Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » ROZHOVOR: Zájem o "mini"Masakr roste, ale delší trasu necháme [článek]

ROZHOVOR: Zájem o "mini"Masakr roste, ale delší trasu necháme [článek]

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední

komerce 25.06.2019 23:57:37

Brněnský masakr. Když v roce 2013 brněnští pořadatelé přišli s tímto názvem pro ultrazávod, zbystřili pozornost hlavně vyznavači extrémů. Ovšem vývoj počtu účastníků v posledních letech ukazuje, že větší zájem je spíše o poloviční, tedy 30km distanci v okolí jihomoravské metropole. Letos se poběží 14. září a všechny zve k účasti Lukáš Kočař.
Odkaz na článek

avatar

Bratislava

Brutto muž 26.06.2019 12:13:18

Jedny z TOP pretekov vôbec. Napriek celkom velkemu poctu ucastnikov sa stale dari udrziavat tu spravnu rodinnu atmosferu a pekelne dobru naladu. Drzim paste, aby to vydrzalo co najdlhsie.

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 27.06.2019 19:27:56

Vůbec nechápu tu otázku na zrušení dlouhé tratě? – Byl redaktor opilý? Mě se na tomto závodě nelíbí jeho jméno. – To je prostě přehnané. Snad kdyby měl závod přes 100 km a vedl po těch nejstrašnějších cestičkách přes křoviska a podobně, tak by s velkým přeháněním tohle bylo skousnutelné, ale takto mi to přijde směšné. Ve srovnání s ostatními náročnějšími akcemi bez podobných jmen. Podle mě to ten závod shazuje. Ale teď už se to asi měnit nedá, to by bylo ještě trapnější.

Jinak ten závod je ale můj milovaný. Je to vždy můj naprosto největší vrchol sezóny. Sám nechápu, proč je zde tak relativně málo lidí. Závod je skvěle zorganizovaný a běží se po nejlepší možné trailové trati v okolí Brna. To vše za rozumný peníz. Pro Brňáka mající rád přírodu je to prostě povinnost. Ale konkurence závodů je velká. Přesně ve stejném termínu se koná dálkový pochod Z Brna do Brna. Letos tento tedy bude výjimečně o týden později než Masakr. Týden před Masakrem je skvělá Stovka Podyjím, je opravdu těžké honit všechny zajíce. Čípa je dobrý (dokud nejsem druhý). Aspoň jsem si posledně mohl říct, že jsem na druhého ztratil méně času než druhý na prvního.

avatar

10 km: 0:37:39 (2019)
půlmaraton: 1:26:46 (2016)

eismitte muž 02.07.2019 17:25:01

>> Petr H, 27. 06. 2019 19:27:56

Ještě bych doplnil, že týden po BM se koná Saar Challenge, což je lehce běhavější ultra ve Žďárských vrších. Pro chladnomilce je právě na Saar Ch. vyšší pravděpodobnost snesitelnějšího počasí. Přeci jen v půlce září umí být v Brně dost výheň. Vůbec bych se nebál posunout BM až na listopad, pro někoho by to ale asi byl příliš punk :-) Za sebe můžu napsat, že Masakr je skvěle zorganizovaný a zázemí je rovněž bez chyby. Kde jinde se můžete po doběhu vyplavat či zrelaxovat ve vířivce? Můj hlavní důvod neúčasti je, že na trase většinu roku trénuju, takže by to nemělo až takové kouzlo jako běh někde, kde člověk nezná každý kámen :-)

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.