Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Norové zářili na ME v krosu, Ingebrigtsen uštval naturalizované Afričany [článek]

Norové zářili na ME v krosu, Ingebrigtsen uštval naturalizované Afričany [článek]

Nalezené položky: 302 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 14.12.2018 13:45:49

>> Ondriško, 13. 12. 2018 15:22:47

měl bys jít na MŠMT a zasponzorovat větší rozpočet pro Antidopingovou komisi. Ony ty odběry něco stojí, analýzy se dělají venku (francie, německo) za EUR a v cenách, které ti řekne jistě Maťo. Atletika u nás má nejvíc dopingových kontrol jak soutěžních, tak mimosoutěžních. Analýza krve je dražší. A nefunguje to tak, že někdo udělá dobrý výsledek a hned se na něj kontrola zaměří. AK si určuje předem, které sporty v jakém množství a kde bude testovat. Jak už bylo řečeno, na MČR se buď losuje nebo je (když se bere jeden) předem určeno, které místo bude odebíráno. Předem a bez znalosti konkrétního jména.

Z nikoho si na zadek sedat nemusíš. Ale ty tisíce až desetitisíce nadaných zřejmě netrénují správně. To, co Ingebrigsen team má specifické, je zkušenost a vlastní prožitek trenéra ve sportu a srovnatelné sady dat. Bohužel, jak jsem zjistila, tak s daty tady mnoho trenérů pracovat neumí. Když se k tomu připojí dobré podmínky a výživa, tak jsou mnohem dál, než by třeba odpovídalo jen těm genům.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 14.12.2018 14:00:06

>> jaala, 14. 12. 2018 13:45:49 …analýzy se dělají venku (francie, německo) za EUR a v cenách, které ti řekne jistě Maťo…

Jeden (zde stat, ev. CADC) si musi vybrat:

  1. chci analyzu kupovat jako SERVIS NA KLIC, anebo
  2. jako sluzbu realizovanou ve vlastni „nezavisle“ laboratori (pro kterou budu potrebovat barak, pristroje a kazdy mesic penize na platy).

A namatkou treba i takove Thajsko nebo Rumunsko sly cestou (b)

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 14.12.2018 16:21:47

>> jm1, 14. 12. 2018 14:00:06

rozvedeme myšlenku?

jako, že by MŠMT zasponzorovalo i vlastní laboratoř? a kromě výše uvedených nákladů bude poměrně drahé i získání akreditace.

Jako daňový poplatník bych přivítala, když je vše tak špatné, aby si Maťo a Ondriško vytáhli penízky z vankůša a založili laboratoř a získali akreditaci. A pak smlouvu s českou AK a slovenskou AK :-). A část analýz dotovali, aby jich mohli dělat, zejména těch z krve, více.

Mně připadá, že tady na tom foru jsou sice velcí odborníci na doping, jeho metody a jednotlivé složky dopingových látek, ale ten konkrétní proces nějak uniká. I třeba to, že se o dopingových kontrolách rozhoduje předem, podle rozpisu akcí na daný rok v kontrolovaných sportovních federacích s určením, kolik vzorků se bude odebírat a jakou formou proběhne výběr testovaných jedinců. to opravdu není na vůli daného komisaře.

Byla jsem u několika odběrů, předem bylo určeno, jaké místo bude odebíráno. Jen jednou to bylo to první.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Kosice

10 km: 0:35:10 (2018)
půlmaraton: 1:16:26 (2019)

snucho muž 14.12.2018 17:10:42

>> jaala, 14. 12. 2018 16:21:47

inac toto co je za logiku ? M a O fundovane a objektivne spochybnuju antidopingove metody – a tiez ich objasnuju aj laickej bezeckej komunite ktora sa tu schadza.

a ty navrhujes nech si spravia laboratorium ? unika mi zmysel tvojich vyjadreni. preco by mali svoje peniaze na organizaciu/nas­troje ktore patria pod stat/zvaz a podobne ?

az sa mi rozum zastavuje. ja som najprv tvoje argumenty ci uz v tejto alebo inych temach akceptoval, ale neustale tahanie konskych reci a tieto protiargumenty, sak to je uplne mimo

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 14.12.2018 17:52:49

>> jaala, 14. 12. 2018 16:21:47 …rozvedeme myšlenku…

Vyuzivam (mel bych pouzivat ?) sluzbu, ktera mi prijde „draha“.

Mam nekolik moznosti:

  1. kupovat sluzbu jinde a levneji („outsourcovat“ ;-) to z draheho Nemecka ev Francie „do Ciny“)
  2. naucit se to delat „sam“ (Polaci dle vseho testuji v Polsku, atd)
  3. vyuzit metodu „kysele hrozny“ (ty hrozny/sluzbu/BAP testy prece vlastne ani nepotrebujeme, vzdyt atleti nedopuji, mlady hokejista tu umre jednou za x let, …)

Edit: V Polsku to „resi“ pred antidoping. lab fungujici pod (=financovanou pres ?) tamni akademii ved

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.12.2018 18:14:44

tym kecom nerozumiem, asi preto ze jedavam iba ovsene vlocky a nie cely ovos

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 14.12.2018 20:24:02

A: je úplně blbá a nemotivovovana B: je úplně blbá a motivovaná C: je úplně blbá a nemá co na práci když denně obtěžuje na několika fórech D: je úplně blbá a jako taková samozřejmě nic netuší…

Přikláním se k smrtícímu koktejlu A-D…

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 14.12.2018 20:46:49

>> milan, 14. 12. 2018 20:24:02

Kam čert nemůže, nastrčí … koně.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2018 07:45:05

zjavila sa tu obhajovat dopinkovu cistotu istej chronickej pacientky co pocas zlozitej liecby v tazkej diagnoze, prekonava ceske vytrvalecke rekordy.

predtym tu nebola asi ju obhajovala na lyziarskom fore ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 14:29:48

>> jm1, 14. 12. 2018 17:52:49

Nase akademie ved je taky prevazne financovana z nasich dani.

Otazka dopingu neni celospolecenske tema, zajima pouze omezenou skupinu lidi.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 14:40:35

>> milan, 14. 12. 2018 20:24:02

Ona je tak blba, ze se nenecha tahat za nos nekym, kdo je odbornik na dopingove latky, ale o procesu ma jen urcite predstavy. Ona totiz nejen temi odbery prosla, ale jako sef ceske reprezantace byla zodpovedna za tuto oblast v repre startech, organizovala skoleni a byla ve styku s CAK. A jako sponzor ceske atletiky uzavirala smlouvy. Takze romanticke predstavy jak by mely byt kontrolovani sportovci konfrontuje s realitou nastavenych procesu. Krome toho, ze wada nema nic spolecneho s vyberem sportovcu na doping, tak nema nic spolecneho s jejich pripadnym potrestanim. Pribehy podane matom a jednim skritkem jsou sice dojemne, ale ukazuji na naprostou neznalost pravidel a postupu. Takze si tady klidne rozebirejte typy dopingu a dopingove latky, ale dostudujte cely proces dopingove kontroly a naslednych kroku pri pozitivnim nalezu.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 14:47:58

>> snucho, 14. 12. 2018 17:10:42

Nejvyssi castkou na antidopingove kontrole se podili cena za analyzu vzorku. Cena analyzy krve je vyssi nez cena analyzy moci. Ty analyzy plati antidopingovy vybor ze sveho rozpoctu. Ten mu dava ministerstvo skolstvi. Pocet a typ kontrol je omezen timto rozpoctem. Kdyby byla cena analyzy nizsi, muze se jich delat vic. Uz je to jasne? Ale samizrejme by to neovlivnilo, kdo bude a kde testovan. To je dano predem, bez znalosti vysledku konkretnich lidi v dane sezone.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2018 16:20:24

>> jaala, 15. 12. 2018 14:40:35

Pravidla postupu poznám, aj to aku maju rolu zvazy, WADA, národné antidopingove agentúry rovnako tak procesy pri odvolaniach a arbitrazach. Narozdiel od vás som som sa reálne zúčastnil pri analýzach postupov, rozhodovaní o tom, kedy a ako sa odvolať a akú argumentaciu použiť. A to až do takej miery, že som bol žiadaný istým zväzom, aby som zanalyzoval účinnost procesných pravidiel a ich možné body pre kľučky. A že ich bolo…Až keď zbadali, do akej miery do toho vidím a boli upozorneni, že im v odvolacom orgáne nebudem robiť statistu, tak pochopili, že ponúknutú funkciu za ich podmienok nezoberiem. Zobrali môjho kolegu, ktorý niečo svojmu trénerovi dlzil a ten vo zväze hýbe figúrkami. Kto ho asi tak školil, aby aspoň mal páru o čom tie postupy sú?

Ja som tu nerobil výklad pravidiel, ja som na tomto fóre poukazoval na to, ako to v skutočnosti nefunguje. A odkiaľ ťa nefunkčnosť – umyselna- pochádza.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 17:05:58

>> Mato, 15. 12. 2018 16:20:24

Pok7d procesy znate, pak nechapu ani historku s policii, ani odkazy na konkretni sportovce. U historky s policii vam musi byt jasno, ze na zaklade nejakeho seznamu disciplinarni komise nikoho neodsoudi. Disciplinarniho rizeni jsem se ucastnila a v nasi komisi sedi jen pravnici. A ti odsoudi sportovce jen na zaklade dokazaneho poruseni pravidel. V pripade dopingu je to pouze pozitivni dopingovy nalez zadny seznam.

Co se tyka vyberu k dopingovemu odberu, tak je tam jasne, ze se na narodni urovni nejde po konkretnich lidech. Tak tady lidi neplette predstavami ze kdyby nekdo chtel, tak jh muze kontrolovat podle sveho chteni.

A pro jednoho skritka = i sportovec s pozitivnim testem ma sva prava. Je na rizeni disciplinarni komise pozvan a dostane prostor pro vysvetleni. Az pote a zvazeni vysvetleni disciplinarni komise vyhlasi trest.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 15.12.2018 17:17:55

>> Skritek Hugo, 14. 12. 2018 20:46:49

Škoda slov jen bych se opakoval…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2018 17:31:10

>> milan, 15. 12. 2018 17:17:55

Už som to aj ja vzdal. Keď človek nerozumie rozdielu medzi príkladom uvedeným na ilustráciu a medzi výkladom pravidiel, tak buď je to umysel, alebo obmedzenosť. Majuc skúsenosti s agentmi nasadenými napr. z Bruselu na presadzovanie oficiálnej agendy na úradoch, mám dojem, že to bude umysel, len zle zastierany.

avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 17:33:32

>> Mato, 15. 12. 2018 16:20:24

Z me praxe vim, ze odbery si hlida odberovy komisar a sportovni svaz/federace je pouze seznamen s vysledkem. Je na kazdem svazu, jak ma zakotvenu moznost odberu v pravidlech. Na proces odberu nema zadny vliv. Dik pak muze trestat pouze na zaklade poruseni pravidel. Takze jaky proces jste nastavoval?

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2018 17:40:29

>> Mato, 15. 12. 2018 17:31:10

no konecne

ved od zaciatku bolo jasne ze sem prisla ucelovo presne v tej dobe, ked sme zacali kritizovat urcitu osobu

a teraz priznala ze je bafunarka zapojena aj do tejto temy cize ma priamo ulohu udrzovat zdanie cistoty sportu, zvazu atd

metody ako to dosahuje su nedolezite, od hrania naivnosti az cez…

zda sa ze takto je uz toto forum kontrolovane a hrozi ze to prejde do dalsej fazy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Trněný Újezd

jaala žena 15.12.2018 18:23:11

>> Mato, 15. 12. 2018 17:31:10

Umysl? Proc? Vy tady umyslne uvadite v omyl lidi, kteri si k antidopingove kontrole ani necuchli. A bohuzel velmi casto neznaji ani pravidla discipliny, kterou delaji. Natoz detaily z dopingoveho procesu.

Motto: člověk nikdy není moc starý, aby začal s novým sportem :-)
avatar

Desert muž 15.12.2018 18:44:13

>> jaala, 15. 12. 2018 18:23:11

Ahoj, a tento znáš,

Princ jde lesem, potká ropuchu, jde dal, najednou slyší, princi vrať se, když mě políbíš něco dostaneš, princ se vrátí a ropuchu políbí, v duchu si říká, korunku nemá, v princeznu se neproměnila, tak se ropuchy zeptá, a co dostanu, ropucha odpoví: exém, exém, exém :-P

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2018 19:47:47

>> Desert, 15. 12. 2018 18:44:13

2 blondyny sa stretnu

vcera som bola na tehotenskom teste

a co? boli velmi tazke otazky?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 15.12.2018 20:16:25

>> rudo, 15. 12. 2018 19:47:47

:-D :-D :-D

Byla jsem upozorněna, že je tu diskusní vývoj a ono ano. Jedni o voze (realita versus teorie), jiná o koze (teorie, ideály, teorie, naivita). O pohnutkách se lze jen dohadovat. Obdivuji Matovu trpělivost, jde znát mnohonásobný rodičovský trénink.

Další tvrzení by se dala rozporovat, ovšem vzhledem k tomu, že to nemá smysl, raději si to probereme v soukromí. Jako nedávno nad pvními buřty.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2018 20:57:29

>> Skritek Hugo, 15. 12. 2018 20:16:25

trpajslik sa snazi nastupit do autobusu, ale zo schodov ho zrazi drza blondyna a predbehne ho pri nastupovani

trpajslik sa nastve a zakrici: kam sa cpes ty drza brunetka?

ja som blondyna!

no ja to zospodu vidim inak.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 15.12.2018 21:27:33

>> jaala, 14. 12. 2018 13:45:49

Ja to ešte nevzdávam :)

Vyjadrím sa ako ako k antidopingu a spol. tak aj ku špičkovému športu (aka Ingebritsen a spol.).

1. Najprv trošku školenia:

Myslel som si, že ste absolútny laik v oblasti antidopingu a spol, a v tom prípade by ste mali právo na neznalosť a vypisovať nezmysly a nepravdy. Podla vašich slov ste však boli v kontakte s Antidopingovou komisou (to je čo za entita??). Aby som vas citoval ,, Ona totiz nejen temi odbery prosla, ale jako sef ceske reprezantace byla zodpovedna za tuto oblast v repre startech, organizovala skoleni a byla ve styku s CAKˇˇ

Lenže vo vašom prípade ide o naprostý diletantizmus a vyškolenú nedovzdelanost (hlúposť).Tu sú príklady:

1) Ak neviete ani len takú triviálnosť že v CZE je strešným organom Antidopingový výbor ČR (a nie akási Antidopingová komisia ktorú spomínate) tak sa to inak nedá nazvať.

2) ,,Disciplinarniho rizeni jsem se ucastnila a v nasi komisi sedi jen pravnici. A ti odsoudi sportovce jen na zaklade dokazaneho poruseni pravidel. V pripade dopingu je to pouze pozitivni dopingovy nalez zadny seznamˇˇ Verte či nie, ale porušení antidopingových pravidiel ako stanovuje antidopingový kodex WADA je 11.:

a) prítomnosť zakázanej látky alebo jej metabolitov alebo jej markerov v biologickej vzorke športovca, čiže pozitívna vzorka, ale aj

b) použitie ale pokus o použitie zakázanej látky alebo zakázanej metody športovcom

c) vyhýbanie sa, odmietnutie alebo nepodrobenie sa odberu dopingovej vzorky

d) neposkytnutie informácie o mieste pobytu športovca

e) falšovanie alebo pokus o falšovanie počas dopingovej kontroly

f) marenie dopingovej kontroly

g) držba zakázanej látky alebo prostriedkov umožnujucich použitie zakázanej metódy

h) obchodovanie alebo pokus o obchodovanie so zakázanou látkou alebo zakázanou metódou ( nie práve toto spomínal MATO ?)

i) podanie alebo pokus o podanie zakázanej látky alebo zakázanej metódy

j) povzbudzovanie, pomáhanie, navádzanie, utajovanie alebo iná forma spoluúčasti pri porušení antidopingového pravidla a

k) združovanie sportovca alebo sportového odborníka na učely športovej činnosti s fyzickou osobou, ktorej bola uložená sankcia alebo iné opatrenie z dôvodu porušenia antidopingového pravidla, počas trvania sankcie alebo opatrenia

3) Nielen medzinárodna športová organizácia-napr. IAAF si vedie a môže viesť zoznam športovcov pre dopingové kontroly (testing pool), rovnako to može robiť aj samotná WADA, a čuduj sa svete, aj

4) Národny športový zväz, pretože je vo výlučnej právomoci športového zväzu určit si skupinu športovcov ktorý budu objektom dopingovej kontroly, aj opakovanej-a o ich kontrolu na základe žiadosti požiadať či už Antidopingový výbor v CZE, u nas Antidopingovú agentúru, prípadne aj medzinárodnú organizáciu, ide o takzvané cielene testovanie-a tu by mohli spadnúť všetky mimosuťažne neohlasene kontroly, lebo

5) Každy registrovaný športovec spadajuci pod kodex WADA je povinný sa podrobiť dopingovej kontrole 24h, 7 dní v týždni, čiže kedykolvek ( a nielen náhodne počas súťaží)

6) Sportovci su zaradovaní do testing pool medzinárodnou organizáciou -IAAF–aj a predovšetkým na základe dosiahnuteho umiestnenia a výkonov

Mohol by som pokračovať dalej. No tu môj elaborát ukončím. Nie je mojou ulohou vam dávať školenie, nemám na to čas. Jedine žeby sme sa dohodli na odplatnom plnení.

Kým neuvediete niečo RELEVANTNE ku dopingu/antidopigu športovcov, tak na vás budem reagovať len v štýle,,hlúposťˇˇ

2. Kým napíšem niečo ku špičkovému vytrvalostnému športu, čo je možné a čo oprávnene vzbudzuje pochybnosti, rád by som vedel na akej urovni ste sa pohybovali.

Takže:

2.1 Ake sú vaše osobne skusenosti so športovcom z vytrvalostneho športu z oblasti-beh, cyklistika, plávanie, bežky či triatlon, urovne:

  1. Absolútna špička-medailisti z OH, MS, SP
  2. Uzka špička-finalisti OH, MS, SP a kontinentálny medailisti
  3. Širšia špička-semifinalisti OH, MS, SP a národný šampioni
  4. Národny medialisti a pravidelný reprezentanti na vrcholých podujatiach

2.2 Ake sú vaše osobné súťažne výsledky a/alebo výkony vo vytrvalostných disciplínach z oblasti-beh, cyklistika, plávanie, bežky, triatlon?

2.3 Aké su vaše nesúťažne výkony vo vytrvalostných športoch -beh, cyklistika, plávanie, bežky či triatlonom? Prípadne, aké máte výkony v oblasti výškového horolezectva, prechodov nehostinných oblastí či aspon vysokohorskej turistiky ?

2.4 Čelili ste utoku divej zveri takej intenzity, že vám dôvodne a oprávnene hrozila ťažka ujma na zdraví či smrť? Prípadne, boli ste počas svojho pobytu v prírode v dôsledku nedbalosti či činnosti prírodných síl vystavený takej hrozbe že vám hrozila ťažká ujma na zdraví či smrť?

Teším sa na odpovede :-)

avatar

Celkem 3916 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:48:17 (2013)
půlmaraton: 1:44:59 (2009)
maraton: 3:50:05 (2005)

vsara žena 15.12.2018 23:25:28

>> Skritek Hugo, 15. 12. 2018 20:16:25

Krrááá. To mám radost, že se ti to u mě líbilo !!! A už mockrát si u mýho hnízda oponenti všechno vykrákali a snad vždycky se pak nad buřty domluvili. Néé, že by spolu souhlasili, ale aspoň se neklovali.

Pokud byste se chtěli slítnout, dejte vědět. Ale ti havrani ze Slovenska by se docela prolítli.

krá vrána Sára

avatar

Praha

Celkem 26243 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 15.12.2018 23:38:07

>> Ondriško, 15. 12. 2018 21:27:33

Děkuju ti za rozsáhlý a přehledný elaborát. Myslím, že se hodí i jiným lidem, než kterým je směrován.

P.S. Jen mě štve, že se kvůli vám (sem patří i s.H. !!!) musím tahat o klávesnici s vránou a pořád se přihlašovat a odhlašovat. :-))

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.12.2018 00:08:47

>> jaala, 15. 12. 2018 14:47:58 … cena za analyzu vzorku …

A nastaveni ceny JEDNE analyzy ovlivni mj. to, zda se do ceny vedle primych nakladu spojenych s merenim (zde AD analyzou) musi/nemusi pripocitat take:

  • „rezie“ (=overhead costs)
  • „zisk“
  • odpisy/depreciation (=mam/musim/nemusim si merenim vydelat na novy pristroj?)
  • „dane a odvody“
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 16.12.2018 05:12:50

>> Mato, 15. 12. 2018 17:31:10

S každým dalším příspěvkem (a to nejen zde na fóru) této osoby mě připadá těžko uvěřitelné, že se jedná o popleteného naivního snaživce, který si chce jen tak nezávazně podiskutovat nebo se snad něco zajímavého dozvědět…

Ani definice „užitečný idiot“ se mě nezdá výstižná…

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 16.12.2018 08:21:45

>> EvženGe, 15. 12. 2018 23:38:07

Nemáš být škrt. Dopřát Sáře vlastní počítač, máš po problému. ;-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha

Celkem 26243 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 16.12.2018 09:30:55

>> Skritek Hugo, 16. 12. 2018 08:21:45

:-)) :-))

Vzhledem k tomu, kolik mě ta vrána stojí, tak jedině, kdybych jí koupil počítač v Turecku. Ale vhodnou dobu jsem už asi prošvihl, viď? :-)

Nalezené položky: 302 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.