Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest svalu v zadní části ....

bolest svalu v zadní části ....

Nalezené položky: 58 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

BemJohnosn muž 30.09.2013 22:08:37

„Myslim si, ze kazdy priemerny ortoped, aj s podpriemernymi znalostami anatomie (medzi lekarmi) Ti dokaze lahko urcit natrhnutie uponov „hamstringu“, najma pri tak rozsiahlom poskodeni, ake popisujes. Ak by si cital, remo, co su potiaze popisovane zakladatelkou vlakna, tak ju neposles k ortopedovi- najma ak tam uz bola. Bolest v zadnej casti stehna (hamstring, ci biceps) moze mat mnoho pricin a jenou z nich moze byt aj zaseknutie nervu, jeho spasmus, alebo zapal. Moze ist o sedaci, ci iny nerv a to urci len neurolog.“

Ja bych právě tipnul zaseknutí nebo zapal. To by měl klídně pořešit neurolog.

@Tatar: já měl podobný problémy a prostě mi to pořešil čas. Běhám často a málo (projednal jsem tou aktivitu s traumatologém jako fyzickou aktivitu při moje diskopatie a nepřetržitým sedením u PC – ten chtěl abych plával to ale nesnaším). Rehabko netrvalo dlouho a pak seto už rozběhalo.

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 11.01.2014 10:55:21

Hlásim sa do klubu „natrhnutej prdele“. :) Cca pred mesiacom to začalo, najmä po rýchlejších alebo dlhších behoch. Celkovo som navýšil objemy km a zaradil som strečing a jogu… Takže neviem či som si to natiahol alebo natrhol behom, alebo jogou. Na Silvestra som si odbehol jeden krátky pretek – po ňom to bolelo viac. Pri ľahkých rege behoch to prakticky nebolí vôbec, pri rýchlejších a dlhších zas bolí viac. Najciteľnejšie je to pri rozcvičke pred behom, kedy po rozklusani predkopávam vystretú nohu (mám to na pravej nohe a bolí pri predkopnutí hore, smerom do stredu) a po strečingu po behu – hlboký predklon. Po každom behu som si to v záujme rýchleho uzdravenia kvalitne ponaťahoval… Bolelo to, ale čo nespravíš pre zdravie…:) Pred pár dňami ma kamarát – futbalista upozornil, aby som to nestrečoval, že to bude najskôr natrhnutý sval. Tak som to začal ľadovať. Otázka na vyliečených – ako ste to nakoniec doliečili? bol potrebný zásah doktora, lieky? Alebo stačil ľad a kľud? Behanie ste na obdobie kľudu úplne vyradili, alebo ste behali rege behy…? Ďakujem

avatar

Liberec/Neratovice

SidneyC87 muž 02.06.2014 19:20:11

To Intensity: je to dlouho ale chtěl bych se zeptat jak jsi dopadla? Mám podobný problém, který mě trápí už přes rok, bolest v „podprdelí“ vytvořenej běháním, chůze a kolo v pohodě ale druhá nejvíc nepříjemná činnost je řízení auta což si tady tušm taky popisovala. Trochu pomáhá sezení na tenisovém míčku ale jinak je to docela krutý. Zkoušel jsem i jiné automobily ale ve všech je to stejné. Díky za odpověď :-)

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 01.11.2014 09:17:06

Přetížený hamstring je jeden z projevů dolního zkříženého syndromu. Ono se to pak projeví problémem s IT vazem, běžeckým kolenem, achilovkou …

Je to asi tak, že míváme zkrácené kvadráty (kvadratus lumborum – bedra) a hamstringy a ty přebírají funkci hýžďového svalu (gluteus medius), který se nezapojuje do pohybových řetězců (gluteální amnézie). Takže pak jsou kvadráty a hamstringy ještě více přetěžované.

Léčba hamstringu nemůže přinést žádný výsledek, pokud se neřeší celý patologický řetězec. Pro začátek doporučuji na Youtube hledat cviky pro

  • quadratus lumborum stretch
  • gluteus medius activate, popř. exercise, strength, …
  • lower cross syndrome

Na uvolnění svalu (hamstringu) mi pomáhá EMS přístroj (v Lídlu třeba za 500). Doporučuji studium či fyzioterapeuta (který přemýšlí). A pak cvičit. Pro člověka, který v práci sedí, nestačí k běhu jen protahovat.

Motto: No toto!
avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 12.11.2014 20:16:08

Tak po 10 mesiacoch, od kedy ma začalo bolieť pod zadkom, som si dokázal presne určiť pôvod bolesti. Je to rovnako ako písal Maťo pred 6 rokmi – piriformis. Stále sa mi zdalo, že bolesť je pod zadkom, kdesi v hams.úponoch, ale nakoniec zistil som zistil, že to je piriformis, prípadne kombinácia s isciatickým nervom. Na natiahnutie piriformisu existujú dobré cvičenia, prípadne joga poloha – holub. Zároveň sa dá poľahky robiť samomasáž a vyzerá že to pomáha… Tak snáď sa tohto problému do roka a do dňa zbavím… :-D

avatar

Hanybany žena 05.01.2016 20:24:38

Zdravím. Také se potýkám s bolestí na zadní straně stehna a nevím jak se jí zbavit. Jsem běžec začátečník. Začala jsem běhat letos na jaře. Neběhala jsem příliš často frekvence tak 1×/týdně cca 10 km. Před víc jak měsícem mně začalo bolet v noze. Nedokázala jsem tu bolest nejprve úplně identifikovat. Bolela mně jakoby celá zadní část stehna od zadku až po zadní stranu kolena a taky trochu jakoby zboku nad kolenem z vnější strany. Běhala jsem i tak, ale při posledním běhu už jsem skoro ani nedoběhla domů. Na druhý den jsem skoro nemohla chodit. Zašla jsem k fyzioterapeutce a tam mi poradila odpočinek, prohřívání svalu, masáž a strečink nohy. Po měsíci bolest přestala. Minulý týden jsem šla běhat a je to zase zpět. Není to tak hrozné, ale bolí to a vsadím se, že jak začnu běhat víc bude to zase horší. Na pohmat mě v noze nic nebolí. Nejvíce cítím bolest při chůzi ze nebo do schodů. Je to divná bodavá bolest. Vůbec nevím co s tím. A hlavně pořádně nevím, co mě v té noze vlastně bolí. I když se zkouším různě protahovat tak žádnou bolest, tlak nebo tah v noze necítím. Jen při tom běhu. Máte prosím nějakou radu?

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 05.01.2016 22:12:44

https://youtu.be/wdgAwGdwqnE Hamstring pravdepodobne,,,plus(vz­nikaju rôzne skrátenia,pnutia asymetrie v komplexe krížne kontra sily) dosah na- iliotibial band(šlacha na vnejší strane stehna,upon hore na bedrovej kosti(panva) a dole pod kolenom na tibia-i(upon).

Nevybiehaj za studena,kratka ale intenzivna rozcvička(skla­pačky,sed-lah) potom jemny stretching.Spo­radicky posiluj vlastnou vahou( hlavne stabilizacne partie brucha).Neflákaj to .Pomaly rozbiehaj,nebez rychlo,,obcas dynamicky stretch robí zázraky.Je toho na youtube spusty.. Problem sa vždy rieši komplexne,nie v mieste second symptomov bolesti.Pri stretch-i akcentuj kazdej muscul partii patricnu pozornost.Ked je sval skrateni-na nom mieste sa to kompenzuje.mysli logicky,dedukuj,štu­duj.Mastiť hamstring ti nepomoze.Kompen­zacnych exerc je na yout spusty.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 06.01.2016 09:08:59

Ak ti cas dovoli …behaj častejšie a menej…napr 3× tyzdenne 5km

Alebo casovo …3×30–40min …svly si zvyknu

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

MS82 muž 06.01.2016 09:50:01

>> Hanybany, 05. 01. 2016 20:24:38

Souhlasim s predchozimi radami a pridavam jednu bonusovou: Klid je nejcastejsi rada lekaru a pro bezce nejmene uzitecna – bezecka zraneni jsou casto zpusobena pretizenim a pri navratu k puvodnimu behani se rychle vrati. Samozrejme, ze klid ma smysl u akutnich zraneni (napr natrzeni svalu). Je treba najit pricinu a pokusit se odstranit. Runty radi dobre.

avatar

Hanybany žena 06.01.2016 11:02:25

Všem moc díky za rady. Opravdu nevím, co si s tím počít. Zkusím běhat častěji, kratší vzdálenosti. Strečink po běhání dělám vždycky, před běháním, ale ne. Takže jej zařadím. Jinak já kromě běhání chodím pravidelně 2× týdně do posilovny. Včera jsem byla zrovna cvičit a zkoušela jsem, co na to řekne noha. Dřepy v pohodě, předkopávání a zakopávání na stroji taky. Ale když sem dělala výpady bylo to horší, to stejné při mrtvém tahu. Taky mně to bolelo při cviku, kdy ležíte na zádech a zvedáte nahoru zadek. A toto mi přijde divné, že to prostě nebolí pořád, ale jen při něčem.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 06.01.2016 11:20:41

>> Hanybany, 06. 01. 2016 11:02:25

Správně díš, že izolované cviky na strojích jsou na prd. Možná tě kazí ty stroje – člověk nebyl vyvinut k pohybům, které se tam provádějí.

Motto: No toto!
avatar

Hanybany žena 06.01.2016 11:29:34

Já mám právě strach cvičit ty cviky, při kterých to bolí. Co když se to tím ještě víc zhorší. Běhání mně baví. Nechci s tím přestat. To je situace, konečně jsem našla něco, co mě baví a takhle se to komplikuje.

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 06.01.2016 13:24:38

Na statický strečink před tréninkem nesázej. Já měl s hamstringy také problémy. Neprotahuj je jen po tréninku, ale každý den. Tím nemůžeš nic zkazit. A problém může vycházet také od páteře, sval může být v pořádku. Zrovna nedávno hamstring zazlobil a bylo to od zad.

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
06.01.2016 14:36:26

>> Hanybany, 06. 01. 2016 11:02:25 " … A toto mi přijde divné, že to prostě nebolí pořád, ale jen při něčem." " … Na pohmat mě v noze nic nebolí." " … A hlavně pořádně nevím, co mě v té noze vlastně bolí. I když se zkouším různě protahovat tak žádnou bolest, tlak nebo tah v noze necítím." " … Taky mně to bolelo při cviku, kdy ležíte na zádech a zvedáte nahoru zadek."

Ahoj, tenhle tvůj popis je prakticky to samé, co řeším taky. Moje fyzioterapeutka to identifikovala jako vůbec ne problém s namožením svalů nebo šlach, ale potíže s bederní páteří, nevyváženost, špatné postavení pánve. Prakticky tedy nebolí ten sval, ale v bederní páteři jsou drážděny ty nervy, které mozku říkají, že bolí sval. Zhruba před dvěma lety mě bolelo koleno a vloni se to přesunulo do toho hamstringu. Rizikové činnosti, kterými si to způsobuji je sezení s nohama křížem, slabý a nevyvážený střed těla. Takže když překonám svou lenost cvičím cviky na střed těla a „kobru“.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

MS82 muž 06.01.2016 15:04:44

>> Ondřej S. (aka poohDA), 06. 01. 2016 14:36:26

Kobru na protazeni SI spojeni (krizovo-panevni kloub?) rovnez doporucuji. Zvlaste, pokud by slo skutecne o problem se sedacim nervem, ktery se muze projevovat jako bolest kdekoliv od bedernich obratlu az k prstum na nohou. Vysetreni ti samozrejme neudelame, ale protahovat kobrou ti rozhodne neuskodi.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.01.2016 15:10:18

>> Hanybany, 05. 01. 2016 20:24:38

Obsahově nenapíšu asi nic odlišného, co tu už bylo řečeno, ale aspoň si ověříš, že Tvůj problém jinak vyřešit nejde.

Základ jakéhokoli sportu, je „umět“ při něm pracovat s hlubokými svaly (core). A to se nedá naučit během týdne. Je to dlouhodobější záležitost, o to komplikovanější, že hluboké svaly nejde úplně ovládat vědomě a tím, jak z nás většina dneska žije (hlavně pracuje), neumíme používat tyto svaly přirozeně.

Řešení je spousta, ale většina z nich spočívá v nějaké formě cvičení – joga, pilates, balanční cvičení, lezení, slack-line, gymnastika, tanec, klouzání… Posilovna (zvedání železa a stroje) je k ničemu (až na světlé výjimky, jako např. kettlebell), lepší je si domů pořídit hrazdu, gumy, kettlebell, stabilizační pomůcky a cvičit s vlastní váhou komplexní cviky.

Strečink pomůže, ale není všespásný, protože často jsou problémy způsobené dysbalancemi a lokálním přetížením, takže je nutné se snažit dysbalance odstranit, a to jde buď tak, že přestaneš jednostraně přetěžovat určité svalové skupiny (= přestat běhat), anebo budeš takový pohyb kompenzovat, a posilovat svaly, které se při běhu nepoužívají. Prostě odpověď je v pestrosti a univerzálnosti, pokud teda nechceš běhat maraton za 2:35 :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Hanybany žena 06.01.2016 15:16:52

Taky když jsem byla u fyzioterapeutky tak mi říkala, že to může být od páteře. Že mám více prohnutou páteř v oblasti beder. Ale zase na druhou stranu s bolestí zad jako takových nemám a nikdy jsem neměla žádné problémy. Kobrou myslíte takový ten cvik kdy ležíte na břiše, ruce dáte vedle těla a otlačíte se nahoru? Jinak s jógou už jsem začala a kettlebell mám taky v plánu :-)

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
06.01.2016 15:36:42

>> Hanybany, 06. 01. 2016 15:16:52 " Kobrou myslíte takový ten cvik…"

Ano. Několikrát denně, a ještě k tomu správně nadechovat a vydechovat. youtube jistě poradí. Ale jinak bych na tuhle komunitní diagnostiku moc nespoléhal a raději to ještě konzultoval s fyzio.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.01.2016 16:15:12

>> Hanybany, 06. 01. 2016 15:16:52

>> Ondřej S. (aka poohDA), 06. 01. 2016 15:36:42

Pokud je tím myšlena „klasická“ jogová pozice, tak jen upozorňuji, že velká část lidí, ji dělá špatně, protože při ní prohýbá příliš bedra (má špatně posazenou pánev a nezpevněné hluboké břišní svaly), což má pak za důsledek spíše přetěžování oblasti bederní páteře, než nápravu. To jen pro jistotu na okraj… protože jóga není o tom, dostat se do pozice tak, jak je na obrázku (videu), ale udělat pozici „správně“, i za cenu toho, že si někam nedošáhnu, někde se neudržím, nebo se tolik nezvednu.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 06.01.2016 17:11:42

>> zdeno, 06. 01. 2016 13:24:38

Hlavne u zaciatocnikov je vhodne,aby statickému stretchingu pred behom predchádzali -prínosne zahrievacie cvičenia,(vlastnou váhou)individuálne podla potreby.(podobne efekty pod rôznymi komerčnými krycími názvami :-D )

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 06.01.2016 19:47:31

https://youtu.be/rtd-lTAZgOQ sam to praktizujem vo forme chodenia po rukách(menej náročná verzia).Velmi efektívne.(ba­lance,stabili­ty,core,stren­ght..štyri v jednom)

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Hanybany žena 06.01.2016 20:13:10

>> runtachykard72, 06. 01. 2016 19:47:31

Tak to je teda sada :-D

avatar

Rybitví

Klokan75 muž 06.01.2016 20:28:41

Zařaď posilovaní.

avatar

Hanybany žena 26.04.2016 18:48:01

Takže se po dlouhé době opět hlásím…a bolest je pryč :-D navštívila jsem fyzioterapeuta, který mi řekl, že moje bolest ve stehnu je způsobena pravděpodobně skřípnutým nervem někde u páteře. Podstoupila jsem baňkování, nějakou elektriku do nohy mi pustili, srovnali obratle tam, kde měly být. Týden jsem si mazala záda nějakýma krémama a balila se do igelitu – to byla fakt sranda. Ale hlavně bolest zmizela. Takže opět můžu v klidu a bez bolesti běhat. 3 měsíce trápení se vyřešily za 14 dní.

avatar

10 km: 0:37:39 (2019)
půlmaraton: 1:26:46 (2016)

eismitte muž 03.04.2019 13:50:19

Rád bych přidal svou aktuální zkušenost s přetížením hruškovitého svalu (piriformis syndrome). Přestože jsem si myslel, že dostatečně protahuji a posiluji všechny při běhání zapojené svalové skupiny, tak se u mně tento problém rozvinul. A je to dost nepříjemné. Bolest při řízení auta, při vstávání ze židle, nemožnost zdvihu nohou do svíčky, atd. Přesně, jak se objevuje výše v diskuzním vláknu. Navíc se bolest rozlévá i do křížové oblasti zad. Ve fázi přípravy na 100km závod velmi nepříjemné, zvlášť když potřebujete běhat kopce, jejichž intenzivnější vybíhání to pravděpodobně spustilo… Tak jsem začal piriformis denně několikrát protahovat a častěji posilovat core a doufám, že to rychle odezní. Po protažení to je lepší, ale bohužel ne trvale. Chci se zeptat – je tu někdo, kdo s tím zvládal trénovat a přešlo to? Pomůže třeba ty kopce chodit? Nechce se mi to řešit úplným klidem, případně medikací. Rady pro běžce, na které jsem narazil (neběhat v terénu, neběhat kopce nahoru ani dolů), jsou totiž dost v rozporu s předepsaným tréninkovým plánem :-(

avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 03.04.2019 19:58:09

zkus tohle : napřed sauna nebo pára a pak vlez do vířivky a rozmasíruj ten sval proudem vody z trysky. Prostě se převaluj tak, aby ten proud směřoval na to bolavé místo. Netvrdím, že to pomůže okamžitě , ale mám ten pocit, že to pomáhá rychleji se zklidnit. Nebo zkuz přímo zajít k masérovi?? ( to ale nemám žádné! zkušenosti ) NO a než se to uklidní , co takhle zkusit třeba jezdit na kole nebo koloběžce??? Takže takhle

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Brno

Celkem 10236,19 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:20 (2015)
půlmaraton: 1:25:22 (2014)
maraton: 3:13:42 (2015)

Průvan muž 03.04.2019 20:20:11

>> eismitte, 03. 04. 2019 13:50:19

Měl jsem s tím problém, nemohl jsem ani pořádně chodit. Pomohla opravdu hluboká masáž celého zadku. Je to maximálně bolestivé, ale mně to pomohlo. Ovšem tohle umí opravdu minimum masérů, je to věc síly a techniky. Pak jsem zařadil cviky z jógy.

Motto: Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru, a malým ten, kdo zná jen malý cíl.
avatar

10 km: 0:37:39 (2019)
půlmaraton: 1:26:46 (2016)

eismitte muž 04.04.2019 16:17:24

>> 34Regulus, 03. 04. 2019 19:58:09

>> Průvan, 03. 04. 2019 20:20:11

Díky za tipy a rady. Zatím masíruje pouze moje žena, ale když to do konce týdne nepřejde, vyhledám odborníka. Přeci jen se to mírně zlepšuje. Alespoň mě to dovedlo k přemýšlení o tom, že není úplně nejlepší kombinovat sedavé zaměstnání a intenzivní trénink bez důsledných preventivních opatření. Opravdu jsem si myslel, že protahuji a posiluji často, ale nebylo to každý den (pouze 2–3 x týdně). Tímto bych chtěl varovat ty, kdo mají/měli podobný přístup nebo je čekají vyšší intenzity a kopce.

Nalezené položky: 58 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.