Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Red Bull 400 se poprvé uskuteční na Slovensku, Harrachov letos nebude

Red Bull 400 se poprvé uskuteční na Slovensku, Harrachov letos nebude
foto: archiv

tisková zpráva | 13.06.2018 | přečteno: 5915×

Red Bull 400. Najťažší beh pod slnkom. Najdrsnejších 400 metrov. Najextrémnejší výbeh do kopca. Najadrenalínovejšie a najťažšie preteky vôbec. Toto sú jedny z najpoužívanejších prívlastkov extrémnych bežeckých pretekov na svete s názvom Red Bull 400. Štyri roky po sebe sa extrémni bežci najbližšie k Slovensku schádzali v českom Harrachove. Tento rok výzvu prijalo i Slovensko so svojím skokanským mostíkom K120 na Štrbskom Plese.

S myšlienkou využitia letných opustených skokanských mostíkov prišiel Rakúšan Andreas Berger v roku 2011. Výzva bola jasná. Prekonať behom čo najrýchlejšie klasickú atletickú 400-metrovú vzdialenosť na netradičnej trati skokanského mostíka, od konca dopadu až po rozjazdovú lávku, s maximálnym uhlom sklonu 37 stupňov (75% prevýšenie). Red Bull 400 sa tak stal najkratším, najextrémnejším a najdrsnejším globálnym štyristo metrovým behom.

Štyri roky po sebe sa extrémni bežci najbližšie k Slovensku schádzali v českom Harrachove. Tento rok výzvu prijalo i Slovensko so svojím skokanským mostíkom K120 na Štrbskom Plese. Organizátorom pretekov sa stala spoločnosť BE COOL, ktorej riaditeľ Jozef Pukalovič neskrýva nadšenie: „Je pre nás veľkou cťou a výzvou organizačne zastrešiť tento svetovo známy projekt. Už teraz pracujeme na opravách mostíka, ktorý bol naposledy využívaný v roku 2003 na freestylovej lyžiarskej akcii. Ide o jedinečnú akciu a veríme, že bude mať veľký úspech.“ Mostík musí prejsť rekonštrukciou, ktorá sa týka hlavne jeho skokanskej veže a bočných stien nájazdu mostíka.

Počet účastníkov je limitovaný na 400 mužov a 200 žien, mužské a takisto zmiešané štafety môžu mať maximálne 25 tímov. „Slovenským nadšencom extrémnych výziev odporúčam poponáhľať sa s registráciou, nakoľko exkluzivita prihlasovania len slovenských pretekárov trvá iba dva dni od dnešného spustenia registrácie“, informoval Jozef Pukalovič. Všetci, čo sa postavia pod mostík na štart, si zaslúžia obdiv. Štyristometrová trasa so 75% prevýšením je rozdelená na dve časti. V eliminácii rozbehy neprebiehajú na celej vzdialenosti, ale iba po zlom kopca (pod odrazovú hranu mostíka). Finálové behy sa bežia na celú vzdialenosť.

Red Bull 400 s NN sa po prvýkrát na Slovensku uskutoční 11. augusta 2018 na skokanskom mostíku K120 na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Registrácia je spustená na www.redbull.sk/400. Organizátori očakávajú medzinárodnú účasť vzhľadom na popularitu a svetový formát pretekov. Sily si môžu zmerať amatéri i profesionáli, pričom bežecký štýl nebude rozhodujúcim faktorom. Tí, ktorí pretekať nechcú, by si nemali nechať ujsť tento extrémny zážitok a prísť si ho naživo a naplno vychutnať.

Tento rok sa uskutoční rekordných až sedemnásť pretekov Red Bull 400 a to po celom svete.

12. máj Lahti Fínsko

12. máj Copper Peak, MI USA

12. máj Sapporo Japonsko

20. máj Almaty Kazachstan

26. máj Chaykovskiy Rusko

02. jún Trondheim Nórsko

30 jún Val di Fiemme Taliansko

14. júl Whistler Mountain, BC Kanada

21. júl Courchevel Francúzsko

28. júl Titisee-Neustadt Nemecko

11. august Štrbské Pleso Slovensko

18. august Zakopane Poľsko

25. august Bischofshofen Rakúsko

15. september Planica Slovinsko

15. september Park City, UT USA

20. október Engelberg Švajčiarsko

27. október Sochi Rusko

Komentáře (Celkem 1)

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 13.06.2018 21:00:20

Red Bull 400. Najťažší beh pod slnkom. Najdrsnejších 400 metrov. Najextrémnejší výbeh do kopca. Najadrenalínovejšie a najťažšie preteky vôbec. Toto sú jedny z najpoužívanejších prívlastkov extrémnych bežeckých pretekov na svete s názvom Red Bull 400. Štyri roky po sebe sa extrémni bežci najbližšie k Slovensku schádzali v českom Harrachove. Tento rok výzvu prijalo i Slovensko so svojím skokanským mostíkom K120 na Štrbskom Plese.
Odkaz na článek

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.06.2018 08:47:24

tie privkastky sa tak hodia na tie toxicke chemikalie v tej zbrnde ktorou su tie plechovice plnene

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.