Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Brutto muž 13.08.2018 08:48:25

>> vincent_vega, 10. 08. 2018 13:49:26

Mna porazi, dakujem za link. Mne to asi hodilo do spamu a nevsimol som si to :)

Co sa tyka elektrolytov, myslim hlavne elektrolyty :) Ano, da sa z toho spravit napoj ale je to faktr hnusne slane a neda sa to nejako specialne popijat. Pri behoch pouzivam tabletky, lebo je to podstatne praktickejsie, po behu, alebo v priebehu dna, ked viem, ze som vypotil litre potu si to miesam sam, pomery su v podstate rovnake. Tabletky: https://www.nutrition.sk/…4046164.html

prasok: https://www.namaximum.sk/…elektrolyty/ (bacha na to, stvrt cajovej lyzicky uplne postacuje na hodinove potenie sa:)))

avatar

Celkem 6330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:43 (2015)
půlmaraton: 1:28:22 (2015)
maraton: 3:14:20 (2017)

VSid muž 02.10.2018 22:20:27

>> Mato, 07. 08. 2018 08:52:20

600–720 minut běhu za týden je objemový vrchol tréningu před maratonem s časem k 3:00:00. To není zrovna málo. 30 hodin týdně je porce profi cyklisty. Pro běžce nesmysl. 110 g bílkovin při hmotnosti 75 kg je necelých 1,5 g / kg. Opět žádný extrém.

Podle mě málo pestrá strava, a hlavně málo sacharidů (ani ryba, ani rak). Low carb je pro vytrvalostní sportovce devastující. Buď klasická vysokosacharidová strava, nebo keto. Ale sportovat stále na půl plynu? Proč se takhle trápit?

Vedle toho, co bylo řečeno, mě napadá, jak jsou ošetřeny minerály? Hlavně vápník x hořčík.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.10.2018 13:55:39

>> VSid, 02. 10. 2018 22:20:27

Ako som uviedol Vicentovi V. – v triatlonovom tréningu je to mala zataz – tam sa trenuju casovo trojnasobne objemy, ak mas vykonnostne ciele, resp. dvojnasobne, ak to nerobis vylozene iba pre to, aby ti lepsie chutilo. Proteiny v pomere 1,5g/kg/den su pri takejto lahkej zatazi skor extrem z dlhodobého hladiska.

Pri cisto bezeckom tréningu (ktory je energeticky najnarocnejsi z troch disciplin) a ma aj najvacsie obmedzeni co do narastu objemov prave preto, ze je to narazova aktivita (ktora ma za dôsledok aj poskodzovanie svalstva bez regeneracie a adekvatnej stravy), je 10–12 hod./tyzden uz celkom slusny objem. Pre rychlejsich (vykonnostne lepsich) bezcov to uz predstavuje tyzdenny objem 150–180km, pre pomalsich 120–140km. Niekoho kto nevie zlomit 3h barieru pri takýchto objemoch, ani nepoznam a to poznam celkom dost hobby aj výkonnostných bezcov. Taketo objemy su typickejsie pre tych, co maju ambície behat pod 2:40 a pri troche viac talentu aj pod 2:30. Ak taki existuju, tak su bud nevhodne typy pre beh a vybrali si zly sport, alebo uplne nespravne trenuju (zvacsa je to dôsledok pobehovania systémom JRA – just running around).

A len tak mimochodom – ja som sice behaval aj viac ako 12h/tyzden, ale nikdy nie viac ako 2 mesiace v kuse. Zvacsa to boli skor zatazkavacie tyzdne pri beznych 9–12hod – a to som bol skor vytrvalostne dobre trenovany, nez extra rychlostne. Cez 3h na maraton som sa nedostal ani pri debute a po zraneni a dlhodobom vypadku. Celkovo som mal vtedy nizsi priemer nez 6h/tyzden behu za posl. 4 mesiace pred startom. 1,5g bielkovin/kg hmotnosti som vsak nepotreboval nikdy a uz vôbec nie ako stabilny jedalnicek, nech som behal 100 ci cez 200km/tyzden. Ta domnela velka potreba bielkovin je skor masirovanie clankami na nete a v casopisoch. Sa kukni na Kenanov, ci Etiopcanov – ako casto si myslis, ze jedia kvalitne bielkoviny a najmä kolko? Len ti bohatsi a zvacsa az po skonceni kariery, kedy naberu 30kg.

avatar

Mirek78 muž 03.10.2018 14:00:25

>> Mato, 03. 10. 2018 13:55:39

Jak tedy vidíš skladbu maker v jídelníčku? Kolik je dostatečné množství bílkovin pro vytrvalostního běžce? A tuku a sacharidů?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.10.2018 14:53:16

>> Mirek78, 03. 10. 2018 14:00:25

To je velmi individualne. Zalezi od zataze – nielen od poctu hodin stravenych sportom, ale aj zlozenie aktivity, velmi zalezi od intenzity zataze a frekvencie treningov a od veku jedinca. Potom je tu skladba tela, vaha, vyska, typ svalových vlákien (somatotyp), atd. No a v neposlednom rade, je tu aj preferencia chuti, alergie, intolerancie, rychlost travenia a samozrejme, kazdemu sedi nieco ine.

Niekto da slaninu, mast, chlieb a moze aj intenzivne bezat este prezuvajuc, iny by sa po takomto iba zvalil do postele… Odporucania typu – jedzte vela zeleniny – je sice pekne a urcite nie skodlive, ale skuste jest vela zeleniny, ked 2× denne intenzivne trénujete a budete castejsie pos.any nez batola. To si potom clovek premysli, co do seba a kedy natlaci.

avatar

Celkem 6330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:43 (2015)
půlmaraton: 1:28:22 (2015)
maraton: 3:14:20 (2017)

VSid muž 03.10.2018 15:44:09

>> Mato, 03. 10. 2018 13:55:39

Ano, ano, však píšu na objemovém vrcholu, tedy jen jeden týden, před ním je to méně a po něm také. Tři hodiny byly trochu od boku, ale pro průměrného běžce s krátkou běžeckou historií v kategorii 40+ by to mohlo sedět. K těm bílkovinám – 1,5 g/kg je obyčejně považována za horní hranici, dolní pak 1 g/kg. Jednoduše mi to na obecné úrovni nepřijde přehnané, zvláště tedy pokud by denní pohybová zátěž byla ca 4 h. Ovšem při poměru maker, jaký je uveden, bych šel s bílkovinami níž a přidal sacharidy i tuky. Bílkoviny jsou převážně ze živočišných zdrojů, to pro organismus také není výhra. Taktéž docela dost mléčných výrobků, někteří je považují za silně nežádoucí… (Může s tím souviset i dysbalance v příjmu Ca x Mg) Sodíku asi bude dost, mně se osvědčilo solí rozhodně nešetřit. Zvýšený příjem hořčíku nemá u mě na snížení výskytu spasmů vlastně žádný vliv. Počítal jsem kJ a vyšlo mi něco přes 9 tisíc. To je při takové aktivitě žalostně málo, pokud tedy kolega neváží 50 kg. Takže – celkově málo energie a nevhodný poměr maker. (Když už low carb, pak je tam málo tuků) Se nedivím, že s tím nemůže odtrénovat kvalitní trénink, v němž se dostává do anaerobní zóny. Není uvedený pitný režim, zda jen voda, bylinkové čaje… Předpokládám, že alkohol minimálně.

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.10.2018 17:10:13

>> Mato, 03. 10. 2018 14:53:16

Mato to posranie zo zeleniny moze byt reakcia pre cloveka co zrazu zmeni stravu

ale nie je to bezne pre cloveka co si zvykol na zeleninu vela vlakniny a ma uz vytvorenu zdravu crevnu floru

pre nezvyknuteho je naraz zeleniny akousi ocistnou crevnou metlou a je to zdrave

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Kosice

10 km: 0:35:10 (2018)
půlmaraton: 1:16:26 (2019)

snucho muž 03.10.2018 19:35:20

A co je vela zeleniny ? Z osobnej skusenosti – zerem podla mna celkom dost vela zeleniny (odhadom 500g denne dajme tomu? ) – niekedy aj viac. A este par kuskov ovocia. Ale teda ze by som mal zaludocne/crevne problemy ani zdaleka. Praveze odkedy tolo zeleninujem tak sa citim ovela lepsie.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.10.2018 08:09:48

>> rudo, 03. 10. 2018 17:10:13

Tiez jem celkom dost zeleniny, ale… nemozem si ju dat bez obmedzenia pred behom, ani s odstupom x hodin a uz vôbec nie vo vacsom mnozstve 1–2 dni pred pretekom. Pritom ju jem cely zivot a nemenim nijako zasadne svoje stravovacie navyky v posl. 30tich rokoch. Vela vlakniny skratka naduva kazdeho, niekoho menej, iného viac, ale v takom stave sa da leda tak klusat, nie intenzivne trenovat…

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.10.2018 13:33:49

Podla mna sa tu mota vela veci dohromady, tak vznika gulas. Je dolezite aj, o akej zelenine sa bavime. Je jasne, ze ked si dam strukoviny, tak mam sancu odbehat dobry trening maximalne dobrych 5 – 6 hodin po tomto jedle. Skor nie. Vysoky objem vlakniny sa odporuca hlavne pri lowcarb, az keto strave, predpokladam ze preto, aby telo ako-tak zvladalo tu naloz tukov a bielkovin. Ja som s tym problem nemal a to som jedol aj cez 1 kg zeleniny denne. So zastavovanim v krikoch som problem nemal. Akonahle som z lowcarb vysiel von (kedze som chcel pridat na rychlosti a to sa fakt v keto da len velmi tazko), tak sa automaticky zmenilo aj travenie, zeleniny sice nezjem uz kilo a viac, ale stale je jej dost, no uz musim „kalkulovat“ kedy si ju dam, pretoze v opacnom pripade je naozaj trening prinajmensom „nekomfortny“. A to pri dvoch dennych fazach je naozaj umenie :) Co sa tyka bielkovin, myslim, ze je aj dolezite, o akej telesnej hmotnosti sa tu bavime. Pokial podla pouciek a „kulturistickeho“ pristupu, tak sa bavime o cistej svalovej hmote, takze prakticky celkova telesna hmotnost minus hmotnost tuku (vypocitaneho z percentualneho podielu). 1,5 g je strop (aj ked niektore studie hovoria aj o 2, dokonca az skoro o 3 g na kg, avsak musim podotknut, ze sa jedna zvacsa o bodybuilderovske studie), ale v podani cistej vahy. Takze napriklad ja sice vazim 74 kg, ale tuku mam dajme tomu 12 % (tipujem, berie sa aj podkozny aj viscelarny), takze musim pocitat s hmotnostou cca 65 kg. A na tuto hmotnost by som mal papat 97,5 g bielkovin denne (pri adekvatnom treningu). Ale presne ako pise Mato – toto je straaaasne individualne. Je to obdoba, akoby sme si tu chceli porovnavat tepy pri roznych rychostiach behu.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 17.01.2019 09:25:38

Už dlho do tohto vlákna nikto nič nenapísal, tak tu hodím link na článok, síce na úrovni lifestyloveho magazínu, ale aspon pre predstavu ako niekto zhadzuje nielen vianočné kilá: https://www.idnes.cz/…klistika_ten

avatar

Bratislava

Brutto muž 18.01.2019 08:21:42

>> Ondriško, 17. 01. 2019 09:25:38

Dakujem pekne, zaujimavy clanok. Je zvlastne, ze v podstate maju vsetci rovnaky protokol, obmedzit sacharidy (niektori az drasticky), aby telo palilo tuky, no na druhej strane moc nepridavat ani na tukoch ani na bielkovinach a zaroven s vysokou fyzickou zatazou maju dost znacny kaloricky deficit. Neviem akym sposobom maju zabezpecene, ze im telo nezacne zozierat drahocenne svaly, ale urcite maju k dispozicii tie nejlepsie doplnky vyzivy, ktore tomuto procesu zabranuju. Lebo fungovat tristvrte roka v zavodnej forme doslova vyhradne na cukroch a potom na Vianoce prehupnut na NSS a toto opakovat kazdy rok, fu, to je sialeny napor na organizmus…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 21.01.2019 12:17:07

>> Brutto, 18. 01. 2019 08:21:42

Predovsetkym treba povedat, ze ide o profesionalov ktory sa zivia tym ze trenuju,jedia,spia a regeneruju a maju na to vytvorene materialne,lo­gisticke,ludske, casove a neviem ake podmienky. Ich rezim preto nemozno porovnavat s rezimom hobikov a amaterov. Uz len z casoveho hladiska si mozu dovolit robit v priprave to, co bezny clovek moze robit jedine ak pocas dovolenky.

A pravdaze, nerobme si iluzie, vyzivove doplnky, chemia a s vysokou pravdepodobnostou aj PED su nedielnou sucastou pripravy.

Este by som uviedol,ze je rozdiel medzi predsezonnym znizovanim vahy-redukciou tuku, co sa jednorazovo v kratkom obdobi da robit aj radikalne no stale prirodzene, a medzi znizovanim uz funkcnej vahy,resp. aktivnej telesnej hmoty, tam to uz bez chemie nejde.

Pokial ide o redukciu sacharidov, tak kym behat a plavat nalacno nemam problem aj par hodin, tak na biku to mi nejde, resp. len po obmedzenu dobu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.01.2019 13:17:21

>> Ondriško, 21. 01. 2019 12:17:07

Lebo nie si tak vysvihany na bicykli, ako oni. Oni by zas neodbehli ani 1/3 toho, co Ty na lacno. Je to o efektivnosti pohybu a s tym spojenej energetickej narocnosti – Ty ju mas vysoku pri behu, oni pri jazde na bicykli.

Ale inak suhlasim, ze fungovat a navyse sa vyrazne zlepsovat v katabolizme, bez chemie nejde. Pomaly zhodit par kil pocas pripravy – OK. Odrobit gro najtazsej pripravy, vo vysokej intenzite a zaroven zredukovat hmotnost na pretekarsku – len tazko a iba s rizikom odchorenia, ci pretrenovania sa. Najma ak ma zhodit viac ako len kozmeticke 2–3kg.

A este taka kacirska – ako si, pri nevyhnutnom odburavani aj svalovej hmoty – udrzia na 99% silove paramatre a u niektorých este aj kusok stupnu? Nehovorim teraz o W/kg, ale o absolútnych hodnotách. To mi hlava neberie, ak chceme trvat na cistote pretekarov…

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 23.01.2019 08:59:59

>> Mato, 21. 01. 2019 13:17:21

Ako? Nuž doping a PED.

Ten tu v špickovej cyklistike stále je, a doperi v nej stále sú-trebárs Valverde či Vinokurov.

Nechcem tu robiť výpočet cyklistických doperov, nakoniec ten sa na nete dá rýchlo nájsť.
Len pár mien spoza Moravy, ked sa už spomínajú českí cyklisti: Hruška, Sosenka, Dlask-všetko zo svetovej špičky. Posledný je repre trénerom cyklokrosu.

Niečo pre naše končiny: pri Saganovi, jeho tréneri: Julich-doper, Vila-doper. Isto ho neučili len jesť hamburger a paellu.

Čo sa užívalo a prečo sa dané látky užívali, popísali mnohí, trebárs i David Millar.

Pokiaľ som spomenul seba, tak viem ísť na biku po ránu nalačno tak do 2h aj veľmi intenzívne, ale nič také ako 4h v svižnom tempe ako pri behu, teda dal by som to, ale ide sa mi pocitovo nedobre. U mna beh totiž pôsobí i tak, že sa mi pri nom takpovediac ,,vypína´´žaludok. Naopak pri biku sa mi páči to, že môžem nan ísť aj najedený a ide sa mi dobre.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
04.08.2019 18:20:43

>> oblivion, 07. 08. 2018 01:51:55

  • oblivion muž 07.08.2018 01:51:55

Z krve je zajímavé toto:

kvůli mid-carb: HbA1c, ApoB
štítná žláza: TSH + (F)T3 + (F)T4
krvetvorba: Ferritin + Transferrin + B9/B12 + Bilirubin
dále důležité: CRP, Testosteron, Vitamin D *

>> rudo, 06. 08. 2018 18:51:03

Tak po roku skoro presne … výsledky z krvi k niektorým markerom: Billrubin 12/Chol 5,8/LDL 3,2/HDL 2,37/CRP 1,1/Triagylglycer 0,41/Horčík 0,82/HbA1× HPLC 4,4/TSH 1,43/ Vit.D 90,46/B12 359/fT4 13 – že vraj všetko v norme.
Problém som sa pokúsil riešiť zmenou stravy z mačko psa (stredné S) na vyššie S, a obmedzením B. Aj mám pocit to začalo byť lepšie. B/T/S teraz približne : 70 /70/ 250 až 300gr Tým pádom som rapídne obmedzil mliečne výrobky, kde som potom prekvapivo zistil že keď som si po dlhšej dobe dal niečo mliečne, zle som reagoval, a horšie mi trávilo.

K tým mojim prejavom, hrčkám, stuhnutým šľachám, našiel som aj tento článok : článok.

Skrátená verzia : Furt som cítil okrem tých spúšťových bodov achilovky, skúšal som elektroliečbu, laser, masť, kľud napr 2t, ale nie je to ok, furt sa to vracalo, a neboli tam vôbec veľké bežecké objemy, skôr opatrné. Čo sa navýšenia sacharidov týka (viac ryža, pšeno, pohanka) trénovalo sa mi hneď oveľa lepšie, mohol som ísť viac do intenzity. Ale opakovane som začal mávať „soplík“, prípadne zelené hlieny v krku, bez teplôt, väčšinou po intenzívnejšom bloku. Doteraz stačilo na týždeň dať úplný off bez tabletiek, nejaký oregánový olej a inhalátor a prešlo to. Pred mesiacom som to asi prepálil s tréningom, keď už na mňa niečo liezlo, 2t off stále hlieny, slabý, krv, CRP negatív, ale pľúcne mykózy, 3t ísť na antb. Teraz po 2 antb iba trochu lepšie, už mesiac šport úplne off, zelené sople, mám ešte týždeň brať antb ale neverím tomu ani zamak. Bol som skúsiť aj biorezonanciu, zmiešané pocity … čo poradíte ako skúsiť ? Napadlo ma či stravu nezmeniť, ísť na low carb …

Tu podrobnejšie 8-O: Myslím som to aj ja prepálil s tréningom pre mesiacom. Ešte späť do minulosti. Pred jarným sústredením Mallorka som mal soplík, ale dúfam som že na sústredení sa prepnem a pôjde to. Aj to šlo parádne, necelé 2t. Týždenne tuším cez 18hod to vychádzalo. Dosť nárast proti tréningu doma samozrejme. Na konci sústredenia som bol už dosť na kašu, posledné dva dni, doma som si myslím dal krátky off, 2dni. Potom 3–4 dni v ľahkej intenzite a víkend ťažký tréning, som chcel nadviazať na sústredko. Zase soplík, hlieny, prešlo to asi po 10 dňoch, potom máj – jún okolo 12–13hod týždenne, celkom to šlo ale furt spazmy v svaloch, občas achilovky som cítil tradične, bolesť chrbta, svalov, hlavne ráno po zobudení. Na začiatku júla zase zelené hlieny ale cítil som sa fyzicky ok, tak som skúsil bike a potom beh 4 hod dokopy a odpálilo ma, ale asi riadne. Prejavy zase zelené hlieny, ale aj prieduškový kašel, dusivý, slabosť, bez teplôt tradične. Ležal som oddychoval a dúfal to prejde, na konci týždňa žiadna zmena k pozitívnemu, tak som šiel na krv, a hneď dovolenka CRO, tam mi prišli výsledky, že mám pľúcne mykozy, niečo ako mytochondrie, a keď prídem z CRO pojdem na 3t na antb. Tajne som dúfal že v CRO pri mori to prejde, ale ee, už teda 2t antb, vyhádzal som sa na ksichte z toho. Stále cítim rovnako, slabý, často cez deň spím hodinu+. ČO ma najviac prekvapuje, mesiac už bez športu a ja dlhšie sedím, ležím, vstanem a cítim achilovky kým ich rozhýbem, čo mi ale že vôbec nedáva logiku. Už som z toho dosť nešťastný, mám pocit že to dookola všetko súvisí, ten zápal či čo mám, sople, hlieny, svaly, šľachy, achilovky …

avatar

Desert muž 05.08.2019 08:13:38

>> Radoslav G. alias Vincent, 04. 08. 2019 18:20:43

někde se ti porouchal systém, pnutí ve vazech mohou zrovna dělat antibiotika, mléko má detoxikační účinek, hleny netvoří, ale odplavuje, stejně po antib. si budeš muset střeva spravit nějakou kulturou, pokud zrovna netoužíš po sulfasalazinu, :-P

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
05.08.2019 16:21:45

>> Desert, 05. 08. 2019 08:13:38

tá porucha systému jj to isto, len mu to hodne dlho trvá naskočiť, 4týždne off bez športu, už mi z toho aj hrabe a furt slabý. To pnutie šľachy a smazmy, to má problém už asi vyše roka, to nesúvisí s antb, a mlieko ako také nepijem, pod mliečnymi som myslel maslo, parmezán ..... Samozrejme teraz mám probiotiká, a pijem aj kefir …

avatar

Desert muž 06.08.2019 16:43:33

>> Radoslav G. alias Vincent, 05. 08. 2019 16:21:45

pokud jsi nemocný a proto se vyhýbáš mléčným výrobkům, potom je dobré je něčím nahradit, stejné platí u obilovin, další nerozepisuji, asi by to bylo zbytečné :-)

AA kasein =agregace kolagenu, AA Lysin =imunita :-P

avatar

sparcoo muž 11.08.2019 22:07:53

Dobrý den, jsem chronický nemocný a vzhledem k problémům je pro mě lepší mít stravu zaměřenou na tuky (více se k tomu nechci vyjadřovat). Funguji dobře např. na jídle – tučné maso a 100–150g brambor.

Zkouším zase běhat střídavě s nordic walking. Jé to opravdu takové klusání. Nemám žádné závodní ambice, jsem rád za každý metr, vždy mě lákala více vzdálenost než čas.

Chtěl jsem vás požádat jestli je nějaké běžecké jméno na internetu, které se stravuje převážně tuky a mohl bych jej sledovat, případně alespoň nějaké články zaměřené na toto téma.

Aktuálně jím takto: SN: 50g obilovin + jogurt nebo vejce OB: cca 50–70g obilovin/těsto­vin/luštěnin nebo 150g brambor + tučné maso a zelenina VEČ: stejné množství příloh + zelenina + sýr, šunka, vejce,…

Mohu ještě přidat 1ks ovoce, zbytek potřebuji přijmout v tucích. Mám stále mírnou podváhu a nemohu ořechy, semena ani laktózu.

Budu vděčný za rady nebo odkazy. V době kdy jsem ještě běhal, jsem toto nemusel řešit, takže jsem se nabouchal pečivem a ovocem jak bylo libo.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
15.08.2019 16:57:15

No v skratke som mal tú moju otázku takto napísať … Asi pretrénovaním oslabený imun.systém, ktorý chytil alebo sa v tele rozmnožili pľúcne mykózy a zároveň nezávisle zápal nosných dutín a streptokok pneumonia – A niekde som zachytil že tieto zrániky žijú primárne z CUKRU = tým pádom,

Má význam keď sa hodím na NSS ?

Máte niekto skúsenosti že to môže pomôcť ? Mal som 3 týždne Sumamed ATB, furt slabý, kašel prestal, ale šport a pohyb nemožný, teraz 5ty týždeň som nafasoval ďalšie ATB Levalox a stále nariť cítim, ešte aj začali bolieť achilovky, čo je v nežiadúich činkoch ATB, že možný zápal achil.šliach, šľak ma trafíí

avatar

Bratislava

Brutto muž 16.08.2019 08:46:24

>> Radoslav G. alias Vincent, 15. 08. 2019 16:57:15

POkial Ti nejde o nejake udrzanie intenzity tréningu, co v tomto pripade nehrozi, myslim, ze vôbec nie je na skodu sa hodit do NSS, dokonca az ketozy. Ja som sa tym vzdy ovela rychlejsie dostal z nejakej virozy alebo zapalu. No ber to tak, ze je to len moj nazor a vlastna skusenost, nie nejaka vseobecna pravda. Vela sil prajem.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
16.08.2019 10:29:20

>> Brutto, 16. 08. 2019 08:46:24

no momentálne mi už ide o vyliečenie sa. Ráno som nemohol chodiť skrz achiloviek, kým som ich rozhýbal, a to bol tertí deň na tých atb, furt horšie … sakra, nechápem ako ti môžu ATB urobiť zápal achiloviek, dokonca je v nežiadúcich účinkoch aj roztrhnutie achil.šľachy – píšu že 1/1000. Nemôžem ich brať, a asi sa dám do ketózy, dík a názor

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.08.2019 11:18:51

>> Radoslav G. alias Vincent, 16. 08. 2019 10:29:20 …nechápem ako ti môžu ATB urobiť zápal achiloviek…

ATB (specialne sirokospektralni ATB) mohou vyznamne modifikovat bakterialni polulace ve strevech (=gut microbiome), mj i ty podilejici se na protizapalovych procesech (= napr. produkci SCFA, short-chain fatty acids, napr. butyratu).

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 16.08.2019 11:39:03

>> Brutto, 16. 08. 2019 08:46:24

Můžeš být konkrétnější? Kdy a kolikrát jsi to zkoušel s a bez NSS a jaký přesně byl rozdíl?

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 16.08.2019 11:42:03

>> Radoslav G. alias Vincent, 16. 08. 2019 10:29:20

Opatrně, doktor ti sotva předepsal ATB na něco, co lze vyležet. Proč se neporadíš s ním?

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Desert muž 16.08.2019 21:45:37

" KOVEM A OHNĚM"

Kdysi Pien Čchiao navštívil zemi Pchi a byl přátelsky přijat na dvoře vládce Chuana. Při audienci prohlásil s pravou čínskou zdvořilostí: " Vaše jasnost je nemocná, ale nemoc zatím vnikla jen do kůže. Nebudete-li se léčit, může to být nebezpečné." Stejně zdvořile odpověděl i kníže Chuan: " Má nehodná osoba je zdráva." A když lékař, pokrčiv rameny odešel,obrátil se poaený vládce k přítomným s poznámkou: " Vida jak ti lékaři hledí dostat peníze i ze zdravého…"

Za pět dní se Pien Čchiao znovu objevil a pravil: " Vaše milost je nemocná a nemoc vnikla již do cév. Nebudete-li se léčit, váš stav se zhorší." Odešel a to knížete rozhněvalo.

Po dalších pěti dnech znovu přišel lékař a prohlásil: " Vašemilost má nemoc, která je nyní mezi žaludkem a střevem. Nebudete-li se léčit bude zle." Kníže se nezmohl ani na slovo a lékař tedy odešel s nepořízenou i tentokrát.

Když však Pien Čchiao přišel za pět dní znovu, neřekl vůbec nic. Sotva knížete spatřil, otočil se a beze slova se vzdálil. To vládce překvapilo a poslal tedy za lékařem posla, aby se zeptal, proč tak náhle opustil dvůr.

Pien řekl otevřeně: Když nemoc vězí na povrchu těla, je možno ji léčit odvary a teplými náčinky. Jakmile vnikne do cév, lze ji léčit nabodáváním a přikládáním horkých kamenů. když se nemoc usadí v žaludku a ve střevech, je možné ji léčit vínem a extrakty z léčivých bylin. Když však pronikne až do míchy, pak nemohu dělat nic, i kdyby mne to mělo stát hlavu. V této chvíli nemoc vnikla do míchy knížete, a proto jsem také odešel a nepožádal o slyšení. O pět dní později kniže onemocněl a zemřel.

" KOVEM A OHNĚM/ AKUPUNKTURA" str.31, VÁCLAV KAJDOŠ " PRESSFOTO PRAHA 1974"

avatar

Desert muž 17.08.2019 06:08:01

>> Desert, 16. 08. 2019 21:45:37

když se na tento úryvek podíváme z našeho časového pohledu, tak alesppoň díky ATB jsme asi schopni některé nemoci léčit, není to však důvod v případě nemoci, abychom razantně měnili stravu nebo vynechali ATB, většinou výsledek bude stav, který bude mít zase podobnou diagnozu, jenže už chronický, :-)

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
17.08.2019 10:11:16

>> mulisak, 16. 08. 2019 11:42:03

doktorke som volal, že ma začali riadne bolieť achilovky, asi zápal ako nežiadúci účinok … skonštatovala že čo už , že mi nemá čo iné dať …

zase experimentu sa bojím ide o zdravie … ale neviem čo robiť, som myslel či niekto nemal skúsenosti s tým, ak sa tie baktérie živia hlavne sacharidmi a ja ich obmedzím .....

avatar

Desert muž 17.08.2019 20:42:36

" což takhle dát si špenát"

>> sparcoo, 11. 08. 2019 22:07:53

máš poruchu příjmu potravy, lépe by bylo to řešít s lékařem, pokud tedy nelpíš na principu samovolného zničení :-P

>> Radoslav G. alias Vincent, 17. 08. 2019 10:11:16

přečti si příbalku, a dle toho jak jsou povoleny minerály je můžeš brát, křeče nejsou zánět, je to nedostatek minerálů :-(

PS: myslím si, že problémem v obou případech je překyselení organismu, teď je jen otázka k jakému typu se řadíte: -masožravec -všežravec -vegetarián -vegan -frutarián -býložravec :-)

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.