Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » jak do mrazu

jak do mrazu

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 19.12.2009 11:39:31

[quote=kanovsky][qu­ote=tomák1967]Mi­mochodem jaké oblečení používáš?[/quote] Používám většinou bavlnéné tričko Mizuno + neznačkovou polyesterovou bundu + neznačkové tepláky (resp. plátěné kalhoty, pokud běžím do práce a nechci se tam převlékat resp. neznačkové kraťasy, když je nad nulou nebo mám chuť k otužování). Ponožky do bot Mizuno dávám také neznačkové, většinou bavlněné. Rukavice mám tenké pletené a beru je, když je pod nulou a běžím déle než několik minut.

Zatím jsem s běháním v zimě velmi spokojen, přitom v zimě běhám v podstatě první rok (loni jsem v zimě sice také občas běžel, ale jen VELMI nepravidelně). Jediným problémem jsou zatím seběhy na namrzlém podkladu, a proto se raději ještě budu závodům BBP vyhýbat.[/quote] Já nemám slov :lol: To bych jistojistě nepřežil ani kilák. Jinak co se týká seběhů na namrzlém podkladu,z toho má respekt snad každej normální člověk.Na „takovou věc“ by mě nikdo nedostal.:mad:

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.12.2009 11:40:26

[quote=hugo][qu­ote=tomák1967]pro Petra Kanovského:Tak to ti trochu závidím,že jsi našel svůj vyhovující způsob vrstvení šatstva a dobíháš pouze mírně zavlhlý.To štěstí já jednoduše nemám.Jsem extrémní potivec.Vezmu si vrstev méně,stejně se zpotím a je mi zima,vezmi si jich víc-je mi alespoň vlhké teplo.Už jsem si zvykl a smířil se s tím,ale doufám,že svůj zimní oblékací ideál ještě najdu.Mimochodem jaké oblečení používáš?[/quote] Jsem na tom úplně stejné – bohužel.[/quote] To by mě zajímalo, jakou rychlostí bys musel běžet, aby ses zpotil při minus 10 stupních, kdybys běžel jen v tričku s krátkým rukávem (i když toto samozřejmě lze pro začátek zkoušet jen na několik minut). :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 19.12.2009 11:47:50

V loňské zimě jsem vyzkoušel:triko Moira Mono dlouhý rukáv,větrovka NB,protože foukalo,bylo –10°C,běžel jsem 10km/50 minut,byl jsem mokrej a studenej

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.12.2009 11:49:10

[quote=tomák1967]To bych jistojistě nepřežil ani kilák.[/quote] Doporučuji vyzkoušet a pak uvidíš. :-) Určitě ale v takovém případě pobíhej poblíž domu, abys mohl v případě teplotní nepohody okamžitě pokus ukončit. Pouze nepočítej první 2–3 minuty, to zimu ucítíš, i když to bude vykompenzováno tím, že budeš rozehřátý ještě z domu.

Já jsem ale trochu jiný i v tom, že v paneláku už třetí rok netopím, takže mám v bytě 18 stupňů a jsem přitom jen v tričku a trenkách. Dřív jsem přitom potřeboval minimálně 25 stupňů.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.12.2009 11:52:13

[quote=tomák1967]V loň­ské zimě jsem vyzkoušel:triko Moira Mono dlouhý rukáv,větrovka NB,protože foukalo,bylo –10°C,běžel jsem 10km/50 minut,byl jsem mokrej a studenej[/quote] A nepomůže ani výrazné zpomalení tempa, např. 10 km/80 minut? Jakmile se člověk zpotí a má málo oblečení, tak to logicky vede k ochlazení pokožky a velmi výrazné teplotní nepohodě. Na druhé straně se mi v Podolínci i Ostravě stalo, že mi tričko promoklo, ale tělo si vytvořilo potřebné teplo k ohřátí, ale to nebylo pod nulou.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 19.12.2009 12:12:42

[quote=kanovsky]Já jsem ale trochu jiný i v tom, že v paneláku už třetí rok netopím, takže mám v bytě 18 stupňů a jsem přitom jen v tričku a trenkách. Dřív jsem přitom potřeboval minimálně 25 stupňů.[/quote] :) Jak ti rozumím.Za svobodna jsem taky doma vegetil při 18 stupních,teď co máme děti jsem už trochu rozumnější,nastavil jsem termostat na 19,výjimečně 20 stupňů-ale to jenom někdy a z rozmařilosti. Jinak já pracuju celoročně venku(geodet),zimu snáším velmi dobře,i dlouhé postávání u teodolitu,ale jakmile se dám do pohybu,tak cítím,jak mi vlhnou záda a už se to veze :(

avatar

Třemošná

Celkem 313 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:02 (2009)
půlmaraton: 1:15:55 (2008)

brota muž 19.12.2009 17:50:50

Ve Finsku ve velké zimě:

moira apod. na to bavlněný rolák tričko moira (mikina) s límcem lehká bunda navrch

elasťáky a na ně lehké tepláky

tlusté ponožky, příp. návleky na achilovky

čepice, rukavice

Při –15° a níže mi začíná omrzat brada, tváře a hlavně oční řasy.

avatar

HMP

Celkem 303 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:47 (2008)
půlmaraton: 1:38:13 (2008)
maraton: 3:41:51 (2006)

Machy muž 19.12.2009 18:51:02

[quote=EvženGe]Přeč­těte si Machyho mono-b-log. Mě je zima, jen když to čtu. A nejhorší je, že při osobním setkání vypadá úplně normálně :-)).[/quote] Děkuji Ti Evžene, že jsi se mě zastal. To je vzácné :) Zimní plavání považuju za sport jako jakýkoli jiný – je třeba najít si vlastní hranici, potlačit strach, ale zachovat si respekt.

K debatě zimní běh versus plavání mám toto: Zimní plavání je omezeno na maximálně 22 minut, které vychází z uznávaného lékařského doporučení (já plavu max 15). Během plavání teplota povrchu těla konverguje k nízkým telotám NAD nulou, takže pokožka přímo nepromrzne a v ideálním případě si tělo najde rovnováhu mezi chladem zvenku a teplem svalů zevnitř. Naproti tomu při běhu pokožka přímo promrznout může a mráz buňky ničí. Takže když už běhat nezakrytý, tak se pořádně promazat oleofilním krémem. Ne hydrofilním, protože ten je založený na bázi vody, promrzne a neochrání. Jinak každému to, co je mu libo. Já za sebe bych ale bez zakrytého celého těla běhat nešel. Vzduchem se otužuju denně jízdou do práce jenom v tričku – naposled včera v –13°C. Ale je to kombinace čekání na zastávce a pobytu v přetopeném busu/tramvaji, takže je to spíš takové příjemné propojení s matkou přírodou ;)

Motto: Všechny malé prohry jsou součástí jednoho velkého vítězství.
avatar

Praha

Celkem 26246 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 19.12.2009 20:45:22

Možná vás bude zajímat moje úplně čerstvá zkušenost (před 4 hodinami) s pobytem při –120 stupních. Opravdu jsem se neuklepl. Bylo to v kryokomoře (dostal jsem poukaz od nejmenované firmy Nike). Strávil jsem tam mírným popocházením dvě minuty a překvapilo mě, že mi ze začátku (cca 80 vteřin) vůbec nebyla zima. A to tam člověk leze v trenýrkách,pod­kolenkách,čelen­ce a s rouškou přes nos. A zrovna dýchání celou dobu bylo úplně v pohodě (zatímco při normálním běhu nyní mě po několika minutách už začne být „nepříjemno“ v krku). Ke konci jsem se už třásl, ale po opuštění komory třes rychle zmizel (a prý to je normální). Celkově to bylo velmi příjemné. Zvlášť cestou domů jsem se citil pohodově (zatímco cestou tam jsem mrznul). Pokud by byl zájem (redakce?) můžu napsat víc na vývěsku (nebo ať vyrazí do kryokomory lepší psavec – co Holasová? máš taky poukaz – a něco napíše).

avatar

HMP

Celkem 303 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:47 (2008)
půlmaraton: 1:38:13 (2008)
maraton: 3:41:51 (2006)

Machy muž 19.12.2009 21:09:32

Zajímavé, Evžene. Možná to taky zkusím. Každopádně jsem rád, že někdo další řekl, že zima je pohoda :)

PS: Nebyla ti zima na Sáru?

Motto: Všechny malé prohry jsou součástí jednoho velkého vítězství.
avatar

Praha

Celkem 26246 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 19.12.2009 21:59:56

[quote=Machy]Za­jímavé, Evžene. Možná to taky zkusím. Každopádně jsem rád, že někdo další řekl, že zima je pohoda :)

PS: Nebyla ti zima na Sáru?[/quote] No pohoda :-((. To bylo přechodný pominutí smyslů nebo zamrzlej mozek. Já jsem jinak oproti Tobě šílenej zmrzlík (to je ta relativita, „normální“ lidi o mě tvrděj, že jsem otužilej cvok). A Sára sedí doma a nevystrčí zobák. Ale ta kryokomora je minimálně zajímavá. Nějakej chlap, který tam taky byl a chodí pravidelně tři roky, mi říkal, že mu to vyléčilo bolavý záda. A já zítra podám hlášení o své noze. Stále bolel nakopnutý palec a teď večer nic. Zítra to půjdu proběhnout a pak napíšu. Tak doplnění z neděle. Po 11 km zatím palec nebolí. Ale nevím, jestli za to může kryokomora nebo tři dny pauzy.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.12.2009 12:01:48

Dneska jsem vzal rukavice navíc. Nevýhodu to mělo v tom, že mi při –13st. C po necelých 2 hod. běhu přimrzla vnější strana rukavic k pepřovému spreji!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 20.12.2009 20:29:34

Tak tento víkend jsem vyzkoušela prdlajs – prostě úklid, cukroví, předvánoční hysťák atp. – mám z toho depku. Zítra poběžím z práce i kdyby mě ten frňák měl upadnout. Pěkně jste mě naladili. Rukavice radši dvoje. Jo a ta Punkva – to bylo tak trochu nedobrovolně. Původně jsem šla jen zkusit hloubku. Málem jsem už nevylezla. Obdivuju všechny otužilce, já u tý plotny roztýkám ( všemi směry ).

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 20.12.2009 23:24:38

… a když už jsme u té zimy, nemá někdo tip na dobré (nejlépe MERINO) rukavice, které by hřály do –15/-20C ? Mám jen nějaké umělohmotné od Nike a v těch mi mrznou prsty i při 0 C…

avatar

Lichnov u NJ

Celkem 3101 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2011)
půlmaraton: 1:54:30 (2014)

Dejzinka žena 21.12.2009 17:59:55

Moje největší utrpení při běhání v mrazech jsou ruce a zadek. Ruce jsem pořešila tak, že používám tenké pracovní rukavice /pořizovací cena grátis/ a na ně natáhnu obyčejný pletený rukavice od vietnamců /pořizovací cena asi 10 Kč/. Ty spodní se dají po provlhnutí vyměnit za jiný pár a je zase pohoda. Napadlo mě, že zkusím sehnat přes ty pracovní rukavice pletené palčáky, to by mohlo být ještě lepší. S druhým problémem jsem zatím nepohnula, zkoušela jsem tyto varianty: obyčejné elasťáky – použitelné tak do +5, mírně zateplené kalhoty na běžky i běh od craftu – použitelné tak do –5, tyhle kalhoty a pod ně spodky od sensoru – použitelné taky do –5, navíc ty spodní kalhoty překážely v oblasti kolen a u kotníků byly krátký, další varianta zimní turistický kalhoty s tenkou podšívkou – použitelný i do –10, ale ten zvuk při pohybu je otřesný.. Tak nevím. Teď, když bylo –15, jsem běžela v tom, co bylo po ruce a potom rozmrazovala zadnici ve vaně:-)

Motto: Já to nevzdám!
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 21.12.2009 21:58:59

Zadek mám teda v pohodě, co se týče mrazu-spodky+tepláky z tržnice, ale ruce, ty mrznou, rukavice od Vietnamců a na to lyžařské, chtělo by to ty spodní vyměnit, když zvlhnou (ale kdo to má tahat)…já si včera ještě přidala po Českobrodské „10“ 30 km (20 km v tempíčku pod 6 min./km, to to s teplotou ještě šlo, ale jak „udeřila pátá“ bylo to hrozný, strašný, málem mně upadly ruce), nohy byly ve dvou ponožkách a dobrý. Jinak jsem měla sl. moiru s dl.rukávem, sl. svetr a neprofuk, nepromok bundu, co nosím na 100 km pochody a na hlavě čepičku. Žádný speciál oblečení nemám, ale když jsem vydržela ty lednové mrazy letos, tak musím vydržet i ty další =D A už se otepluje, to bude třeba zase náledí, tak přidám nesmeky do kapsy a čelovku, blbý, že nestíhám běhat za světla, ta zima je potmě mnohem větší =( se mně zdá (spíš nezdá).

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km

tomák1967 muž 21.12.2009 22:10:50

[quote=mapo]ale ruce, ty mrznou, rukavice od Vietnamců a na to lyžařské, chtělo by to ty spodní vyměnit, když zvlhnou (ale kdo to má tahat)…[/quote] Já jsem si pořídil rukavice v Hypernově,mají to být rukavice lyžařské,jsou robustní,tlus­tý,vycpaný vatelínem a stojí 56kč.Nemůžu si vynachválit.I při –15°C naprostá tepelná pohoda.Ale chápu,že chlapi topí trochu jinak :)

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 22.12.2009 11:15:06

Běhám v celkem slabých kožených rukavicích s nějakou textilní vložkou uvnitř, takové ty rukavice, co nosívají seriózní pánové v dlouhém kabátě s kufříkem v ruce. Ani při 2hod běhu při –11st. žádný problém. Ale možná to bude tím, že jsem dlouhá léta lyžoval a tak jsem na leccos zvyklý. Zima mi přijde úžasná v tom, že na sněhu čelovku nepotřebuji ani za tmy – jak je sníh, tak je vidět velmi dobře i potmě, přinejmenším tak, abych se nikde o nic nepřerazil. Ale tempo je pomalejší, na tom sněhovém podkladu není asi tak efektivní záběr nohy … Jinak nosím obvykle na vršku 3 vrstvy – triko, moira triko s dl.rukávem a takovou šusťákovou vrstvou na hrudi a relativně slabou bundu od Adidasu. Na nohy elasťáky, co běhám na podzim a pod ně slabé punčocháče. Ponožky každopádně jen jedny a stejné jako celý rok … dokud se hýbu, tak je to OK. Po doběhu mám někdy trochu namrzlá kolena, jinak v pohodě.

avatar

10 km: 0:33:01

Tatar muž 16.11.2018 10:10:12

>> Petr Kaňovský, 17. 12. 2009 09:35:43 A jak to vypadá po devíti letech? Nohy v pořádku? Co celkové zdraví? Já právě experimentuji se zimou, od léta běhám do půl těla a zdá se, že si tělo zvyká – bez nachlazení jsem přečkal i výběh v mírném dešti a sedmi stupních, v prsťácích, které byly záhy mokré. Teď to chci držet, dokud to půjde – akorát jsme zvědav, jaký vliv bude mít zima na klouby, podle všeho by ale neměla škodit. Ohledně bosého běhání, tam si hlídám ztuhlost nohou, v zimě (bez sněhu) dávám na trávě (která izoluje) z opatrnosti tak max. dva kilometry. Ale naboso už běhám druhým rokem, v rámci tréninku se zuju a podle chuti běžím dva až třeba deset km naboso, už jsem si dal po loukách i tempovou pětku po 3:40/km, je to paráda a nehrozí zranění. Projížděl jsem web kvůli vlivu chladu na ledviny apod., ale taky to vypadá, že by neměl být problém, koneckonců lidé plavou ve studené vodě, která vede chlad daleko intenzivněji než vzduch – a bez potíží. Předem díky za sdílenou zkušenost.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.11.2018 11:13:47

>> Tatar, 16. 11. 2018 10:10:12

Běhám 6,5 roku každodenně (tedy přes 2 000 dnů bez přerušeni), dříve jsem býval nemocný furt, pamatuji na 200 zameškaných hodin za pololetí. Dlouhé elasťáky už doma ani nemám, i když občas běžím v dlouhých kalhotech třeba do kostela a za silného deště venku neběhám. Takže akorát musím přežít neustálé dotazování, zda mi není zima, třeba dnes se mě na to ptali tři lidé a další se o tom bavili. :-) Ono to trochu souvisí i s tím, že čím méně toho člověk má na sobě, tím méně to má mokré či propocené a tím méně pak prochladne, když trochu zafouká, samozřejmě ale je třeba se stále pohybovat. Ta profilová fotka je realistická. :-) Boty mám promočené v zimě po pár set metrech, ale noha si vytvoří vnitřní teplo a neprochladne, ostatně rychle do toho nateče, ale rychle z toho i vyteče, akorát ponožky takové běhy moc nezvládají a občas po vyzutí musejí rovnou do koše.

Tak ať se Ti daří a někdy napiš, jak to jde.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.11.2018 13:00:49

>> Petr Kaňovský, 16. 11. 2018 11:13:47

Petre, ja Ti prajem pevne zdravie a sam som zastancom co najlahsieho obliekania sa na beh, ale… Odkryte klby pri teplotách pod 5stupnov a pri nizkom tempe (ergo teda aj slabsom zahrievani sa), je koledovanim si o problemy – ci uz pohybového aparatu, alebo znizenej mobilite a u citlivejsich jedincov aj o dlhodobe problemy s moznostou reumy. Nemyslim kratkodobe sa vystavenie chladu – na pretek, skor o denno-denne pobiehanie, najmä vo vetre, ci dazdi/snezeniu.

Ty mas tu vyhodu, ze si mozes vybrat stred dna, svetlo, co najslabsi/ziaden dazd, lebo si panom svojho casu… My ostatni bud vybehneme v lejaku, mraze, ci chumelici, ked mame moznost ist behat, alebo nebezime vebec, ak sa neoblecies. Takze Tvoje skusenosti su tazko prenositelne.

Aj minulu zimu som parkrat behal v pocasi, kedy nepokryta koza musela nutne znamenat omrzliny, specialne v horach, pri minus 15 (a menej) a velmi silnom vetre. Garantujem Ti, ze by si do 5 minut bol spat vnutri, ak by si mal kratke elastaky a hole predlaktia. Masku na tvar vytahujem len vynimocne na beh, ale v posl. rokoch boli 2 pobyty v horach, kedy som bez nej nemohol bezat dlhsie nez 30 minut (oba razy bolo skoro 30 pod nulou a aj na nohách som musel mat 2 vrstvy), raz mi dokonca primrzla o bradu a bolo dost bolestive ju bez strhnutia koze odmrazit. V Brne mate snehu pomenej a tych mrazivých dni tiez. Lenze ludia behavaju aj inde, ako okolo svojej domovskej stanice v nizine.

avatar

Zvolen

tiborw muž 19.11.2018 18:51:19

Mato, v akých teniskách beháš keď je pod –15C ?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2018 08:29:10

>> tiborw, 19. 11. 2018 18:51:19

Ake si so sebou na dovolenku nabalim. Zvacsa len 1 par, kedze beriem len pre seba viacero lyziarok a rodine tiez. Doma si vyberiem podla nalady a toho, kam idem behat.

Na smyklavy povrch som minulu zimu pouzival Saucony Peregrine ice (6) a drzali lepsie, nez bezne botky. Na lad som si parkrat dal Sarva xero4 (s hrotmi), ale to aj kratke prebehy cez suchy asfalt boli o nicom. Boty riesim s ohladom na charakter povrchu, teplota v tom nehra rolu. Chodidla sa mi pri behu spotia pri –20 aj pri +30. V membranovych botach nebeham, tie mam iba na horske sporty, kde sa nebeha. Ziadna membrana na svete nema sancu udrzat krok (odviest na povrch) s produkciou potu beziaceho cloveka. V konecnom dosledku mas po hodine a viac nohy mokrejsie (a odratejsie), ako beh v mokrom prostredi bez membrany. Chodza a lezenie je uz nieco ine, ako beh…

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.11.2018 08:42:09

>> Mato, 19. 11. 2018 13:00:49 …skoro 30 pod nulou…

Pod slovem „mraz“ si ruzni lide predstavi teploty velmi ruzne.

Napr. v Brne jsme se minulou zimu dostali pod –10 deg C jen nekolikrat , a ke 30 pod nulou to v podminkach jizni Moravy klesne/kleslo „parkrat za zivot“ ;-) = mozna pri uhelnych prazdninach v zime 78/79 anebo +/- nekdy v polovine let 80-tych …

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2018 09:19:33

>> jm1, 20. 11. 2018 08:42:09

Hej, vsak som to uviedol v prvom prispevku, ze nie kazdy beha okolo svojej nizinnej stanice. On je aj velky rozdiel, ci je –1, sucho a skoro bezvetrie a –1, silny vietor a/alebo snezenie. Pri prvej situacii je odhalena pokozka relativne OK a ja by som si napr. asi ani nedal capicu. Pri druhej (najma silny vietor) to je neprijemny zazitok v lepsom pripade. Ak teplota klesne k –10, co v zime rano zas az tak vynimocne nie je ani u nas, tak sa vsetko zacne vyrazne komplikovat, ak nie je skoro bezvetrie. Stale som vsak zastancom max. 2 vrstiev do –10 (horna polovica tela), tenke rukavice a tenka ciapka. Samozrejme dlhe nohavice (tenke teplaky, ci elastaky). Nad hrubsimi, ci fakt funkcnymi vrstvami uvazujem iba v extremnejsom prostredi na horach. Spodnu vrstvu vsak vzdy davam polypropylenovu, ci podobne tenke umele tkanivo. Spodna vrstva z prirodnych materialov je na vysoko potive aktivity nevhodna, ak nemas rad odreniny a pocit mokreho chladu (a ano, skusil som aj kvalitne tenke merino, bambus, lan a samozrejme bavlnu). Ako vrchna vrstva (odvodova), ak prilis nefuka, je to vsak dobre. Merino vsak schne priserne dlho, ak sa riadne nasiakne.

Je to vsak individualne. Ja sa napr. obliekam lahko na beh, samozrejme v mraze zakryvam pokozku na miestach, ktore su vystavene vetru. Manzelka sa poti vyrazne menej a musi sa aj viac obliekat, inak trpi.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.11.2018 16:11:47

>> Petr Kaňovský, 16. 11. 2018 11:13:47 … Boty mám promočené v zimě po pár set metrech … rychle do toho nateče, ale rychle z toho i vyteče …

Rychly „vtok“ vody do sitovanych bot mohu po dnesnim behu behem vytrvaleho snezeni potvrdit ;-), o jejim vytekani ven uz by se ale dalo diskutovat :-).

A jeste je nutno dodat fazi 3 tohoto procesu: pripadne suseni bot po dobehu

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 20.11.2018 16:24:11

>> jm1, 20. 11. 2018 16:11:47

o jejim vytekani ven uz by se ale dalo diskutovat .

Niektore materialy aj toto vedia. Nemaju membranu, len huste tkanie, takze su viac menej nepremokave a velmi odolne. Vdakania tkaniu vedia vytvorit skoro podtlak a vodu vypudit z topanky, ak sa dostane dnu vrchom. Az na extremne horko su pouzitelne aj v lete. Hovorim napr. o tkanine Schoeller – keprotec (kombinacia umelych vlakien tkanych s Kevlarom – cize odolnost materialu slusna).

Susenie po behu je otazkou iba vlozky, kedze zvrsok vobec nenasiakne. Treba vybrat vlozku, nacpat do boty noviny a za par hodin ani nevies, ze boli mokre.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.11.2018 16:29:21

>> Mato, 20. 11. 2018 16:24:11

diky za radu, uz jsem ji castecne (s dostupnosti novin je to v roce 2018 uz trochu horsi :-) ) aplikoval …

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 20.11.2018 16:45:18

>> jm1, 20. 11. 2018 16:29:21

Když nejsou noviny, tak letáky. Ne ty na lesklém papíře, ale ty na recyklovaném. Myslím Kaufland na to býval dobrý. Mám na schránce poznámku, že nechci letáky, naštěstí to u nás doma dávají na schody a kdo chce, vezme si, co se mu hodí. Mě vždy ten Kaufland, i když autor akčních nabídek to využití zamýšlel jinak. :-D

>> jm1, 20. 11. 2018 16:11:47

Sněží? U nás se oteplilo na 18st. 8-O

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 20.11.2018 17:43:23

>> Skritek Hugo, 20. 11. 2018 16:45:18

na „doma"" poridila Alka na suseni bot specialni "foukadlo“ ;-), a v Bohunicich uz nejspis (soudim jak z pohledu z okna, tak dle „irna“ ) na nejakou dobu dosnezilo.

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.