Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vysoká horečka bez jiných příznaků ... a bez antipyretik

Vysoká horečka bez jiných příznaků ... a bez antipyretik

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 18.08.2016 17:46:37

Čaues,

měl bych takový dotaz. V pondělí na mě skočil nějaký moribundus, projevující se významně pouze vysokými horečkami. Statistika je následující:

Po: večer 39,0°C

Út: dopo a odpo ne míň než 38,5°C, večer 39,5°C

St: dopo a odpo 38°C, večer to zas vylezlo k 39°C

Čt: dopo 37,5°C, odpo přes 38°C a teď večer jsem zase přes 39°C

Jiné významné příznaky nejsou. Takže je hledám – třeba v úterý jsem měl rozlámaný záda, ve středu to přešlo, ale začala mě víc bolet hlava. Ta už taky nebolí, dokonce se subjektivně cítím líp. Teda do okamžiku, než mrknu na teploměr :-).

Zatím jsem nevzal žádnou chemii, paralen, aspirin, ibalgin, nic. Manželka chápe, rodiče šílí.

Dnes, tedy ve čtvrtek jsem ale vyměkl a došel si udělat testy na moč a krev. Moč OK, sedimentace 1hod. OK, 2hod. mírně zvýšená (25). CRP 34, tedy vyšší, ale žádná kovbojka. Jinak trochu rozhozenej krevní obraz, ale to bych přičítal tomu, co se ve mě teď odehrává.

MUDr. mě poslechl, koukl do krku, prohmatal, zamával se mnou a nic neshledal. Prý viróza. Pro jistotu ale předepsal „lehká antibiotika“, která jsem si ale pro jistotu nevyzvedl.

S diagnózou více méně souhlasím, ale spíš mě to zajímá obecně. Jak velký je časový rozdíl v nechemické léčbě oproti paralenu a spol.? Může to bez něj trvat déle, než když do sebe nasypu ty dobroty?

Mám vlastní zkušenost jen v rámci angíny, kterou jsem prodělal dvakrát během měsíce, jednou s paralenem a jednou bez, rozdíl nebyl žádný, ale tam působily ATB.

Dneska je krásně, tak doufám, že jste byli všichni běhat a že budete mít ještě sílu si tohle přečíst a třeba mi sem něco napsat. Důvod, proč to dávám sem je, že zdejší komunita má schopnost vidět věci v souvislostech a třeba na něco přijdem. Pokud bude potřeba, dodám i další hodnoty z testu krve a moči.

Díkes, Pa :-) Ko

PS: A až to vyřešíme, podíváme se ještě na vlákno Anemie, ale to není teď priorita :-).

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2016 18:08:14

>> PaKo, 18. 08. 2016 17:46:37

Teplota sama o sobě není nemocí, jen důsledkem něčeho, přičemž pokud se jedná o virozu, tak by se tělo mělo s ní vypořádat lépe, pokud se teplota nesráží, pokud tedy neomezuje jinak. Pokud to máš ale vysoké 4 dny, tak se mi to zdá dost, to bych spíše usuzoval na nějaký zánět, kde by pak mohly pomoci ty ATB.

Jisté je, že třeba při střevní viroze mi doktor výslovně doporučil teplotu snižovat jen vnějším ochlazením (zábaly), a ne Paralenem, však ono by tělo asi ten Paralen ani nestrávilo.

Pozor, mohla by to ale být i borrelioza či ehrlichioza, třeba důkladněji prozkoumat, jestli nemáš nějakou vyrážku, či zda jsi neměl nedávno nějaké klíště, pak jsou ATB nezbytná, ale musí se to pak brát relativně dlouho.

Takže snaž se dále hledat příčinu, případně si kromě teploty i občas změř puls, jestli ho nemáš výrazně zrychlený, snaž se hodně pít a zkus nějaký ten zábal, případně i studenější sprchu (tu raději ale vsedě, ať to s Tebou nesekne).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 18.08.2016 18:11:34

>> PaKo, 18. 08. 2016 17:46:37

A dělali Ti testy aji na boreliózu, encefalitidu, meningokoka a podobné libůstky? Vysoká teplota bez dalších příznaků totiž často spadá i pod tohle, aniž bych Tě chtěl strašit.

Moje pravidlo (pravda, 7 let jsem nebyl nemocný, takže spíš když jsem léčil druhé) – do 38 s horečkou nic nedělat, je prospěšná. Do 39 záleží na pocitu, nad 39 omezovat, protože je to pro organismus a imunitní systém škodlivé.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

maraton: 2:56:59 (2019)

Wroclav muž 18.08.2016 20:10:44

>> PaKo, 18. 08. 2016 17:46:37

Netrhali ti náhodou zub? Jednou jsem měl takhle pár dní 39C po vytrhnutí. Byl jsem s tím schopen normálně fungovat, dokonce jsem v tom stavu hrál noční šifrovačku bez nějakých komplikací. U jakékoliv virózy, kdy jsem měl 39C, jsem se jen klepal a nebyl jsem schopen ničeho. Jinak to CRP vypadá fakt spíš na nějaký vir, ale já měl podobnou hodnotu i letos při angíně (bakteriální).

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 18.08.2016 21:53:44

Len taká blba otázka …v com je ten paralen500ka zlý … Atb tie nicia crevnu floru …a paralen ?

Ked mas tie horucky 39 tak normálne chodis do práce ci ležiš doma pod duchnami?

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2016 22:01:19

>> ttomino1980, 18. 08. 2016 21:53:44

Nejde o Paralen, ale o to, že není vždy výhodné horečku pomocí léků potlačovat, viz odkazy

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 18.08.2016 22:54:07

Díky kluci … vezmu to postupně, jak jste to na mě nasypali.

Příčina se bude určitě ještě řešit, nicméně od té doby co máme google, tak každý sám si doktorem :-).

Když to vezmu rychle: klíšťata byly, samo, ale:

(1) encefalitidu jsme měl někdy ve 12 letech, echt od klíštěte, údajně bych měl mít doživotně protilátky, podle testu cca 12–15 let zpátky ještě byly, jak teď nevím, ale rozhodně netrpím na strnulost šíje, znám ty prostocviky, hlava se mi točí jak na obrtlíku všemi směry

(2) borelióza – flek nebyl, horečka nebývá prý vysoká, únava a bolest svalů a šlach není

(3) meningokok – to bývá přece rychlý ne, žiju v domnění, že jde o hodiny, já se v tom plácám dni

(4) ehrlichioza – ježiš, to jsem v životě neslyšel, to nechci

(5) zub ne, nestraš!

(6) vyrážka není, jen podráždění od pocení, to znám i po delších trénincích v létě, navíc s hygoškou to teď není slavný, co si budeme povídat

Jinak, moje soukromá trochu šílená hypotéza je, jestli třeba nejde o nějakou formu detoxu. Od půlky června do konce července jsem do sebe ládoval skoro každý den okolo půl kila zakysaných mléčných výrobků (tvaroh, žinčice, kefír, jogurty) se zahradním a lesním ovocem a třeba už toho mlíka bylo moc. A první týden v srpnu jsem na dovolené ujel na zmrzlině, to se i mě, vyznavači LC stává. A žádný 2 Petrovy Magnumy, já toho do sebe každej den dostal asi tak kilo dvacet, jeden den jsem vynechal. Krásně jsem pak otekl a trvalo mi 4 dny, než jsem se vrátil energeticky do normálu. Alespoň se mi zdálo. Zkusil jsem to dnes nahodit na MUDr-a, ale koukal na mě, jak bych spadl z višně. K této hypotéze by měl asi nějaký zasvěcený komentář rudo, ale ten asi ještě někde běhá po Ještědu.

Nicméně cítím mírné zlepšení, jakoby se mi vrací síla do nohou a i myšlenky už mám takové optimističtější. Snad se to obrací.

Klidová ranní TF, jo rostla až do středy, ve čtvrtek se to otočilo zase dolů. A to jak podle mého měření, tak podle hodinek, které to taky nějak počítají.

Tomino, na paralen mám dvojí pifku. Jednak jak píše Petr, násilné srážení teploty nedá tělu šanci si s těma hajzlíkama poradit svépomocí. Tělo zvyšuje teplotu (okolo 39°C prý ideál), snaží se, co může, aby virům znemožnilo rozmnožování a dostalo to pod kontrolu. No a paralenem a jinými vylepšováky ty vlastě tuhle jeho snahu zarazíš. Navíc existujou teorie, že příčina (viry) se tím neodstraní, jen se zatím někde „schovají“ a po nějaké době nastoupí znovu. Moje dřívější zkušenost – jakmile jsem někdy v zimě něco chytil, v podstatě se v různých intenzitách a intervalech vracelo až do jara. To bylo ale období, kdy jsem ty kolečka loupal „preventivně“ už při 37,3°C. A druhá věc je, že paracetamol je prostě chemie a má údajnou toxicitu pro játra. A já myslím, že všelijakých sraček do sebe i tak ládujeme tolik, tak proč dávat ještě další.

Do práce s těmahle hicama nechodím, nejsem sebevrah. Mám home office, ale udělám jen to nejnutnější dopoledne a odpoledne už to nejde a vypínám to.

Nicméně zpět k jádru pudla: zase, abyste si nemysleli, já si tak úplně na tu horečku nestěžuju. Někde jsem četl, že ideální je se s ní smířit a přijmout ji, vždyť to třeba je něco jako velký úklid.

Mě bych jen zajímalo, jak je na tom parametr „délka nemoci“ v porovnání chemie vs. nechemie. Jestli to je jedno a nebo jestli chemie opravdu něco výrazně urychluje (ostatní negativa teď ponechme stranou).

Díky všem.

PS: Peťo, za chvíli už bude čas vyrazit na pumpu pro Magnum, což? :-) PS2: Mám hroznou chuť na kyselý, body chce asi céčko. Tak začínám brakovat mrazák, to tam ten černej rybíz moc dlouho nevydržel.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2016 23:48:16

>> PaKo, 18. 08. 2016 22:54:07 ehrlichioza – ježiš, to jsem v životě neslyšel, to nechci

No, má to i své výhody, protože se najednou o Tebe více zajímají doktoři i výzkumníci. :-) Praktický doktor se s tím setkal poprvé, původně to neodhadl, ale tipl aspoň tu borreliozu, dokonce dříve, než flek přešel v soustředné kružnice, ale byla smůla, že kvůli tomu netrefil vhodná antibiotika, druhá snad už byla lepší, ale nijak to dále nezkoumáme, beztak bude mít tělo protilátky dlouho. Bez zajímavosti ovšem není, že jsem, nevědouce o těchto chorobách, s tím odběhal těch více než 300 km za týden v rámci poutního běhu, a tím pravděpodobně odvrátil horečky, které obvykle jsou s ehrlichiozou spojené. Pak to bylo zajímavé, o mou krev projevili zájem i na Masarykově univerzitě, stal jsem se součástí jejich výzkumu, protože moc lidí s tímto nemají. :-) Také jsem strávil několik hodin na infekčním v Bohunicích, doktorka ale byla dost zkušená, a mimo jiné doporučila, abych zůstal i při antibiotikách u pomalého klusání, že to pomůže tělu rozvinout vlastní autoimunitní reakci, prostě funguje to zajímavě. Ale toto poněkud zajímavé období pak vedlo k překonání jiných-motivačních problémů, spojených s běháním, vlastně od té doby došlo k stabilizaci tepů na nižších úrovních a začalo mě zase i více bavit závodění. Uvidíme, co bude dál, však od dobrání těch antibiotikových svinstev uběhlo jen několik týdnů a flek budu mít na noze ještě dlouho, ale nevadí. Já vím své, především pak to, že musím věřit svému tělu, že to zvládlo a dále zvládne. A zjistil jsem, že ke mě patří i to Magnum a věřím, že i to vedlo k dobrému zvládnutí těchto chorob. :-)

Tak přeji Ti, ať se Tvé tělo horeček brzy zbaví – snaž se naslouchat jeho potřebám a dávat mu to, co mu vyhovuje. Důležité pak je věřit, že to, co děláš, má smysl, a tělu pomáhá. Držím palce!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 19.08.2016 06:05:49

>> Petr Kaňovský, 18. 08. 2016 22:01:19

>> PaKo, 18. 08. 2016 22:54:07

Diky za info …nie ze by som do seba ten paralen sypal pri každej príležitosti ale niekdy proste cas nuti urýchliť zotavenie do akeho-takého normalu

Pri najbližšej horucke to skusim znova vydržať bez

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.08.2016 09:18:54

>> PaKo, 18. 08. 2016 22:54:07

co si pamatuju tak paralen a podobne veci dost nici zaludek a celou travici soustavu, ale uz nevim detajly mozna si to s necim pletu.

hele DETOX ? ja ti nevim, mne napada spis totalni prekyseleni organismu

dlouhe tydny mlecne vyrobky a lesni ovoce, kazda jedna slozka je zakyselujici, ja se divim ze jsi dokazal vubec sportovat takhle, a pak ty zmrzliny, zase zakyselujici otraviny („p“ mozna nevypadlo ;-) )

co ta reakce s horeckou znamena nejsem si jistej, ale zebych to naval detox, hmm.

ja bych slusil okamzitou alkalizacni kuru

napriklad jedl cerstve okurky, repikatej celer

a varenou zeleninu a celozrnnou ryzi

vysadil vsechno mlecne a vysadil vsechno ovoce.

nerikam ze to prekysleni mohlo vyvolat takovej celkovej zapal uplne vseho a doktor teda nemuze najit ceho…

a mozna se tu mylim a je to jinak

ja ted mel neco podobneho, mnozstvi boruvek a jineho a taky jogurty a podobne a jsem celej kysej a mam silenou alergii a kejcham a hrdlo a podobne a slabost

teplotu si radsi nemerim abych nahodou v bluzneni nezacal delat z vyvoje teploty nejakou statistickou predikci ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 19.08.2016 12:22:01

>> rudo, 19. 08. 2016 09:18:54

díky virtuální kamaráde :-)

nad tím zakyselením se zamyslím, mlíko určitě, ty zmrzliny ještě víc, souhlas, ale s tím ovocem si nejsem úplně jistej, měl jsem za to, že chuti sice kyselé avšak působící v organismu zásadotvorně; a kromě těchto (p)otravin jsem do sebe ládoval i kvanta zeleniny, zelí, kedlubny, fazolky, okurky, cukety, …

jinak mlíko jsem utnul 31.7., zmrzku 6.8.

moje aktuální chutě (snad potřeby těla?) jsou:

kyselé ovoce ANO – podle mě potřeba vit. C popř. Fe

zelenina spíš NE

rýže ANO – už od včera na ní mám chuť, hned jsem si dal namočit půl a půl bílou natural a hnědou

PaKo

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.08.2016 14:28:31

>> PaKo, 19. 08. 2016 12:22:01

drzim palce, referuj priebeh

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 19.08.2016 20:25:36

>> rudo, 19. 08. 2016 14:28:31

díky za zájem, příběh je na levačku

včera jsem měl pocit, že se to začíná otáčet … dneska jsem o 2 dny zpět, tzn. dopo 37,5°C, odpo/večer pěkně šupky zpět na 39,5°C

zkoušel jsem to konzultovat s pár známými z lékařského prostředí a všichni říkaj, vem ty antibiotika, asi je potřeba to zaléčit, ale co mám co do sebe cpát nějaký širokospektrální blafy, když jsou ty moje čísla učebnicovým příkladem virového ataku (http://medicina.ronnie.cz/…kery-ii.html)

otázka je, co dál; říkal jsem si, dojdu si do nemocnice na infekční, ať mi udělají odběry a koumaj, ale obávám se, že jsou schopni mě tam zavřít na víkend a dít se něco začne až v pondělí; to se můžu válet doma …

možná zkusím zajít zítra na pohotovost a doufat, že tam natrefím na nějakého rozumného doktora, naivita, vím, ale nic lepšího mě nenapadá

začínám z toho být lehce nervozní, ve středu máme odjíždět na dovolenou a rád bych se dal alespoň nějak do latě …

takže asi tak :=(

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.08.2016 00:06:23

>> PaKo, 19. 08. 2016 20:25:36 …zkusím zajít zítra na pohotovost…

Nemoc prinejmensim od pondelka, a vikendova pohotovost?

Ti tam z Tebe budou mit „radost“… ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.08.2016 06:18:01

kdyz neco zacne virove a neustupuje, tak do toho stavu lehce neskaci neco bakterialniho.

a proto se predepisujou i ATB na stavy kde to je prvotne viroveho puvodu aby se to jako preventivne nestalo bakterialnim.

Jeste je vysvetleni spiritualne-vesmirne-energeticko-informacne-strasidelne :

shora ti zeslali horecku abys nejel na tu dovolenou, protoze v tom case a miste treba Merkelova naplanovala zas nejakou svinarnu.

;-)
Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 20.08.2016 07:50:33

>> PaKo, 19. 08. 2016 12:22:01

1. infekce může být kombinovaná jak píše Rudo, ze začátku virová, po několika dnech na ni může nasednout bakteriální, dlouhodobé horečky určitě nejsou o.k. Pokud horečka neklesá po třech dnech a je vysoká, jdi k lékaři. Nech si udělat odběry, znovu CRP ( test si můžeš udělat i sám, v lékárně se dá běžně koupit ). 34 je hodnota, která je sice ještě v rozmezí virové infekce, ale mohlo se to změnit. Hraniční hodnoty se liší, ale většinou se uvádí přes 40 mg/l už jako bakteriální infekce.

2.jen takový můj postřeh : velká chuť na kyselé potraviny znamená, že není úplně o.k. trávení ( slinivka ? )

3. borelioza : klíště se nemusí zakousnout, stačí aby po tobě lezlo, po zakousnutí nemusí být vůbec červený flek s bílým středem, přenašeč může být i komár, pozor na to, pokud jen píchne a odletí je to o.k. :-)), pokud ho ale plácnete a na kůži zabijete, můžete se nakazit, málo lidí to ví, ale všichni plácáme :-)) Ten test na borelie bych si nechala udělat taky.

Hodně štěstí a brzy se uzdrav !!

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 20.08.2016 08:04:40

>> Pohoda, 20. 08. 2016 07:50:33

Jenže protilátky na borrelie se objeví s odstupem až měsíc, takže pokud zrovna probíhá aktuální fáze, tak to nemusí odhalit. Jinak souhlasím, prý až polovina nemocí je bez vyrážky. Podle toho průběhu teplot bych to ale spíše viděl na koinfekci s ehrlichiozou, takže pokud už vyšetření na klíšťové nemoci, tak i s tímto.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 21.08.2016 19:09:59

Ahoj všichni,

podávám souhrnnou zprávu z víkendu:

V sobotu ráno jsem se vypravil na tu pohotovost, ale když jsem viděl plnou čekárnu lidí, šel jsem pryč. Došel jsem si tedy do lékárny pro Doxybene a zpátky domů. Tam jsem si naměřil 37,5°C a cítil jsem se celkem dobře, tak jsem se nechal ještě ukecat mojí drahou, že ty ATB ještě ne.

Hranici 37,5–6 jsem držel asi do 15 hodin, pak obvyklý scénář a po 17 hod. 39,2°C. Tak jsem rezignoval a hodil do sebe nejdřív večeři, pak 2 startovací dávky toho atb zázraku a šel spát.

V noci pršelo. Měl jsem pocit, že i mě do postele. Takhle už jsem se teda dlouho nezpotil. Dvakrát jsem měl dokonce pocit, že mi někdo za zátylek nalil hrneček teplý vody.

Ráno vyždímanej jak citron a s teplotou 36,3°C !?! U nás doma to vyvolalo nadšení, já to ale mírnil s tím, že se teda zas tak super necítím a že se uvidí až přes den, a hlavně večer. Kontrolní měření ale probíhala dobře a kritický bod 18 hodiny jsem překonal nejvyšší hodnotou dne, 36,8°C.

Takže snad je to zlomeno. Ještě mě trochu pobolívá hlava a jsem takovej zblblej, ale snad se z toho vyspím. Nabízí se otázka, zda-li se jedná o účinek první dávky těch ATB, ale asi to nikdo nezjistí a teď je mi to i jedno.

Zahajuju teda fázi rekonvalescence. Děkuju Vám moc za účast, rady i komentáře.

Ještě k té poznámce od Pohody ohledně slinivky, to je zajímavý, to jsem nevěděl. Akorát já neměl moc chuť obecně na kyselý, ale jen na kyselé ovoce.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.08.2016 19:14:23

>> PaKo, 21. 08. 2016 19:09:59

Já bych si tipnul, že za to ATB můžou. Imunitní systém konečně dostal potřebné zbraně, které si nebyl schopný sehnat sám a začal pořádnou ofenzívu, která se podle všeho povedla. Ale doktor nejsem, tak to vysvětlení ber s rezervou :-)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

10 km: 0:32:01 (2017)
půlmaraton: 1:11:20 (2002)

PROFESIONÁL muž 21.08.2016 19:21:54

>> PaKo, 21. 08. 2016 19:09:59

Jak někdo muže napsat takovou hloupou zpravu dotaz a při horečkach přes 39 C trvajici už tyden nebrat atb když ti to lekař předepsal to je promin DEBILITA velkého stupně.Nebo si chtěl poznat kremačku??

Jak muže někdo tak hazardovat se zdravim nechapu.

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 21.08.2016 20:23:36

>> profik, 21. 08. 2016 19:21:54

Děkuji pěkně za kvalifikovaný názor.

MUDr. pravil, že to vypadá na virózu a že je možné, že si s tím tělo poradí samo. Pro případ, že by ne, dal ATB. Dal jsem 2 dny šance navíc, nepomohly, a tak jsem dal ATB. Vím, jak se cítím, neměl jsem pocit nějakého hazardu.

Původní dotaz tohoto vlákna se týkal trochu něčeho jiného. To, že se to pak zvrhlo v chronologický popis vývoje situace, vyšlo jednak z jednoho požadavku a jednak jsem to vnímal jako určitý závazek vůči lidem, kteří mi sem nebo soukromě napsali a snažili se poradit. Znám je tu už dlouho a za tuhle jejich ochotu si jich moc vážím.

avatar

Sloviensko

rudo muž 21.08.2016 20:34:39

>> PaKo, 21. 08. 2016 20:23:36

tak diky za info

a rychle zotavenie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 21.08.2016 20:41:54

>> PaKo, 21. 08. 2016 19:09:59

Jsem ráda, že je ti lépe… vypadá to, že si to tělo nakonec vybojovalo samo, účinek antibiotik nastupuje až druhý, třetí den po nasazení, až se vytvoří v těle hladina, která se pak udržuje pravidelným užíváním po dobu 5–7 dní, u boreliozy dokonce 20dní. Hlavně, že se to zlomilo k lepšímu !!!

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Petrhor muž 19.02.2022 01:29:27

>> PaKo, 18. 08. 2016 17:46:37

Ahoj, mám aktuálně v bleděmodrým to co jsi měl ty. Covid zatím negativní. Jak ti to tehdy dopadlo a přišlo se na něco ?

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.