Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

ANKETA: Vyberte finalisty ankety o závod druhé půlky roku

ANKETA: Vyberte finalisty ankety o závod druhé půlky roku
foto: Stanislav Chlup

behej.com | 01.01.2017 | přečteno: 20273×

Jak vypadá vlastně ten „nej“ závod? Je to ten s největší účastí, ten s rekordními časy vítězů, nebo ten s nejlepší atmosférou? Těžko říct, pro každého to „nej“ znamená něco jiného. Přesto to všechno vás chceme vyzvat, abyste nám ho pomohli najít v tradiční anketě. Vítězem jarní části hlasování se stal Běhej Lesy Karlštejn. Která z akcí druhé půlky roku jej doplní? SEMIFINÁLE ZAHÁJENO

Spustili jsme hlasování o to, kterých osm finalistů si to rozdá o vaši přízeň či nepřízeň ve finále, kde se bude hlasovat podle více kritérií. Nyní vyberte z nabídky jeden závod a dejte mu hlas v anketě pod článkem.

Babický 1/4maraton

Osobitý atletický klub SK Babice pořádá svou hlavní běžeckou akci v podzimním termínu. Závod na 10,5 km se konal již popáté, se zázemím přímo na návsi obce a tradičně šlo o příjemný happening.

Baroko maraton

Oblíbený závod v Plasech se běhá pravidelně začátkem září. Závodí se nejen na trati maratonu, ale i na poloviční vzdálenosti a na deset kilometrů.

Běh přes motolské jamky

Jedinečná příležitost proběhnout se po golfovém areálu už tradičně patří k podzimu. Letos se závod běžel i jako MČR v krosu, Mistrovskou čárku si tu stejně jako v Běchovicích připsal Jirka Homoláč a Simona Vrzalová.

Běhej lesy Bílá

Závod na jehož start jste se mohli dovézt lanovkou se odehrál v srdci Beskyd s netradičním intervalovým startem.

Běhej lesy Brdy

Nový závod oblíbené série v letos otevřeném bývalém vojenském prostoru v Brdech s délkou hlavních tratí 20 a 11 kilometrů.

Běhej lesy – Jizerská 50 Run

V lednu na běžkách, v září po svých! Legendární Jizerská 50 měla již potřetí svou běžeckou variantu. Nechyběly kratší varianty na 23 a 12 km či dětské závody.

Běchovice-Praha

Tradiční záležitost s opravdu dlouhou historií (nejstarší nepřerušený silniční běh v Evropě). Letos zvítězil závod Jiří Homoláč v čase 30:26. Druhý doběhl Jakub Zemaník za 30:33. Ženský závod ovládla Simona Vrzalová za 34:20. Historickz lepší čas měla pouze Eva Vrabcová Nývltová, která letos nestartovala.

Birell Grand Prix Praha

Proběhnout se kulisou noční Prahy, to nabízí závod série RunCzech, ryze ženská pětka a desítka bez ohledu na pohlaví. Masový závod netvoří jen tisíce hobíků, ale i velice kvalitní domácí a zahraniční vytrvalci.

Brněnský masakr

V krásném a náročném terénu v okolí Brna tu běžci natočili již počtvrté 63 kilometrů. Startovat tu mohou jednotlivci i dvojice. Počítat zde musíte i s kopečky a znatelným převýšením 2180 m. To je masakr!

City Cross Run Praha

Šestnáct kilometrů mezi Petřínem a Bohnicemi vede převážně terénem pražskými parky. Je to také jediný závod, při kterém musíte proběhnout i tramvají.

Epo Trail Maniacs Slapy

Krásné trailové proběhnutí kolem Slapské přehrady. Pořadatel připravil tři trasy 61, 47 a 33 kilometrů pořád nahoru a dolů.

Hornická desítka

Běžecký svátek na Moravě se koná ve Frýdku Místku. Letos se opět přepisovali rekordy v počtu závodníků. Na trať hlavního závodu se postavilo rekordních 841 běžců. Petra Kamínková zde oslavila již jedenácté vítězství. V mužích byl nejrychlejší Jakub Zemaník také v rekordu. Trať zaběhl za 29:25, což je nejrychlejší čas na 10 km v našich tabulkách za tento rok.

Hronov-Náchod

Letošní ročník východočeských Běchovic se běžel netradičně na desetikilometrové trati a Jan Kreisinger skončil jako nejlepší z českých vytrvalců za trojicí Keňanů v čase 30:27. V ženách skončila pátá Táňa Metelková za 35:47

Jesenický maraton

Již tradiční horský maraton se koná od roku 2009. Krom maratonské vzdálenosti mohou běžci změřit své síly i na půlmaratonské tra­ti.

Jizerský Ultratrail

Třetí ročník oblíbeného letního ultratrailu přinesl novou trasu. Byla sice o něco delší, ale za to přinesla větší celkové převýšení. Závod se letos poprvé neběžel za tropického počasí.

Klánovický půlmaraton

Závod, který se loni při své premiéře dostal mezi finalisty závodu podzimu. Podaří se mu to i při druhém ročníku?

KTRC Krkonoše maraton

Trasa měří 47 kilometrů tedy je o něco delší než maraton klasický. Závod se také uskutečnil jako mistrovství ČR ve Skyrunningu.

KTRC půlmaraton Lipno

Půlmaratonská a desetikilometrová trať v okolí přehrady Lipno, která vede i stezkou v korunách stromů.

KTRC Ondřejnický horský půlmaraton

Hlavní trať měří 21 kilometrů s úctyhodným převýšením 1250 metrů. Pro méně zkušené byla připravena trať o dělce 10 kilometrů

Malý svratecký maraton

Oblíbený závod o netradiční délce 32 kilometrů se letos běžel již po třiašedesáté. Trať je obrátková s asfaltovým povrchem.

Maraton Stromovka

Nejstarší maraton v Čechách běžce vyslal tradičně na pětikilometrové okruhy v příjemném pražském parku. Ač je závod s komorní atmosférou, nebrání to kvalitním časům, kterých tu běžci pravidelně dosahují.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem

Severočeské zastavení největšího běžeckého seriálu přivítalo na 3500 běžců. Letos byl také pokořen rekord trati. Barselius Kipyego zvítězil v čase 59:15.

Miřejovický půlmaraton

Sympatická akce uprostřed prázdnin, která nabízí nejen půlmaratonskou trať, ale i další vložené závody. Skvělá příležitost otestovat si letní formu na závodě s rodinnou atmosférou.

Night Run Praha

Pražskou zastávku třetího největšího běžeckého seriálu přivítalo na 2600 běžců. Krom dětských závodů se běží na pěti a desetikilometro­vé trati.

Olfincar Hradecký půlmaraton

5. ročník populárního půlmaratonu se startem i cílem v centru východočeské metropole. Krásná rovinatá trať slibuje velmi rychlé časy.

Podzimní běh lyžařů

Tradiční krosový závod s intervalovým startem je pro mnohé zakončením sezony. Muži běží osm kilometrů, ženská trať je o o polovinu kratší.

Prague Park Race

Novinka letošního běžeckého kalendáře překvapila především krásnými výhledy a přírodní trasou na dohled velkoměsta.

Pražská stovka

Loňský vítěz naší ankety. Vymazlená akce Olafa Čiháka měřila letos opět rekordních 151 kilometrů a využila otevření vojenského prostoru v Brdech. Bylo to takové „trans Brdy“

Půlmaraton Moravským krasem

Atraktivní lokalitu lze poznat i při běžeckém závodě. Nejen na to sázejí pořadatelé. Akce se pravidelně účastní široká běžecká veřejnost i domácí elitní vytrvalci.

RunTour Praha

Tradiční podzimní zastavení běžeckého seriálu přilákalo přes tři tisíce běžců.

RunTour Brno

Další letní zastavení oblíbeného seriálu se běželo letos poprvé kolem Brněnské přehrady. Na start všech závodů, dětských, na 5 a 10 km, se postavilo více než 1000 borců a borkyň.

RunTour Liberec

V tropickém vedru se odehrála liberecká zastávka seriálu. Letos s novým zázemím závodu a naštěstí s tratí, která nabízela dostatek stínu běžcům.

Run Tour Pardubice

Novinka letošní termínovky se běžela na dostihovém závodišti po trati Velké pardubické a to dokonce i přes Taxisův příkop.

Starobělské Lurdy

Závod na 3,2 kilometru v Ostravě – Bělském lese. Trasa vedla těmi nejnáročnějšími úseky této oblíbené běžecké lokality.

ŠUTR

Oblíbená akce v režii Michaela Dobiáše se už nějakou dobu koná i mimo velkoměsto, v kulisách krásné šumavské přírody. Hlavní závod tvoří tři 21kilometrové okruhy, tedy celkem 63 km, lze však absolvovat jen jeden či dva, takže na své si přijdou všichni.

Trailová závist

18 kilometrů v okolí keltského hradiště u Zbraslavi nabízí úctyhodných 750 metrů převýšení. Ostatně, co také jiného byste čekali, když to pořádají skyrunningoví reprezentanti Honza Bartas a Zuzka Urbancová?

Velká kunratická

Mrazivo a slunečno přivítaly běžce na 83. ročníku legendární akce. O čísla prodávaná předem se běžci podělili během 20 minut. To jasně svědčí o popularitě závodu, kde se utkávají různé generace i zástupci nejrůznějších sportovních odvětví.

Vinařský maraton

Podzimní maraton a půlmaratón vinoucí se mezi vinicemi pořádá spolek Báječných žen v běhu. Delší trať se běží ve dvou okruzích s nádhernými výhledy do kraje. Příští rok se maraton uskuteční také jako MČR veteránů v maratonu.

Vokolo Priglu

Přes dvě tisícovky běžců se vydaly na malebnou trať okolo Brněnské přehrady, Vyhráli osvědčené hvězdy Jiří Homoláč a Eva Vrabcová Nývltová.

Winter SkyRace

„Zavírák“ skyrunningové sezony v Čechách. Trail po ještědském hřebenu o délce 21,5 kilometru a převýšením 1350 metrů přilákal na 263 běžců.

Xtrail Krkonoše Vrchlabí

Jedno ze zastavení seriálu Salomon Trail Running Cupu. Běželo se na dvou tratích. Delší měřila 28 kilometrů. Na kratší závodníci uběhli kilometrů deset.

Zlatý týden Emila Zátopka

Tradiční letní akce, náročný trojboj, který oslavuje tři zlaté medaile Emila Zátopka na olympiádě v Helsinkách. Dějištěm akce se tento rok stala pražská Stromovka, kromě maratonu, půlmaratonu a desítky běžely též štafety.

Žebrácká pětadvacítka

Závod, který prověří letní formu. Kopcovitá trať uprostřed křivoklátských lesů stoupá do 10. kilometru, pak převážně klesá. Akce tradičně láká domácí běžeckou špičku.

Anketa

Hlasujte o tom, který z uvedených závodů druhé půlky roku si zaslouží postoupit do finále! Závody jsou uvedeny v abecedním pořadí.

 
24 hl.
 
19 hl.
 
15 hl.
 
3 hl.
 
17 hl.
 
18 hl.
 
217 hl.
 
62 hl.
 
33 hl.
 
33 hl.
 
19 hl.
 
40 hl.
 
21 hl.
Celkem hlasovalo 1583 uživatelů.