsem si byl ve čtvrtek pro změnu a odreagování zahrát po dlouhé době fotbálek. No a jhle to z čeho jsem měl obavy se taky stalo. Jeden se zapálených protihráčů mi při jednom souji uštědřil pořádný bodýček s loktem v mých žebrech. Zpočátku to nebylo až tak hrozné, akorát mě to bolelo při rychlém dýchání, kašlání či smíchu. V sobotu a neděli jsem si už na spaní naordinoval prášek proti bolesti. Dneska protože se to nelepšilo jsem šel na rentgen a lékařka mi sdělila, že mám „pouze“ naražené žebra. Naordinovala mi k mé velké nelibosti 4–6 týdnu totálního klidu a spaní v polosedě. Vzhledem k tomu, že začalo nádherné počasí a běh je teď velkou libůstkou, uvažuji jak toto zranění obejít. Pokud s tímto máte někdo nějaké zkušenosti a „fígle“ jak s tím jít běhat, sem s tím!!! Díky a běhu zdar a fotbalu zvlášť.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.06.2008 08:18:44

Ja som bol na tom po pade z bicykla (v lese sa mi zvrtli riaditka a padol som rebrami na nadstavce) dost spatne a asi tyzden som mal ukrutne bolesti pri akejkolvek aktivite, ktora si vyzadovala dychanie (teda pri vsetkom). Asi po 10-tich dnoch som si zakazal na to mysliet a nejako som si to pretrpel (okrem prvych 3 dni som dalej behal). Po case mi lekar, pri inej prilezitosti, povedal, ze som mal jednoznacne zlomene aspon 1 rebro a druhe bolo prasknute. Nejako sa to zahojilo, len dychanie som mal nejaky ten mesiac o hodne plytsie. Takze moja skusenost? Budes to musiet pretrpiet, ale sportovat sa s istymi obmedzeniami da. Na zlomene rebra sa gyps aj tak nedava a stahovanie obvazom sa tiez neodporuca kvoli riziku vzniku zapalu pluc. Je to bolestive zranenie, ale zvacsa nie nebezpecne. P.S.: Vies ako mi to dobre neskor behalo, ked som sa mohol naplno nadychnut?

avatar

Bohumín

Celkem 2066 km
Minulý měsíc 0 km

pajo muž 03.06.2008 20:11:11

Díky. Dnes je to zase o něco lepší jen se ti nesmí chtít kýchnout, protože pak to stojí za to. Známy mi říkal taky něco podobného a dodal, že mi maximálně prodlouží doba hojení o týden až dva. Takže jestli budu s tím běhat 4 nebo 6 týdnů je úplně fuk, protože neběhat 4 týdny vůbec to by mě hodně štvalo. Měj se.

avatar

Ostrava

NNN muž 25.06.2008 11:29:15

Příroda s tím počítá a hojení zlomeného žebra probíhá tak, že kolem zlomeniny vzniká pomocné osvalení tak aby to mohlo srůst „za pohybu“ ).

PS: se zlomeným žebrem jsem absolvoval plavecký kemp

avatar

Praha

jaja7958 žena 03.01.2012 15:36:25

Oživuju tohle vlákno .. já si narazila žebra koncem září při pádu z kola a úplný klid jsem měla asi jenom týden .. (za začátku to bolelo hodně i při dýchání a otočení na lůžku byla pohroma), pak lehce sporty jako běhání, kolo, atd. Problém je že od listopadu jsem si zaplatila členství v jednom fitku, snažím se zatěžovat jen lehce a to při čem to bolí necvičit, ale už mě štve jak dlouho se to vleče .. pobolívá to podle toho co zrovna dělám, třeba vůbec nemůžu posilovat brišní svaly, jenom lehce veslování, nějaký cviky na mezilopatkový, spinning, pobolívá to i při kraulu .. Jak dlouho se vám podobné zranění táhlo ? P.S. Zrentgenovaný to mám bylo to jen naražený … ;-)

avatar

Dolní Životice

Celkem 4835 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:34 (2012)
půlmaraton: 1:40:07 (2011)
maraton: 3:33:38 (2012)

DaveG muž 03.01.2012 17:58:17

Tak i já přispěju s mou zkušeností do mlýna. Dne 17.12.2011 při fotbálku úder loktem jako ty pajo, samozřejmě po chvíli bolesti jak uvádíš. Druhý den jsem to překonal a i s bolesti jsem zaběhl 33 km i když to byla pěkná dřina z důvodu, že jsem nemohl hluboce dýchat a při otřesech to bylo taky bolestivé. Následně jsem běhal celý týden a až po týdnu zašel k lékaři a na rentgen, kde zjistili, že je to naražené a samozřejmě mi doktor naordinoval 2–3 týdny klid, bez fyzické námahy a ležet v polosedě – samozřejmě jsem mu řekl, že potřebuju běhat, ale díval se na mě jak na vola a řekl klid. Co myslíš, poslechl jsem ho – dal jsem si dva dny přes vánoce a 26.12.2011 jsem už běžel závod 10,5 km a od té doby běhám skoro každý den. Samozřejmě to není úplně ready, ale naraženina žebra bolí stejně dlouhou dobu, takže si nedovedu představit, že bych neběhal až do doby, kdy by bylo úplně v pořádku a bez bolesti.

P. S. omlouvám se všem, že jsem se tak rozepsal

avatar

Rakovník

lassie žena 03.01.2012 18:58:59

Já si vloni nabila na kole a narazila jsem si ty zadní žebra a levý bok. Krize byla první dva dny, to jsem byla jak zbitá holí, nemohla jsem třeba jen tak vyndat prádlo z pračky. Ale tak 4. den jsem si už zkusila jít zaběhat, sice trochu píchalo u srdce, ale pomalu se to sunulo k lepšímu. Bez problémů to bylo asi za 2–3 týdny. Ale taky jsem četla a slyšela, že někdo o tom ví třeba půl roku.

avatar

Strakonice

Celkem 831 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:16 (2011)
půlmaraton: 1:52:09 (2011)

VV1967 muž 04.01.2012 08:30:02

No jasně, my „srdcaři“ přeci kvůli troše bolesti nepřestaneme běhat, že … ;-)

Motto: Každý orientační běžec chce být mistrem světa.
avatar

Praha

jaja7958 žena 04.01.2012 09:25:45

Však já běhání a kolo můžu taky, ale bohužel nic silovýho … pobolívá to i na mých milovaných běžkách což mě trochu štve … :-) Běhala jsem už po týdnu taky i přes bolest … ;-)

avatar

Praha 4

skalka žena 04.01.2012 13:36:46

jaja7958, 04. 01. 2012 09:25:45*

Nechci strašit, záleží na mnoha okolnostech. Kdysi dávno jsem měla pracovní(!) úraz, když jsem si narazila žebra (spodní)o židli při „skoku“ po telefonu… A pak hodně dávno z boku o pračku ;-) V obou případech se mi to dost dlouho (snad pár měsíců) ozývalo při různých pohybech. Horší ale byly dozvuky jiných zranění, např. taková naražená kostrč z běžkařské stopy se přestala hlásit až někdy na podzim. Potěšující je, že kdybych si to teď nevybavila, spontánně bych si na to nevzpomněla. Jako na většinu toho horšího… Tak ať to v Tvém případě odezní rychleji!

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Praha

jaja7958 žena 04.01.2012 14:13:19

>> skalka, 04. 01. 2012 13:36:46

Dík za reakci, ono hodně záleží na tom, jak je člověk aktivní, což maj bohužel v mým případě žebra celkem smůlu … ale abych to nějak uzavřela, musím říct, že naražená žebra jsou jeden z nejpitomějších úrazů … není to nic vážnýho, ale dokáže to člověka trápit ještě pěkně dlouho .. zvlášť když chce nejen běhat a jezdit na kole, ale taky zatěžovat horní polovinu těla …

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.