Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Zápaly - už naozaj neviem čo s tým

Zápaly - už naozaj neviem čo s tým

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Lucy.xxx žena 05.08.2015 19:48:39

No, mala som tu rozpísaný dosť rozsiahly príspevok a celé sa to zmazalo. Aj tak budem vďačná za každé prečítanie a odpoveď. Ide o to že mám od decembra (prosinec) zápaly šliach a okostice v pravej nohe, konkrétne v lýtku. Nepomohlo nič od ortopéda, ani lieky, ani rehabilitácia a poriadne som nebehala už od januára (leden). Možno len vložky do topánok urobené na mieru, aj to tak minimálne. Niekde medzitým som sa dostala do nemocnice kvôli istým pľúcnym baktériám a následne vďaka absolútne neefektívnym antibiotikám imunita na bode mrazu a bolesti a zápaly kĺbov v celom tele (momentálne kĺby v poriadku, baktérie z pľúc vďaka alternatívnej medicíne tiež preč). Už dva mesiace sa ako tak pokúšam znova behať, ale ostáva to tak pri 3km každý druhý/tretí deň (predtým mesačne 180–200km). Ale ten zápal tam stále pretrváva. A aby toho nebolo málo, to isté sa mi ozvalo aj na druhej nohe, presne taký istý typ bolesti. Je to určite lepšie ako predtým, ale príde mi totálne sci-fi mať zápal v nohe niečo cez 8 mesiacov a ešte väčšie sci-fi pre mňa je nebehať. Robím čo môžem, ale všetko sa zdá byť akosi neefektívne.

Preto sa chcem spýtať, máte niekto podobné skúsenosti, alebo prešli ste si podobnými problémami? Čo by ste robili na mojom mieste? Ako bojujete proti zápalom? Úprava stravy je samozrejmosť, ľadovanie, tejpovanie aj nebehanie mám za sebou, okrem behania aj sem tam cvičím s vlastnou váhou, pridala som aj cvičenia na chrbát od fyzio a taktiež izometrické cvičenia. Behám na dobrom povrchu, boty na behanie ani moc minimalistické ani moc odpružené, štýl behu vraj dobrý. Už si pripadám ako keby si zo mňa niekto robil srandu. Ďakujem za všetky odpovede.

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.08.2015 20:33:23

>> Lucy.xxx, 05. 08. 2015 19:48:39

uprava stravy je samozrejmost, hmm co tym myslis

protizapalovu stravu sme tu viackrat rozoberali

okerm toho je tu otazky slabosti urcitych svalov a zelj bezeckej techniky

tym ze mas dlhe vypadky svaly dalej oslabnu a tak zacinas vzdy z horsej a horsej svalovej urovne

svalova trenovanost sa moze uplne stratit uz za 3–6 tyzdnov necinnosti

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Lucy.xxx žena 05.08.2015 22:52:04

Upráva stravy, čiže minimálne sladkosti a jedlá ktoré sú typicky pro-zápalové.

Čo by si teda poradil na spevnenie alebo zlepšenie „funkčnosti“ týchto svalov? Behám cez stred chodidla, dopadám skorej bližšie ku špičke. Chvíľu som bola pod dohľadom trénera a jediné čo sme napravili bola práca rúk.

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.08.2015 23:23:25

>> Lucy.xxx, 05. 08. 2015 22:52:04

pro zapalove jedla su prakticky vsetky obsahujuce sacharidy ci uz vo forme skrobov ale jednoduchej glukozy a este horsie fruktozy

cize pozor vacsina typickeho ovocie aj cestveho anjhorsie susene

a dalej zapalovy proces je podporovany tukmi omega 6 a roznymi umelymi tukmi ako margariny az po toe moderne akoze zdrave

antizapalovy tuk je omega 3 a zdrava starva by mala mat pomer omegy 3:6

v pomere 1:1 ozvsem akoze zdrave nromuy priopustaju aj 1:2 az 1:4

bezna strava je 1:20 az 1:100 a typicka junk food strava je asi tak

1: 1000000000000 p­roset omega 3 takmer zoadna a omega 6 je napchata uplne vsade

v praxi taka protizapalova strava vyzera : len zelenina a ryby

s pridanim omega 3, suroveho kokosoveho oleja a nejake vajcia

ale vynechavaju sa aj orechy aj semiacka

co so svalmi – to by som musel svaly vidiet citit a testovat

ale su take veci ako balancna doska atd

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

dax muž 14.08.2015 23:44:40

>> Lucy.xxx, 05. 08. 2015 19:48:39

U žien nie je od veci riešiť i užívanie/na­sadenie/vysade­nie hormonálnej antikoncepcie a tiež ohľadne zmien užívaného preparátu a odsledovaných zmi­en.

avatar

půlmaraton: 1:33:15 (1970)
maraton: 3:25:32 (1970)

mimanek muž 17.08.2015 13:42:06

Dej si pauzu,tzn.nebe­hej!!! Behani zanet jen zhorsi. Mazal bych to kostivalem a Ibalginem a byl bych trpelivy. Mel jsem podobne vlekle problemy a vyse zmineny postup me pomohl,nejtezsi je opravdu nejakou tu dobu nebehat.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.