Sobotní Kašperskou 30 volně ovládli Mánek a Kocumová

ČEZ Ski Tour | 22.01.2017 | přečteno: 7072×

Slunečné počasí, teploty těsně pod bodem mrazu a půl metru sněhu přivítalo běžkaře na Šumavě. Kašperská 30 je druhou zastávkou seriálu ČEZ SkiTour, kde se v sobotu závodilo na 30 kilometrů volnou technikou. Mezi muži byl nejrychlejší Jirka Mánek. Mezi ženami zvítězila Zuzana Kocumová.

„Byl to můj nejdelší závod v životě. Ze začátku jsem si dával pozor, ale posledních 10 kilometrů už jsem na nikoho nečekal“ řekl k závodu vítězný Jirka Mánek. „Je to mé první vítězství, navíc na domácí trase,“ radoval se vítěz, reprezentující Fisher Ski klub Šumava Vimperk. Druhý skončil Jan Mašek a třetí Petr Koudelka.

Mánek byl v konkurenci, která se na Churáňov sjela, překvapivým vítězem. Do cíle dorazila dříve šestice jiných závodníků, kteří si však po vlastní chybě zkrátili trať o 3 kilometry. Pořadatelé se tyto závodníky rozhodli namísto diskvalifikace penalizovat trestem přičtení 30 minut k absolvovanému času, aby nepřišli o možnost bodovat ve Velké SkiTour za víkendové závody. Za Kašperskou 30 je totiž nutné pro body do Velké SkiTour absolvovat sobotní volný a nedělní klasický závod na 30 km.

„Jelo se mi skvěle, měla jsem výborné lyže. Byla jsem překvapená jak krásná trať zde na Šumavě je,“ popisovala vítězka závodu Zuzana Kocumová ze Silvini Madshus teamu. O dvě minuty později dojela do cíle Kateřina Mondlová reprezentující Fisher Ski klub Šumava Vimperk. Pro třetí místo si doběhla Kamila Bořutová.

Součástí sobotního programu byla i Mini Kašperská 30. Po rozcvičce pod taktovkou Martina Koukala v Hervis Nordic fun parku děti závodily na tratích od 500 metrů do 2,5 kilometrů. „Vítězství bylo snadné. Byl to dobrý závod“ radovala se z vítězství Jana Randáková v nejmladší kategorii Mini Kašperské.