Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » zvysene tempo - bolest v pravom ramene a bok prava strana

zvysene tempo - bolest v pravom ramene a bok prava strana

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 11.07.2013 08:49:05

Ma niekto z Vas podobny problem pri behani? Beham rozne vzdialenosti, vacsinou po rovine, mierne prevysenia (5 – 10– 15 – 20km). Mam odsledovane, ze ked bezim tempom cca. 10 az 11km/h, nemam ziadne problemy, beh si uzijem. Pravidelne sa mi stava, ze ma pocas behu zacne pichat iba v pravom boku a boliet prave rameno. Dochadza k tomu VZDY, ked zmenim rytmus behu (rychost behu nad 11 km/h, pri behu Z KOPCA, ked sa dostanem na cestu kde je rusna premavka). Ked sa ozve bolest, MUSIM OKAMZITE spomalit, MUSIM sa sustredit na rytmus (kroky, dychanie), MUSIM dat trup do mierneho zaklonu. Vtedy mi po cca. 3–5 minutach bolest ustupia a pri nabehnuti do „standartneho tempa behu“ (10–11m/h) mozem bezat v pohode a bez preblomev dalej.

Niekedy beham aj kratke intervalove behy, sprinty. Pri kratkom intenzivnom behu tento problem nemam, iba pri vytrvalostnom behu vo vyssom tempe.

uz iba dodatok: niekedy mam pocit ze spustacom je bolest v pravom boku a bolest prejde do ramena. inokedy mam pocit, ze je to naopak (najskor rameno, potom bok).

Ma niekto podoby problem? Tusi niekto co s tym? Dakujem za rady, typy.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.07.2013 09:27:22

>> balamar, 11. 07. 2013 08:49:05

moze to byt drzanim tela, pri zvysenom usilii sa zacnes hrbit – tlacit plecia a hlavu dopredu

bolo by dobre videit video zboku pri zemen tej rychlosti

ako sa nahrbis dopredu – co bude aj behu z kopca – tak sa snad udeju 2 veci – stlacis vpredu hrudnik a pricviknes si nieco v medzirebrovom priestore alebo tesne pod nim a druha vec zmena polohy pliec sposobi ze si nieco v pleci pricviknes, nerv slachu,

snas sa sustavne o atleticke drzanie tela – hlva je hore pozeras daleko dopredu a plecia su volne spustene a su dozadu a chrbtica je uplne rovno

naklon dopredu sa deje uz v clenkoch ale od pasa hore uz idealne mame kolmicu na cestu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

foreteller muž 11.07.2013 10:46:27

>> balamar, 11. 07. 2013 08:49:05

Mne sa to stava obcas tiez. A ako som pozoroval tak je to vzdy ,ked mam od stresu stuhnuty horny chrbat medzi lopatkami ( cim sa aj hrbim a pohybujem neprirodzene ) . Vtedy mi pomaha sustredit sa na tuto oblast a snazit sa ju uvolnit. T.j. tlacit ramena dozadu a napriklad aj zdvihnut ruky vyssie. Po behu urcite odporucam trochu jogy ( ja podla Lysebeth). A na tuto cast hlavne poziciu pluh.

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.07.2013 13:28:24

>> foreteller, 11. 07. 2013 10:46:27

ano joga je zaklad, na roztiahnutie hrudnika a opacny extrem zhrbovania sa je dobra kobra a varianty ako up-dog a podobne na drzanie chrbta podla mna je ultimatny test dlha vydrz v pozicii warrior-1

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 11.07.2013 14:07:34

>> rudo, 11. 07. 2013 09:27:22

dakujem za informaciu. Video nemam. A na ten predklon si uz posledny mesiac davam pozor. Budem musiet skusit dlhsi beh a pri behu sa sustredit LEN NA DRZANIE TELA, HLAVY. Uvidim co to spravy. Prave ked mam chut rozbalit to, poriadne si vybehnut pri vyssom temne, tak musim kvoli bolesti spomalit. Preto, ponahlam sa pomaly. :) dakujem za postreh. Majo

avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 11.07.2013 14:16:38

>> foreteller, 11. 07. 2013 10:46:27

Som na tom podobne stuhnute(svaly medzi lopatkami). Pred aj po behu sa snazim poriadne rozcvicit hornu cast tela (hlava, krk, ramena). Jgu, tu nepraktizujem. Ale mnoho natahovaciek je z jogy a cvicime ich aj bez toho, ze by sme si to davali do spojitosti s jogou. Pre caste problemy s krcnou chrbticou som skoncil s cyklistikou, venujem sa radse behu pri ktorom krcnu chbticu nepretazujem.

nechcem tu hypochondrit, ale sa robit zmeny v rozcvicke, pri behu, a zaroven sledovat ci sa dokazem zbavit bolesti v boku, v ramene pri vyssom tempe (nad 11km/h, beh dole kopcom). Dakujem Vam za rady. M

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.07.2013 21:56:56

>> balamar, 11. 07. 2013 14:16:38

ahabyvali cyjlista a problemy idu od krku teraz je to celkom jasne dik za dodatocne info

svaly vasto tuhnu lebo su slabe a nie su vytrvale tak je pre nich jednoduchsie si plnit svoju dennu funkciu ztuhnutim vtedy nepracuju ale drzia pokope co treba, ale je to aj s ansledkami

takz treba nielen natahivat ale aj posilovat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 12.07.2013 22:03:58

>> rudo, 11. 07. 2013 13:28:24

Ahoj Rudo. dnes som zaradil do rozcvicovania warrior-1 (rovnako aj po behu). Dnes som si dal 12min beh na drahe s tym, ze som sa snazil vedome drzat vystretu polohu (defacto je to poloha v pozicii warrior-1). V nedelu si znova zopakujem 12min (z rozcvickou). Warrior-1 – vynikajuca rada.

http://www.the-wandering-yogi.com/warrior-1-pose/

budem dalej sledovat zmeny. Uz dnes som citil ze beh je uplne iny. Aj celkovy pocit po behu mam iny (Dnes sa citim dobyty ako pes. Doteraz som bol zvyknuty na ine drzanie tela. To, co som v uvode nazval ze pri bolesti zmenim drzanie tela do „mierneho zaklonu“, teraz vidim ze to bola vzpriamena poloha. Cely beh je iny – akoby som bezal prvy krat). Dk

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.07.2013 22:17:15

>> balamar, 12. 07. 2013 22:03:58

jasne ved len skutocny bojovnik vie ako sa poriadne bezi, Pehidipides ;-)

moc drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Malacky

Celkem 3154,27 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:09 (2015)

balamar muž 02.07.2014 23:03:26

>> rudo, 12. 07. 2013 22:17:15

s odstupom casu:

  • sposobene zlou technikou behu (teraz mam zmeneny sposob behu podla vzoru „bojovnik“, skrateny krok, vyssiu frekfenciu kroku).
  • sposobene plynatostou (nadymanim) z dovodu horsej tolerancie miecnych vyrobkov (pred behom ziadne mliecne vyrobky).
Po zmene sposobu behu – podla vzoru bojovnik
vzpramene telo
  • moznost plneho branicoveho dychania
  • ak sa problem s bolest objavi, boles je pod kontrolou = trosku spomalim, plnym branicovym dychanim bolest ustupi (branicovym dychanim uvolnim plyny).

Na zaver – doorucujem v ramci rozcvicky zaradit cvik warrior – po natiahnuti brusnych svalov (pernamente skratenych pocas sedaveho sposobu zivota). Naucit sa beh vpriamene a naucit sa kontrolovat branicove dychanie pocas behu (nielen na uvolnenie plynov ale aj na prisun vacsieho mnozstva O2 pocas behu – v case ked pride kriza pocas behu).

http://www.health.com/…11_8,00.html

avatar

Celkem 21779,5 km
Minulý měsíc 74,6 km

Momo11 muž 02.07.2014 23:30:44

>> balamar, 11. 07. 2013 08:49:05

Mám obdobný problém, při sprintech do kopce mě obvykle začne chytat pravé rameno či loket. Mám za to, že je to z přetížení jedné poloviny těla kancelářskou prací (klikáním pravé ruky na myš). Obvykle mi pomáhá rovnoměrně rozložené posilování horní části těla – levá ruka, která „jakoby“ v kancelářské práci nic nedělá, je odpočatá a schopná uzvednou větší závaží víckrát. Dělej shyby (nadhmatem i podhamem) a posilování činkami (ve stoje). Ten problém by se měl zmenšit nebo úplně zmizet (v následujících dnech). Alespoň mě to pomáhá. Když pár dní takto neposiluji, problémy se obvykle vrací. Nejspíš nějaká forma tenisového lokte neboli přetížení pobyhového aparátu na jednu stranu…

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.