Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

V Chuchli u koní se už lyžuje na běžkách

V Chuchli u koní se už lyžuje na běžkách
foto: Ladislav Adámek

Tomáš Nohejl | 28.01.2012 | přečteno: 4854×

Závodní kobylky se jenom diví. Na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli se lyžuje. Sněžná děla s pomocí nebes tu nachrlila bílé závěje. A ve středu 8. února se bude závodit! Chystá se kilometrový okruh s klasickou i bruslařskou stopou, a dokonce i historický přebor Prahy. Přijedou i zvučná jména Ročárek nebo Šretr. Zkuste v tuhém mrazu namísto běhu ladný skluz!

Velká cena Prahy 5 v běhu na lyžích nabídne, kromě tří sprintů světového poháru první regulérní závod na území metropole po sedmdesáti letech! Naposledy se jel pražský pohár v Krčském lese v roce 1942. A slavíme i kulaté jubileum i prvních pokusů Josefa Rösslera-Ořovského na Václavském náměstí. Už před 125 lety…

„Zasněžuje se pár dní, i když jsme potřebovali pár týdnů, ale naštěstí mrzne. Bohužel nás zbrzdily ještě problémy s čerpadlem,“ říká Martin Dvořák z pořádající Sportgroup.cz. Jak pilně se však pracuje a stav příprav závodiště můžete sledovat webovou kamerou na www.skiparkchuchle.cz

Myšlenka skiparku ve Velké Chuchli pochází od olympijské vítězky a mistryně světa Kateřiny Neumannové. „Dva roky jsem ji měla v šuplíku, až teď jsem potkala ty správné lidi, abychom to mohli rozjet.“ Bývalá vynikající lyžařka přinesla projekt, rozjíždí tu lyžařskou školu a půjčovnu, pomáhá se zajištěním techniky na zasněžování.

Okruh uvnitř klusácké dráhy bude kilometr dlouhý a šest metrů široký. Vedle ještě zůstane prostor pro dětskou školičku s malým svahem a pojízdným kobercem, součást svazové akce SAnowKidz. V hale tribuny se můžete převléct, vypůjčit si lyžařskou výbavu a dát si čaj. Dopoledne je určeno dětem a školám, odpoledne veřejnosti a ještě večer se bude svítit až do 21 hodin. Vedle areálu se dá parkovat, hned naproti vchodu je zastávka vlaku, jezdí sem i autobusy MHD.

Před časem se nedaleko Prahy zkoušel lyžařský okruh na golfovém hřišti na Karlštejně. Dalo se lyžovat na minikolečku ve Žlutých lázních v Podolí. Když nasněží, jezdí se v Krčském lese, ve Hvězdě, v Modřanech nebo Klánovickém lese. Před dvěma lety zůstala solidní zásoba a připravená trať po světovém poháru na Strahově. Ale takhle stabilně udržovaný okruh, to tu ještě nebylo.

„Jsem přesvědčena, že to bude úspěšné. Hlavně aby všechno fungovalo,“ usmívá se Neumannová. „Ráda bych si tady i zajezdila, ale nevím, jak mi dovolí čas,“ dodává žena, která předminulou neděli startovala v legendárním italském sedmdesátikilo­metrovém laufu Marcialonga a dojela třináctá.

Příští středu závodí všechny věkové kategorie, žáci klasicky, dorostenci, junioři a dospělí volnou technikou. Na prémiích bude rozdáno 7 000 Kč. Ti, kdo se přihlásí na webu www.sportovniservis.cz, dostanou na svém startovním čísle vytištěné i jméno. Začíná se v 17 hodin na 1 km, v 17:30 na 3 km a v 18:30 na 5 km.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tono muž 02.02.2012 10:26:21

Závodní kobylky se jenom diví. Na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli se bude lyžovat! Už pátý den tu chrlí sněžná děla bílé závěje. Chystá se kilometrový okruh s klasickou i bruslařskou stopou, a dokonce i historický závod. Zkuste v tuhém mrazu namísto běhu ladný skluz!
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.