Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Výdrž baterie Suunto Ambit3 - rada, názory, zkušenosti

Výdrž baterie Suunto Ambit3 - rada, názory, zkušenosti

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 15.10.2015 20:46:32

Zdravím,

jako majitel Suunto Ambit3 Run HR jsem se chtěl zeptat na následující. Mám podezření, že baterie není kvalitní, respektive hodinky mají slabou výdrž baterie: Zakoupeny byly minulý týden.

Měl jsem 100% nabito, v pondělí (12.10. 2015) v 19:00, dnes (15.10.2015) mám v 20:15 12%, a to jsem během té doby (od pondělí) celkově, když to posčítám, používal 8 h a 15 minut hodinky s GPS, 1s aktualizace, na nejvyšší přesnost (na movescountu je to ta možnost "nejlepší).

Mezitím jsem asi 3× synchronizoval s Bluetooth a poté také občas něco nastavoval. Mé nastavení v movescountu: mrkněte do přílohy mám tam toho screen. Suunto Ambit3 Run nastavení

Pokud tedy dobře počítám, tak nějakých 10 – 10,5 hodiny z toho nemám šanci dostat.

Ta výdrž se asi uvádí v stavu, kdy je gps pořád v provozu, že?

Popřípadě jsou nějaké typy, jak dostat z té baterie co nejvíce, jak povypínat nějaké zbytečnosti atd?

Pro mě je klíčové, ať hodinky vydrží v provozu cca 20 hodin v kuse s gps během závodu. Je to reálné, pokud ano, co je potřeba nastavit? Co se týče rozdílu zaznamenávání GPS 1s, 5s a 60s – v čem pak poznám rozdíl? Bude mi to ukazovat nepřesnou vzdálenost, nebo nepřesnou rychlost?

Možná vyšiluji a měl jsem jiné představy o výdrži, ale nějak se mi to nezdá. Díky za rady a tipy!

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 15.10.2015 20:47:33

>> MirekCek, 15. 10. 2015 20:46:32

http://postimg.org/…e/505xupp2b/ – nastavení Ambit3 Run

avatar

xnovak muž 15.10.2015 21:17:11

Cau, to je celkem dobra vydrz, cos z toho dostal. ano 10 hodin je v nejlepsim pripade s 1sekundovym zaznamem pri zapnute GPS. 15hodin (5sekund) staci na normalni zavody a 1 minuta (az 100hodin) bude OK pri ultratrailu, ale je to az 100 hodin, realne bych pocital mene – o dost, musim vyzkouset v realu.

Nicmene – rychlost/tempo to bere mezi intervalama, kdy to cte GPS z pohyboveho senzoru … celkem presne. jediny rozdil je, ze pri delsich intervalech cteni GPS budes mit mene presny zaznam trasy na mape – nejvice je to videt na 1minutovem zaznamu, kdyz se pujdes probehnout do mesta a behat v ulicich mezi domy – hodne zatacek … budes mit trasu klidne i skrze dum apod. V realu to ale nema moc vyznam a neni to az tak podstatne … blbe je jen to, ze Ambit3 Run nemaji barometr, takze na dlouhych horskych zavodech bere vysku a nastoupane metry z GPS a tudiz 1min interval. Pak tam muze delat paseku v nastoupenych metrech.

Delsi vydrz dosahnes asi tim, ze vypnes veskere prislusentvi – i tepak, pak vypni autolap na 1km (pipani, ikdyz to nebere skoro nic, ale preci), nebudes mit zaply BT prenos s mobilem v prubehu aktivity a vyhnes se zapinani podsviceni.

Osobne bych asi ale na 20+hodinove zavody sahl po jinem sporttesteru. Zalezi ale k cemu to potrebujes. na rovinate zavody staci i tyhle hodiny naprosto bohate.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 15.10.2015 21:28:02

>> xnovak, 15. 10. 2015 21:17:11

Ahoj díky moc za info. Konečně odpověď, co jsem potřeboval slyšet.

Pri dlouhých horských ultratrailech se stejně řídím oficiálním převýšením. Navíc neběhám desítky velkých závodů ročně. Schválně tedy vyzkouším ten 1 min. interval a to, jak to bude zaznamenávat do mapy.

Na 20+ hodinové závody bys z jakého důvodu hodinky nevolil? Mě stačí jen a pouze, čas, tep, vzdálenost a rychlost. A toto hodinky splňují. Co se týče výdrže, tak hlavně o to se mi jedná, ať to vydrží, Ty bys je asi nedoporučoval z důvodu, které řeší Ty, nebo jak jsi to myslel?

Díky.

avatar

xnovak muž 16.10.2015 16:09:40

>> MirekCek, 15. 10. 2015 21:28:02

no vidis, ja jsem zvykly se ofiko prevysenim neridit, bo to byva stejne jen bajvoko – treba i v Rakousku. Jedine misto, kde to cca sedelo, bylo TDS.

Ambit 3 run nebo Sport bych nevolil z uplne jednoducheho duvodu – v tu chvili, kdy jdes pres 20 hodin, msuis uz mit zaply ultratrac. Coz neni problem, ale … na trailech me zajima prevyseni. A s 1min ctenim GPS bez barometrickeho vyskomeru bych tomu, co poskytne 1×za minutu GPS neveril. To je prvni duvod. Dale pak, pokud bys potreboval na chvili zapnout navigaci, kdybys potreboval navigovat, u vsech hodinek (garmin, suunto), skoci hned nastaveni GPS na 1sekundovy interval a pak se zrovna u tech Run a Sportu dost zkrati doba pouziti.

Cili nejsou to dobre hodinky pro me – 20hodin+ behy delam hlavne v horach. Pokud se jedna o zavod typu Vltava run nebo 24hodinovku a podobne na „rovine“ (=ne v horach nebo tezsim terenu), tak bych naopak asi zvolil tyhle hodiny .. to ano.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 16.10.2015 16:17:10

Jasne,

zalezi na uhlu pohledu. Kazdy resi neco jineho :)

Dalsi zajimave veci, bud se mi opravdu vybiji rychleji nez je zdravo, napr dnes s vydrzi na 15 hodin, se mi za 45 minut vybilo 7%

Coz by nemelo byt tak hodne. Ale co je dost divne, je to, ze hodinky ukazuji 0% a neblika to vubec. Podle navodu ma, a vubec nic, 0% a stale jedou… Mam posledni verzi softwaru, tak nevim, kde je problem.

Protoze me tak napadlo, mozna to zere mene, nez ukazuji hodinky… Nebo nevim…

avatar

xnovak muž 18.10.2015 19:27:56

7% by jeste slo, nicmene to, ze ti jedou s 0% je divne – normalne se Ambity vzdy u 3% baterie bloknou v rezimu hodin a nedovoli pustit skoro nic, pokud je nedas na nabijecku :)

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 18.10.2015 21:11:03

>> xnovak, 18. 10. 2015 19:27:56

No právě, tak netuším, čím to je. Možná právě proto se mi ta výdrž zdá divná, protože to neukazuje skutečný stav.

Dnesk 33 minut běhu výdrž nastavena na 10s gps a 15 hodin a ztratzil jsem 5%…

avatar

xnovak muž 19.10.2015 19:58:09

>> MirekCek, 18. 10. 2015 21:11:03

No hele … jinak – zkus to proste v noci zapnout na GPSku a nechat ty hodiny vybit na max, pak nabit na 100% a klidne to tam nechej dele o 30 minut aspon. Pak zkus znovu, jak ti ubyde baterie … treba se to srovna, ikdyz tyhle baterky by nemely mit takoveto problemy.

Behas i s mobilem a s hodinkama? nemas napojeny BT z mobilu po tu dobu? nebo jen hodiny a tepak?

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 19.10.2015 21:40:29

>> xnovak, 19. 10. 2015 19:58:09

Je to na 80% vadný model,

dnes 2:34 aktivity na 10s GPS a až 15hodin výdrž, za tu dobu pokles o 24%… počítej se mnou, to je na 100% ani ne 10 hodin, takže tak… nepoužívám bluetooth jen gps a tepak.. nic víc.. no budu je vracet a jdu asi do Peaku…

avatar

Goddmetal muž 26.11.2015 22:26:38

>> MirekCek, 19. 10. 2015 21:40:29

Ahoj. Nepřijde mi, že by bylo 24 % ze sta při zátěži co píšeš. Mám také Suunto Ambit 3 run s hodinkami běhám, chodím tůry a občas si měřím třeba i věci jako tenis (jen v rámci movescount logu). Hodinky mi přijdou, že drží baterie dobře. Můžu pro tebe udělat nějaký test, jít třeba běhat se 100% výdrží a co mi to po doběhnutí ukáže. Ale dělám hodinové výběhy.

Nicméně si moc nedokážu představit, že by byly hodinky vadné. Zkus googlit na zahraničních serverech, pokud tam nebude nikdo ti podobný, hodinky budou podle mě OK.

Jinak s tou nulovou baterií se mi to taky stalo. Koukal jsem jak z jara a říkal jsem si, že ty hodinky se snad nikdy nevybijou :-D Nemyslím si, že je to chyba, prostě jedou do posledních sil a tak se přístroj splete a ukáže omylem nulu…

avatar

Goddmetal muž 26.11.2015 22:30:34

Mě spíš trápí, že když mrknu na mapu běhu a mám 1 sekundovou přesnost, tak stejně jsou tam takové odchylky mimo cestu, že třeba běžím do zatáčky a uhnu z té cesty. Teď je otázka: Jsou nepřesné hodinky nebo mapa, do které se záznam vykresluje?

avatar

Desert muž 27.11.2015 09:28:45

>> Goddmetal, 26. 11. 2015 22:30:34

A tušíš, kde asi budou GPS vysílače??? :-P

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.