Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Rychlá energie

Rychlá energie

Nalezené položky: 370 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Brno

10 km: 0:53:55 (2011)
půlmaraton: 1:54:57 (2011)
maraton: 4:25:01 (2011)

dape muž 01.06.2018 21:42:19

>> MartiNo, 01. 06. 2018 21:36:43

nejdřív jsem to tam měl, pak jsme to smazal.

jo, rudo je trochu kontroverzni, ale když si vzpomenu, kolik emailu jsem si s ním dřív vyměnil a jak mi skvěle pomohl s běháním zejména vytrvalostním (zde patří díky zejména Petrovi K.), tak teď, právě tomu, přestávám rozumět a nevím, proč najednou píše takové bludy, když dřív jeho rady byly zcela na místě a přesně trefné. Asi prodělal nějakou životní změnu, nebo fakt nevím, nerozumím tomu. Připadá mi, jakoby to nebyl on, i když styl psaní je jeho.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 01.06.2018 21:51:55

>> MartiNo, 01. 06. 2018 21:36:43

opravdu „nevíme“ … mě na tom celém přijde nejúžasnější, že at' už připustím jakoukoliv teorii (včetně té sloní), tak každá snaha o pochopení jevů kolem nás bude vyvolávat de facto stejné otázky. A je jedno, zda mým dogmatickým pohledem bude „gula“, placka, zmiňovaná hruška, nebo třeba čtvereček.

>> MartiNo, 01. 06. 2018 21:30:07

Jagbi … Skoro jsem myslela, že vesmír marvellovského komiksu se rozrostl o nového superhrdinu a ona je to jen stará dobrá baba Jaga.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 01.06.2018 22:01:30

>> dape, 01. 06. 2018 21:42:19

Myslím, že rudovy názory (rady) ohledně běhání nejsou v rozporu s tím, co píše ve zdejší diskuzi.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 01.06.2018 22:02:01

>> Skritek Hugo, 01. 06. 2018 21:51:55

Tak.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Desert muž 01.06.2018 22:10:13

>> Skritek Hugo, 01. 06. 2018 21:51:55

sloni teorie je hodne stara indicka predstava vesmiru, pp. souvisejici se sivou, :-)

vezmu ti iluze -rotacni elipsoid 1:297,3 :-P

avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 01.06.2018 22:15:05

>> MartiNo, 01. 06. 2018 22:01:30

Přesně tak, vnímám to dloudobě úplně stejně.

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 01.06.2018 22:23:19

>> Skritek Hugo, 01. 06. 2018 21:51:55

Je to z písničky, jejíž název nevím a nemohu najít odkaz, ale útržky textu jsou:

Tvrdí muži vyrazili na západ nedotčenou zemi kolonizovat … najít nový domov pro svou rodinu.

Na cestě jsou téměř dvacet dní po vodě však památky nikde není na výpravu jak by padl pekel ďas když tu náhle ze tmy slyšet spásný hlas:

Prší, kapky deště do celt buší prší nebe jak by polil tuší prší šťastný smích všem lidem sluší prší

koně hodí hlavou pobíhají trávou zmáčenou písně žen a dětí přes pahorky letí dolinou

všichni svého cíle dojedou

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Desert muž 01.06.2018 22:36:48

>> dape, 01. 06. 2018 21:42:19

myslim si, ze ani nehodlas odpovedet, tedy alespon pro ostatni naznacim smysl toho proc se priklanim k rudovym nazorum na fyziku, :-)

„Datel“ souvisi s Cernobilem, nepochybuji o tom, ze tam byl dostatek odbornych pracovniku, kteri museli ovladat Einsteinovy postulaty,

kdyby tam byl jediny, ktery by se vyznal v Teslovi, k havarii nemuselo dojit, viz. divJ

avatar

Brno

10 km: 0:53:55 (2011)
půlmaraton: 1:54:57 (2011)
maraton: 4:25:01 (2011)

dape muž 02.06.2018 07:40:29

>> Desert, 01. 06. 2018 22:36:48

„naznacim smysl toho proc se priklanim k rudovym nazorum na fyziku,“ .. přikláněj se k názorům jakým chceš, když Ti to v životě a na egu udělá dobře, je mi to zcela šumák :-) Hlavně, že jsi v životě šťastnej. :-)

nebudu se tady fakt zabývat konspiračními teoriemi, které zde popisuješ, to fakt nemá smysl. Na to se přihlas do úplně jiného fóra. :-) Vysvětlovat někomu, jak funguje gravitace, proč vzniká a jaký příliv a odliv, střídání ročních období, ..,

Stejně jako jak to tenkrát bylo s Datel-em – to je úplně jiná kapitola a jak vidím, když dojdou argumenty, tak rychle vytáhneš nějaké jiné téma. Datel, a šup hned Černobil a nebo Černobyl (pro někoho tak, pro jiného jinak) a šup tam hned divergenci a Maxwella. A aby toho nebylo málo, pojistíme to Teslou.

Ano, Einstein byl úplně blbej, jeho teorie neplatí a nikdy nebyla prokázána. A víš proč? Protože, jestli to fakt nevíš, tak ve skutečnosti Datel ten signál nebyl šířen tenkrát z Ruska (SSSR), ale odkudsi z vesmíru a za období studené války se to svádělo na Rusko. Stejně to bylo tenkrát s tím Tunguzským meteoritem. To jsi nevěděl? :-) :-)

K

avatar

Desert muž 02.06.2018 08:44:50

>> dape, 02. 06. 2018 07:40:29

reagoval jsem teprve na tvuj nazor na vraceni diplomu, tedy na rozpor mezi Eisteinem a Teslou, ostatni me celkem nezajima, jen si to prectu

nevis o cem je rec, to RL zarizeni bylo teprve ve zkusebnim provozu a uz odprasklo elektrarnu, tak sem neplet prijem signalu z vesmiru, alespon kdyz odpovidas tak si neco k tomu precti

PS: dekuji za diskusi :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.06.2018 10:57:52

>> dape, 01. 06. 2018 21:23:02

pozri, ty si ukazal poslusnost jezuitskej fyzike a zato si dostal diplom i PhD

ukazal si ze prijamas vsetko co oni ucia a dokazes v ramci toho, ale len v ramci toho existovat a fyziku im nepokazis

to je ako s lekarmi

pokial skutocne nezacnu liecit, tak im diplom i licenciu doktorsku nechaju

pokial zacnu liecit bez skodenia pacientom licenciu stratia a dokonca skoncia aj v base.

Eintein je umyselny podvod, aj ked su ludia co veria ze to bol iba neumyselny omyl chlapa, ktory nerozumel matematickym vypoctom svojej vlastnej prvej zeny.

Teslovu fyziku pouzivaju armady svetovych velmoci a vobec sa s tym netaja

pred polstorcim podpisali dohodu o vzajomnom neutoceni cez ovplyvnovania pocasia ale vsetci to porusuju, ale to je len jedna Teslova aplikacia

myslym ze ako vzrony fyzik jezuitskej fyziky si nikdy teslovu nestudoval a pri povrchnej snahe ju nikdy ani nemas sancu pochopit.

ale podme k lahkym temam:

fyzika plynov – fcelku jednoduche ako sa molekuly plynov spravaju ako chaoticky sa pohybuju a teda neexistuje aby vzduch, plyny, vodne pary atd v atmosfere Zeme

sa organizovane vsetky tocili spolu so Zemou a to v kazdej vyske a teda aj pri kazdom tlaku vzduchu, co je nutne aby v tom jezuitskom modely nebola sustavna trvala rychlost vichrice 1600 km/h.

dalej aerodynamika – letiace lietadlo netlaci vzduch pred sebou, ten co je pred nim a netaha so sebou ten co je nad nim a pod nim vzduch lietadlo obteka a len preto vznika naprikald vztlak na kridle a plati to aj pre mesie rychlosti – auto na ceste alebo bicigel alebo aj bezec

proste nic co sa hybe netlaci vzduch pred sebou a netaha so sebou, ale vzduch sa rozraza a obteka pohybujuce sa teleso

aj ked ma tvar gule alebo rotujucej hrusky podla NASA

(NASA je vlastnena jezuitmi, ti ju aj zalozili, je to prakticky a hystericky smiesny tunel na miliardy dolarov za minimalne vydavky na pocitacovu grafiku obrazkov zeme a planet a zopar amaterskych filmov z fingovaneho pristatia na mesiaci) myslym ze za tieto ukradnute – falosne vyuctovane miliardy bola aj nejaka ta zaloba na sude, lenze jezuiti su nesuditelni.

NASA : pred 50 rokmi sme mali tu technologiu letiet na Mesiac, ale sme ju znicili a teraz uz sme neni schopni ju znovu vyvinut !!!???

takze podla aerodynamiky gula letiaca vzduchom a ci uz staticka alebo rotujuca a ani hruska… nemozu vzduch pred sebou tlacit ani ho drzat vedla seba…

bez ohladu na to kolko lekci z tvojich uzavretych a inertnych sustav by si tej atmosfere prednasal…

vakuova fyzika, s tou som tiez roky pracoval… ak vies co predstavuje vakuum, blizke absolutnemu vakuu, co je v podstate vesmir

tak ti musi byt jasne ze sacia sila takeho vakua je nesmierna v porovnani s nejakou hypotetickou gravitaciu medzi planetou zem a molekulami vzduch vodnych par atd tam hore vo vyske 10–20km, takze tam by za mikrosukundu ziadne molekuly nicoho uz neboli, v dalsej milisekunde by si stratil vsetok vzduch vo vyske 9km atd,

takze ten heliocentricky model s vakuom vesmiru a osamelymi planetkami obalenym vzduchom, ktory vraj koli gravitacii nie je vysaty vesmirnym vakuom…

NASA (jezuitske) za cely cas existancie len jediny raz vyuzil drahy obrovsky vakuovy labak, len jediny raz, strcili tam „kozmonauta“ v tom akoze mesacnom skafandry a len zacali pumpovat, zdaleka neboli blizko vesmirneho vakua a ten im tam okamzite skolaboval a ledva ho ozivili

ziaden slafander nemoze vydrzat absolutne vakuum sposobom ze nezabije cloveka vnutry toho skafandra…

takze nielen ze v skutocnosti neexistuje kozmicky program ale ani nnie je planeta zem s nejakou vrstvou vzduchu a potom uz len vakuum

gravitacia – nie fyzika nema vysvetlenie a nevie preco vsetko pada dolu na zem ale gravitacia ako fyzikalny jav neexistuje a nema ani teoreticky model, ktory by daval zmysel

a asi si nepocul necital o sposoboch ako zobrat tiaz-teda vahu hmoty z telesa a spravit ho bezvahovym teda akoby antigravitacia a zasa mu to vratit?

hitlerovci mali lietajuce zvony hoci ich nedokazali ovladat, ale vo vzduchu sa vznasali bezvahovo, teda akoby antigravitacne

antigravitacia je blbost kedze gravitacia je blbost preto pisem „akoby bez gravitacie“

a najzaujimavejsia tema je v sucasnosti velmi aktualne:

ANTARKTIDA, primo to suvisi s tym co je ZEM a co je ANTARKTIDA

co je v nej a hlavne co je za nou

upozornujem zvlast na Putinov prejav nedavno o najnovsich zbraniach:

raketa ktora zasiahne ktorekolvek miesto na Zemi a moze letiet aj (ZA / ponad)

JUZNY POL – toto znamena velmi vela pre tych co vedia viac o tom aka je ZEM

o letoch ZA JUZNY POL hovoril v amrickej TV uz velitel vojenskej americkej vypravy do Antarktidy v rokoch 1946–47 BYRD, videa z tohto rozhovoru su pouzite v spuste materialov na yutube .

take tak, komu sa chce studovat miesto behania;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

10 km: 0:53:55 (2011)
půlmaraton: 1:54:57 (2011)
maraton: 4:25:01 (2011)

dape muž 02.06.2018 11:08:38

>> rudo, 02. 06. 2018 10:57:52

nemá to smysl. Tolik pádných argumentů z Tvé strany jsem ještě neviděl.:-) Když toho tolik víš a jsi tak dobrej, měl bys s tím něco udělat. :-) Končím, nazdar borci.

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.06.2018 11:20:45

>> dape, 02. 06. 2018 11:08:38

ale ja s tim neco delam, usilovne dyt uz ani nebeham, co nemam cas

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 02.06.2018 16:50:23

>> rudo, 02. 06. 2018 11:20:45

radeji zacni behat, neb casem by jsi se mohl ptat " …kam jde ten kouř" :-D

avatar

Desert muž 02.06.2018 17:00:36

>> rudo, 02. 06. 2018 10:57:52

to litani asi bude neco na tema: " vrati se manzel drive za sluzebni cesty, v pokoji manzelka s milencem, chytne chlapa pod krk, vyhodi ho z okna se slovy mas lepsiho ptaka, tak zkus litat," :-)

ten jizni pol jsou halucinace, kdy vlivem extremu mag.pole, se ztraci inervace acetylcholinem, podobne jako u botulismu, mas vidiny a pripadas si jako v raji nebo u jinych dimenzi dle fantazie dotycneho, pro fantazii se staci divat na nektere scifi filmy, navrat do realneho sveta chvili trva, ve vysokych horach a pri podchlazeni to byva podobne, :-P

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2018 15:31:45

placata v cestine

https://www.placata-zeme.cz/

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 08:56:12

>> gilwen77, 01. 06. 2018 16:56:10

jsem heterosexuální a víc jak 35 preferuji jednoho konkrétního muže. Mám kamarádky a v práci spoustu úžasných kolegyň.

Jenže – pracuji ve výzkumu a částečně na akademické půdě. To znamená, že když předkládám nějakou teorii, musím ji mít zdůvodněnou konkrétními doložitelnými fakty – čísly, popř. odkazy na texty jiných autorů. Pokud bych měla teorii, která je v rozporu se současným vnímáním světa, musela bych ji sakra vyfutrovat argumenty a doložit vlastními konkrétními a ověřitelnými výzkumy/čísly. To je celkem chlapský přístup, proto je ve výzkumu víc chlapů.

U ženských najdeš odkazy ve smyslu – „všichni říkají“, „všichni, kdo chtějí, vědí“, „paní xy říkala“… neozdrojované a nedohledatelné. Občas, pokud ženské mají osobní informace, přidají ještě podpásovku – něco ve smyslu „já bych to tedy takhle nikdy neudělala, to je – např. trápení zvířat“. Aniž by cokoli konkrétního věděly.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 08:58:23

>> Desert, 01. 06. 2018 19:36:03

senem/trávou, statkovými krmivy (cukry), olejem :-). Těmi cukry šetříme, ale v závodě jsou prostě nepostradatelné, zejména pro koordinaci pohybu.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 04.06.2018 09:34:24

>> jaala, 04. 06. 2018 08:56:12

Já myslím, že u Rudy lze ten jeho agresivní sebevědomý přístup vysvětlit tím, že je Slovák. Oni, ale možná to platí obecně o cizincích, jsou na tom se sebedůvěrou a prosazováním se úplně jinak než Češi vychovávání v komunismu. Na ně ten komunista asi neměl takový vliv, těžko říct. Samozřejmě je to generalizování. V práci máme Slováka, kterému říkám, že snad ani není Slovák :-).

Oni jsou super, dokud s nimi souhlasíte. Když ale není po jejich, tak jsou velmi bojovní a mají pocit, že jim ostatní schválně ubližují. Je sranda, když já tyhle své teorie na filozofických debatách u oběda :-) prezentuji a ostatní na mě zmateně koukají co plácám a když se pak osobně blíže s nějakým Slovákem setkají, tak mi dají úplně za pravdu.

Jsem velký fanda cyklistiky. Takže fandím Petru Saganovi. Ale když ho slyším, jak si stěžuje, že mu soupeři nechtějí pomáhat, tak je opravdu těžké mu fandit :-).

Smrtelná kombinace je pak slovenská národnost a žena. Kamarád měl koule jít do vztahu se Slovenkou a teď si užívá Itálii skoro každý den.

Ale jak jsem řekl, je to generalizované. Jen prostě Slováci jsou na té škále sebevědomí a ohleduplnosti v průměru posunuti trochu jinde než Češi.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 10:07:55

>> Petr H, 04. 06. 2018 09:34:24

:-) zajímavá teorie. my jsme česko-slovenský team, namixovaný i genderově a věkem. mám skvělé slovenské kolegyně, jednu určitě mohu považovat za kamarádku. často zrovna s ní řeším problémy a snažím se podpořit její sebevědomí. Nicméně „jedna vlašťovka jaro nedělá“ – možná jen nevidím správně :-).

z mého pohledu je Zeměplocha vyfutrovaná vědecky daleko lépe než nevysvětlitelné teorie, které prezentuje rudo. Do fyziky nevidím, ale vyložení historie mi opravdu polechtalo bránici.

U cukrů mám stejné emprirické a teoretické znalosti jako rudo, s malou odchylkou, cukr považuji za potřebný při dlouho trvajícím sportovním výkonu. Sama dokážu zaběhnout půlmaraton bez jakékoli „cukrové“ dotace na rovině, v sobotu v Běhej lesy jsem už v prvním trailovém půlmaratonu cukry potřebovala (energetický gel).

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 04.06.2018 10:14:10

>> Petr H, 04. 06. 2018 09:34:24

Ahoj,

nemám rád „národnostný princíp“, preferujem občiansky (hodnotím konkrétneho človeka). Samozrejme v mentalite medzi národmi odchýlky sú ale nesmie sa to generalizovať. Môžem to trochu nestranne hodnotiť. Sám som slovenský „Maďar“, ale okrem úzkeho kruhu rodiny žijem v slovenskom prostredí a 6 rokov som strávil v Čechách (VŠ+vojenčina + materská firma je v ČR). Čo sa týka Ruda, vážne beriem jeho odborné rady týkajúce sa tohto fóra (beh, výživa), jeho skúsenosti sú na nezaplatenie. Ohľadom iných názorov mám dojem, že sa to tu berie veľmi vážne, podľa mňa to až tak nemyslí.

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 04.06.2018 12:00:24

>> jaala, 04. 06. 2018 10:07:55

Já chodím sem na fórum čerpat běžecké informace. Ale samozřejmě je vždy konfrontuji s osobními zkušenostmi a vezmu si to co mi slouží.

Já jsem osobně hodně závislý na cukru. Určitě by mému tělu neškodilo, kdybych upravil své stravovací návyky – snad by pak tělo fungovalo lépe, ale moc se mi to nedaří. Sacharidy obecně mi ale myslím dělají dobře, nějaká nízkosacharidová strava mě neláká. Ale klidně si přečtu poznatky lidí, co ji skutečně praktikují.

Já tedy nemám vůbec problém se najíst a pak běžet. Naopak když někdy zapomenu, že už je to dlouho, co jsem naposledy jedl, tak pokud neběžím volně, dostanu pěkný hlaďák. Obecně ráno jsem dost bez energie, zatímco odpoledne všechno funguje lépe.

Konfrontuje vlastní zkušenosti s názory ostatních, myslím, že lidská těla fungují různě. Pro mě má fatální význam na regeneraci protahování po výkonu. Naopak třeba masáž mi dělá velmi zle. – Můžu být v pohodě, pak jdu na masáž nohou, a pak mě druhý den nohy bolí jako bych běžel maraton a vůbec se po něm neprotáhnul. Ale samozřejmě respektuji, že většinou lidem naopak masáž pomáhá. Takže jim nebudu nutit své poznatky.

Přijímání a rozdávání myšlenek – to je hodně o kritickém myšlení. Někdo ho prostě má a někdo ne. Ten druhý je o své pravdě víc přesvědčen.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 12:43:30

>> Petr H, 04. 06. 2018 12:00:24

:-) každý je individualita, má svoje parametry. Dostala se ke mně teorie 3 typů sportovců – sacharidy x bílkoviny x smíšený. No já asi budu bud smíšený nebo bílkovinový. Na druhou stranu manžel zřejmě bude sacharidový typ.

Protahování určitě, snažím se po každém běhání aspoň trochu. Masáže s odstupem nějaké doby mi také pomáhají. prostě každý máme něco.

ty cukry při vyšším energetickém výkonu jsem si dovolila podotknout jen proto, že mám zkušenosti s výsledky jejich nedostatku.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 04.06.2018 13:16:16

>> jaala, 04. 06. 2018 08:56:12

„U ženských najdeš odkazy ve smyslu – „všichni říkají“, „všichni, kdo chtějí, vědí“, „paní xy říkala“… neozdrojované a nedohledatelné. Občas, pokud ženské mají osobní informace, přidají ještě podpásovku – něco ve smyslu „já bych to tedy takhle nikdy neudělala, to je – např. trápení zvířat“. Aniž by cokoli konkrétního věděly.“

To samé samozřejmě dělají i někteří chlapi, stejně jako to nedělají zdaleka všechny ženy.

Pokud na svém tvrzení ohledně „ženského“ odkazování a podpásovek atd… rozdílnému oproti „mužskému“ trváš, prosím ty doložitelné výzkumy/čísla.

Děkuji.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 04.06.2018 13:31:20

>> jaala, 04. 06. 2018 08:56:12

Celý svět se, koukám, točí jen kolem bakalářek :-D

Jelikož se nejvyšší pravděpodobností nejedná o 100% žen, slova jako „zpravidla“ nebo „většinou“ by tvé tvrzení možná udělalo stravitelnějším i pro tupky mého ražení.

BTW kolik dní/týdnů/měsíců trvá, než koně zlomíte, a on pokorně přijme sedlo? Takyúhelpohledu ;-)

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.06.2018 13:45:39

>> jaala, 31. 05. 2018 16:44:33

Nastastie telo nefunguje podla pouciek, ktore vymysleli nejaki zamysleni vedci, hoci aj na velmi overitelnych faktoch :) Nastastie kvoli mne, nakolko to uz by som bol zozraty cely a navyse by som uz nemal ziadnu koordinaciu pohybu :))) Ja som taky clovek neveriaci, ze aj ked mi niekto nieco tvrdi, ze to funguje, tak to najskor musim vyskusat na sebe, aby som vedel, ci ano alebo nie. A tak to bolo aj s pripadom nedostatku cukru :)

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 14:13:54

>> gilwen77, 04. 06. 2018 13:31:20

samozřejmě je to namíchané, zpravidla víc u žen – je to stravitelnější? :-).

možná bylo lepší napsat vysokoškolaček – v naší staré gardě se bakalářky nenosily.

kůň od koně – někteří rádi spolupracují od začátku, někteří někdy, někteří nikdy. Ti naši mají tu výhodu, že jsou na 2,5 ha pastvině celý den a bez ohlávek. Zkus chytit koně, když se chytit nechce nechat, nedoběhneš :-).

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 04.06.2018 14:16:08

>> MartiNo, 04. 06. 2018 13:16:16

začnu dělat čárky a doložím :-). stačí?

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.06.2018 14:21:45

>> Petr H, 04. 06. 2018 09:34:24

Buhuhuhahaha, no, asi mas malicku vzorku pozorovania, na ktoru aplikujes svoju pseudo teoriu. Kolega, Sagan, nejaki komentatori v telke pri sportovych prenosoch a mozno zopar ozratych turistov, co?

Zavitaj obcas aj k svojich vychodnym susedom a mozno zistis, ze Tvoje chabe pozorovacie schopnosti Ti zatemnuju usudok. Prehnane sebavedomie, bojovnost? Teda, aj ked sa snazim vyhnut generalizaciam, tak toto by boli posledne hodnotiace usudky, ake by som Slovakom dal. Nedostatok historickej pamate? Nepoucitelnost z vlastnych chyb? Idolizacia naprostych nicomnikov? Vecny pocit ukrivdenosti a ze za nase chyby moze bez vynimky VZDY niekto iny? Prosim (aj ked mnohe z týchto vlastnosti maju aj Cesi, kedze sme bratsky narod, avsak pamat mate lepsiu ako my), tam by si vychadzal aj z historických suvislosti, dlhodobého pozorovania a faktov. Ale prehnane sebavedomie? Boze, tak ukriknuty narod, neschopny zobrat spravodlivost do vlastnych ruk a vysporiadat sa so zlom, len tazko najdes v Europe. Nepotizmus (rodinkarstvo), kde vzdy poznas nejakého Jana, ci Fera, ktory to u Pistu vybavi – ano to vsetko su Slovaci, ale bojovni duchom s Napoleonskym syndromom? Uplne mimo, pokial sa neozeru… To si si nas pomylil asi s Balkanom. Ked sme u toho sebavedomia, z tych niekolko tisíc Cechov a Moravakov, co som mal tu cest za zivot poznat osobne, som si nevsimol, ze by mali nejako menej sebavedomia nez bezni Slovaci, skor naopak. Ostatne, pri sportovych výkonoch a vzájomných súbojoch, je jasne vidiet, kto si viac veril, veri a bude verit (povacsinov aj opravnene). Slovne spojenie „cesky komplex“ (nielen v sportovej oblasti) nevznikol z prehnaného sebavedomia nasho naroda. Takze presny opak.

Cechov nejdem hodnotit, lebo by som sklzol k nepresnym generalizaciam a to som v Prahe prezil skoro 1/4 zivota dohromady – podotykam, nie na intrakoch a privátoch, ale ako domaci, plus viem plynule po cesky a pri troche snahy aj napodobnit minimalne 5 dialektov so spravnou dikciou. Nikdy si nikto netipol, ze som Slovak, mojim spoluziakom som to povedal az roky po skole. Takze ma brali ako domáceho a dostal som pozorovaciu vzorku bez prikraslenia – v skole, zamestnani, v beznom zivote. Aj tak by som si netrufol hodnotit narod ako taky. Snad len ceskych turistov spozna vacsina domácich na prvy pohlad :). Je to dost na zhodnotenie naroda? Ani omylom. Vacsina turistov sa totiz na dovolenke chova uplne inak, ako v beznom zivote…

A k Tvojom hodnoteniu Ruda – jeho nazory su mozno tazko stravitelne, najmä ak povazime, ze ma v danej oblasti aj vzdelanie formalne. Abrasivne sa vsak zacal vyjadrovat az po tom, ako na neho dost nevhodne zareagovali ini. Ak nesuhlasis s názorom, fajn, uved preco a hotovo, ale utoky ad hominem? To je taky spolocny znak Cechov aj Slovakov – odpozorovane tisice raz. A cim sa ide viac na vychod (pripadne este na Balkan), tak je ta diskusia menej civilizovana. Tiez take male pozorovanie a zivotna skusenost.

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.06.2018 14:22:28

>> jaala, 04. 06. 2018 14:13:54

Počkaj, veď tak vznikli jedny z najslávnejších ultrapretekov v USA, nie? Človek, čo sa postavil s koňmi na štartovnú čiaru a vyhral to. Takže vlastne stačí toho koníka dostatočne dlho naháňať po ohrade :)))

Nalezené položky: 370 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.