Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vnější strana kolene- permanentní bolest- píchání

Vnější strana kolene- permanentní bolest- píchání

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Rora muž 29.07.2015 22:38:31

Zdravím,

Zhruba po měsíci a půl až dvou měsících každodenního běhání (5–8 km na asfaltu) mě začalo bolet koleno (nesnesitelné píchání, že člověk občas i zakopne, jen aby nemusel ucítit tu bolest při dopadu). Přesněji vnější strana kolene (malinké místečko z vnější strany pod kolenem, jak je tam takový ten ďůlek). Nejdříve to začalo mírně, že to vždy na druhý den přestalo a já mohl fungovat a běhat normálně dál. S další a další námahou však začalo moje trápení nanovo a to dokonce i při chůzi během běžného dne. V současnosti bez kulhání, resp. bolesti neujdu ani krok a koleno mě bolí celý den – pořád, i když se snažím prakticky nic nedělat (pracovat člověk sic musí, ale poté jen relaxuji). Koleno zpevňuji bandáží, ale ta mi vůbec nepomáhá. Na běhání používám kvalitní běžeckou obuv a během běžného nošení taktéž. Jsem momentálně dlouhodobě v zahraničí a nemám možnost jít k nějakému doktorovi, takže hledám nějaké dočasné řešení. Co vám pomáhalo? Mám začít cvičit cviky na koleno? Přeběhat to? Uvítám jakékoliv rady.

Mockrát děkuji!

avatar

Munishka žena 09.08.2015 08:29:35

Přesně tenhle problém mám taky! Přesně jak popisuješ… :-( Začalo to po jednom delším horském běhu (30km), což bylo před 3 týdny a od té doby to pořád bolí :-( Nemůžu ani jít do obchodu natož běhat… a čekací doby u ortopedů min. měsíc. Zkouším tejpovat (ne sama, u známé, která má ofic.kurz), ale zatím nic… Zkoušela jsem i protahovat dle cviků na youtube (zadej si ITB syndrom stretching).. ale vždy pomohlo jen na chvíli (cca 1–2h) Snad nám někdo poradí..

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 09.08.2015 16:03:00

Jestli je tam zánět, tak je třeba léčit zánět. Posilujte každopádně hýžďové svaly. Sradničky kolem IT vazu jsou málo platné, pokud nemáte prdel nabitou energií.

Motto: No toto!
avatar

Kladno

10 km: 0:48:28 (2015)

Švejdis muž 09.08.2015 16:12:46

Plaváním člověk také nic nezkazí, možná zkusit rozhýbat čéšku a protahovat dostatečně. Každopádně na ITBS to nevypadá podle toho, jak to popisuješ…

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 09.08.2015 16:43:12

Taky po dlouhém běhu, přes 2 měsíce otrava. Po kolenem v ďůlku z vnější strany mě divně bolestivě kousalo. Hlavně pohyb z dřepu. Pomohlo masírování s Priessnitz mazáním na žíly a cévy co mám na křečovou žílu, jsem to vzala naráz.

Nevím zda pomohl ten krém nebo samotná masáž, ale překvapivě rychle to odeznělo v porovnání s délkou co to otravovalo. Jo a gel 125 ml tuším za 120,– takže nic extra drahého.

avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 22.08.2015 07:15:52

Ahoj, na bolest vnější části kolene mi pomohlo silně stlačit dané místo prsty po dobu 30 s., poté pomalu klusat než se objevila bolest a znovu opakovat. Bolest ustoupila a vrátil jsem se do tréningu.

P.S.: pro kritiky: nesnižujte karmu, ale poraďte lépe:)

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.