Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Bezlepkova dieta

Bezlepkova dieta

Nalezené položky: 194 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 28.09.2016 22:11:33

>> Skritek Hugo, 28. 09. 2016 18:48:59

Ano, sport mi pomáhá trochu zvednout náladu… Ale nelíp mi na splíny pomáhá analýza a pak logické výstupy z problému. Nejsem si jistá, jestli je to normální, ale fakt to tak mám. Když pochopím, co se stalo, děje, pak dokážu udělat kroky jinam a uklidňuje mě to… Ale běhání je moc fajn na to, že musím překonat nepohodlí, bolest, psychicky něco vydržet (ten kopec vyběhnu a nezastavím apod…), takže to celkově posiluje nejenom tělo. Někdy se mi taky nechce… ;-)

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 28.09.2016 22:14:29

>> EdCable, 28. 09. 2016 18:33:25

Souhlasím.

Proto přidávám recept na lívance bez mouky:

1 vejce a 1 banán banán rozmačkat a smíchat s vejcem smažit na oleji malé lívanečky (mám ráda kokosový olej)

Je to tak porce na jednoho člověka.

Dcera si lívance promazává marmeládou, mně chutnají se zakysanou smetanou, bílým jogurtem, skořicí…

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2016 07:37:51

>> EdCable, 28. 09. 2016 22:31:41

jo, evropa prakticky neznala cukr jeste v 16.-17. stoleti

az pak se to rozjelo, nejdriv v anglii, co ma svoje geopoliticke duvody a vyssi plany

nejak jsem nevidel data na historii spotreby cukru v nasich zemich, ale predpokladam ze to je tak maximalne 150 roku co se to rozjelo i tady a skutecne navyseni tak snad az po ww2, nebo uz po ww1 ?

za sociku jsme si byli vyrobou cukru plne sobestacni, cukrova repa se pestovala vsude a cukrovary jeli na plne obratky, stachanovsky, plnili normy kazde petiletky uz za 3–4 roky ;-)

si pamatuju jak maminky meli nazor, ze dite poroste a bude mit silu a zdravi prave z konzumace cukru

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 29.09.2016 09:05:54

Lenze nikto tu nedokaze porovnat ako telo zpred 300 rokov reagovalo na prjem cukru oproti tomu ako reaguje „standardne“ telo dnes. Evolucia stale trva a myslim (ci IMHO) ze aj v tomto sa v istom zmysle prisposobujeme. Mozno keby sme preniesli cloveka z viktorianskej doby do dneska a dali mu nasu „klasicku“ stravu plnu cukru, tak by umrel na to, ze by mu inzulin vystrelil cez hlavu do nebies :)

avatar

Bratislava

Brutto muž 29.09.2016 09:15:15

>> rejca, 29. 09. 2016 09:11:43

A zemaky a muka ani nehovorim. Ved 99 % dni normalnych ludi sa tlacili posuchy, zemiaky, halusky, placky…

avatar

rejca muž 29.09.2016 09:23:43

Když jsme u toho lepku, tak by mě zajímalo proč se démonizuje právě on. Pár procent lidí má intoleranci jako ostatně na mléko (tam je to ještě víc). Ale je opravdu takový špatný a problematický?

Nemyslím si. Třeba lepek v kvalitnějších chlebu je stejně již kváskem tak trošku zjednodušen na trávení.

Např. http://www.maskrtnica.cz/…ase-traveni/ (Psal amatér, ale věnoval tomu dost času). Nic dalšího se mi hledat nechce, ale už jsem o tom četl vícekrát…

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Desert muž 29.09.2016 09:24:55

>> EdCable, 29. 09. 2016 09:18:43

nikdy se nedá napsat vše jak to v metabolismu souvisí, ano jsou i ty jiné metabolické procesy, ale při nadměrném stresu nemusí stačit, :-(

avatar

Bratislava

Brutto muž 29.09.2016 09:31:30

>> rejca, 29. 09. 2016 09:23:43

Ono to bude asi tym, ze v praxi mnohym ludom, ktori nemaju celiakiu a ani intoleranciu jednoducho v zdravotnej situacii pomohlo, ked vynechali to MNOZSTVO lepku v strave. Nemusia ho vyradit uplne (ani ja som nevyradil), napriklad ten kvaskovy chlieb je v pohode, raz za cas spalda alebo nejake celozrnne cestoviny preco nie? Ale kazdy den tlacit chlieb, rozky, pizzu, tycinky, cestoviny… o to tu ide. Je ho v nasej strave prehnane moc.

avatar

rejca muž 29.09.2016 09:34:40

>> Brutto, 29. 09. 2016 09:31:30

Jo, to je pravda… Ale hodně lidí to řeší razantně a pak šíří lepek = špatná věc. I když by jim pomohla prostá redukce.

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2016 09:53:31

ovocie pred 300 rokmi nebolo slachtene na fraktozu, napriklad jablka boli male kysle a plne mineralov

este stale sa daju v lese a pri cestach najst stromy planky

nech sa paci ochutnat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2016 09:56:02

strava otrokov bola zalozena na sacharidoch

o zdravie v starsom veku a o dlhovekosti sa vtedy nic nehovorilo

a dalej ti otroci makali tazko 12H denne takze tie sacharidy palili hned na mieste a boli aj pri ich konzumacii v stave trvalej ketozy – naschval prehanam

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 29.09.2016 10:02:00

Promazal jsem par prispevku, byly mimo tema. Tento uryvek se ale k tematu hodi, tak ho ponechavam.

Lepek neni zdravi prospesny a byt se o jeho skodlivosti da vetsinou uspesne pochybovat, tak je predevsim vsudypritomny. Vylouceni lepku obvykle vede k vyraznejsi zmene jidelnicku, coz muze prinaset pozitivni zpetnou vazbu a svalovani problemu na lepek i tam, kde primarnim problemem byla strava celkove spatne postavena.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2016 11:29:11

>> gilwen77, 29. 09. 2016 11:14:57

clanpk je taky nejaky jalovy, pouziva vyrazy ako „kvalitnejsia odroda“ „zlepsovanie“… ale co tym naozaj myslia neprezradia, ide zrejme o cukornatost

kvalita = sladke.

planky rastu vsade, aj tento tyzden som nasiel a jedol.

a vobec to nie je tak dramaticke ako :

" podle jedne tajne spravy jeste jeden plankovej strom zbyl, mozna u Semil, divka v informacich rika : musite jit dal "

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 194 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.