Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Barefoot boty na tvrdý povrch + lehký terén

Barefoot boty na tvrdý povrch + lehký terén

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

horoluk muž 07.04.2015 11:22:09

Ahoj,

máte někdo tip na barefoot boty, které mají podrážku dostatečně odolnou pro běh na asfaltu, a zároveň se v nich nezmasím v terénu? Přes týden chodím běhat kolem Hostivařské přehrady, kde kombinuji asfalt s „lesními“ cestičkami.

Měl jsem NB minimusy, které mi vydržely opravdu dlouhou, nicméně nedávno jsem si pořídil Vivobarefoot – Ra na chození a Trail Freaky do terénu – a k minimusům se mi už vracet nechce.

Přijde mi, že na rozdíl od NB nevyrábí Vivo „obojetné“ boty, jaké bych si představoval. Narazil jsem jen na Ultra II M EVA:

http://www.vivobarefoot.cz/…-blackyellow

U těch si ale nejsem jistý tou podrážkou.

Ještě zvažuju pětiprsťáky, ale ty mi přijdou zbytečně drahý a asi moc dlouho nevydrží.

Díky za tipy!

avatar

Mr_B muž 08.04.2015 07:56:47

>> horoluk, 07. 04. 2015 11:22:09

Nazdarek,

Merrell Vapor Glove by teoreticky mohli splnovat tvoje pozadavky. Dokud bylo sucho tak jsem je pouzival v jakemkoliv terenu. Jediny problem co s nimi mam je, ze jsou prilis uzke na moji nohu. Po nekolika mesicich pouzivani je podrazka prakticky bez opotrebeni, ale svy mezi vrchni casti a podrazkou se zacali v oblasti „toe boxu“ rozpadat. Podobne jako se to stalo teto slecne:

http://barefoot-monologues.com/…vapor-glove/

nemohu je tedy s cistym svedomim doporucit. Ale pokud mas uzsi nohu (ja mam minimusky v sirce 2E a jsou tak akorat), tak je to cenove rozumna alternativa.

avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 08.04.2015 14:00:34

>> Mr_B, 08. 04. 2015 07:56:47

Vapor Glove nejsou špatné a navíc jdou vyzkoušet i v Praze. Za vyzkoušení určitě stojí a mají i rozumnou cenu. Po Vivobarefootech mi ale přišly, že sedí hůř v oblasti paty. Dříve jsem volný pocit ve Vivobarefootech neměl rád, ale těžko se opouští.

Dříve dělali Vivobarefoot i multiteréní podrážku na modelech Evo a Neo. Právě Evo 4 Lite mám a jsem nejvýše spokojen. Někde by třeba šli Eva ještě najít, nevím ale jestli v ČR.

avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 08.04.2015 23:22:56

Ještě k těm VB – multiterénní podrážku (5mm) měly jen staré modely Evo, nové Evo Pure mají tu silniční tlustou 3mm.

avatar

Mr_B muž 09.04.2015 07:35:38

V Brne jeste jeden kousek maji:

http://www.skimarket.cz/…al-blue.html

pokud tedy mate velikost prave 43.

avatar

horoluk muž 09.04.2015 10:02:31

Díky za tipy! Bohužel nohu mám docela širokou, proto pro mě první nazutí VB představovalo něco jako slast :-) Takže ty Merrelly by mi asi nebyly.

To je škoda, že VB přestali dělat univerzální boty. Nevíte proč? A co si myslíte o podrážce bot, které jsem postoval v prvním příspěvku? Minimalistické provedení svršku boty by mi nevadilo, navíc se do nich dá dokoupit vložka pro chladnější měsíce.

Ještě jsem uvažoval o těchle:

http://www.vivobarefoot.cz/…-iii-m-black

Ale to už bych si mohl rovnou vyrobit tarahumarský sandále :-)

avatar

horoluk muž 09.04.2015 10:03:49

Vivy mi bohužel sedí ve velikosti 44, Trail Freaky dokonce 45 :-/ Ale díky za tip.

>> Mr_B, 09. 04. 2015 07:35:38

avatar

10 km: 0:37:45 (2011)
půlmaraton: 1:25:00 (2012)
maraton: 3:09:26 (2012)

jonti muž 09.04.2015 10:15:31

Pre tento účel používam Inov8 F-Lite 195, dobré na asfaltové behy aj na terén v Šárke, Prokopáku aj Kunraťáku. Ak máš širokú nohu tak ti možno bude sedieť iný model f-lite než 195.

avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 09.04.2015 13:30:58

K té podrážce, záleží kde na Hostíku běháš, taky tam chodím běhat (bydlím kousek od něj) a kromě pár prudších pěšinek a většího bláta na většinu tamnějších cest imho silniční podrážka bohatě stačí.

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

horoluk muž 10.04.2015 08:38:38

Na Hostíku většinou po pěšinkách, takže by asi většinou astačily… Ale občas i trochu na divoko.

Inov8 jedny mám, jsou fajn (široká špička), ale ne úplně bare. Každopádně včera se mi ozval jeden zdejší diskutér a nabídl mi používané, jemu ne zcela sedící, multiterénní VB Evo v mojí velikosti z druhé ruky, takže problém vyřešen.

Jinak pro zajímavost – psal jsem do VB, z jakého důvodu přestali multit. EVO vyrábět – údajně neposkytovaly takový pocit bosé chůze, jaký by měly. Tak jsem zvědavý, až to srovnám s Trail Freaky, které mají off road podrážku a logicky bych očekával, že propriorecepce s nimi bude ještě nižší.

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.