Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Zánět plantární fascie

Zánět plantární fascie

Nalezené položky: 106 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 18.08.2014 23:42:27

jeste jedna vec: v okamziku, kdy mam podezreni na jakekoliv zraneni – vetsinou zpusobene pretizenim, tak moc nechapu pristup nekterych lidi: delanim mrtveho brouka. je asi jasne, ze telo se snazi upozornit na problem. takze asi dost obtizne pomohou veci typu ozarovani, invazivni lecba, apod. spis pomaha neco zmenit, prijit na jadro problemu. protoze tim, ze napr. pujdu na razovou vlnu tak opravdu problem neostranim, resp. ne na porad a samozrejme hrozi, ze se obtize vrati. obcas se opravdu vyplati se nad problemem zamyslet, sportovni aktivitu klidne omezit, klidne vyrazne. a tim, ze to budu prechazet a nic nemenit to opravdu nevyresim. jasne, taky jsem na dost veci nedavno nebral ohled, ale holt se mi vse tak nejak vratilo. ve 20-ti se na to clovek diva jinak, jinak regeneruje. ale ted je to trochu jine (ano, jeste nedavno jsem se neprotahoval, ale ted je videt dusledek). ale rict si: hura, pujdu napr. na vlnu a pak to bude ok. to je podle me dost nesmysl. behani je v soucasnosti velmi modni, ale kdyz vidim techniku vetsiny lidi, tak si jich dost zadelava na nejake problemy. a oblecek „nike“ to opravdu nevyresi…

avatar

Kukýs muž 19.08.2014 08:19:19

>> prema.cech, 18. 08. 2014 23:42:27 Přesně tak jak píšeš..Podle mě rázová vlna a podobný věci mají za úkol trochu zmírnit bolesti a hlavně vytáhnout z lidí peníze..Ten problém ze kterýho pramení bolesti, určitě nevyřeší..

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 19.08.2014 11:00:59

>> prema.cech, 18. 08. 2014 23:42:27 Ano máš pravdu, např. rázovka příčinu neodstraní, ale mě alespoň pomohla odstranit tu bolest a rekonvalescenci podstatně urychlila, protože všechny další metody(UV, elektrika, magnety) působí povrchově a jsou neúčinné. Teprve po odstranění bolesti jsem našel odborníka a začal řešit příčinu ( spousta disbalancí, přetěžování určitých partií, špatné držení těla…). Jinak minimalismus je hezká věc, ale..... Run free.

Motto: Běh osvobozuje...
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 19.08.2014 13:19:09

Jj. Minimalismus.. jedu od doktora, zánět je tu. Naštěstí to vypadá snad dobře. Obstrik, nějaký prášky a uvidíme. Důvod je jasny. Dneska to na vybeh & nevydá, zítra Uvidim. Berme to pozitivně: alespoň jsem se odnaucil behat pres patu. :). Platí, ze se vracím k normální, bezecke obuvi. 2 roky v minim.botech stačily… Člověk se alespoň učí. Protahovat, protahovat, protahovat, behat technicky správně a pak to půjde :)

avatar

Petr_RajP muž 21.08.2014 16:20:53

Ahoj. Protože právě řeším stejný problém, přidám svou zkušenost, třeba někomu pomůže. Běhám pravidelně tak dva roky. Problémy začaly asi před třemi měsíci achillovkou (šlo to rozběhat), pokračovalo bolestí paty (šlo to rozběhat!) a vše jsem dorazil delším horským trailem asi před měsícem (to už nešlo ani chodit!!) První návštěva ortopeda, se specializací na sportovní zranění skončila po rentgenu a pěti minutách v ordinaci injekcí kortikoidu do paty. Po týdnu to bylo ještě horší. Něco jsem nastudoval a našel si lékaře s rázovou vlnou. Poslal mě hned za fyzioterapeutem uvolnit lýtko s tím, že s rázovou vlnou se ještě uvidí. Dnes jsem byl na první fyzio a tam mi to konečně pořádně vysvětlili. Ztuhlý lýtkový sval tahá přes achillovku za šlachu mezi patou a prsty, vzniká zánět (plantární fascie), šlacha se od patní kosti odtrhává a v místě odtržení se koncentruje vápník (ostruha). Bez nápravy lýtkového svalu to nepůjde. Zatím jezdím na kole, za týden jdu na druhé fyzio. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Po mých zkušenostech bych taky, jako sem už napsali někteří zkušenější z vás, doporučil hned při prvních bolestech achillovky nebo paty si najít fyzioterapii nebo aspoň zkušeného sportovního lékaře. A protahovat, protahovat a protahovat. Mimochodem, ad obuv. Začátek potíží se mi docela nápadně shoduje s nákupem nových, velmi odpružených (9mm) silniček. Může to být náhoda, nicméně se mi teď do nich zatím moc obouvat nechce:-)

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 22.08.2014 12:08:55

Už jsem to také několikrát psal. Kromě protahání mně zcela jistě funguje 2× denně masáž achilovky. „Projedu“ ji směrem od paty až do lýtka. Chce to dost razantně ji promnout. A dost vysoko do lýtka. Když to někde v lýtku bolí, tak tam ještě intenzivněji, zpravidla je tam zatuhlý nějaký svalový pruh. Možná se vyjadřuji neodborně, ale snad je to srozumitelné. Nemám to z vlastní hlavy, ale na vlastním těle opakovaně odzkoušeno. „Přeběhávání“ je nesmysl. Ne, že by se při bolestech nedalo běhat, ale běháním se to nevyléčí.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 22.08.2014 13:02:15

Klásť vačší akcent na prácu a zapojenie chodidiel(posil­novanie šliach a svalov chodidielnapr­.hokejove treningy:pres­kakovaním čo najviac do boku -z nohy na nohu,chodenie na guli,po lane,,dalej v posilnovni:leg­press plus beh v minimal obuvi,alebo sporadicky na boso).T.j. netlačiť ich do neprirodzených polôh neprestajným aplikovaním kvázi korekčnej-vysoko odpruženej obuvi(moje kinslei-gelky,pri ktorých je lepšie beh cez patu-podkovu vynechať,t.j behať len v tempe).Tu vznikaju biomech disbalancie, násilné vyrovnávanie supinacie alebo pronácie( kontra,krížové devastačné sily..nie každý ma rovné nohy.. maju negat dopad kardinálne na kotníky,kolena,achi­lovky).Zvážiť!!­..permanentné používanie ortéz v podobe naj technolog výdobytkov.Ako už som vyššie uviedol-pre mnoho vačšinou skúsenejších, vybehanejších,lah­ších bežcov zostáva riešením – minimalistická,lac­nejšia obuv v podstate bez odpružovacích prvkov.Aspon prechodne,spo­radicky.Naleži­te k tomu štýl behu sa upraví sám ,neriadeným automatickým,za­pojením korekčných detekt- senzorov na chodidle.(vznikne opatrný nášlap jemne do kolien- na vankúšik chodidla,predna časť, plynule prehupnutie z vonkajšiej na vnútor stranu.

  • to neplatí pre silnejších bežcov s tukovými zásobami,kde chudnutie si neoblomne vyberá nepísanú dan s neodmyslitelnými ujmami na pohyb aparáte.
Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 28.08.2014 12:13:01

takze summary, co me pomohlo. ano, je pravda, ze jsem to asi zachytil v brzkem stadiu, takze obstrik paty pomohl. jeste beru nejake drogy (neco na zanet), ale jinak v pohode. hlavne pomohlo zahodit minimalisticke boty a sehnat boty nove, misto starych wave ultim. vcera celkem 21 km ve wave riderech, doslap jako v minimalistickych botach. je pravda, ze jsem se bal, co to se mnou udela, mel jsem celkem nahnano.. samozrejme protahuji, protahuji. protahuji, i pres den. vcera zadna bolest, dnes rano bez bolesti. uffff. konecne. dokonce nebolela ani achilovka. takze za me plati: co nejdriv k doktorovi, pote vyhodit stare boty, nebo minimalisticke boty, a sehnat boty nove. timto bych se chtel omluvit za moji bezbrehou podporu minimalistickych bot. 2 roky jsem v nich behal, ale bylo toho asi moc. z objektivnich duvodu musim rict, ze to byl hlavni puvodce problemu. pokud v nich behat, tak max 20% objemu. vic tedy opravdu ne. a i tak hoooodne opatrne. at se vam tyto problemy vyhnout obloukem!

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 28.08.2014 18:58:57

>> zdeno, 22. 08. 2014 12:08:55 Od začátku týdne jsem zkoušel to, co zde píšeš. Musím říci, že to opravdu funguje a ostatně i „prema.cech“ to potvrzuje. Masáže kostivalovým gelem od paty až po lýtko + ty dřepy a samozřejmě další protahovací cviky fakt hodně pomáhají. K tomu to po delším výběhu leduju před spaním. Je to opravdu o dost lepší. Jinak příští týden jsem objednám k fyzio, tak uvidím, jaký další názor získám.

>> prema.cech, 28. 08. 2014 12:13:01 Píšeš, že jsi absolvoval obstřik a že to pomohlo. No, uvidíš, na jak dlouho. Přeji ti samozřejmě se vší upřímností, aby jsi to měl vyřešeno na pořád, ale podle toho, co jsem slyšel, je obstřik jen další odsunutí problému na „někdy“ a klasický zánět to nevyřeší. .............. jen prodávám, jak jsem koupil :-) Mě zatím nejvíce promázání, promasírování, protažení a ledování. A co se bot týká, tak pochopitelně, že nové botykonkrétně RW 17, které mám taky, hrají podstatnou roli. Většina lidí je zblázněná do minimalismujako nic proti–ale já si myslím, že my jsem již na tolik „zdegenerovaní“, že prostě potřebujeme boty s podporou a měkčí. Poznal jsem to sám, když jsem si koupil Sayonary na tempový běh, které jsou o dost méně tlumivé něž WR a z nich mě bolí nohy a beru je maximálně na 10km závod. Jiná věc je běh úplně bos, ale to jsem zatím nezkoušel---se přiznám (ale chci to zkusit v nejbližším možném dni) :-)

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 29.08.2014 01:05:10

>> Michal435, 28. 08. 2014 18:58:57 Ahoj vespolek☺Tak zase taky přispěji svou troškou do mlýna..Jde to přeběhat, trvá to sice dlouho, ale lepší se to.Zkrouhnul jsem měsíční kilometráž cca o třetinu,běhám pomaleji, ale běhám.Protahu­ji,masíruji a hlídám si, abych nedopadal moc na patu.Co mě vůbec neprospělo,tak to,když jsem tomu dával úplný klid,pak to ledování (jen na krátkou dobu to o tupělo, ale druhý den vždy horší), no a již zmiňované netlumené boty..Běžel jsem v poslední době i silniční závod (Žebrácká 25),ta sice trochu víc bolela ale o týden později pohodový běh s partičkou po Brdech,40 km a jako zázrakem jsem druhý den ráno vstal poprvé po čtyřech měsících bez bolesti! Od té doby je to pořád lepší,(ťuk-ťuk)☺Takže,nechci nikoho navádět,může to být individuální, u každého jedince, ale hlavní je neztrácet trpělivost, ono to jednou přejde! Zítra běžím 1/2 Maraton Moravským krasem, ale hóódně opatrně, letos už osobáky padly☺ a když si vzpomenu na to psycho,bolest při každém kroku..na půl roku, nebo rok..věřte, že to za to nestojí.

avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 29.08.2014 08:40:05

Z vlastní cca roční zkušenosti s tímto můžu říct, že hlavní problém alespoň u mmne je, že zánět PF/ ostruha vznikla pouze na jedné DK. Po 5 letech běhání ( spíše pomalejším tempem, delší tratě..) jsem roce 2012 po dogtreku (82 km v terénu) skončila s výronem v L kotníku ( závod jsem i tak dokončila přes bolest), 2013 jsem začala trénovat s cílem zvýšit rychlost, následovaly klasické příznaky, kterým jsem zprvu nevěnovala pozornost („asi naražená pata“ na pravé noze ..:)), pak se mi při závodě na 10km v Olomouci najednou " něco ulomilo", následně jsem nemohla dostoupnout na patu, atd., 2 měsíce pouze kolo, chůze s hůlkama..Když už se to dalo, tak pomalý běh + tejpování, ortopedické vložky. Nyní je pravá noha zcela OK, ovšem problém se přesunul ( "překvapivě " :-/..) na levou nohu, která je dle diagnostiky nyní přetěžována. Tejpuji klenbu chodidla ( mám vysokou, méně pružnou), používám podpůrné vložky a pořídili jsme výrazně tlumivé boty na běh. Rychlejší ( na mne :), t.j. 4:35–4:50/km..) běh po silnici i na delší trasy mi teď nedělá problémy, v náročnějším terénu ale musím být velmi opatrná, i tak pomalý běh/chůze v terénu (6:30–7:15/km) způsobuje následnou zvýšenou bolestivost. Vím, že se u mne rozvinuly/ prohloubily svalové dysbalance, které se přenáší z jedné strany na druhou, ovšem zatím jsem nedořešila, jak z toho ven, zvažuji laserovou terapii – předpokládám, že pokud by došlo k relativně rychlému doléčení zánětu a snížení bolestivosti, balanční cvičení by pak měla výrazně lepší efekt. Na 1/2 MMK se ovšem i tak též chystám :)..

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 29.08.2014 09:12:23

>> alka, 29. 08. 2014 08:40:05

Pokud ti dělá problém pomalejší běh, nasvědčuje to dysbalanci (omlouvám se za opakování) fázického a posturálního svalstva. Když jsem začal jandovsky cvičit k nápravě běžeckého kolena, stal se mi pomalý běh daleko pohodlnějším.

Doporučuji http://books.google.cz/books?… Na konci se píše o plantární fascii:


While muscle imbalance has been found in plantar fasciitis, more research is needed to determine if muscle imbalance is a cause or effect of plantar fasciitis. Increased tension on the Achilles tendon increases the strain on the plantar fascia (Cheung et al. 2006). Not surprisingly, Achilles tightness and lack of ankle dorsiflexion are associated with plantar fasciitis (Kibler et al. 1991; Riddle et al. 2003). Weakness around the ankle and in the intrinsic foot muscles has also been reported (Allen and Gross 2003; Kibler et al. 1991).

Loss of intrinsic muscle function is often overlooked. If left untreated, it can lead to an unresolved condition of plantar fasciitis. For example, loss of strength in the flexor hallucis brevis may lead to an unstable first ray. In turn, the control of the foot into pronation and the effectiveness of the windlass mechanism can both be compromised as the first ray becomes unstable and elevates during load bearing. Given the numerous steps taken during an average day, the repetitive strain on the passive restraining structures such as the plantar fascia can cumulate and eventually lead to symptoms. Conservative treatments such as stretching, taping, orthotics, and night splints have been used successfully in the treatment of plantar fasciitis; however, a review of treatment strategies for plantar fasciitis did not deem any definitive approach as being more efficacious due to a lack of randomized controlled trials (Atkins et al. 1999; Crawford and Thomson 2003). Recently, a non-weight-bearing stretch of the first metatarsophalangeal joint and foot was shown to be more effective than traditional weight-bearing Achilles stretches in reducing chronic heel pain (see figure 15.10; DiGiovanni et al. 2003). Elastic band taping to unload the plantar fascia may also be useful. Massage of the plantar fascia before getting out of bed in the morning is also helpful (see figure 15.11).


K tomu poznámku: Senzomotorické cvičení nohy od kolene dolů je možné na BOSU či něčem podobném. Chce to asi vyzkoušet různé pomůcky, pokud člověk nechce utratit čtyři tisíce rovnou za BOSU.

Motto: No toto!
avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 29.08.2014 13:06:48

>> pam65, 29. 08. 2014 09:12:23

Díky za zajímavý odkaz, jinak o BOSU vím, že jsi se zde zmiňoval. Dysbalance fázického a posturálního svalstva – hm, to na mne celkem sedí :). Zkusím něco z toho vyzkoušet..

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 30.08.2014 19:13:06

>> Martin64, 29. 08. 2014 01:05:10 Mám podobnou zkušenost v podstatě s tím, co popisuješ. Sice se to projevuje různě, ale podstata je stejná. Po tempovce na 7 km + kopečky atd., bolest a po 30 km klidného běhu v tempu 5:20/km pohoda, až jsem se divil. Taky jsem zaznamenal, že někdy mě ty paty bolí třeba v jednom týdnu a další týden jsou O.K. prostě to vnímám tak nějáko podobně. Každopádně se už tento čtvrtek dostanu k fyzioterapeutce, kde jsem objednán a uvidíme, co mě případně poradí. Zatím vidím jako nejlepší řešení ubrat z tréninku, masírovat, rehabilitační cviky, protahování a dobré boty. 12. října jsem si naplánoval poslední závod v tomto roce -Hradecký půlmaraton a po něm si dám asi 5–6 týdnů pauzu (i když se z toho asi pose.u) na vyřešení všech neduhů a problémů, kterou vyplním kolem, plaváním, masážemi, rehabilitací atd. Jako hobíkovi mě to jistě nebude moc vadit a je pro mě spíš důležitější být O.K na další sezónu a hlavně na PIM.

>> zdeno, 22. 08. 2014 12:08:55 ..... ano, funguje to !!! Dělám to již týden a je to opravdu znát.

>> pam65, 29. 08. 2014 09:12:23...... vím, že jsi tu BOSU zmiňoval již dříve, ale nedával jsem tomu velkou pozornost. I když to vypadá jako „nic moc“ je to asi opravdu velmi účinná pomůcka. I já mám totiž problém běžet pomalu a lépe se mi běhá spíš rychleji....... tu Bosu si pořídím–díky.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Prievidza

Potmehood muž 31.08.2014 10:29:37

Tiez mám s PF problém, resp. mal som. Celé mi to pripopominalo boj suseda s ktkom. Staral sa o svoj krasny travnik az jedneho dna uvidel krtinec, tak sa zacal boj, jeden tyzden skusal to druhy zase tamto no krtka sa nie a nie zbavit, navyse krtince este pribudali, po asi dvojmesacnom boji sa rohodol ist do zahradnictva kde mu skuseny predavac poradil primitivnu pascu za par ecok, a co svet necakal na druhy den sa krtko chytil a krtince zmizli od tej doby ked je nejaky problem tak sa sused chodi do predajne. Tak nejak by som to metaforicky zachytil ja. Ako som tu uz pisal, mne sa zacitaky zacali prejavovat po tempovych behoch, potom som to dorazil v tatrach, a zaklincoval cooprom. Odvtedy som rano vstaval s bolestami, dlhsie behy boli utrpenie, a neskor aj dlhsia chodza, navyse ma zacalo boliet aj druhe koleno, kto by to cakal ked som si bolavu nohu setril. (este dodatok, cesty behavam v NBzerov2,a teren v NB 1010v2 + nejake starsie modely na prestriedanie.) Skusal som snad vsetko co som nasiel na nete. Okrem navstevy fyzio. Samozrejme som to mal urobit hned na zaciatku alebo aspon v strede :D Urobil mi par testov, potom asi 3/4 h masiroval chodidlo achilovku a lytko a nasledne mi ukazal ako si ju mam masirovat kazdy den samozrejme aj s chodidlom. Dalej mi doporucil ak by bolesti neustupovali alebo aj hned dat si vyrobit na mieru vlozky do topanok. Hned prvy beh po navsteve som si dal pohodovych 10km v tempe 5:35 a na moje prekvapenie bolest zmizla, samozrejme nie uplne, zapal sa zo dna na den nevylieci, ale cca po 7–9 dnoch nic, dnes mozem slobodne behat. Na zaver len asi tolko ze to co pomohlo mne nemusi zabrat kazdemu, kazdy sme jedinecny, len som chcel napisat co pomohlo mne, ako ako som tu uz cital nie som sam. Samozrejme som tym ani nechcel povedat ze kvoli kazdej blbosti treba hladat doktora. Ale pravidlo ze to vybeham vsak to prejde v tejto veci asi celkom moc neplati. A ta kalcifickacia nie je mytus. Vela stastnych km.

avatar

Praha 4

Celkem 25236 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 31.08.2014 13:36:37

Ahojte, ctu, sleduju, hledam, zkousim. Chci se zaptat na to, cemu nerozumim: chapu, ze mi bolest zpusobuje ten trn na ty pate co se tam vytvoril kalcifikaci. Ale jak muze tu bolest odstranit fyzioterapie, kdyz ta ostruha zustava?Peoto jsem zvolila ozarovani. P.S. po vcerejsim WRP dneska skoro nemuzu chodit

Motto: Over and over again.
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 31.08.2014 14:22:45

>> hanice, 31. 08. 2014 13:36:37 To nečteš úplně všechno, co je tu napsané. patní ostruha je jen jeden zdůsledků té bolavé paty. Zánět plantární fascie je zánět šlachy......... možná bude lepší, když to nebudu vysvětlovat laicky a podíváš se sem: http://www.safesport.cz/index.php?…

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

tazule žena 15.09.2014 10:31:32

Mám stejný problém, trápí mě už skoro rok. Bolest začla na pravé patě, postupem času se začal ten stejný problém projevovat i na pravém chodidle. Byla jsem rok v cizině a tam jsem dostala 2× rázovou vlnu. Bolelo to jako čert. Zánět jsem měla a stále mám dost velký, nemohla jsem pořádně ani chodit. Pokaždé jsem měla pocit, že to je jak šlápnout naboso na ostrý kámen. Možná po více rázových vlnách by to přestalo, ale já dostala jen 2 a navíc s velkou pauzou. tejpování nepomohlo a ani masáže či ledování. V Čechách ta rehabilitace vůbec stojí za hovnajs. Nejdříve jsem odchodila vodoléčbu, protahování (které trvalo asi 20s :D)a pak mě nechali na 20min zdřímnout na magnetoterapii. Tragédie. Nastalo další kolo, a to ultrazvuk. Bez výsledku. Zkrátka nepomáhá nic. Bolest cítím celý den. I přes to čas od času vyběhnu, ale jsou to muka. Jsem zvyklá se hýbat, dodělávám sportovní školu a tak mi to zkrátka chybí, nedokážu doma sedět na zadku. Budu ráda za jakoukoliv radu jak by se tenhle „neřád“ dal zahnat, napořád. Díky ;)

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 15.09.2014 17:29:12

>> tazule, 15. 09. 2014 10:31:32 Jak už jsem psal, tak ledování pomáhá zejména po zátěži. Dobré je to promasírování a celkové rozhýbání celé nohy od kotníku dolů. Natahování prstů, mnutí paty a samozřejmě masírování od achilovky až k lýtku. Mě to trápí dnes už 10 měsíců a až asi před 14 dny jsem teprve zašel k fyzio. Musím říct, že po návštěvě jsem se na tu nohu mohl po X měsících konečně normálně postavit. Doporučila mě cviky a našla na patě malou ostruhu, která způsobuje bolest.Když se noha rozhýbe, je to celkem O.k, ale ten výrůstek tam prostě je a tlačí do té měkké tkáně okolo. Dostal jsem doporučení na rázovou vlnu, ale je otázka, jak to zafunguje. jak jsem zde četl, tak na někho to nefunguje vůbec, na někoho perfektně, tak že je to o tom to zkusit. Co mám kamarády běžce, tak ti na rázovce byli a nemůžou si to vynachválit. Z pravidla absolvovali minimálně 3–4 vlny.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.10.2014 11:57:44

Chtěl bych poprosit o radu. Od Běchovic mě bolí pata a nejsem si jist, zdali je to patní ostruha nebo plantarni fascie. Měl jsme nové boty bez speciálně upravné vložky, kterou používám. Bolí to na vnitřní straně paty, jak přechází do klemby. Nikdy jsem to neměl (jinak jsem měl snad už všechny problémy). Cvičím, chodím k fyzioterapeutovi, navštěvuji masáže atd, takže to nepodceňuji ale tohle mě překvapilo. Bolí to po celou dobu běhu, spíše při dopadu a odrazu. Bolí to i při chůzi ale méně. Zdá se mi, že lehce kulhám, jak se snažím chránit tu patu a začíná mě bolet druhá noha :-) Otázka je, zda se to dá přeběhat nebo dát pauzu. Když dám den odpočinku, tak to skoro přestane ale když vyběhnu, tak se to obnoví.Díky za rady.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 03.10.2014 12:29:39

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 11:57:44

U nas doma v konecnem vysledku nejvic pomohlo (viz alka ) tejpovani.

avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 03.10.2014 12:50:21

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 11:57:44 Ahoj Filipe.Tak nějak jsem tušil, když jsi včera psal o bolesti paty, že se s tím co nevidět přesuneš sem, do tohoto vlákna . Nejspíš už si se tady našel, dle příznaků.Nepřeji Ti to, ale připrav se, že je to na dlouho a dost nepříjemná záležitost.Jak jsem již výše napsal, přeběhat se to dá, ale mám asi kliku, že mi to trvalo,,jen" čtyři měsíce, když tady čtu jiné případy..Můj recept = pomalý opatrný běh a trpělivost. Také jsem zcela přehodnotil přístup k běhání a už nemíním trhat nějaké osobní rekordy. Není nad to, běhat pro radost.Myslím, že je nás tady víc(Chromý osel/dříve O.Z., ped7g, atd.), kdo mi to potvrdí..:-)Jenže to člověka nenapadne a běhá jako magor, dokud se mu něco nestane..Přeji Ti, ať to neni na dlouho.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.10.2014 13:21:32

>> Martin64, 03. 10. 2014 12:50:21

>> jm1, 03. 10. 2014 12:29:39

To jsi mě moc nepotěšil :-( Jsem soutěživý typ a bez závodů si to neumím představit :-) Doufám, že se toho brzy zbavím. Nechám tomu týden a uvidíme. Já mám rád i pomalé běhy ale chci pestrost při tréninku. Díky za rady, pořádně si vše pročtu a budu věřit :-) Asi nemám postavu na běh a nejsem k tomu zrozen :-)

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 03.10.2014 13:44:46

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 13:21:32

Good luck, Pippo! Určitě to zvládneš. Hlavně opatrně, aby tě to nesejmulo úplně. Přeju pevné nervy!

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 03.10.2014 14:04:28

*>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 11:57:44*í maš ochabnuté svaly a šlachy chodidla.Pri trábloch venuj viac času behu na boso-kým sa to neupraví.stri­edaj.V megaod­pružených asics kinsei 4 ,za nova som mal podobný problém.Po diverzifikácii a úprave bolo v horizonte niekolkých dni,,,týžden..(je to individuálne), po probléme.Inak-chodidlo ma pronovať,teda žiadne korekcie pomocou obuvi(našlap na boso je:z vonkajšieho okraju chodidla a následne sa prevalí-š od malička k palcu).MOMENTALNE kinsei 4 ,patria po cca roku užívania(6000 plus km),k mojim klenotom a počítam s nimi na další rok(čím staršie-tým lepšie).Nemente obuv dla odporučani výrobcu!

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.10.2014 14:18:00

>> runtachykard72, 03. 10. 2014 14:04:28 mám právě Mizuno Wave Ultima 5, u kterých mám pocit, že mají hrozně vysokou podrážku, měly by být odpružené ale necítím to tak. Taky mám pocit, že mají vysoký sklon (drop). Připadám si jako na chůdách.Necítím prostě povrch a to mi dost vadí. Mám závodní botky Roniny (nové), ve který se cítím super ale zdá se, že po závodě v nich, nastal tento problém. Nebo je to dlouhodobé a teď se to jen projevilo. Možná zkusím jinou značku s menším odpružením. dík

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 03.10.2014 14:23:35

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 14:18:00 ..presne tak..nadmerna pronácia je možna iba vtedy-ked je nášlap cez patu-samozrejme nadmerne odpruženu..takže topánky ti krížia naturalny nášlap–cela veda eventualne.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 03.10.2014 14:23:37

>> runtachykard72, 03. 10. 2014 14:04:28 nevím, jestli jsem to pochopil, ty na jedny boty naběháš 6000 km ? To snad ani nejde ne ? Koukal jsem na ně, dají se sehnat za 3500 Kč, možná se nechám inspirovat :-)

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 03.10.2014 14:40:09

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 14:23:37 ..ne..toto(kinsei) nekupuj:-)..6000km na jedny boty-je to tak.Ešte takto-stabilizujuca(ko­rekčna) obuv plantárnu fascitídu nezmiernuje,ale môže jej prejavy naopak- zhoršovať.Skús niečo jednoduchšie.­.s jednoduchši­ou patou..a viac posiluj chodidlo.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 03.10.2014 14:56:10

>> filipoinzagi, 03. 10. 2014 14:23:37 Pokud tě bolí pata tak jak popisuješ, tak to opravdu může být začínající patní ostruha, která tlačí do měkkých tkání, šlach a vazů na spodku chodidla a tím způsobuje bolest. Jak jsem psal výše, také s tím mám problém. Původně jsem si myslel, že má zánět PF, ale na fyzioterapeutka mi chodidlo, rozmasírovala a rozhýbala a výsledek byl, že našla skutečně jen tu ostruhu a zánět PF vyloučila. Trápím se s tím už asi 8–9 měsíců a musím zřejmě na lejzr, který není tak invazivní, jako rázová vlna. když lejzr nepomůže, tak pak bude rázovka. JInak samozřejmě funguje všechno, ale jen dočasně. každopádně je vždy dobré před během nohu rozhýbat a promnout-promasírovat. Důležitá je obuv, nášlap, balanční cvičení atd., jak je psáno výše. Ale, pokud se udělá ostruha, tak to bolí ať děláš co chceš.

>> runtachykard72, 03. 10. 2014 14:40:09 To vážně naběháš 6000Km na jedny boty??? Tak to musíš mít opravdu dobrý styl–bez ironie. Já měním boty tak po 1000 Km, nebo tehdy, když přestanou tlumit. Pocitově to poznám, zejména u Riderů.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
Nalezené položky: 106 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.