Kdyby to nebylo doma, asi bych zabalila, říká skvělá česká atletka

Josef Rendl | 25.03.2012 | přečteno: 2593×

Po nedávném zlatu na halovém mistrovství republiky na 1 500 m získala o víkendu sedmé místo v nabité konkurenci krosového mistrovství republiky ve Střelských Hošticích. Konečně se zbavila vleklého zranění a nyní se může plně soustředit na tréninkovou přípravu. Bydlí sice kousek od krosového závodiště, ale nyní studuje v Praze na Pedagogické fakultě. Seznamte se, řeč je o skvělé české atletce, šestadvacetileté Daně Šatrové.

Před startem jsi říkala, že budeš ráda, když se vejdeš do první desítky. Takže spokojenost, ne?

Určitě jsem velmi spokojená. Hlavně z toho, že po vleklých zdravotních komplikacích můžu naplno trénovat i závodit. Sedmé místo v tomto těžkém závodě je pro mě úspěchem a to hlavní, trenér byl spokojen.

Jak sis dnešní závod užila?

Myslím, že užila není úplně tak správné slovo. Holky za to od začátku pěkně vzaly a já chtěla být v kontaktu. Po druhém kole už mi to ale moc „nechutnalo“. Kdybych nebyla na domácí trati a necítila velkou podporu fanoušků, neměla bych daleko k tomu, abych zabalila.

Co říkáš na celkové dnešní výsledky?

Vítězství Matyášové-Schorné mě překvapilo. Na závodech se s ní během roku nepotkám, takže nejsem v obraze jak má natrénováno. Ukázala, že velmi dobře. Stejně tak jako ostatní medailistky. Čekala jsem, že Lucka Sekanová bude na medaili, ale tady se prostě sešla výborná konkurence a holky byly připraveny lépe. To je sport.

Bydlíš ve vedlejší vesnici, takže místní krosové závodiště je pro tebe za humny. Jak se ti tady trénuje?

Mám to tady moc ráda, a když jsem nemohla závodit, tak jsem zde alespoň pomáhala s organizací. Když je možnost, tak si ráda trať proběhnu ať už v závodě či tréninku. Ale studuji v Praze a běhám za USK, takže trénuji daleko víc tam.

Na nedávném atletickém mistrovství ČR jsi vybojovala zlato na 1 500 metrů v čase 4:22:74. Jaké jsou tvé plány do nejbližších měsíců?

Mým hlavním cílem je dostat se na ME v Helsinkách. Chci se pokusit o splnění limitu na 800m což je 2:02. Ráda bych to předvedla doma na Zlaté tretře nebo pak na Memoriálu Josefa Odložila, ale kde budu nakonec startovat je zatím v jednání. Z kategorie snů by pak byl start na Olympiádě v Londýně. Dále se zatím nedívám.