Vendula Frintová veze z Japonska body do žebříčku za 12. příčku

Česká triatlonová asociace | 19.05.2019 | přečteno: 1774×

Česká triatlonistka Vendula Frintová veze skvělé umístění z Jokohamy. V závodě mistrovství světa (WTS) obsadila v sobotu 18. května dvanáctou příčku! Do závodu mužů nastoupil Jan Čelůstka, který skončil čtyřicátý.

Vendula Frintová potvrdila, že jí závod v Jokohamě vyhovuje. Loni tu vybojovala fantastické sedmé místo, letos skončila dvanáctá, což je pro ni v tomto roce zatím nejlepší umístění v seriálu mistrovství světa. V japonském přístavu byly pro závodníky nachystané tratě o olympijských distancích – 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu.

Z vody šla česká reprezentantka na 21. pozici se ztrátou přibližně 50 vteřin na nejrychlejší plavkyně. Po cyklistice pak přijela do depa se třetí skupinou a do běhu šla z 18. pozice. Tradičně dobrým běžeckým výkonem se pak dokázala probít na 12. příčku.

„Závod byl celkově vydařený. Jediné slabé místo byl druhý plavecký okruh, kde jsem bohužel ztratila kontakt se druhou skupinou. Po kole jsem ale zůstala ve hře o nejlepší desítku, kterou jsem ztratila až na posledních 300 metrech závodu. I tak ale mohu být s výkonem spokojená,“ vzkázala česká reprezentantka z Jokohamy.

Závod naprosto ovládly americké reprezentantky, které obsadily celé stupně vítězů. Zvítězila Katie Zaferesová, druhá doběhla Summer Rappaportová, třetí pak Taylor Spiveyová.

Do závodu mužů nastoupil Jan Čelůstka. Český závodník dokončil plaveckou část na 40. pozici s padesátivte­řinovou ztrátou na nejrychlejší. Po cyklistice pak přijel do depa ve skupině na 37. až 46. pozici, která ztrácela před během na čelo závodu přibližně dvě minuty a značný odstup ji odděloval také od předchozí skupiny. V běhu si pak Jan Čelůstka zajistil 40. místo.

Zvítězil Francouz Vincent Luis, druhý byl Jihoafričan Henri Schoeman, třetí Maďar Bence Bicsák.