Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest holeni

Bolest holeni

Nalezené položky: 158 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

rejca muž 02.05.2017 14:17:20

>> Mato, 02. 05. 2017 14:05:31

Neberu ti tvé názory, ale z tvých příspěvků cítím malinko nádech elitářství. Já si myslím, že i ti, kteří běhají pomaleji a mají k tomu dobré důvody si zaslouží uznání a respekt a to i přesto, že neběhají jako z učebnice (a ono vlastně, kdo ano).

Navíc u hobíků je jedno jestli běhají 35 minut na 10 km či 55 minut. Hlavně, že dělají něco pro zdraví (když to nepřehání). Někdy je běhat pomaleji lepší a zdravější než trénovat na MS.

Ono natrénovat techniku, styl, sílu pod 30 minut na 10 km nemusí být vůbec nic zdravého.

Ale stejně tak není nic zdravého na běhání maratónů a stejně to hodně lidí podstupuje, protože to je módní…

Ono někdy je méně více…

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.05.2017 14:37:52

>> rejca, 02. 05. 2017 14:17:20

To, ze sa na niekoho nepojdem pozerat, ako beha hobicke casy este neznamena, ze s Tebou nesuhlasim. Len to skratka nepotrebujem vidiet. Ak by to bola moja zena, dieta, ci moj zverenec, uz by to bolo zas nieco ine a chvalil by som, ak by bolo co (najmä s prihliadnutim na osobny progres a snazenie sa). A ak by sa ma spytali, co na ich beh hovorim, tak im poviem pravdu, lebo som dobry pozorovatel. Na druhu stranu, ti co ma poznaju vedia, ze poviem naozaj, co si myslim, ked som dotazany, bez prikraslovania, a nie vsetci maju na to zaludok (u deti a dorastencov by som si kusol do jazyka, ti potrebuju vzdy pochvalit, ci povzbudit). U dospelých treba pravdu. Take to prazdne potlapkavanie po chrbte a neuprimne obdivovanie ide mimo mna… To nie je o elitarstve, ale ked clovek nieco vidi a zazije 1000 a viac krat, uz ho len tak nieco nenadchne.

S tym zdravim, snazenim sa a najmä neprehananim, ak je to iba o kondicii, inak uplne suhlasim.

avatar

MS82 muž 02.05.2017 20:26:15

>> runner159, 02. 05. 2017 13:29:39

Zeptej se Skritka, jak to vypada, kdyz to nejde (videla me na pulmaratonu ;-)).

A jak jsi to myslel s tou spickou dovnitr? To jsem jeste asi nevidel. Dost lidi ma nohy jako kachny (rikam to nerad, ale devcata casteji, mozna souvisi s anatomii), ale s tim, co pises, jsem se nesetkal. Ja bych se jeste potreboval parkrat natocit, abych se lepe zhodnotil, ale urcite by to chtelo zlepsit rozsah dozadu (stale zkraceny iliopsoas), trochu zmirnit prehnanou supinaci, zahojit a posilit kotniky a posilit ruce, abych je udrzel trochu vys :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.05.2017 08:32:38

>> MS82, 02. 05. 2017 20:26:15

Kukni si napr. styl behu Pauly Radcliffe na starsich zaznamoch. Typicky priklad „pigeon toe“ (spicky dovnútra, beh oboma nohami na jednej ciare. Casty priklad extremnej supinacie.

S tymto mam problem aj ja a suvisi to so slabsimi gluteusmi, plus nepomaha mat nohy do O. K tomu mi zas pomohli roky futbalu a nevyrovnany silovy pomer medzi abduktormi a adduktormi. Pri extrémnom a dlhodobom zatazeni sa to potom prenasa do krizovej oblasti a spat do kvadricepsov, ktore sa rychlejsie unavia…

Problem identifikovany, len s tym nieco urobit ;-) Staremu psovi sa vsak uz nove triky nechcu ucit.

avatar

MS82 muž 03.05.2017 10:35:02

>> Mato, 03. 05. 2017 08:32:38

Nenasel jsem nejake dobre video ted v praci, kouknu jeste vecer. Zdalo se mi akorat, ze tu spicku trochu moc zveda.

Slaby gluteus, nohy do O a slabe abduktory, zkracene adduktory, to jsem cely ja :-) Bloknute SI spojeni jsem uz taky mel (prvni bezeckou zimu). Ale trener v posilce mi na to prisel a hodla s tim i neco delat. Zatim se mu celkem dari, uz se tolik nehrbim a spodni zebra mi uz taky vylezaji mene.

avatar

Kroměříž

Celkem 30,84 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:25 (2015)
půlmaraton: 1:43:23 (2015)

Breedik muž 09.05.2017 18:01:15

Zdravím, chtěl se zeptat: Mám boty mizuno wave rider 18, mám je ted 1 rok, cca naběháno 900km, asi 4 měsíce mě při běhání ztuhnou holeně z vnější strany potom celé a při běhu už jen trpím, boty mám zakoupeny ve speciálce s diagnostikou na neutrální došlap. Je možné že boty už odešli? běhám po silnici a všiml jsem si že co mám uvedené problémy tak dopad mám na vnější stranu chodidla ( jako supinační došlap ) a teprve pak vnitřně… Ještě mám boty adidas asi duramo 2 a tam problém nemám, dopad mám na střed chodidla, ani při běhu s polní obuví nemám problémy.

avatar

MS82 muž 09.05.2017 18:15:18

>> Breedik, 09. 05. 2017 18:01:15

Mizuna neznam, ale 900 km uz je dost. Ja vyrazuji sve adidasy (glidy) po 1500 km, ale zhruba od 700 km uz to neni zadna lahoda. Zavodky pak samozrejme drive.

avatar

Kroměříž

Celkem 30,84 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:25 (2015)
půlmaraton: 1:43:23 (2015)

Breedik muž 09.05.2017 19:26:22

aha, obecně se uvádí že životnost bývá u bot 800 km, já předtím měl salomony a s něma jsem dal 1800 km, proto jsem si říkal a nechtěl věřit že to může být kilometráží i když je pravda že asi pár set km už přesluhovaly.

Nalezené položky: 158 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.