Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

ANKETA: Vyberte nejlepší závod první půlky letošního roku

ANKETA: Vyberte nejlepší závod první půlky letošního roku
foto: archiv Běhej.com

Daniela Havránková | 15.08.2019 | přečteno: 587×

Také rádi bilancujete? Kde se vám letos dobře závodilo? Co by byl váš závodní tip pro příští jaro? Hlasujte pro NEJ akci první půlky letošního roku, vybírejte ze seznamu nebo přidejte vlastní tipy. Který ze závodů to u vás tentokrát vyhraje?

Seznam uvedených závodů rádi rozšíříme o vaše tipy na akce, které podle vás ve výběru chybějí. Dosud „nenominované“ závody můžete psát do komentářů pod tímto článkem. Koncem srpna začne finále, do kterého postoupí osm běhů s největším počtem hlasů. Opět budeme před finále kontrolovat podezřelé hlasy ze stejných IP adres, takže prosíme o maximálně férový přístup a jeden hlas jen a pouze pro jednu akci!

Běhej lesy Karlštejn

Mimořádně atraktivní trať s lomem Velká Amerika běžce nechá unikátním kaňonem dokonce proběhnout. Nechybějí ani impozantní výhledy na gotický hrad vybudovaný Karlem IV. Tradičně je na výběr kratší a delší varianta (13 a 19 km) a dětské závody.

Běhej lesy Lednice

Úvodní závod série vybíhá přímo ze zámecké zahrady, přes hráz lednických rybníků a kolem dalších pamětihodností lednicko-valtického areálu, který je součástí světového dědictví UNESCO.

Běhej lesy Vysočina

Nejtrailovější závod seriálu, letos nově zařazen v dřívějším termínu. Tahákem jsou tu krásné skály včetně monumentu horolezecké legendy Radka Jaroše či nejvyšší vrchol Žďárských vrchů Devět skal. Organizátoři si dali ještě více záležet na ekologickém vyznění akce.

Brněnská desítka a Brněnský půlmaraton

Jeden z největších závodů na jižní Moravě přilákal na 1300 běžců v závodech jednotlivců a další v týmech a štafetách. Pořádá skupina brněnských běžeckých nadšenců.

Compressport Ještěd SkyRace

Již potřetí poměřili běžci své síly s fascinující horou Ještěd. Na ještě těžší trase než minule s parametry 25 km a 1700 m se bojovalo též o republikové tituly, které získali Ondřej Fejfar a Pavla Schorná. Pěkná akce navzdory malé chybce ve značení.

Czech Energy Team – Perun Skymarathon

Na trati necelého maratonu o délce 40 kilometrů s převýšením na české poměry nezvykle velkém – přes 3000 metrů – se bojovalo též o titul v domácím mistrovství ve skymarathonu. Trať s ještě větším převýšení nejvíc svědčila z Čechů Jiřímu Čípovi (celkově byl třetí) a Janě Juračkové (ta doběhla druhá).

Český běh žen

Čistě dámská záležitost v Ostravě. Na výběr byla řada kategorií včetně rodinného běhu a nordic walkingu. Akce přilákala přes 2 000 účastnic nejrůznějšího věku, výkonnosti, zaměření… Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Hostivice Run

Již pošesté se běželo v obci kousek za Prahou. Pestrá škála závodů nabídla dětské běhy, pětku, desítku i půlmaraton, jenž zlákal na 900 sportovců! Nechyběl ani charitativní rozměr celé akce.

Inov 8 Kros Českým rájem

Krosový pohár s řadou vychytávek jako je velké množství kategorií, dětský koutek a vždy dobré občerstvení. Trasy jsou čistokrevný kros, vedou cestou necestou, na výběr bývá 10 nebo 15 km. V Českém ráji k tomu přidejte krásné skály a bílý písek.

Janské Lázně – Černá hora

Tradiční vrchařská záležitost, v posledních letech o poznání více terénní, letos hostila též ME v běhu do vrchu veteránů. Jinak se tu utkala i česká špička o letenky na „Evropu“ v běhu do vrchu. Výživný výběh z lázeňského městečka na Černou horu.

Krajský půlmaraton Plzeňského kraje

Již pátý ročník akce opět nabídl tratě tří různých délek. Hlavní závod přitáhl na 600 borců a borkyň a bojovalo se mj. i o krajské tituly. Závod má i sympatický charitativní přesah.

La Sportiva Prague Park Race

Jarní proběhnutí nádherným zámeckým parkem, který je zapsán na seznamu památek UNESCO. 14km trasa provedla jedinečnou parkovou krajinou a nádvořím. Běh přírodou na dohled městu!

Lipno Ice Marathon

Extrémní běžecký závod na ploše lipenského jezera, kde běžci urazí v nelehkých podmínkách klasickou maratonskou vzdálenost 42,195 km. Ledový adrenalin je zaručen!

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Budějovický maraton zaujme běžce rovinatou tratí jako stvořenou pro překonávání osobních rekordů. Doběh na náměstí Přemysla Otakara II. vybízí k pozávodnímu posezení, takže během to tu často nekončí. Organizátoři závod zaměřili na evropské běžce v rámci projektu EuroHeros.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Půlmaraton vedený nejkrásnějšími kouty města, zavedl běžce i na kolonádu. Krom půlmaratonu mohli závodníci zvolit i štafetu či rodinný běh. I zde se běželo v evropských barvách díky projektu EuroHeros.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc

Tradičně skvělou atmosféru nezkazilo ani – rovněž tradiční – pekelné vedro. Jubilejní desátý ročník se odehrál poprvé bez Afričanů, vyhráli Ital Rachik a Moldavka Fisikoviciová. S deseti tisíci běžců jde na české poměry o skutečně velký podnik.

Milada Winter Run

Úvodní závod seriálu Milada Tour láká na kouzelnou zimní atmosféru jezera v unikátním přírodním prostředí bývalého hnědouhelného dolu nedaleko Ústí nad Labem, v oblasti mezi Českým středohořím a Krušnými horami.

Mizuno Kralický půlmaraton

Trailový pohár má bohatý kalendář zavedených běhů. Závod v prostředí Kralického Sněžníku je lahůdkou, kterou okusilo přes 200 závodníků. Místní kopce prověřily jejich um vybíhat pořádné kopce i zvládat technické seběhy.

Night Run – Hradec Králové

Na hlavní trať druhého dílu seriálu vedoucí nočním krajským městem se postavilo přes 400 závodníků. Zážitkové noční závody jsou oblíbené pro svoji romantickou atmosféru a konají se v řadě měst ČR po celý rok.

O2 pražská štafeta

Nejen firmám je určen týmový běh pod hlavičkou RunCzech. Letos se pro velký zájem konal již ve třech, velmi horkých dnech. Tradičně v zázemí Výstaviště Holešovice a v přilehlé Stromovce. Časy elitních týmů byly ještě lepší než vloni. Po doběhu se piknikovalo a k tomu hrál DJ.

Palestra Kbelská 10

Tradiční jarní otvírák závodní sezóny se letos konal opět první březnovou sobotu v pražské čtvrti Kbely. S tratí, na která nechybí ani citelná stoupání, se nejrychleji vypořádal veterán a čerstvý čtyřicátník Robert Heczko z Liberce.

Pardubický vinařský půlmaraton

Půlmaratonská klasika pro širokou veřejnost včetně soutěže hanbikerů i pro závodníky bojující o medaile v MČR. Tradičně perfektně zorganizovaná akce a velmi rychlá dvoukolová trať. Letošní chladné počasí přálo opravdu rychlým časům.

Pečecká desítka – Memoriál Jardy Kvačka

Silný protivítr za obrátkou tentokrát znatelně ovlivnil časy většiny zúčastněných. Za africkým závodníkem do cíle těsně doběhl liberecký rychlík Vít Pavlišta. Nejlepší Češka Petra Pastorová se též musela sklonit před africkou soupeřkou.

Rock Point – Horská výzva Vysočina

Další ročník oblíbené „tour“ horských běhů a trekingu přinesl novinku hned na úvod, „pohodový“ závod na Vysočině, který sice nespadá do celkového hodnocení, ale potěšil řadu příznivců série a běhání po horách.

Rohálovská desítka

Každou jarní běžeckou sezonu na Moravě zahajuje tento závod již od roku 1994. Letos obhájil prvenství Alexander Matvitchjuk, který startuje za JM Demolex Bardejov. Z žen byla první Petra Pastorová, která měla celé jaro skvělé výsledky.

RunTour České Budějovice

První zastavení oblíbené série, která nabízí kratší 5km trať, hlavní závod na 10 km, dětská klání na různé vzdálenosti a 3km rodinný běh. Akce chce zavést na nejzajímavější místa regionu.

Sportisimo 1/2Maraton Praha

Jarní běžecký svátek v domácí metropoli ani letos nezklamal. Fanoušky českého běhu potěšil suverénní Jirka Homoláč, který tu pravidelně startuje vždy těsně po návratu ze soustředění v Keni. Nejrychlejší Češkou byla tentokrát šumperská Eva Filipiová.

Šutr 54

Pod poetickou zkratkou se skrývá legendární Šárecko-Hanspaulský Ultra Trail, který pořádá znalec běžeckého obutí Michael Dobiáš. Jarní verze závodu se konala jako obvykle v Divoké Šárce a běžci si mohli zvolit délku trati podle počtu okruhů.

T-Mobile Olympijský běh v Praze – Stromovka

Olympijská myšlenka byla zvlášť letos zdůrazněna při pořádání olympijských běhů po celé ČR. Celkově se uskutečnilo na 80 závodů a na start si stouplo více než 74 tisíc běžců a běžkyň. Ten pražský ze „zlaté“ kategorie závodníky protáhl Stromovkou v jednom (5 km) nebo ve dvou kolech (10 km) na certifikované trati a akce měla atmosféru příjemného happeningu.

Trautenberkova 13

Nový seriál chce oslovit milovníky běhu, dobrého piva a krásné přírody. Na úvod byl připraven květnový „otvírák“ v Krkonoších na 13 km v Horní Malé Úpě. Ceny pro vítěze byly jasné – sud. Další dvě pokračování série přijdou na podzim.

Valašský hrb

Nejdelší tratí horského běhu je 50kilometrový závod s celkovým převýšením 1913 m, kratší varianty měří 10, 20 a 30 km. Běží se po „hřebenu“ beskydských vrchů, mimo silnice, po značené turistické „pěšině“, ve vlnitém terénu v nádherném prostředí krásných lesů, zážitek umocňují inspirativní výhledy.

Vltava Run

Boom zažívají týmové závody, skutečnou bombou v tomto odvětví je štafetový běh ze Šumavy do Prahy pro 12členné týmy. 350kilometrová trasa provedla účastníky nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Na čele probíhal napínavý souboj, ale o zážitky nebyla nouze ani jinde ve startovním poli.

Volkswagen Maraton Praha

Jubilejní pětadvacátý ročník vyhrál Maročan Dazza startující pod vlajkou Bahrajnu. Salpeterová reprezentující Izrael zase triumfovala v ženách. Maratonskou krasojízdu předvedl novopečený mistr ČR Vít Pavlišta v parádním osobáku před Jirkou Homoláčem, kterého oslabila nemoc. Kvalitní byla soutěž českých žen, hned 10 jich dalo 42,2 km pod 3 hodiny, nejrychleji Petra Pastorová.

Zimní běh na Blaník

Běžec by neměl spát ani v lednu. A závodit se dá i po sněhu a ledu. Tradiční závod se protáhl na 23,5 km a je čím dál větším lákadlem v úvodu roku. Výběh na památnou horu je skutečně silný, ba přímo magický zážitek.

Anketa

Který závod by podle vás měl postoupit do finále ankety o top akci první poloviny roku 2019?

 
0 hl.
 
1 hl.
 
1 hl.
 
4 hl.
Celkem hlasovalo 80 uživatelů.

Komentáře (Celkem 4)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední

daniela82 žena 15.08.2019 19:47:55

Také rádi bilancujete? Kde se vám letos dobře závodilo? Co by byl váš závodní tip pro příští jaro? Hlasujte pro NEJ akci první půlky letošního roku, vybírejte ze seznamu nebo přidejte vlastní tipy. Který ze závodů to u vás tentokrát vyhraje?
Odkaz na článek

avatar

Celkem 34 km
Minulý měsíc 0 km

piiitr muž 15.08.2019 21:30:21

Zdravím, určitě by se měl doplnit závod Rock Point – Horská výzva Beskydy. Na rozdíl od relativně lehkých závodů na Vysočině nebo v Jeseníkách na tento díl Horské výzvy dlouho nezapomenete.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž Včera 10:56:54

>> piiitr, 15. 08. 2019 21:30:21

Přidali jsme obě chybějící Horské výzvy.

avatar

Praha

Celkem 17251 km
Minulý měsíc 271 km
10 km: 0:43:28 (2013)
půlmaraton: 1:36:00 (2015)
maraton: 3:57:53 (2015)

jantos muž Dnes 12:26:12

Za mně Čertovskej ultratrail. Krásný závod s pohodovou atmosférou, žádná masovka, žádná komerce, ale organizačně naprostý TOP!

Motto: Když nemůžeš, tak přidej!
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž Dnes 21:51:19

>> jantos, 17. 08. 2019 12:26:12

přidán do ankety

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.