Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

V běžeckém projektu na podporu běhání žen zvítězila babička

V běžeckém projektu na podporu běhání žen zvítězila babička
foto: RunCzech

RunCzech   | 12.11.2015 | přečteno: 1909×

Patnáct finalistek projektu na podporu běhání žen celý rok trénovalo, účastnilo se běžeckých závodů a především si plnilo svůj vlastní sen – zdolání zvoleného běžeckého cíle, ať už to bylo překonání maratonské vzdálenosti nebo jen zlepšení fyzické kondice.

O vítězkách rozhodla veřejnost internetovým hlasováním a porota složená z organizátorů projektu v čele s běžeckým trenérem Milošem Škorpilem. Celkovou vítězkou se stala Jana Kozlová (57 let), amatérská běžkyně a babička dvou vnoučat, která díky projektu zdolala maraton. „Rekreačně běhám už více než 20 let, ale teprve díky účasti v tomto projektu jsem přesvědčila sama sebe a dokázala poprvé uběhnout maraton,“ říká Jana Kozlová, absolutní vítězka projektu Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015, a dodává: „Získala jsem spoustu běžeckých přátel, mám svůj fanklub, dcera se přidala do klubu. Vážím si toho, čím mě život obdařil, snažím se to vše vracet svou podporou, radostí a pomocí druhým. Běh nestojí vůbec nic a přitom tolik pomáhá. Díky běhu se necítím jako zralá dáma blížící se důchodu.“

Veřejnost vybírala z finalistek projektu Miss Sympatii. Tou se stala Šárka Grygarová (34 let), maminka dvou dětí na mateřské. Šárku do projektu přihlásil její manžel. Dnes běhá celá rodina včetně malých dětí (2,5 roku a 5 let). Angažuje se v projektu poradny pro děti, které si prošly úmrtím v rodině. „Byla jsem jen občasný běžec, který sotva vytáhl paty z domu. Díky projektu a tréninkovému plánu jsem poctivě běhala a zvládla půlmaraton,“ říká Šárka Grygarová, Miss Sympatie projektu Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015, která během projektu dokázala také uspořádat charitativní běh, a přidává radu všem ženám: „Jsem máma od dětí, která potřebuje zhubnout, zformovat postavu a občas i vyvětrat hlavu od každodenních starostí. To jde díky běhu snadno. Nebojte si obout boty a zabouchnout za sebou dveře. To je totiž na celém běhu to nejtěžší!“

Johnson & Johnson Women's Challenge je dlouholetý projekt, jehož cílem je podpořit ženy v rozhodnutí začít běhat a splnit si svou běžeckou výzvu. Je určený všem ženám bez ohledu na jejich věk a fyzickou kondici. Letos bylo organizátory z RunCzech z 350 kandidátek vybráno 15 finalistek, které se pod vedením trenérského matadora Miloše Škorpila, připravovaly na pokoření své běžecké výzvy a zdolání vybraného závodu RunCzech běžecké ligy, jež se skládá z maratonu, pěti půlmaratonů, a dvou běhů na pět a deset kilometrů.

„V Česku běhá zatím méně žen než v zahraničí. Snažíme se naším projektem ženám dodat odvahu, aby se nebály s běháním začít. Běh je pro každou ženu ideální prostředek k redukci váhy a udržení si zdravého životního stylu a psychické pohody,“ říká Carlo Capalbo, ředitel RunCzech běžecké ligy, jejíž součástí je například slavný Volkswagen Maraton Praha.

„Naše firma je spojena se zdravým životním stylem a proto je logické, že podporujeme projekty zaměřené tímto směrem. Gratulujeme všem účastnícím projektu i vítězkám ke splnění svého snu a zveme další ženy do tohoto běžeckého projektu pro rok 2016,“ doplňuje Juraj Čech, trade marketing manažer společnosti Johnson & Johnson.

Každá žena si stanovila osobní cíl na základě aktuální fyzické kondice a individuální situace. Někdo chtěl zaběhnout poprvé půlmaraton nebo maraton, někdo si chtěl zlepšit čas a někdo s během teprve začínal. Ve skupině byly ženy různého věku a zaměstnání a různých osudů – studentky, maminky na mateřské, podnikatelky, ženy dříve narozené nebo ženy, které se dokázaly poprat s nepřízní osudu a vyhrály nad zákeřnou nemocí. Finalistkám byla poskytnuta speciální péče a podpora při přípravě na závody a dosažení vytyčených cílů. Od společnosti adidas obdržely běžecké vybavení, měly k dispozici vlastního kouče a další odborníky, kteří na základě zdravotních a kondičních testů vytvořili individuální tréninkové plány. Součástí přípravy byly i společné tréninky a přednášky o zdravém životním stylu v běžeckém centru Running Mall.

Ambasadorkou projektu byla Lucie Křížková, bývalá gymnastka a Miss České republiky 2003. Ač předtím neběhala, stala se z ní během projektu nadšená běžkyně, která dokázala po třech měsících tréninku uběhnout půlmaratonskou trať. „Účast v tomto projektu ve mně probudila mou sportovní minulost a začala jsem pravidelně běhat. U nás v Plzni máme pro běhání skvělé podmínky. Začátky byly krušné, ale teď už se na každý výběh moc těším. Manžel mě podporuje a čtyřletý Davídek mi fandí,“ směje se Lucie Křížková, miss ČR 2003 a moderátorka České televize, a dodává: „Nikdy bych nevěřila, že mohu uběhnout půlmaraton, navíc úplně bez problémů. Běhání je výborný relax, doporučuji ho každé ženě.“

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

runczech.com muž 12.11.2015 11:53:16

Patnáct finalistek projektu na podporu běhání žen celý rok trénovalo, účastnilo se běžeckých závodů a především si plnilo svůj vlastní sen – zdolání zvoleného běžeckého cíle, ať už to bylo překonání maratonské vzdálenosti nebo jen zlepšení fyzické kondice.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.