Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 22.11.2017 17:40:51

>> milan, 22. 11. 2017 17:34:46 …půda pro právníky…

U kolegy … ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.11.2017 17:47:01

>> jm1, 22. 11. 2017 17:26:04

…other substances with a similar chemical structure or similar biological effect(s)…

haha

napriklad americka verzia lieku Meldonium je povolena, tolerovana

aj ked je viac ako len podobna v zlozeni a ucinkoch

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 23.11.2017 07:09:19

>> rudo, 22. 11. 2017 17:47:01

Meldonium je zarazeno do podseznamu S4.5 =(HORMONE AND METABOLIC MODULATORS).(Me­tabolic modulators), kde veticka „podobna struktura/funkce“ neni/neplati.

Ergo kladivko, meldonium ne, karnitin ano ;-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.11.2017 08:22:51

>> jm1, 22. 11. 2017 17:26:04

A to tych kluciek, dvojzmyselných ustanoveni WADA, ako aj vykladov stran sporu (tak zo strany WADA, ako zo strany sportovcov) je podstatne viac.

Takych vykladov toho, co je to „inadverent use“ je velka kopa a niektore absurdne rozhodnutia sa dostanu aj na verejnost pre pobavenie (ten amik, co vasnivo bozkaval priatelku, ktora brala nejake lieky – uznali mu to; Baumann a jeho nandrolon v paste neuznali, ale to ani nemohli, kedze ten sa aplikuje intramuskularne). Dalsie carovne ustanovenie – …„with the intent to gain unfair advantage in performance…“. Ha, to ma vzdy pobavi, najmä ak si clovek precita v oficiálnych zaznamoch z OH, ze povinne odovzdavany zoznam vsetkych prípravkov, ktore sportovec pouziva, mal v PRIEMERE 4 a pol strany formatu A4. Samozrejme islo o legalne doplnky vyzivy, pripadne schvalene lieky a terapeuticke vynimky. No a teraz mi povedzte, co ten zoznam ma znamenat? Nechce ten sportovec ziskat vyhodu? Je to fer vyhoda? Je to vôbec kompatibilne s „duchom sportu“ (dalsie carovne spojenie)?

Prosim Vas, zobudte sa, toto je chemicky zavod, uz 50 rokov, ak nie viac. Duch sportu, nefer vyhody, preukazovanie umyslu? Ved to je na smiech…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 23.11.2017 15:20:32

Nevytratil som sa,diskusiu pozorne sledujem,pekne sa to rozbehlo. Len nie som kancelarska krysa :),nemozem cez den vypisovat a vecer som po sportovani dead aby som fundovane vypisal co mam v hlave.Takze na reakciu si kusok pockate.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 23.11.2017 22:23:01

>> Mato, 23. 11. 2017 08:22:51

Před pár dny jsem narazil na tohle nekončící vlákno a prokousával jsem se tím. Skoro hned poté co jsem četl od jistých lidí co jsou schopný hájit prokázaný dopingový případy jakožto sabotáže (podstrčili jí to do pití na občerstvovačce :-) ) mě hned napadl ten Bauman a jeho vtipný výmluvy o pastě na zuby :-) Njn pokud se nemýlím šlo o totožnou látku jako u té „občerstvované“ :-)

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 24.11.2017 07:24:55

>> EvženGe, 21. 11. 2017 13:36:21

Zareaguji se zpozdenim na tento Evzenuv priklad. Ano, hobici sypou proste proto, ze toho pak pri praci zvladnou vic, ze uz nevidi jinou moznost…

V roce 2013 jsem prvne opoustela tureckou Ankaru. V te dobe mi psala holcina z USA, ze je triatlonistka a dostala na mne doporuceni ohledne rad kde/co a jak v Ankare. Brala to strasne vazne, chtela diskutovat kazde % prevyseni kopcu, kde se da nejlepe jezdit a pod. Mistni podminky ji dost zklamaly. Po prijezdu jsme potkali drobounkou divenku ve vojenske uniforme, ktera drela 3* denne. Sport byl cely jeji svet vedle prace. Vykony na tu drinu podprumerne – maraton 3:18, pulmaraton 1:32, polovicni Ironman nekde kolem 5h, cely asi za 13.

Slecna pozdeji presidlila do Izmiru a kdyz jsem ji pak potkala v roce 2016, nestacila jsem se divit. Stale drobna kostra pokryta vyraznou muskulaturou, az muzske rysy tvare, akne, ochlupeni pazi i na tvarich (nastesti blondynka). I moje dopingove problematiky neznale veteranske sverenkyne se nad jejim vzhledem pozastavily a ptaly se mne, zda nezobe. Co jim na to rici, ze?! Jiste ze ano.

V soukromi jsem se ji ptala, proc zacala sypat. A ji to vubec neprislo jako chyba. Ale uz sve tvrde treninkove davky nebyla schopna utahnout, chtela drit vic a jeste se o neco zlepsit… Dnes je zpet v USA a nastesti neuvidim, jak bude vypadat za 10let.

To jen na ukazku mysleni tech obycejnych hobiku.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 24.11.2017 07:42:37

Doplnim k tomu, ze v DDR curali do lahvicky nahradnici a podobne.

Ona to bohuzel neni jen minulost. V takove Cine toto funguje stale naprosto bezne. Prijede komisar, hleda Cinanku XY. A tak mu privedou cistou holcinu v jakoukoliv dobu a nechaji nacurat. Jedna se o sestrenku/sestru nebo vubec ne pribuznou, ale jen dane sportovkyni podobnou zenu. Ten komisar to stejne nepozna a vlak jede zvesela dal.

(takovy Mato tohle vi, to spise pro ty, co maji pocit, ze tyhle metooody jsou minulosti.

A co se tyce toho, ze radu sportovcu nechyti jen diky casu, kdy se nesmi testovat. Slavo tu zminil, ze o tom nema dostatecne znalosti. Pak doporucuji rozhovor s Mato Tothem o jeho obhajobe pro slovensky atelticky svaz. Rohzovor byl obsahly na svazovem webu. A prave mozne vykyvy v hodnotach behem dne, to ze se nechal testovat v jinou dobu nez u tech predchozich mereni a pod. je jeden z piliru jeho obhajoby ve stylu „kdyz jsem ochotny kdykoliv, mam ciste svedomi“. Z „chemickeho“ hlediska to tu dostatecne vysvetloval Mato na predchozich strankach.

Howgh

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 24.11.2017 07:53:31

>> Skritek Hugo, 24. 11. 2017 07:42:37 … privedou cistou holcinu … komisar to stejne nepozna …

Jsou uz ale technologie (DNA testovani), ktere to potencialne identifikovat umi. A jejich (budouci ?) rutinni aplikace v testech neni nemozna (vid zakazane metody M3, GENE DOPING )

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 24.11.2017 08:02:20

>> jm1, 24. 11. 2017 07:53:31

Ano, to existuji. Ale implementace vazne. Zalezi na ochote chytit. A to uz je tezka politika. Zrovna vcera jsem byla svedkem telefonatu na tema politika a doping a to z ust ceskeho bafunare a nevedela jsem, zda se mam smat ci brecet. Ale ten politicky aspekt a ochotu chytit tu popsali velmi dobre Rudo + Mato.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 24.11.2017 08:17:31

>> Skritek Hugo, 24. 11. 2017 08:02:20 …implementace vaz­ne…

Je to mj. i o instrumentalni narocnosti/prac­nosti/cene analytic. metodik (+ zmen/poklesu techto faktoru v case).

Aplikovano zde – ja sam sportovni biologicky pas nikdy nevidel → nevim, jake vsechny informace v nem jsou. Drive ci pozdeji se ale do nej (tedy IMHO ;-) ) nejspis i prinejmensim DNA identifikacni znaky dostanou, a u OH medailistu (a jejich vzorku) se budou moci sledovat.


EDIT: … According to the clarifications provided by WADA … genetic characteristics are not currently processed by WADA…

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 24.11.2017 09:13:03

Je škoda, že se tahle zajímavá debata rozproudila zrovna u článku o úspěchu Evy v NY, ale měl bych dotaz.

Pamatuji si dobře, jak vypadala olympiáda v Pekingu, tlupa no name čínských sportovců sklízejících jednu medaili za druhou. Když si vytvoří líheň kvalitně „krmených“ dorostenců, z nichž na závody pustí ty nejlepší třeba až rok, dva před olympiádou, tak to stačí, nebo musí být ta doba, kdy je sportovec testován delší? Jde mi o to, že když někde trénujou děti, které nikde nezávodí, tak je ani nikdo kontrolovat nemůže, ne?

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 24.11.2017 09:18:27

>> zombice, 23. 11. 2017 22:23:01

Nandrolon se údajně dá používat jen injekčně, takže by se muselo jednat o sabotáž ze strany reprezentačního doktora, který by ji toto píchal bez jejího vědomí, třeba to mohl vydávat za vitamíny, či by se teoreticky mohlo jednat o manupulacemi se vzorky a následným vyhodnocením, nicméně by nám zde někdo mohl objasnit, jak je to vlastně se vzorky A a B a závislostí či nezávislostí testování těchto vorků a případně, zda by závodník nemohl požádat o odběr a zakonzervování dalšího vzorku, který by si pak poslal k analýze do další nezávislé laboratoře, toto samozřejmě na své vlastní náklady.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 24.11.2017 10:04:38

>> jm1, 24. 11. 2017 08:17:31

Přiznám se, že dopingovou problematiku jsem už dávno přestal sledovat, tak nevím jak je to se vzorky moči, ale podle mého se u krevních vzorků testuje už dávno odkud jsou. Viz Vinokourov a jeho vyloučení z TdF 2007, kde mu našli cizí erythrocyty :-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 24.11.2017 10:11:58

Konečne sa dostavam k reakcii, bude toho viac ale snad to bude mať hlavu i pätu.

RUDO: Nepoznám, resp. neviem o relevantnom prípade, kedy sa z negatívnej vzorky stala pozitívna, či už kontamináciou vzorky v laboratoriu alebo administratívnym opatrením, nariadením ci príkazom ,,zhora", nehovoriac o umyselnej kontaminácii jedla ci napojov počas pretekov-trebárs maratonu- či inej súťaže. Nemám na mysli trápne a irelevantné výhovorky pristihnutých doperov, že ako došlo k tomu že mali pozitívny test- inak na nete je zoznam absurdných výhovoriek doperov. Aha, jeden prípad ma teraz napadol, ktorému som ochotný veriť-a síce náš tenista Beck, ktorý tvrdil že niekto z svk reprezentačného tímu mu kontaminoval nápoj. Setrila to polícia aj SIS pokiaľ sa pamätám, vinník sa nenašiel.

JAALA: Za všetkým čo som písal si stojím, nemám dôvod čokoľvek meniť či odvolať. Zacitujem čo som tu skôr napísal ,,Otazka je,preco sa s tym nic nerobi,resp.robi sa tak naoko. A to ako u sportovcov najvyssej urovne-uroven medailistov a finalistov vrcholnych podujati-kde pri mnohych jedincov je to az smiesne ako nas maju za blbcov,tak aj u sportovcov na urovni narodnej reprezentacie. Ci specificky v pripade vytrvalcov, u tych co sa pretekanim zivia hoci nereprezentuju, tam je uroven sypania vysoko nad 57%.Ved sa vie co sa berie,ako sa berie, aj ako PED detekovat… Druha vec je,uzivanie PED u amaterov ci dokonca hobikov.To je keby to nebolo na plac tak je to k smiechu naco sa to mnohi hraju. Tu ma osobne najviac stve ze mnohi ludia ani neveria ze sa da poctivou a tvrdou pripravou dostat vysoko, ci splnit si svoje sny,bez toho aby to skusili.Len hladaju co najrychlejsiu a najlahsiu skratku."

Neviem kde ste prišli k tomu že vo vyššie uvedenom texte tvrdím že 50% účastníkov MCR je nasypaných . Hovoríme tu o predovšetkým o behu či vytrvalostných športoch. Vrcholným podujatím sa rozumie: OH, MS, ME či Svetový pohár. Môžem tu uviesť celú plejádu medailistov z týchto podujatí ktorí boli prichytený za posledných 10r-kto sleduje dianie tak vie, a je ich ozaj kopec. A mnohí další síce usvedčení neboli, no vzhľadom na to čo sa o nich uverejnilo v mediach, tak nedam ani necht do ohňa za to že nikdy nebrali PED. Ak si myslíte že trebárs Farah, Radcliff, Holmes, Wigins, Sundby,Bjoergen sú čistý ako lalie, tak ste naivka.

Osobne som sa pohyboval zopár rokov pri vytrvalostnom behu, pri ultrabehu svojho času som bol špička na SVK, aj som parkrát reprezentoval na MS v 100km. A mal som oči otvorené. Ale hlavne, spústu mesiacov a rokov som ako rodený nebežec trávil a venoval tomu aby som zistil kde sú moje hranice. A tak som dlhodobo behával 800km mesačne, a mnohokrát aj výrazne viac. V pretekoch sa mi nikdy nepodarilo predať to na čo som bol pripravený a mal nabehané, zato v príprave/tre­ningoch som sa k tomu približoval. Oficiálne časy mám nič moc, zato pár pekných výkonov z pretekov veru mám. Ale hlavne viem čo som v príprave odrobil aby som zistil kde sú moje hranice v daných podmienkach aké som mal. Trocha teda viem čo sa dá vlastnými silami a možnosťami-a za aku cenu, a čo nie.

Plus som bol v kontakte aj s pretekármi svetovej špičky. A to i osobne, na sústredení . PED sa berú, lebo pomáhajú a fungujú, a nahovno je to, že tých čo chytia je výrazná menšina. Otázka znie, čo s tým robiť a ako to zmeniť, aby sa tí čo užívajú PED chytili.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 24.11.2017 12:52:00

>> Ondriško, 24. 11. 2017 10:11:58

děkuji za slušnou odpověď.

Vytrvalostní sport – to je i naše vytrvalost. Pro přípravu na ME/MS/Světové jezdecké hry připravujeme koně i sebe několik let, a dostáváme se na úroveň tréninku 500 km měsíčně pro přípravu na ty nejvyšší soutěže. „jen“ 500 km, protože ti koně víc psychicky nezvládnou. Jinak platí vše ostatní jako u lidských vytrvalců – tzn. ohrožení přetrénováním, zranění především pohybového aparátu (jak u koně, tak u jezdce), metabolické problémy apod.. Kvalifikace na evropské/světové šampionáty je náročná, pokud máte jen 1 dobrého koně, tak trvá 2 roky cca. finančními nároky je tento sport několikanásobně dražší než běh.

navíc jsme 3 v 1, v našich podmínkách se většinou spojuje majitel, trenér, jezdec. Detailní tréninková metodika chybí, člověk se pohybuje více-méně metodou pokus-omyl. I v těchto podmínkách máme doma na pastvině 2 vicemistry republiky a jeden z nich byl velmi úspěšný i na mezinárodní úrovni.

Nebudu se s vámi předstihovat, kdo byl úspěšnější, pro mne je důležité, že díky práci v amatérském/hobby prostředí mám jiný pohled na záměrný doping. Zejména u jezdců by nic nepřinesl, navíc by stál peníze a čas. U koní je to jiná, ale tam naše federace namátkově testuje i na lokálních závodech nejnižší úrovně. Vzorky se neanalyzují u nás, ale máme přesně danou akreditovanou zahraniční laboratoř, kam se posílají. Pozitivní nálezy jsou řešeny DIK a je možné je nalézt na stránkách federace.

tož tak, nejsou všechny vytrvalostní sporty stejné, naštěstí.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.11.2017 13:36:15

>> zombice, 23. 11. 2017 22:23:01

Nechcem nikoho obhajovat bez mandatu, naviac ten pripad sa odohral velmi davno. Naisto vsak viem, ze vztahy medzi touto atletkou a zväzom boli dlhodobo na velmi zlej urovni, najmä kvôli neprimeranym poziadavkam a ocakavaniam od zvazu, dlhorocnym hadzanim polien pod nohy a tuzbou po osobnej pomste od niektorých bafunarov. Nedivil by som sa teda, keby jej kontaminovali vzorku (A aj B sa odobera sucasne do dvoch odlisnych nádobiek, su skladovane v tom istom labaku, ktory vykonava testovanie prvej). Ano, Nandrolon sa sice uziva injekcne – intramuskularne a navyse je detekovatelny v moci sportovca az 18 mesiacov po skonceni uzivania (takze len idiot by ho uzival, ak je pravidelne testovany), ale musel by som sa poradit s biochemikom, ako je to s moznym objavenim sa metabolitov/nes­pracovanej latky v moci po perorálnom poziti. Tento AAS (anabolicky androgenny steroid) nie je 17alfa alkylovany, cize nie je spracovatelny pecenou a preto sa podava injekcne. Ak teda prejde zaludkom a tenkym crevom, nasledne sa dostane do obliciek a nespracovany sa vymoci, mohol by rezultovat v pozitivny test. Otazka je, ako je nastavene testovanie, teda ci markery su nastavene pre metabolity nandrolonu v moci (po injekcnej aplikacii), alebo aj na telom nespracovany nandrolon, ktory by bol vyluceny po perorálnom nahodnom poziti. Ak to druhe, kontaminacia napoja na obcerstvovacke je mozna a potazmo aj kontaminacia zubnej pasty.

Nacim je sa opytat labaku, kde sa testy vykonavaju. Mam sa namahat?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.11.2017 13:48:14

>> Mato, 24. 11. 2017 13:36:15

Ad Nandrolon – bola jedna velmi znama kauza istej slovenskej vrhacky, ktoru chytili pre pozitivny nalez prave tejto latky este v juniorskom veku (!). Chvilu sa trapne vyhovarala, potom si trest odpykala a nasledne ju hned zamestnali na Dukle (pocas trestu ako civilku). Dievca sa vydala, rychlo si zmenila meno a dokonca ziskala medailu z vrcholného sampionatu. Zvaz, Dukla aj stat ju celu karieru dotoval a vsade je prezentovana ako vzor pre mladez (!). Nechyba na ziadnej gala akcii, no skratka zabudli sme, nic sa nestalo… Ja som s nou absolvoval niekolko sustredeni, este ked bola na sportovom gympli. Uz vtedy sypala, vedelo sa to onej a robila to tak nesikovne, ze ju aj chytili. Zvaz ju vzdy kryl, pomahal jej, zastaval sa jej a detto Dukla.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 25.11.2017 11:30:51

>> jaala, 24. 11. 2017 12:52:00

Jezkové oči, to že niečo trvá dlhodobo ešte neznamená že to je vytrvalostný šport. Pre tie kone teda áno, pre Vás je to dlhodobá aktivita, ak by ste behali popri koňovi aj Vy, vtedy by to bol vytrvalostný šport i pre Vás.

Vidím že ste v dopingovej problematike žalostne neznalý. ,,Zejmena u jezdcu by nic nepřinesl"…a čo tak látky zvyšujúce koncentráciu,po­zornosť, či oddalujuce únavu, ergo stimulanty? Obyčajný efedrin či pseudoefedrin napr. a ten je i vo voľnopredajných liekoch.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 25.11.2017 11:47:45

>> Mato, 24. 11. 2017 13:48:14 Martina Hrašnova, čo to nenapíšeš priamo. Bola to vtedy éra SVK vrhacskych podvodníkov, jeden Konopka, druhy Konopka a Haborak. Dvaja z nich majú doživotný zákaz činnosti v atletike. A kto z trénerov,lekárov či funkcionárov v SAZ za to niesol zodpovednosť? Nik­to.

Ad nandrolon:h Nandrolon podaný v jedle či nápoji vyústi v pozitívny test. Citacia:,, Nandrolon podaný ústne nemá síce významnejšiu anabolicku aktivitu, je však v tráviacom trakte absorbovany a v pečeni metabolizovany veľmi intenzívne a metabolity sa objavia v moči rovnako ako pri injekčnom podaní" Prof.MUDr.RNDr­.L.Stárka,DrSc.

Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.