Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

ROZHOVOR: Výsledku z New Yorku si moc vážím, bylo správné odejít od lyží [článek]

Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.11.2017 11:25:43

toto zatial nie je na zozname wada

https://www.youtube.com/watch?…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 20.11.2017 08:42:10

>> Ondriško, 17. 11. 2017 20:44:34

dovolím si citovat „A to ako u sportovcov najvyssej urovne-uroven medailistov a finalistov vrcholnych podujati-kde pri mnohych jedincov je to az smiesne ako nas maju za blbcov,tak aj u sportovcov na urovni narodnej reprezentacie. “

To se mne osobně dotýká. A já mluvím o současné době, o čase po r. 2010, o sportech zařazených mezi kontrolované, a to hned 2×. Nemluvím o světových kauzách. Ano, test na doping je drahý, proto jsou počty testovaných jedinců omezené. a testovací metody se stále zlepšují, což zřejmě přispívá k odhalení pozitivních vzorků z olympijských her v Londýně a Soči.

Nicméně obvinit půlku sportovců úrovně MČR z toho, že dopují, bez ohledu na sport, a to bez jakýchkoli důkazů, je pro mne nepřijatelné.

Jinak o situaci před rokem 1989 v atletice vím své, dostalo se mi „osvícení“ od jedné z těch, která tu vrcholovou atletiku v době JK a HF dělala. Zrovna tyhle dvě zaplatily cenu nejvyšší.

Takže vyzývám, odvolejte svojich 50% reprezentantů a účastníků, zejména proto, že o situaci v jiných sportech vůbec nic nevíte.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.11.2017 10:03:03

>> jaala, 20. 11. 2017 08:42:10 …situaci v jiných sportech…

Napsali v horse and hound

avatar

Akad.25 muž 20.11.2017 10:53:30

jaala-Jinak o situaci před rokem 1989 v atletice vím své, dostalo se mi „osvícení“ od jedné z těch, která tu vrcholovou atletiku v době JK a HF dělala. Zrovna tyhle dvě zaplatily cenu nejvyšší…jejda,tak zas tady pokračuje a vyplouva na povrch šum či tristní doba některých špičk.atletu doby před r.1989 a JEJICH mnohokrat opakovana lež,že byly čiste…bylo to v době ,kdy jsem i ja v tom sportovním prostředí atletu se pohyboval a mnohe utržk.zpravy z kuloaru,zakulisí těch našich špiček se dozvěděl..nechapu-zaplatily cenu tu nejvyšší???ty které byly nejvic za doby A.Himla a jeho partičky preferovane…dělá se mi zle ,až na zvracení z těch lží a jejich slabostí přiznat,že vůbec nebyly čiste..ba co víc ..moc proflakle,co Vy o tom vite..asi jen zbla..sorry

Motto: Myslel jsem při běhu,že umírám..omyl,jen jiné vnímání nepříjemných pocitů... a tak jsem opět začal běhat..výhra!!
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.11.2017 13:03:45

>> jaala, 20. 11. 2017 08:42:10

Vsetci mame kontakty a mame rozne informacie priamo od pramena

Nehraj tu nejaku všeznalkyňu

Veriš čo ti bolo povedama v sučastnosti na oficialnom školeni a veriš ze to je tak

To je tvoja vec ale to nie je pre nikoho ziadny argument

Prisla si na toto forum jedine koli tejto teme objajovat a zakryvat dopink a zakazovat debatu o nom Špecificky tu si koli EVN alebo za cely ČAS ? Prečo?

Kto ti to nariadil?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2017 13:35:30

>> rudo, 20. 11. 2017 13:03:45

A jestlipak vite proc byl letos program „Atlet roka“ o mesic driv? Nie, nejde o provokaciu, ani srandu a toto saskarske podujatie bolo skutocne o mesiac skor, ako po ine roky u nas. A malo to aj svoj dovod. Ono sa totiz ocakava v tych najvyssich kruhoch, ze WADA zvrati rozhodnutie nasej disciplinarky o istom prominentnom atletovi a nechceli sa blamovat. Ci to tak bude naozaj, alebo niektori vysokopostaveni bafunari iba syckuju, ukaze cas. Faktom je, ze clenovia tejto komisie sami neveria tomu, za co hlasovali. Spravili vsak politicke rozhodnutie. „Je rovnako cisty ako bol Bolt, Holmes, Farah, Ayana, Dibaba a ini. A pokial nebudeme lapat anglanov, nebudeme ani nasich.“ Alebo si to obratte, ak chcete…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2017 13:47:22

>> jaala, 20. 11. 2017 08:42:10

Len tak namatkou, z ust „koni“ najpovolanejsich (známych to guurov dopingu u nas a aj vo svete): nechat sa chytit pri sutaznom teste, pri sucasnych chabých metódach, je prepadnutim testu IQ. Ano, je to tak lahke obist. Pri vzorkách spatne testovaných sa vacsinou jedna o sportovcov, co mnokrat prekracovali odporucene davkovanie, pripadne si to mixovali sami, bez akejkolvek znalosti systemu, ucinkoch, polcase rozpadu… Pri mimosutaznych kontrolach, specialne u vytrvalcov a u latok, ktore oni zneuzivaju najcastejsie, je tiez nenarocne obist testy. Pravidlo je, ze kontrola nesmie prist medzi 23. a 6.h. Týchto 7h staci kazdemu na vycistenie sa pri mikrodavkovani EPO (polcas rozpadu je 5h), u exogénneho transdermalneho testosteronu menej ako 4h. Casto zneuzivanymi latkami je dalej inzulin a lr3 – prakticky nezistitelne latky hned po aplikovani. Atd., atd. A to sa navybavujeme este o TUE (lekarskych výnimkách, casto na neexistujuce diagnozy), pri najcastejsie zneuzivanom thyroid hormone (hormon stitnej zlazy – viete ten novy vzhlad absolutne vychrtleho vytrvalca, cyklistu pri neuveritelnych silových parametroch), ci roky pouzivanom kenacort (kortikoid) na akoze obstreky pri tazkych zapaloch, ci pri „astmatických, alergických záchvatoch“, co Vam odpilia 2–3kg z vahy behom 7–8 dni bez straty sily… to sa potom beha, stupa na alpske konciare.

Tak si zite dalej vo svojom svete prísnych kontrol a nepodplatitelnych komisarov. Ale je to svet pretvarky, ci hranej naivity.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 20.11.2017 14:55:29

>> rudo, 20. 11. 2017 13:03:45

Nikdo mi nic nenařídil – prostě se zastávám těch, kteří jsou kolem mne, soutěží se mnou. O lidském dopingu se v našich sportech nehraje – a Ondřiško zobecňoval na úroveň MČR a mezinárodních závodů českých reprezentantů.

Zatím tu nikdo neprezentoval žádný důkaz, že by to bylo v současné chvíli v současné běžecké reprezentaci jinak. Takže co? budete dále spřádat spiklenecké teorie bez důkazů?

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 20.11.2017 15:02:45

>> jm1, 20. 11. 2017 10:03:03

jj, jak jsem psala, bohužel téma dopingu je i v jezdectví, zejména doping koní.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

MS82 muž 20.11.2017 15:21:15

>> Mato, 20. 11. 2017 13:47:22

Cau Mato. No ja bych nepotreboval odparat 2–3 kg vahy. To se mi povedlo jen tim, ze jsem se vratil k behani a vsechna nabrana hmota v posilce zmizela. Ale ty silove parametry bych rad naboostoval ;-) Zatim to delam po staru, zvedam zelezo. Ale jestli jsou modernejsi postupy.. :-)

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 20.11.2017 15:33:54

>> jaala, 20. 11. 2017 14:55:29

Jako naprostý právní laik vnímám prezentaci jakýchkoliv důkazů na veřejném fóru jako věc značně problematickou a velmi úspěšně žalovatelnou. Těch důvodů zde bylo v předchozích příspěvcích uvedeno několik. Domnívám se, že by ani obhajoba „osvícením“ nemusela být úspěšná… Rozhodně kvituji Vaše nahrávky na returny s povděkem…

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 20.11.2017 15:49:22

>> milan, 20. 11. 2017 15:33:54

máte pravdu, člověk nahrává na returny těm, kteří stále omílají podezření, a nemají k tomu důkazy. A souhlas, i moje poznámka k „osvícení“ byla právně nekorektní.

Jinak mne zaujalo, že WADA tak jednoznačně doping neskrývá – viz. http://www.ceskatelevize.cz/…kem-dopingu/.

právně postižitelná je i pomluva – a těch tady koluje poměrně dost.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2017 16:09:25

>> jaala, 20. 11. 2017 15:49:22

Ano, kde? Akozto pravny nelaik sa rad necham viest k bodu, kde bola zmienena pomluva a rad Vam vysvetlim, preco sa mylite.

Sport dospel do takého stadia, ze ked vo vseobecnosti uvediem, ze ledva polovica vrcholovo/vykon­nostne orientovaných sportovcov dodrzuje pravidla WADA, tak ma nema kto sudit za pomluvu. Dokonca si dovolim tvrdit, ze ta vacsina ich cielene obchadza s úmyslom ziskat nefer vyhodu (v ich ociach, vyrovnat startovaciu ciaru, ale to je o inom).

A len tak mimochodom – vrcholovi sportovci to praskli dobrovolne sami na seba: https://www.theguardian.com/…dalous-delay

Pre lenivých: The results from 1,203 athletes at the WCA and 965 athletes at the PAG suggests that levels of doping could be far higher than traditional tests suggest. The researchers found that more than 43% of athletes quizzed at WCA had doped in the past year, with the figure reaching just over 57% for those at PAG. By contrast biological tests at the events found a prevalence of just 0.5% at WCA and under 4% at PAG.

A preco sa vysledky studie niekolko rokov pod hrozbami zalob a trestného stihania utajovali? No hadajte. Vdaka wikileaks uz ich nejaku dobu pozname. A co sa s tym spravilo? Holy… nic.

Vazena, ste tak zalostne neinformovana, ze to uz ani nie je mila naivita. Skor mi to pripada ako cielena hra…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 20.11.2017 17:01:48

>> jaala, 20. 11. 2017 15:49:22

Pomluva? No, přijde mi to tu na úrovni výroku jistého politika „všeci kradú“, toto by opravdu k odsouzení nikoho z diskutujících nevedlo. Samozřejmě, že se toto týká i hobíků, možná i více, protože ti často vůbec netuší, co berou, ostatně jsem nedávno četl, že na nějaké veteránské soutěži neprošel kontrolou náhodně vybraný veterán, co se umístnil někde v druhé stovce, nechce se mi to teď hledat.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 20.11.2017 17:37:50

>> jaala, 20. 11. 2017 08:42:10

Bohuzel musim rici, ze tech 50% muze byt i optimistiske cislo. Osobne jsem v ne tak davne minulosti zazila situaci, kdy cesti komisari dorazili v listopadu na Zadov. Bylo po obede a ptali se po konkretni skupine. Ne po dospelych, na soustredkach tam byl dorost a juniori! A tak mladez vyskakovala zadem z hotelu okny a vydala se preckat neprijemne chvile smer Kvilda, zatimco komisari brali vzorky tech par cistych. Ne, nemohu uvadet jmena, ty „deti“ jsem neznala. Ale reknu vam, ze mne tento zazitek stran pohledu na doping v nasich koncinach nesmirne obohatil. Ne, nejsou to jen vytrvalci, tam snad ani teddy vytrvalci nebyli, to byl takovy hezky mix „talentovane“ mladeze.

P.S. Historka je znacne zkracena, popsat celou tu absurdni situaci, by vydalo na roman.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

MS82 muž 20.11.2017 21:21:13

>> Skritek Hugo, 20. 11. 2017 17:37:50

Sypat v dorostu nebo juniorech mi prijde jako pekna hovadina. Vetsinou jeste netusis, jestli vubec budes mit sanci v dospelacich a maximalne si znicis zdravi. Jasne, u top sportovcu je to pochopitelne, hraje se o velke penize, a kde neni zalobce.. Juniori by spis potrebovali trenera nez lekarnika :-)

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 21.11.2017 04:06:59

>> Petr Kaňovský, 20. 11. 2017 17:01:48

Njn, to byl nešťastný případ. Dědek chtěl babce udělat radost, vzal si viagru a neuvědomil si, že má druhý den preteky.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 21.11.2017 07:59:18

>> Mato, 20. 11. 2017 16:09:25

Takže jednoduše:The results from 1,203 athletes at the WCA and 965 athletes at the PAG suggests that levels of doping could be far higher than traditional tests suggest.

No náhodný výběr a otázka zabalená tak, aby respondentovi hned nedošlo, na co vlastně odpovídá, je běžně používaná statistická metoda. Jinak výsledky pouze z atletických akcí. Jen doufám, že autor nezacházel s výsledky výzkumu stejně kreativně, jako naši žurnalisté s výzkumnými daty.

Stále obracím pozornost k těm malým čechům. Jako účastník letošního MČR (klasického seniorů) chci vidět výsledky, že polovina z nás záměrně dopovalo.

Nebo vztažení informace o 50% ke konkrétním sportům.

Jinak pomlouváte desítky a stovky sportovců, kteří poctivě dřou, aby nějakých výsledků dosáhli. O finanční stránce se raději zmiňovat nebudu. A to většinou v podmínkách amatérského či poloamatérského sportu.

Nějaká reakce na mnou uvedený článek?

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.11.2017 08:42:13

>> jaala, 21. 11. 2017 07:59:18

A pozreli ste si aj ten vyzkum, alebo komentujete iba clanok, kde to bolo podane aj pre tych menej chapavych? Ked to zadate do vyhladavaca, vyskocia Vam aj ine vyzkumy – odporucam stravit niekolko tyzdnov ich citanim. Potom mozno prestanete fanaticky obhajovat neobhajitelne. Tych 50% výkonnostných sportovcov, co si pomaha nedovolenymi, pripadne este neodsúhlasenými preparátmi (ktore vsak spadaju pod novu definiciu dopingu – „brane s úmyslom ziskat nefer vyhodu…“), je este umyselne podhodnotene cislo. Ako som uviedol uz skor, pracujem profesionalne v brandzi, kde mi rocne prejdu cez ruky materialy stoviek novych liekov a vysledky výzkumov, ktore nikdy nebudu pristupne verejnosti. Na týchto vyzkumoch sa dobrovolne (!!) zucastnuju aj vrcholovi sportovci bez toho, aby ziskali vynimku od WADA a kludne si sutazia aj pocas prebiehajúcich testov, ci hned po nich. Tiez som uvadzal, ze sme pomahali zastavit nelegalny predaj liekov na vselijakych steroidovych strankach (v skutocnosti islo o steroidy, prohormony, hormony…) a dostal som sa aj mailovym serverom týchto predajcov. Medzi mailami svietilo celkom dost známych mien z CR aj SR. Bolo to oznamene relevantnym autoritam prostredníctvom vysetrovatela. Co sa stalo? Nic, sportovci dalej sutazia.

Dalsi priklad- asi rok dozadu potrebovali obsadit miesto clena odvolacej komisie (neuvediem akej, ale v podstate rozhoduje o osude sportovcov prave v týchto kauzách). Mecenas v pozadi nemenovaného zvazu, ktory o vsetkom uz roky rozhoduje a riadi to, oslovil kolegu, ktory mu hned odporucil mna, kedze mam skusenosti so zastupovanim sportovcov pred CAS, rozumiem sa chemii a pracujem aj so sportovym pravom. Hned mu bolo oznamene, ze oni nepotrebuju odbornika, ani bojovníka za spravodlivost (za takého sa nepovazujem, kedze som realista), ale „svojho cloveka“, ktory do nicoho moc nebude rypat. Lekarov uz v senate maju, potrebuju pravnika. Kedze mu bol zaviazany, tak nemohol odmietnut, ale dal si podmienku, ze proti svojmu svedomiu hlasovat nebude.

No, uz hlasoval a nie raz. Vsetky kauzy, ktore mali, boli rozhodnutiami politickymi, nie odbornymi a uz vôbec nie o svedomi a spravodlivosti.

Furt to neviete pochopit – vysledky neukazu, ze polovina výkonnostných sportovcov dopuje, lebo a) testy su chabe, nepresne a desat rokov za vyzkumom v oblasti preparátov, ktore sa dnes pouzivaju; b) testovanie je saradou a nie cielenym pokusom sportovca prichytit a usvedcit (s výnimkou vopred vytypovanych pripadov); c) nie je vola, lebo kazdy pozitivny pripad je hanbou pre zvaz, sport a aj stat.

A drobna pravna rada – konkretne mena sportovcov tu nepadli, ani obvinenia, ci nepreukazatelne tvrdenia proti konkretnym osobam vo funkciách, takze sa nejedna o pomluvu. Mozete sa rozculovat a dovolavat dokazov kolko chcete, ale pokial tu nebudu zverejnene, tak s tr. oznamenim a ani civilnou zalobou by neuspel nikto. Bol by iba na smiech. Aspon raz si to vyskusaju obhajovaci v opacnom garde. Bezmocnost je neprijemny pocit a stav, ale verte mi, ze cisti sportovci si jej zaziju viac na sportoviskach s vedomim, ze proti tym, co beru, si ani neprdnu. Tych menej ako 50%, co napriek tomu sutazia a snazia sa podat aj cisti co najlepsi vykon, mi je uprimne luto. Fakt vsak je, ze taki sa na najvyssie stupne v disciplínach kde rozhoduje sila, vytrvalost a odolnost, nikdy nepozru. V technických disciplínach, pripadne v sportoch, kde ide predovsetkym o koordinaciu a zvladnutu techniku, tam sanca je, ale stale sa zuzuje. Pretoze stale plati – kto dokaze viac a dlhsie trenovat, zvladne aj tu techniku ukonov lepsie. A kazdy organizmus ma svoje limity, aj co sa tyka poctu hodin stravenych opakovanim tych istých pohybov. Ten, kto si niecim pomaha, toho zvladne podstatne viac a posunie tie limity. Takze aj technicky bude na tom lepsie, ako cisty sportovec…

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 21.11.2017 10:00:01

>> Mato, 21. 11. 2017 08:42:13

a teď mluvíte o ČR nebo SK?

navíc mluvíte o atletice nebo o všech sportech?

Náš svaz neměl problém testovat (koně) i na nejnižších soutěžích a vzhledem k pravidlům může kdekoli a kdykoli. Testací jsem s koněm na „malých“ závodech prošla i já. Kolega byl zase jako člověk testován na mezinárodních závodech (negativně).

Důvody „negativních“ dopingových testů, které zmiňujete, možná fungují v některých svazech. jejich zobecnění na všechny výkonnostní sportovce mi nepřijde správné. Protože někde vůle je.

ano – bezmocnost – nad lidmi, kteří raději poplivou ty ostatní, než by si připustili, že jejich schopnosti, trénink apod. na ty lepší nestačí. Ale to je obecná situace v Čechách (a zřejmě i na Slovensku).

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.11.2017 10:03:49

>> Mato, 21. 11. 2017 08:42:13

Vysvětlovat je asi tak stejně marný, jako bojovat proti dopingu. Jakmile chceš lidem brát modly, vždycky narazíš. Ale to počítám víš. Mně ta diskuze přijde zajímavá a přínosná i tak.

Na pochopení buď pomůže to, co si zažil skřítek, anebo pokus o to, dosáhnout nějaké výkonnostní úrovně, a pak zjištění, že všichni okolo běhají nepochopitelně rychleji, anebo se zázračně zlepšují. Ta marnost těch čistých. Protože dobrý talent, se pozná celkem rychle, a ti, co to mají spíš „vydřené“ na úkor talentu a jsou zázračně dobří, se jenom tvrdou prací nahoru nedostanou.

>> jaala, 21. 11. 2017 07:59:18

Můj jediný pokus o otevření očí…

Máš pocit, že u nás (a jiných zemích) skoro neexistuje korupce? Když tu není skoro nikdo odsouzený? I přes to, že se skoro kdokoli s nějakou formou korupce nebo zpronevěry státních, veřejných, firemních peněz na vlastní kůži setkal?

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sloviensko

rudo muž 21.11.2017 10:04:25

>> jaala, 21. 11. 2017 10:00:01

kolkokrat bol tvoj kon testovany mimosutaz, v treninkovom obdobi, vecer rano o polnoci na obed, po treninku pred treninkom, pocas treninku?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.11.2017 10:09:22

>> jaala, 21. 11. 2017 10:00:01

De facto jakýkoli sport… individuální sporty se aspoň trochu řeší, myslím, že by byli všichni překvapení, pokud by se ve velkém najednou ze dne na den začali řešit týmové sporty (zejména fotbal a hokej). O americkém baseballu, kde skoro žádná antidopingová pravidla neplatí (ačkoli se to aspoň navenek naoko mění) se obecně ví, že skoro každý jede ve steroidech. Byli i chycení.

Nepoužívat zkratky, resp. všechny možnosti v případě, že se za pár let jsem schopný zajistit do konce života, a jako sportovec, který chce něco dokázat, jsem cílevědomý a disciplinovaný a schopný snášet leccos, je ve skutečnosti naprostá blbost a logicky musí být snaha o čistotu výjimečná. Tohle je „jen“ racionální a přirozené ekonomické jednání.

V některých kruzích (např. startupy v sillicon valley) se používá dneska biohacking (mimo jiné i mikrodávkování halucinogenních drog, které je nezákonné). Proč by to mělo být jiné u manažerů a generálních ředitelů, a u sportovců?

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sloviensko

rudo muž 21.11.2017 10:12:18

ked som v Colacu pred vela rokmi pomahal Kourosovi zabehnut svetak 1038km na 6D

asi na 4.den, som si vsimol ze neprebehol cielom kolecka chvilu som cakal a ked nic tak som siel zistovat, lebo nemal planovanu prestavku.

a Vraj je s dopinkovym komisarom na hajzli a pokusa sa curat.

v horucave tazko dehydtratovany tam bezmocne stal s flasou v ruke, bol curat asi polhodinu predtym a nebola sanca.

pytam sa toho komisara kto je co nech ukaze preukaz a nech mi ukaze ako bude mat zabezpecene vzorky.

panacik bol dochtor z miestnej nemocnice, ktory mal so sebou flasticky s vrchnakom, bez pecati a pecatidiel, bez prenosneho uzamkanicieho trezoru, bez doprovodenj osoby proste si myslel ze si necha od zopar bezocv nacurat a vezme si nezapacatene vzorky do labaku a bude ich testovat.

Kourosa spom okamzite vyhnal z hajzla na drahu behat a zavolal som hlavnemu rozhodcovi aby spravil s tarjtrlikom poriadok,

slusne mu vysvetlil ze takto sa nerobi a ze sa zastavit pretekjara pocas vykonu nemoze, ze nech pride v nedelu hodinu po skonceni pretekov ze mu vsetci radi nacurame ak bude mat zabezpecene spravne narabanie so vzorkami

docjtorka sa pobral prec a viac ho nik nevidel

otazka znie – kto ho poslal a co mal nariadene nasypat do vzoriek a na co mali byt neiktori, zrejme najme Kouros testovani pozitivne na objednavku koho.

bola to len zhoda nahod, ze Kouros zrovna mal prazdny nmechur a nebola sanca a ze som tam prisiel a dostal som zhora inspiraciu mu vynadat a poslat ho do zadku.

takze superbordel aj opacnym sposobom.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.11.2017 10:49:30

>> jaala, 21. 11. 2017 10:00:01

Nie, na nikoho konkrétneho neplujem. Ani nahodou. Ja osobne profesionálneho sportovca, ktory sa rozhodne si pomoct PED preparátmi vôbec neodsudzujem. Je to profesional, sport je jeho zivobytie, je to jeho telo, jeho rozhodnutie. Divim sa amatérom, ale neodsudzujem. Len nechapem dovody, resp. chapem, ale su mi cudzie.

Na cop plujem, je skorumpovany, chory system, zalozeny na selektívnej „sprvodlivosti“ a honbe za carodejnicami. Mal som tu „cest“ a aj skutocnu cest poznat najvyssich funkcionarov prazskej aj bystrickej Dukly, trenerov a samozrejme aj sportovcov. Mnohi (a nehovorim o zoper jedincoch) uplne otvorene priznali, ze len naivkovia si myslia, ze sport dopingom nie je prelezeny. Opacna verzia je len pre mladez a deti, aby mohli uznavat dalej svoje idoly.

Vediac, vidiac a mat priame osobne skusenosti z vrcholového sportu a jeho skorumpovanosti (nielen atletika), vzdy budem odhovarat svoje deti, aby nerobili sport na vrcholovej urovni. A ak sa tou cestou, napriek mojej snahe vyberu, chcem aby poznali tvrdu pravdu co najskôr. Usetri ich to mnohých sklamani.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 21.11.2017 11:24:44

>> Mato, 21. 11. 2017 10:49:30

Mluvíte o profesionálech (stejně jako Luckyboy) – ale většina sportovců (a to i na běžeckých tratích) jsou amatéři. Proč bychom proboha záměrně dopovali? Sport nás neživí, naopak do něj cpeme peníze (svazy to za nás bohužel nedělají).

Když honba za čarodějnicemi – tak co ten sdílený článek? Stále žádná odpověď ohledně chování WADA?

Nemám a neměla jsem žádné modly, není důvod. Ani pro ty sportovní.

Luckyboy – korupce samozřejmě existuje – někdy se podaří i odsoudit. taky neříkám, že záměrný doping neexistuje. jen nesouhlasím s 50% – nikde.

Rudo – naše koně mohou testovat kdykoli, otázka je, jestli je někdo neznámý na 2ha pastvině chytí. Jinak náhodné testování ve stáji také proběhlo, i když ne u našeho koně.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Praha

Celkem 26246 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 21.11.2017 12:10:35

>> jaala, 21. 11. 2017 11:24:44

Trochu to odkloním od dopingu k dodržování pravidel. Ono je to vlastně skoro totéž. Kolik lidí při závodech zkrátí trať a tím se posunou z 2587 místa na 2369? Moc. Za 14 dní se pořádá Koloběh Říp – Praha. Jsou tam celkem jednoduchá pravidla. Mj., že se oba v dvojici musí stále vidět. Už jsem vzdal pokusy o upozorňování na podvádějící. Přesto spousta dvojic to nedodržuje a posunou se mezi 200 dvojicemi třeba z 115 místa na 112. A ještě mi vynadaj, že to dělaj všichni. Pokud tomu nevěříš, dám tip na místo a ručím za 30 dvojic, které tam nebudou na dohled. Kdybys měla dost lidí, tak na trati nachytáš možná taky 50%.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.11.2017 12:31:22

>> EvženGe, 21. 11. 2017 12:10:35

Presne o tom hovorim Evzene. Ludia si prilis sport idealizuju a ocakavju, ze v momente, ako sa stane registrovanym sportovcom, tak svoju ludsku podstatu zariekne a stane sa antickym ideálom a moralnym vzorom. Opak je pravdou.

Presiel som viacerými sportami a v troch som bol, povedzme, aspon a republikovej urovni, pripadne medajlista. Podvadzalo sa vo velkom v kazdom – s registrackami, pri prestupoch, ohladom veku (teda uz od ziackych kategorii), rocnikov, cokolvek si len clovek vie predstavit. Tych poctivcov, co vsetko chceli dodrziavat tam bolo len par a kazdy ich poznal, ze za nimi sa s levarnami nechodi.

Takze bud sa clovek stal srdciarom a zostal pri sporte pre samotny sport, alebo znechutene odisiel. Pripadne zacal podvadzat tiez, v malom, ci velkom.

No a potom tam boli naivkovia, co radsej nic nechceli vediet, pred dokazmi zatvarali oci a ked im ich nasilu nukali a snazili sa ich presvedcit, tak kricali akopali okolo seba. Jednu taku tu mame aj v tejto diskusii. Je to marne, koncim s presviedcanim.

>> jaala, 21. 11. 2017 11:24:44

Clanok nepresvedcivy, az smiesny. Ako som uviedol vyssie, naplnate psychologicky profil ludi, ktorých som v zivote uz stretol a pripravovali ma iba o energiu, aj tak neprijali ani hole fakty. Prajem Vam vsak, aby Vam nadsenie vydrzalo. Nenapravitelnych snilkov svet tiez potrebuje…

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 21.11.2017 12:35:18

>> EvženGe, 21. 11. 2017 12:10:35

Evžene já si vás vážím – a párkrát jsme se i viděli (tedy např. na Birellu jsem vás zaregistrovala se Sárou jak fandíte).

chápu, že lidé nejsou dokonalí. Jenže záměrný doping u 50% účastníků je na mne silná káva. Zejména ve sportech, kde jsou na zmiňovaných úrovních čistě amatéři, kteří prostě nemají důvod – všechno platí z rodinných peněz, případné sponzory si shánějí sami. Znovu dotaz – proč bychom to dělali? proč bychom tak riskovali? Jen kvalifikace na ME/MS je u nás v řádech statisíců.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 21.11.2017 12:49:28

Profesional ci amater, pokial sa bavime o vytrvaleckom behu v CSR, tak to vobec nema zmysel riesit. Z mojho pohladu, cim je dotycny na vyssej urovni, tym je jeho podvod vecsie svinstvo a moralny odpad. Pretoze o to viac viac okradol ci inak podviedol ostatnych zucastnenych. Takze ked si da EPO a posunie sa z 115/200 na 112/200 – jeho vec. Ked uz to bude z 2/200 na 1/200 v kolobehu rip praha, tak uz je ten podvod predsa len kokretnejsi, ale nejak extra vyhodu pre seba ani skodu pre druheho tim nevytvoril. Zrejme to skor robit pre svoj dobry pocit z lepsej kondicky, nez aby si nakradol vyhry. Niekde inde su potom majstrovstva republiky a uplne inde MS.

Asi ako by som moralne neodsudzoval niekoho kdo ukradne rohlik v samoske, ale inak sa pozeram na kradez penazenky v autobuse. A pokial niekto si zalozi firmu ktora ukradne ludom stovky milionov, tak len preto ze dokaze vyuzit system tak ze je beztresny, tak o nom nebudem hovorit ze ho neodsudzujem, pretoze vsak je to jeho zivobitie…

Nalezené položky: 290 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.