Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

ANKETA: Který závod první poloviny roku byl pro vás ten NEJ?

ANKETA: Který závod první poloviny roku byl pro vás ten NEJ?
foto: Petr Kadeřávek

behej.com | 25.07.2017 | přečteno: 8575×

Běžeckých akcí se ročně koná přes dva tisíce a vybrat si, to už je pořádný kumšt. I proto každoročně děláme dvě ankety – o závod „jara“ a „podzimu“. Nabídli jsme 22 námi vytipovaných běhů první poloviny roku, čtenáři přidali dalších šest. Nyní spouštíme hlasování, z něhož po dvou týdnech vybereme finalisty. HLASOVÁNÍ SPUŠTĚNO!

Běhej lesy Karlštejn

Třetí ročník akce zaznamenal velký nárůst startujících, vyprodáno bylo přitom dlouho dopředu. Mimořádně atraktivní trať s lomem Velká Amerika a hradem Karlštejn prostě táhne a jednoduše nadchla.

Běhej lesy Lednice

Další z dílů oblíbeného seriálu vybíhá přímo ze zámecké zahrady,přes hráz lednických rybníků a kolem dalších pamětihodností lednicko-valtického areálu.

Běžíme na hrad Točník

První závod letošního ročníku nabídl krom již tradičních tras na 5 a 15 kilometrů i nezvykle bohatou škálu závodů pro děti i pohádkovou cestu na hrad pro celou rodinu. Skutečnou lahůdkou pro běžecké fajnšmekry byla letošní novinka „čtvrtkilák v brnění“.

Brněnská desítka a Brněnský půlmaraton

Jeden z největších závodů na jižní Moravě přilákal na 1500 běžců. Soutěžilo se v kategoriích jednotlivců, týmů i štafet. O oblibě závodu svědčí i to, že se našla téměř stovka závodníků, kteří si nenechali ujít ani jeden z pěti ročníků závodu.

Festivalový půlmaraton Zlín

Spojení filmové přehlídky a běhání evidentně funguje. Závod ve Zlíně přivítal na svém druhém ročníku na hlavním závodě přes 550 závodníků.

Happy run Valeč

Charitativní běh na Třebíčsku, kterého se na 6ti a 12ti kilometrové trati zúčastnilo na 240 běžců.

Hyundai Perun Skymarathon

Na trati necelého maratonu o délce 40 kilometrů s převýšením na české poměry nezvykle velkém – přes 3000 metrů – se bojovalo též o titul v domácím mistrovství ve skymarathonu. Oproti loňsku vládlo pravé beskydské počasí – mlha a viditelnost cca 30 metrů. To nejvíc svědčilo Jirkovi Čípovi a Míše Mertové.

Ještěd Sky Race

Loňská novinka pro hardcore běžce na Ještědském hřebenu poblíž Liberce se letos konala jako MČR ve skyrace. S trasou 24,5 km dlouhou a převýšením více než 1500 metrů se popasovala česká špička i další běžci v oproti loňsku ideálním běžeckém počasí.

KTRC Kralický půlmaraton

Panoramatický zážitkový půlmaraton s převýšením téměř tisíc metrů. Bláta oproti loňsku trochu přibylo a cesty místy připomínaly spíše potok. Téměř desetikilometrový úsek po hřebeni si tedy žádal maximální koncentraci.

Lipno Ice marathon

Ve druhém ročníku to pořadatelům konečně vyšlo – po loňském teplejším počasí, kvůli kterému se závod konal na souši, se letos běželo skutečně po ledě. Krom klasického běhu pořadatelé nabídli možnost závod absolvovat i na lyžích, bruslích atd..

Masaryk Run

Na 1700 závodníků přitáhlo netradiční proběhnutí po závodním okruhu v Brně. Robert Míč v těžké konkurenci potřetí za sebou zvítězil v novém osobním rekordu. Nechyběl bohatý doprovodný program v podobě minibikové jezdecké show a exhibice na inline bruslích.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Budějovický maraton zaujme běžce rovinatou tratí jako stvořenou pro překonávání osobních rekordů. Letos se ovšem bohužel oproti loňskému roku vrátilo tradiční vedro.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Půlmaraton vedený nejkrásnějšími kouty města, zavede běžce i na kolonádu. Krom půlmaratonu mohou závodníci zvolit i štafetu či rodinný běh.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc

Tradičně skvělou atmosféru nezkazilo ani letošní pekelné vedro. Pořadatelé uvádí, že hlavního závodu se zúčastnili běžci ze 49 zemí světa. Nový český rekord závodu si odvezla Eva Vrabcová Nývltová.

Night Run – Ostrava

Na hlavní trať druhého dílu seriálu vedoucí nočním krajským městem se postavilo na 420 závodníků. Tyto noční závody jsou oblíbené pro svoji romantickou atmosféru.

Palestra Kbelská 10

Tradiční jarní otvírák závodní sezóny se letos konal opět v Kbelích. Trasa byla zachována z loňska, novinkou byl posunutý start a jednorázové čipy. S tratí se nejrychleji vypořádal David Kučera ze Slovanu Liberec a Tereza Čapková z USK Praha.

Pečecká desítka – Memoriál Jardy Kvačka

Skvělé podmínky tento rok nahrály rychlým časům většiny zúčastněných. Eva Vrabcová Nývltová o 7 sekund vylepšila traťový rekord a v mužích chyběly pouhé dvě sekundy Keňanovi Mwangimu k vylepšení rekordu z roku 2009. Pořadatelé opět zajistili rodinnou atmosféru milé akce navzdory téměř tisícovce startujících.

Posázavský půlmaraton

Novinka v letošním běžeckém kalendáři nabídla atraktivní trať s pořádným převýšením, vedenou kaňonem Sázavy téměř bez asfaltu,

Rock Point – Horská výzva Beskydy

Šestý ročník oblíbené „tour“ horských běhů a trekingu přinesl zastávku v atraktivní lokalitě, ve valašských Beskydech, které jsou pro trailové běhání jako stvořené. Trasy tvořil velmi zkušený ultraběžec Zbyněk Cypra. Připravil tři tratě různých délek od 13 do 65 km. Součástí byl i tradiční benefiční pochod.

Rohálovská desítka

Každou jarní běžeckou sezonu na Moravě zahajuje tento závod již od roku 1994. Letos ji ovládl Alexander Matvitchjuk, který startuje za JM Demolex Bardejov. Z žen byla první nestárnoucí Petra Kamínková.

RunTour České Budějovice

Letošní otvírák oblíbené silniční série předčil očekávání a v pohodě naplnil navýšenou kapacitu 1800 běžců. Počasí bez deště a s příjemným vánkem nahrávalo výborným výkonům Spolu s hobíky vyběhla i olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Sportisimo 1/2Maraton Praha

Jarní běžecký svátek v české metropoli překonal všechna očekávání. Praha viděla světový rekord v půlmaratonu. Poprvé na světě v Praze běžela žena pod 65 minut. Nový světový rekord má hodnotu 1:04:52. Také Jirka Homoláč využil skvělých podmínek a zlepšil si svůj „osobák“ na 1:03:23. Profesionální organizace u podniku RunCzech je již samozřejmostí.

Šutr 54

Pod poetickou zkratkou se skrývá legendární Šárecko-Hanspaulský Ultra Trail, který pořádá znalec běžeckého obutí Michael Dobiáš. Jarní verze závodu se konala jako obvykle v Divoké Šárce a běžci si mohli zvolit délku trati podle počtu okruhů.

T-Mobile Olympijský běh v Praze – Stromovka

Olympijská myšlenka byla zvlášť letos zdůrazněna při pořádání olympijských běhů po celé ČR. Celkově se uskutečnilo 81 závodů a na start si stouplo více než 70 tisíc běžců a běžkyň. Ten pražský ze „zlaté“ kategorie závodníky protáhl Stromovkou v jednom (5 km) nebo ve dvou kolech (10 km) na certifikované trati a akce měla atmosféru příjemného happeningu.

Valašský hrb

Nejdelší tratí horského běhu je 55kilometrový závod s celkovým převýšením 1913 m, kratší varianty měří 10, 20 a 30 km. Běží se po „hřebenu“ beskydských vrchů, mimo silnice, po značené turistické „pěšině“, ve vlnitém terénu v nádherném prostředí krásných lesů, zážitek tu umocňují inspirativní výhledy.

Vltava Run

Boom zažívají týmové závody, skutečnou bombou v tomto odvětví je štafetový běh ze Šumavy do Prahy pro 12členné týmy. 350kilometrová trasa provedla účastníky nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Na čele probíhal napínavý souboj, ale o zážitky nebyla nouze ani jinde ve startovním poli.

Volkswagen Maraton Praha

Pražský běžecký svátek byl v letošním roce téměř ve vlastnictví Petra Pechka. Získal zde již pátý mistrovský titul. Nicméně i pro „řadové“ běžce byl závod zážitek navzdory teplému počasí.

7pohoří – Jizerské hory

Novou sedmidílnou trailovou sérii otevřel závod v Jizerských horách. Kratší (10 km) i delší (25 km) varianta kopíruje vždy běžecké trasy, na kterých prověřuje fyzickou zdatnost svých členů Horská služba. Běhá se v přírodě, mimo asfaltové a zpevněné cesty.

Komentáře (Celkem 13)

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 11.07.2017 11:17:03

Běžeckých akcí se ročně koná přes dva tisíce a vybrat si, to už je pořádný kumšt. I proto každoročně děláme dvě ankety – o závod „jara“ a „podzimu“. Nabízíme 22 námi vytipovaných běhů první poloviny roku, pokud jsme na nějaký opravdu zajímavý zapomněli, napište nám do komentářů a my jej přidáme. Pozor, přidávat závody půjde pouze do konce týdne! Pak spustíme hlasování, z něhož po dvou týdnech vybereme finalisty.
Odkaz na článek

avatar

Zlín

Celkem 12923,88 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:08 (2015)
půlmaraton: 1:33:36 (2014)
maraton: 3:29:30 (2015)

Ondrej1 muž 11.07.2017 12:19:02

Z těch velkých chybí Rohálovská desítka a Festivalový půlmaraton Zlín.

avatar

Celkem 15931,59 km
Minulý měsíc 213 km
10 km: 0:43:26 (2016)
půlmaraton: 1:40:32 (2016)
maraton: 3:38:43 (2015)

p30etr muž 11.07.2017 16:14:43

>> Ondrej1, 11. 07. 2017 12:19:02

Díky za tipy, přidal jsem

avatar

Pavel Frček muž 11.07.2017 23:53:25

Vím, že budu opět za rebela, protože anketu považuji (a ujišťuji redakci, že ani zdaleka nejsem sám) za naprosto neobjektivní (důvody jsem v minulosti již podrobně popsal), ale jaká jsou kritéria pro označení a tedy zařazení do výběru, že závod je „velký“ ? Kde je hranice jeho velikosti? Může být do ankety zařazen i závod „střední“ nebo dokonce „malý“? Pokud ne, proč? NEJ přece vůbec nemusí být ten VELKÝ. Je mi jasné, Petře, že o tom nerozhoduješ, ale jsi toho součástí. Neměla by být součástí ankety i otázka, kolika ze souboru vybraných závodů se hlasující zúčastnil, čili které závody mezi sebou posuzuje a tedy srovnává jejich úroveň?

avatar

Praha

Celkem 22609 km
Minulý měsíc 20 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 12.07.2017 00:14:21

Je po půlnoci, ale musím podpořit Pavla. Účastním se spousty závodů (vždyť mě znáte), ale z uvedených jsem byl tuším na čtyřech a vím něco víc asi o sedmi. Moje hlasování by bylo hodně zkreslené.

A třeba za letošek můj nejlepší závod (ne výsledkem, ale organizací) byl Lysolajský běh. „Malinký závod“, ale všechno super. Sára tady ještě něco kráká o Vranském běhu. Ten je taky skvělej, ale Sára je ovlivněná názvem :-) .

A třeba loni jsem byl v Úvalech na běhu Školní rok začíná pětkou (nebo tak nějak se to jmenuje – kluci promiňte :-) ) a ten byl taky malej, ale výbornej.

Navíc URČITĚ je podobných závodů v Ostravě, Olomouci, Písku, Milevsku, Vyškově … strašně moc. A tak mi ta anketa nepřipadá až tak směrodatná.

avatar

maraton: 2:27:54

chuck muž 12.07.2017 11:01:27

>> Pavel Frček, 11. 07. 2017 23:53:25

I nyní s Pavlem souhlasím, ale je to jen anketa a už výběr pár závodů z několika tisíc je problematický. Když jsem si prohlédl závody vybrané do ankety je vidět, pro koho je anketa určená. Dál asi není co k tomu dodat.

avatar

Praha

Trepifajxl muž 13.07.2017 07:54:17

souhlas s Pavlem, Evženem, Chuckem

taková anketa připomíná Zlatého slavíka… asi takovou má výpovědní hodnotu o kvalitách závodů jako Zlatý slavík o kvalitách interpretů

(a k Evženovým malým závodům přidávám Velkou cenu Gustava Peši v Chabrech, myslím, že zájem a zaujetí pro věc, se kterým tamní letité Sokolky připravují občerstvení pro závodníky, předčí většinu těch slovutnějších akcí z výběru)

Motto: Běhat jsem začal v době, kdy to ještě nebylo v módě...
avatar

Praha

Celkem 22609 km
Minulý měsíc 20 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 14.07.2017 00:14:40

>> Trepifajxl, 13. 07. 2017 07:54:17

O tomhle závodě třeba nevím. Za rok se tam snad vydám. Dík za tip. I když nevím, jestli budu mít dost peněz na to vysoký startovný. :-))

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 14.07.2017 08:37:25

>> EvženGe, 14. 07. 2017 00:14:40

V nejhorsim si vezmes viceucelovou pujcku. Debetni kartu pry Sokolky neberou. :-D

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

MS82 muž 15.07.2017 20:42:27

Ja toho moc neobjedu, takze Pecky by mi na vyber stacily. Ale vybiral jsem si jenom skvele zavody. Dve mile ve Stromovce se mi libily, beh Hradkem byl hodne nabity a beh Jablunkove fanouskovsky atraktivni. A prazsky pulmaraton beru jako lokalni zavod, ktery je treba rovnez podporit (byt ne financne, ale aspon ucasti ;-)).

avatar

Celkem 16413,11 km
Minulý měsíc 197,74 km

jm1 muž 17.07.2017 15:40:12

avatar

Praha

Trepifajxl muž 20.07.2017 21:53:48

>> EvženGe, 14. 07. 2017 00:14:40

Evžene, 30 korun startovné a tři stovky pak v obálce, takže finanční bilance pozitivní

Motto: Běhat jsem začal v době, kdy to ještě nebylo v módě...
avatar

Praha

Celkem 22609 km
Minulý měsíc 20 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 20.07.2017 23:02:54

>> Trepifajxl, 20. 07. 2017 21:53:48

No jo, ale mezi náma dvěma je trochu rychlostní rozdíl. Já budu mít startovné taky 30 korun. Ale v obálce 500 kč účet za časomíru, která na mě musela čekat. :-))

avatar

bjerndi muž 21.07.2017 08:51:42

>> jm1, 17. 07. 2017 15:40:12

Já teda nevím, ale když závodím tak závodím a na kochání moc není čas. Možná při ultra se člověk kochá. Na procházky můžu chodit v rámci rege. Karlštejn není špatnej, ale nejvíc jsem si stejně vždycky užil závody s rodinnou atmosférou. CO si budeme povídat, Amerika zase není zrovna rovina a v nohách máte i u kratší trasy cca 9 km na max ( s nejakym tim prevysenim ) a tak ten výběh zrovna komfortní zóna není

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.