Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » ZÁVOD ZBLÍZKA: RunTour Pardubice aneb místo koní na Taxisu běžci [článek]

ZÁVOD ZBLÍZKA: RunTour Pardubice aneb místo koní na Taxisu běžci [článek]

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Radek Narovec muž 25.10.2018 15:42:10

Dva tisíce běžců se počátkem listopadu objeví na pardubickém dostihovém závodišti v rámci posledního dílu oblíbeného rodinného seriálu RunTour. Zdolávat budou i slavný Taxisův příkop, byť náležitě upravený z hlediska bezpečnosti. Podrobněji akci představuje Nikola Mráčková z pořádající agentury Geometry Global.
Odkaz na článek

avatar

Praha

Celkem 26246 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 25.10.2018 22:56:41

Kdysi (40 let zpět) se běhala „Vavřínová podkova“. Trať přímo Velké Pardubické včetně všech překážek. Byly tam tedy konstrukce na to, aby se člověk dostal na překážku. Ale dolů se většinou skákalo. U Taxisu, vodních příkopů byly k dispozici lávky, ale řada lidí (včetně mě) skákala i Taxis (tehdy i s rampou skok 5 metrů do dálky a dva do hloubky). Nyní už by to neprošlo kvůli riziku (jednou jsem kvůli tlačenici skákal rovnou dolů a to byl seskok čtyři metry – přežil jsem :-) ).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.10.2018 15:59:25

>> EvženGe, 25. 10. 2018 22:56:41

Ja som to bezal az v r. 2004 v ramci krosu EAA – 10km. Taxis sa vybiehal po lavke, zoskok bol fakultativny, ci tiez po lavke. V prvom okruhu som zbehol, potom skocil. Pekna akcia, ktoru vsak vtedy trosku pokazilo to, ze prvu skupinu elitakov organizátori poslali zlou cestou k cielu. Vyhral bezec, ktory mal skoncit az mimo prvej sestky. Kedze to bolo na posledných 400m, nechapem preco neurobili poradie podla stavu, ked im to kikslo. Tiez tam bolo hodne blata a dve prekazky mali aj vodu. Bez tretier nebehatelne…

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.