Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Desert muž 10.11.2017 08:26:45

>> gilwen77, 09. 11. 2017 20:51:14

když si zařadím do stravy jednou týdně býčí koule na smetaně a ktomu 3× týdně špenát, nemusím jezdit ani do Afriky, jenom musím ten eckdysteron včas vyřadit ať mi to nezjistí, :-)

když chci vystudovat Plzeň, taky na to musím mít koule, :-D

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.11.2017 09:39:31

>> Desert, 10. 11. 2017 08:26:45

no jo hmmmm, ale, hmm

ale nerozumim jak spenat nahradi ten Evening Priprose Oil ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.11.2017 10:48:26

>> tuta, 09. 11. 2017 18:10:58

A Ty si to zas predstavujes prilis komplikovane. EPO v Keni dostanes bez predpisu (over the counter) a este Ti aj lekarnik prida info, ak si uplny ignorant. Jeho cena je zlomok toho, co to stoji v EU (70 –150 eur, podla mnozstva – dostatok na sezonu), kde to bez predpisu nedostanes, alebo len velmi obtiazne (davky na sezonu Ta vyjdu radovo na niekolko tisíc, ak ides cestou cez predpisy a ako samoplatca, cca 500–700 eur ak to kupujes na ciernom trhu cez net – pomahali sme zatvarat niekolko e-shopov z EU v posledných rokoch, takze mam priame informacie o kvalite, falzoch, cenách, atd. Nikto z predajcov nakoniec nesiel sediet, len dostali likviodacne pokuty, avsak iba na firmy). Internet je plny informacii o tom, ako to brat, ako davkovat, ake suplementy k tomu brat, na co si dat pozor. Budes sa divit, ale niektori idioti, profici, si ani nedaju tu namahu, aby sa riadne anonymizovali a pisu ako zandari. Staci zo dva tyzdne browsovat a nieco si nacitat aj z odbornych publikacii. V podstate postaci, ak mas v okoli niekoho, kto vie aspon trochu, ako davkovat. Centrifuga na sukromne testovanie hematokritu stoji od 200 do 400 eur, takze ak sportovec nechce, ani k lekarovi nemusi (hrozne, co?), ale to si so sebou na sustredko urcite nikto neberie. Ako som povedal, v spolupraci s policiou sme zlikvidovali niekolko nelegalnych shopov na nete, ale su ich stovky a ak jeden zrusis, pribudne dalsie tri.

A co sa tyka utajenia: lyophilizovane EPo nie je treba drzat v chlade aj viac ako 60 dni. Pred kazdou dávkou ho zarobis s biologickym roztokom, pripadne s bakteriostatickou vodou a pichnes pod kozu inzulínovou striekackou (nemusis triafat zily, iba do podkozneho tuku, ako miliony cukrovkarov na celom svete). Tieto roztoky kupis v kazdej lekarni, ci na nete za par supov – doslova. Takze ak mas v chatke aspon samostatny zachod, tak Ti na to nikto neprijde, ak si len trosku opatrny a nehadzes prazdne striekacky a ampulu priamo do svojho kosa. (Na tuto temu si najdi na nete dlhy clanok o Eddym Holleybouckovi, ktory ako veteran behal maraton za 2:12 – dopoval priamo v olympijskom centre a schovaval si epo v plechovke od kavy; ani jeho spolubyvajuci nic netusili).

Ak si uplne top hviezda, tak to mas s bio pasom o trosku komplikovanejsie, ale nie o moc. Na tuto temu si kukni dokument Icarus, otvori ti to oci, aku saradu to s nami WADA hra.

Ako sa hovori – Ignorance is a bliss.

avatar

Kolín/Praha

Celkem 8245 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:25 (2015)
půlmaraton: 1:09:53 (2013)
maraton: 2:28:34 (2021)

Mejla muž 10.11.2017 11:30:24

>> Mato, 09. 11. 2017 13:19:05

Předně díky za všechny Tvoje příspěvky. Chci se jen zeptat, která z přítelkyň dvojčat Robertsonových byla obviněna z dopingu? Je to Magdalene Masai? Nikde jsem zatím tuto informaci nezaznamenal.

Motto: https://www.facebook.com/strekari.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.11.2017 11:46:38

>> Mejla, 10. 11. 2017 11:30:24

Ona je to uz teraz jeho byvalka – Betty (Bethlehem) Desalegu povodne z Etiopie, teraz behajuca za UAE, prave zo stajne Jama Adena. Iste, guilt by association, nie je pripustne, ale koho si vyberame za partnerov a priatelov, je v nasich silach ovplyvnit. Zil s nou dost dlho, urcite nedopovala iba teraz „prvy krat“ (ako sa najcastejsie vyhovaraju, ak sa vôbec priznaju), kvôli nej sa prestahoval aj do Etiopie, mal plnu hubu reci o hnusnom dopovani Kenanov (za co sa mu vyhrazali aj smrtou), nakoniec si nasiel kensku snubenicu (M. Masai) a jeho byvalku prichytia. Hovorme teda o nahodach.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.11.2017 12:01:03

>> Mato, 10. 11. 2017 10:48:26 …Centrifuga na sukromne testovanie…

Neberte si praci domu… :-D


BTW, mikrocentrifugy

avatar

Kolín/Praha

Celkem 8245 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:31:25 (2015)
půlmaraton: 1:09:53 (2013)
maraton: 2:28:34 (2021)

Mejla muž 10.11.2017 12:05:59

>> Mato, 10. 11. 2017 11:46:38

Díky za doplnění. Není třeba mít žádné iluze. Jen víru, že výborných výkonů lze dosáhnout i bez dopingu. „Pozitivních“ příkladů vidím naštěstí pořád ještě dost.

Motto: https://www.facebook.com/strekari.cz
avatar

Desert muž 10.11.2017 12:25:57

>> Mejla, 10. 11. 2017 12:05:59

:-P
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.11.2017 12:43:13

>> Mejla, 10. 11. 2017 12:05:59

jasne ze jde i BEZ

ale vyzaduje to vetsi znalosti a prisnejsi dodrzovani vseho

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Kosice

10 km: 0:35:10 (2018)
půlmaraton: 1:16:26 (2019)

snucho muž 10.11.2017 15:10:15

@ Mato & Mejla

aa nepomylili ste to trochu ? pokial viem tak sa bavite o Jakeovi, a vyhrazali sa tomu druhemu – Zaneovi ne ? ci ja si to mylim ?

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 14.11.2017 10:13:43

>> Mato, 10. 11. 2017 10:48:26

Fajn ze si to napisal tak priamo,usetril si mi robotu.Netreba ziadne kozmicke technologie pokial ide o uzivanie PED,ako si mnohi myslia.Tu sa spomenulo len EPO, s mnohymi dalsimi je to este jednoduchsie.A po­kial ide o pristup k nim, staci zajst i na Ukrajinu.Na to skutocne netreba chodit do Kene ci Etiopie,aj ked tam to ide lahsie.Co vsak neznamena,ze kto tam nechodi je lalia. Za mnohych nedam ani necht do ohna.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.11.2017 12:40:25

>> Ondriško, 14. 11. 2017 10:13:43

Nechcel som strielat do vlastnych radov, tak som to nespominal. Na UA hranici existuje aspon formalna kontrola, takze teoreticky dovoz vo velkom by nemal fungovat. Prax je vsak ina, ako vsetci dobre vedia. Plus tu stale je vsadepritomny internet, na ktorom sa da kupit vsetko. Ludia, co by mali – uz z povahy svojho povolania, nedrzia jazyk za zubami a pustaju si hubu na spacir. Vsetci, co sa v tomto sporte pohybuju dostatocne dlho a nie su slepi a hluchi, vedia ku komu sa chodilo po rady od polovice 90tych rokov u nas doma a v podstate som si skoro isty, ze vsetci jeho zverenci, ktorých za tie roky trenoval, na niecom ficali. Neskor presli k inym trénerom, pripadne ukoncili kariery a stali sa sami trénermi a svoje zvyklosti a skusenosti posuvaju dalej. Aj medzi poloamaterov a vyslovených amaterov. Je nacase prestat pchat hlavu do piesku a otvorit oci. Tych 57% dopujúcich sportovcov, ktore uviedli experti, je este velmi nizke cislo…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 15.11.2017 13:58:13

>> Mato, 14. 11. 2017 12:40:25

Otazka je,preco sa s tym nic nerobi,resp.robi sa tak naoko. A to ako u sportovcov najvyssej urovne-uroven medailistov a finalistov vrcholnych podujati-kde pri mnohych jedincov je to az smiesne ako nas maju za blbcov,tak aj u sportovcov na urovni narodnej reprezentacie. Ci specificky v pripade vytrvalcov, u tych co sa pretekanim zivia hoci nereprezentuju, tam je uroven sypania vysoko nad 57%.Ved sa vie co sa berie,ako sa berie, aj ako PED detekovat… Druha vec je,uzivanie PED u amaterov ci dokonca hobikov.To je keby to nebolo na plac tak je to k smiechu naco sa to mnohi hraju. Tu ma osobne najviac stve ze mnohi ludia ani neveria ze sa da poctivou a tvrdou pripravou dostat vysoko, ci splnit si svoje sny,bez toho aby to skusili.Len hladaju co najrychlejsiu a najlahsiu skratku. Pokial ide o nas priestor,neviem ci narazas na chodeckeho trenera z BB ci bezeckeho, ci obidvoch :).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.11.2017 14:40:07

>> Ondriško, 15. 11. 2017 13:58:13

Aj, aj. Ale predovsetkym tym bol znamy (a teraz Ta to asi trosku nastve) isty trener z vychodu, ktory je povolanim niekto, kto by mal poznat fyziologiu a ucinky PED z prvej ruky. A to uz roky rokuce…

Celkovo sa najvacsi beneficienti uzivania PED zgrupovali v SR v troch kluboch sponzorovaných baliarenskými, tlacovymi a odpadovymi firmami. Nie vsetci, co za nich behali, ale zdaleka ich najvacsia koncentracia.

A preco sa s tym nic nerobi? Lebo zvaz a narodna antidopingova agentura nechce. Nechcu strielat do vlastnych radov, kazdy kazdeho pozna, funkcionari su byvali sportovci, sucasni, ci minuli treneri. Aspon na repre urovni, a to som videl x prikladov, sa drzi nad sportovcami ochranarska ruka, pokial sa len da. Zozenu sa antidatovane papiere od lekarov, potvrdenia neexistujúcich chorob, robia sa kontrolne testy, atd. Nic sa nezmenilo od dob pred 89tym. Armadne kluby su tym uplne prelezene, je to sucast kultury. Ti co si odkrutili vojencinu v sportovych kluboch, ci oficialne mimo, ale v podstate na Strbskom plese 85% casu, by vedeli rozpravat, ako niektori „lyziari“ (nebudem specifikovat, ale ratajme k nim aj biatlonistov a zdruzenarov) si bez okolkov pestovali v chladnicke zasobaren EPO a rastakov, a nam naivnym sa smiali, ked sa na to clovek isiel kuknut s otvorenými ustami. Dokonca sa tym aj chvalili.

Nie sme o nic lepsi od Rusov, Britov, ci Amikov – dopuje sa vsade, len u nas to ma stale este punc polostatneho molochu, ako v Rusku. Preto ma tak dozierali vyhlasenia MT, ktory, ako gumak, musi dobre vediet, v com sa pohybuje. Pokrytectvo sa tomu hovori a preto je v mojich ociach nedoveryhodny.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 16.11.2017 15:08:01

>> Ondriško, 15. 11. 2017 13:58:13

tak a už toho mám dost. Buďto si tu jen plácáte hubu, nebo to máte nahlásit.

Jako dlouholetý reprezentant a účastník MČR v podobném vytrvalostním sportu jako jsou maratonské běhy nechápu, jak si vůbec můžete dovolit tady takové věci psát a nedoložit je. Jedna paní povídala – a urážíte tím spoustu normálních sportovců, kteří věnovali hodiny práce proto, aby se někam dostali.

nemám růžové brýle, a kdyby někdo udělal testy na doping na akcích Run Czech, tak možná půlka bude pozitivních – z nevědomosti, protože berou prášky, o kterých ani neví, že mohou být dopingem.

Pokud to, co říkáte, myslíte vážně, tak to doložte a nahlašte na antidopingovou komisi slovenského/českého olympijského výboru. Nebo už raději mlčte.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.11.2017 16:17:00

>> jaala, 16. 11. 2017 15:08:01

Ja toho podvádzania tiež mám dost, ale ako som uviedol vyssie, aj keby som niečo zjavne nahlásil, nepomôžem si. Sám Dick Pound, z vedenia WADA uviedol – na chytanie podvodníkov nie je vôľa. Ani národnými agentúrami , keďže to predstavuje hanbu na úrovni štátu, ani zväzmi, keďže pozitívne nálezy poškodzujú daný šport. Je mi ľúto, ale taká je realita. A len preto, že vám to berie ružové ilúzie o športe nebudem mlčať. Ak vás to uráža, nečítajte. Za to štvrťstoročie v bežeckom športe a ďalšie roky v profesionálnom živote, som videl, zažil, počul a bol svedkom kdecoho.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 16.11.2017 16:37:37

>> Mato, 16. 11. 2017 16:17:00

jasně, takže jste ten, který křičí jen tam, kde nemusí nic dokládat a přímo řešit.

Prohlášení WADA jsou mi jedno. Řekl něco podobného někdo z antidopingové komise českého olympijského svazu? Viděla jsem přehled náhodných kontrol v méně frekventovaných sportech, tam, kde žádné vyzvání není, ale stáhnou vás přímo na závodech. a i výsledky. Mluvila jsem s komisaři přímo u nás na Mistrovství Evropy. Žádné informace, že antidopingová komise se „bojí“ kontrolovat jsem nezískala.

ani v mém sportu, kde se kombinují 2 možnosti dopingu (člověk + kůň) a každý má svoje pravidla, není vše čisté. Nicméně nikdo si nahlas nedovolí obvinit trenéry a jezdce z dopingu. pokud nepředloží důkazy. a nikdo si nedovolí prohlašovat, že půlka reprezentantů a účastníků MČR dopuje. To bychom s ním rychle vyběhli, pokud by ty důkazy nepředložil. A to všechno v situaci, kdy svaz kontroluje doping (zejména koní) i na menších závodech.

délkou sportování nemusíte argumentovat – zrovna u mne opravdu ne, ta vaši objektivitu nezaručuje.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.11.2017 17:32:31

>> jaala, 16. 11. 2017 16:37:37

Veď práve, vybehli. Nezvratné a nespochybniteľné dôkazy, dovolujete si obviňovať, nič nepredložil… Tu nie sme na súde, žiadne mená nepadli a nehovoríme iba o reprezentantoch. Mimochodom, dĺžkou športovania a úrovňou ste začali vy argumentovať. Pohyboval som sa v športovej pozícii, ako aj funkcionárskych a je to omnoho horšie, ako to tu prezentujeme. V profesionálnom živote sa zaoberám práve dôkazmi, ich vyhodnocovanim, interpretované a predkladanie a dnes a denne vidím, že pod „voľné hodnotenie dôkazov“ relevantnými autoritami sa schová akékoľvek absurdné rozhodnutie. Aj národných antidopingovych zväzov. Kolega je zrovna v odvolacej komisii. To by ste zirali…

avatar

Celkem 21779,5 km
Minulý měsíc 74,6 km

Momo11 muž 16.11.2017 18:33:02

Když už je tu tahle diskuze, tady je jedno ukázkové smetení kauzy pod koberec:

http://www.cyclingnews.com/…ish-cycling/

Akorát že kdo četl Wigginsovu biografii tak ví, že on o sobě napsal, že je prvním čistým vítězem TdF a nikdy by si žádnou injekci píchnout nenechal… :-D

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.11.2017 19:54:08

>> Momo11, 16. 11. 2017 18:33:02

Jsme v ČR a komentujeme to tu pod rozhovorem o dámskému maratonu. Relevantnější příklady nez PROFI cyklistika proto (IMHO ;-) ) dá google dotaz nadrolon maratón česká atletika doping .

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.11.2017 07:18:11

ti co dopuju nebyvaju odhaleni a potrestani, su kryti svazom

ti co NEdopuju, byvaju niekedy testovani pozitivne a potrestani, ak je to na zelanie clenov svazu

verejnost o tomto nevie, naivne si verejnost mysly ze dopink sa iba zakryva

ale ze sa dopink moze pouzit aj uplne opacne, ze cisteho chcu z pomsty znicit falosnym pozitivnym testom, o tom verejnost vobec netusi

tak len tolko, ked uz tu jeden naivka neznaly zakulisia hodil taky link

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 17.11.2017 20:17:27

>> Mato, 15. 11. 2017 14:40:07

Myslel som si to.Inak, mam skúsenosť s našim takzvaným ,,chodeckym magom", keď som mu svojho času ukázal svoj podrobný tréningový denník,tak jeho prvá reakcia bola ,,čo a koľko toho berieš"? Tiež som zažil koľko chémie mali so sebou chodci na sústredení. A neboj, ku mne mozes v rámci možností otvorene písať,netrpim žiadnym falosnym športovým nieto ešte vychodniarskymm patriotizmom :). Nikomu v športovom prostredí nič nedlzim ani nie som ničím zaviazaný, a tak si môžem povedať či napísať čo si myslím.Co i neraz face to face využívam. To o michalovskom dochtorovi som považoval za samozrejmé. Mochnackeho asi poznáš, aspoň podľa mena, nuž a keď prišla reč, on sa netajil ako sa veci mali/majú. Takže z nijakých trebárs Robkov, Marcelkov, Jozkov ci Tiborkov na zadok nepadnem.Aj na základe toho, čo sám viem a som zažil.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 17.11.2017 20:44:34

>> jaala, 16. 11. 2017 15:08:01

Bavíme sa tu na úrovni pochybnosti, názorov a hodnotiacich usudkov založených na skúsenostiach a realite, nie na urovni skutkových tvrdení. Okrem toho sa bavíme o užívaní PED, nie o zverejnených pozitívnych testov.To sú dve rôzne veci.
Ak chces nespochybniteľný dôkaz, vybav 24/7 možnosť odoberania vzoriek,a potom ich budeš mať kopec. Zrejme si myslis, že vec sa má tak, že kto užíva PED tak bude mať zverejnený pozitívny dopingový test,a podvodník bude potrestaný, a ten kto PED neužíva, tak bude mať negatívny test a vec vybavená. Bohužiaľ tak veci nefungujú. Že prečo, uviedol vyššie Mato.Skorumpovany systém.

Človeče, položil si si niekedy otázku, prečo napr. Armostrong nemal jediný pozitívny test hoci celé roky bral aj 4druhy známych látok od EPA po steroidy a používal všetky známe metódy, pritom bol desiatky raz testovaný a aj sa po ňom cielene slo- lebo trebárs zabozruti ho mali riadne v zuboch? Alebo z iného súdka, Marion Jones to isté? Zdôrazňujem, hovorím o známych látkach a metodach. A ako je možné, že tolki medailisti z OH Peking či Londýn mali pozitívny test až pri opätovnom spätnom testovaní ich vzoriek, hoci opäť išlo o známe látky?

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 17.11.2017 23:01:38

>> Ondriško, 17. 11. 2017 20:44:34 … mali pozitívny test až pri opätovnom spätnom testovaní ich vzoriek,…

Sam si odpovidas.

Vzorky i takových sportovních ikon jako byl L.A. se DLE VŠEHO (i pro event. zpětnou analýzu) dlouhodobě skladují ⇒ je možné (?) jejich posouzení i metodami v okamžiku odebírání vzorku rutinně neprováděnymi = analyzovat i původně NEanalyzovatelne nebo detekovat v čase odběru vzorku NEdetekovatelne.

Samozřejmě to ale stojí nezanedbatelné peníze ⇒ aplikujes to nejspíš jen na vítěze OH, kdežto na „nezajímavé medailisty“ (=kategorie MR CZ/ SK pred XXX lety) … ;-)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.11.2017 23:33:28

>> rudo, 17. 11. 2017 07:18:11

>> jm1, 17. 11. 2017 23:01:38

Chápu, že původně negativní vzorek se časem může projevit jako pozitivní (nová metodika, více testů apod.). Jak se ale může stát opak? Dojde třeba úmyslně ke kontaminování vzorku, či jeho záměně?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 18.11.2017 00:21:49

>> Petr Kaňovský, 17. 11. 2017 23:33:28 …Jak se ale může stát opak…

Nemuzes svou otazku vic rozepsat (=ptas se na OPAK k cemu/komu)?

>> Petr Kaňovský, 17. 11. 2017 23:33:28 …úmyslně ke kontaminování…

IMHO se tu zatim predpokladalo, ze vetsina (? ;-) } sportovcu/roz­hodcich nema zajem nic „manipulovat“ uz jen proto, ze se obava, ze TOP SCIENCE (=objektivni pravda ;-) jako neumlcitelny porotce) je o nekolik kroku napred pred vedou aplikovanou (=mj. i pripadnymi dopujicimi sportovci anebo se vzorky manipulujicimi rozhodcimi :-) )

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.11.2017 21:08:35

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.11.2017 07:42:42

>> Petr Kaňovský, 17. 11. 2017 23:33:28

ako dosiahnut pozitivny test cisteho sportovca?

tisic a jedna moznosti:

  • dostanes latku sportovcovi do tela tak ze o tom nevie, das mu to do jedla alebo do pitia, na sustredeni alebo do obcerstvovacky v pretekoch !!!

pridanie do obcerstvovacky – do osobneho napoja je na maratone nesmierne lahke, ked musi maratonec odovzdat svoje osobne pitie dost dlho pred startom a ma tam oznacene svoje cislo a tiez na ktoru obcerstvovacku…

to je pre organizatorov velmi jednoduche a staci jeden z funkcionarov aby vec vykonal, netreba na to rozsiahlu konspiraciu celej armady zasvetenych.

  • dostanes latku uz do odobratej vzorky, co je tiez lahko mozne a staci na to jeden funkcionar, kedze sa predpisy s manipulaciou vzoriek vobec nedodrzuju
  • jednoduchu prikazes testovaciemu laboratornemu technikovi, aky ma byt pozitivny vysledok
  • sam funkcionar napise pozitivny test

testovanie po rokoch odlozenych vzoriek :

  • dodatocne pridanie do vzprky, pokial je politocka motivacia zdiskreditiovat niektoru krajinu !!!
  • co mal JM1 na mysly je to ze testovacie metody sa neustale zdokonaluju a ze co nebolo mozne otestovat na OH, po rokoch nove a citlivejsie metody to najdu

a tiez pripad ked sa netestuje na vsetko lebo to je drahe a casovo narocne a ked sa po rokoch nejako „dozvie wada“ ze co sa asi bralo, nariadi test na tu specificku latku, ktory sa predtym nepouzil, lebo sa to nepredpokladalo, ale na tu latku este test nebol.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.11.2017 07:43:58

>> Petr Kaňovský, 18. 11. 2017 21:08:35

no jasne pokazeny vybieleny vlk, otravuje s tym

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.