Do Bedřichova přijelo na noční závody 1 000 závodníků

ČEZ Ski Tour | 06.01.2019 | přečteno: 6187×

Letošní Night Light Marathon přilákal do Bedřichova bezmála 1 000 závodníků. První letošní závod podniku SkiTour se konal ve dvou dnech, po pátečním programu, kdy se jely dva závody volně, se zájemci mohli těšit v sobotu z ještě větší porce závodů. Přes ranní nepříznivé počasí se postupně podmínky vylepšily a nic nebránilo tomu, aby účastníci stihli dobře namazat užít si sobotní noční závody.

Páteční program odstartoval dvěma závody volnou technikou. Úplně prvním závodníkem v cíli byl Michal Malík, který si s tratí dlouhou 17,5 km poradil za 48 minut a 4 sekundy. Mezi ženami byla nejlepší Andrea Klementová, jejíž cílový čas byl 52:03.

V delší distanci, která se jela na dvě kola a měřila celkem 30 km, byl mezi muži nejlepší Jiří Ročárek, který obhájil prvenství v tomto závodě z minulého roku. Jeho čas byl 1:17:37. V kategorii žen byla tentokrát nejlepší bývalá elitní běžkyně na lyžích Zuzana Kocumová, která byla při loňském závodě těsně druhá. Zvítězila v čase 1:33:02.

Po dětských závodech přišly v sobotu na řadu tratě na 30, 17,5 a 10 kilometrů – všechny se jely klasickou technikou. Nejrychleji do cíle přijel Michael Weis, který zvládl jako jediný závod na 10 km pod půl hodiny. Z žen byla na nejkratší distanci nejrychlejší polská závodnice Kataryna Witek.

Po druhém místě z 30km trati z předchozího dne se na nejvyšší pozici při klasice prodral Felix Wetterling. Mezi ženami kralovala Karolína Grohová s časem 54:02. Nejdelší trasu zajel nejrychleji podle očekávání Stanislav Řezáč, který protnul cílovou pásku za 1:19:56 od startu. Mezi ženami byla nejrychlejší favorizovaná Adéla Boudíková v čase 1:33:22.