Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Příprava na jarní desítku

Příprava na jarní desítku

Nalezené položky: 1232 První Předchozí | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | Další Poslední
avatar

MS82 muž 18.12.2017 15:56:43

>> Mato, 18. 12. 2017 14:04:33

S prvnim odstavcem vicemene souhlasim. Rano posilka a odpoledne tempac jeste docela fungoval. Ale vecer posilka a druhy den i vecer to bylo jen na lehky beh.

Bavi me to, ale zaroven to neni az takova priorita. Bavi me nad treninkem premyslet a zkouset, co si prectu v literature. Da se tedy rict, ze ani beh neni priorita, ale hlavni je ten samotny treninkovy experiment.

Pripominky samozrejme chapu. Tohle zarazeni rozvoje sily do bezeckeho treninku je volne inspirovane Bompou, jeste jsem to vsak zodpovedne cele neprostudoval. Kniha je na ceste. V predzavodnim a zavodnim obdobi rozhodne nebude dobry napad blbnout v posilce. Ale pripravne obdobi je k tomu idealni. Druha vec je, ze jsa v tomto celkem nezkuseny, nevim jeste, jaky bude mit ktery trenink dopad a jak ovlivni pripadne nasledne behy. V tom se ucim zkusenostma (pripadne dotazy tady) a bavi me to. Zrovna s tim dlouhym behem jsem si na to po dvou mizernych tydnech prisel sam :-) Posilka ve ctvrtek, dlouhy v sobotu, prvni hodina ok a v druhe jsem hypnotizoval asfalt pred sebou, abych se trochu pritahl.

Co se tyce disbalanci, tak to nerozporuji, zada i hamstring rozhodne potrebuji posilit. Zadek mozna nejvic. Prvnich par tydnu jsem po mrtvych tazich hamstringy poradne citil. Trener me v tomto ohledu celkem dostatecne smeruje.

avatar

10 km: 0:46:23 (2016)
půlmaraton: 1:50:08 (2014)
maraton: 4:37:14 (2015)

flyerkuba muž 01.03.2018 13:26:16

Chtěl bych za týden v Pečkách běžet 10 km pod 45 minut (osobák 46:20), celkem jsem na to trénoval i nějakými intervaly. Chtěl bych se ale zeptat, jak vyladit těch posledních 10 dní před závodem?

Teď se mi v první půlce týdne bohužel nepovedlo žádné rychlejší úseky zařadit. Má to cenu běžet třeba teď o víkendu? 4×2/5×2/3×3 v tempu závodu? Nebo méně jen pro připomenutí tempa?

A v tom příštím týdnu? Spíš jen trochu volně a v pátek třeba 5 km a v tom 2×1km svižně?

Díky za rady a tipy

Nalezené položky: 1232 První Předchozí | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.