Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Potřebuji pomoc! - Únava

Potřebuji pomoc! - Únava

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 39 km
Minulý měsíc 0 km

Terka.23 žena 03.01.2016 17:22:33

Mám hodně velký problém, je mi 13 let, mám velkou skoliozu a už měsíc se dostávám do své staré formy ..po 3 měsících (roztrhlý sval). Podle trenéra bych měla běhat 6× týdně, ještě k tomu posiluji ruce břicho záda a plavu. Ale poslední dobou se cítím strašně unavená a mám čím dál tím větší nechut k běhání. Dneska jsem měla běžet 10 km, ale jsem tak unavená, že bych asi sebou za chvíli sekla a usla. Co mám dělat? Nejsem přetrénovaná? V březnu mě čeká MČr a potřebuji svoji formu zpět! Prosím poradte, mám se přinutit a jít běhat nebo vynechat a radši si odpočinout? A kdyby mi bylo třeba dobře, že bych příští týden místo volna běžela tu desítku? …

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 03.01.2016 17:43:31

>> Terka.23, 03. 01. 2015 17:22:33

Terko, nikdo rozumný Ti tady asi nedá jasnou radu, už jenom proto, že tu není moc odborníků (já se mezi ně taky nepočítám) a na dálku se navíc i tak těžko radí. Nejlíp by ses v sobě a ve svém těle měla vyznat sama, ale někdy je to i tak těžké. Pokud běháš s tepákem, dá se něco vyčíst z dat (velké rozdíly průměrných tepů ve srovnatelných bězích), něco se dá vyčíst i ze změn klidové tepové frekvence (pokud si ji měříš). Pokud máš přístup k laboratoři, anebo máš alespoň rozumného doktora, nech si udělat alespoň celkové krevní testy.

Pokud věříš trenérovi (máš pocit, že ví, co dělá), tak si s ním o tom promluv. Pokud mu nevěříš, zkus si najít na konzultaci někoho, kdo se běhání věnuje (trénuje, dobře běhá) a můžeš se s ním potkat.

Pak obecné rady k regeneraci – dostatek vyvážené stravy, dostatek pravidelného spánku.

Hlavní věc je, aby Tě běhání bavilo. Psychika (která ovlivňuje hormonální systém) je komplikovaná věc, ale pokud Tě něco baví, funguje to pak lépe, než když to děláš se sebezapřením. Lámat něco přes koleno nemá smysl, protože si k tomu vypěstuješ odpor. Pár dní si zkus odpočinout, anebo běhej pomalu, na pohodu, jen na zahřátí a pak uvidíš. Březen je zatím daleko.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

MS82 muž 03.01.2016 18:00:17

>> Terka.23, 03. 01. 2015 17:22:33

Souhlasim s tim, co napsal Luckyboy. A pokud jsi tak unavena, ze mas pocit, ze usnes i pri behu, tak ti ten trenink stejne nic neda, akorat prodlouzi ten mizerny stav. Vic spi, dej si den dva pauzu, a pokud budes mit pocit, ze uz to doma nevydrzis, je spravny cas jit behat.

avatar

bjerndi muž 03.01.2016 18:01:58

Promluv si s trenerem a to co si napsala nam mu povez.

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 03.01.2016 18:18:56

>> Terka.23, 03. 01. 2015 17:22:33 Pokud jsi měla (máš) určité zdravotní problémy, byť třeba již vyřešené, tak bych se kromě trenéra poradil se sportovním doktorem, jakou míru zatížení sneseš a můžeš snášet. ˇUnava může být způsobena opravdu jednak nedostatečným spánkem, nebo přetrénováním a nebo to může opět souviset se zdravotním stavem, např. nedostatkem železa v krvi atd. Opět bych ti doporučil vyšetření u doktora. nechci aby to vypadalo, jako že máš jít k doktorovi a ztrávit tam mládí, ale pokud to s tím trénováním a během myslíš vážně a vracíš se po nějaké pauze, tak možná takové prvotní vyšetření by nebylo na škodu. Třeba tě to posune dál a budeš vědět na co se zaměřit, co omezit a budeš mít hlavně jistotu, že jsi OK a při závodě i tréninku nebudeš pochybovat, že to s tebou někde sekne.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 03.01.2016 21:06:59

ahoj, vesměs ti tady všichni poradili dobře, a s tvým trenérem to určitě prober, pokud je rozumný a má zkušenosti, tak to bude řešit, držím palce, v tvém věku tě sport musí bavit,

jen matně vzpomínám na má léta, když mi bylo 13let, s trenérem se řešilo vše,

Motto: hrozně rád běhám
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.