Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Kocumové o vlásek unikl třetí titul světové šampionky ve Spartan Race

Kocumové o vlásek unikl třetí titul světové šampionky ve Spartan Race
foto: Spartan Race

behej.com | 30.09.2017 | přečteno: 4712×

Zuzaně Kocumové jen o vlásek unikl třetí titul světové šampionky ve Spartan Race. Její přemožitelka Lindsay Webster vyhrála závod kategorie Beast v čase 3:06:10, liberecká závodnice zaostala o 100 vteřin. Na trase na závodníky čekalo 38 překážek a až do té poslední nebylo o titulu jasno. Zuzaně právem patří šek na 10.000 dolarů!

Diváci viděli velké drama. Po dvacetišesti kilometrech v náročném horském terénu a třiceti sedmi překážkách zbývala už jen ta poslední. Kocumová na ni přiběhla s mírnou ztrátou na Kanaďanku Lindsay Webster. Jenže ta z ručkovacího Multirigu spadla a dělala trestné angličáky. Stačilo, aby Kocumová překážku přešla, a měla zlatý hattrick. O ten ji bohužel připravila chyba. „Upřímně, udělala jsem hloupou chybu, Lindsay došla dál, a když si odmyslím vlastní ambice a sen o zlatém hattricku, byla zkrátka dnes o kousek lepší a zlato jí patří oprávněně,“ uznala vícemistryně světa z Liberce.

Obě závodnice běžely bok po boku téměř celý závod a shodně dělaly 60 angličáků. „V reálu to byly více než tři hodiny neskutečné dřiny, kdy jsme s vítězkou bojovaly neustále spolu,“ řekla Kocumová, která trať zdolala za 3:07:53. Mistryně světa doběhla v čase 3:06:10. Za druhé místo je i tak česká spartanka šťastná: „Nesmírné díky všem, kteří drželi palce, posílali energii a fandili! Mě může hřát, že vím, že jsem na trati nechala skutečně vše a ještě čtyřicet pět minut po doběhu jsem téměř nebyla schopna vyplnit formulář na dopingové kontrole, jak se mi klepaly ruce.“

„Lyndsay byla letos hodně dobře připravená. Musím říci, že do kopce byla i kousek lepší. Ale jak jsme mohli všichni vidět, o titulu se rozhodovalo na poslední překážce. Je to druhé místo, ale nebýt Lyndsay, která běžela výborně, tak strávím na trati klidně o 10 minut déle. Ale ona mě donutila ze sebe vydat úplně maximum. Dala jsem do toho všechno,“ říká Kocumová.

Letošní ročník byl dopředu anoncován jako velmi těžký. Organizátoři se rozhodli přitvrdit oproti předchozím letům. Trať byla natažená na 27 km, což odpovídá obtížnosti BEAST. Převýšení okolo 1600 m a cca 38 velmi těžkých překážek. Právě zde číhají největší nástrahy. Plavání v jezeře, které má okolo 7°. Kombinace dlouhých ručkovacích překážek, které se normálně v závodě nepoužívají. Např. Twister dvojitý proložený dalším ručkováním. Olympus, který byl také trojnásobný oproti běžné délce. Samostatnou kapitolou je nošení břemen, které bylo letos o hodně delší a na trati bylo hned několikrát. Nenosil se jeden pytel, ale rovnou dva. I oštěp byl na trati také dvakrát. Podle slov zkušených závodníků se jedná o jedno z nejtěžších Beastů v historii Spartan Race. Kombinace nadmořské výšky a těžkých břemen je pro mnoho závodníků zničující.

Mužský závod byl velmi napínavý, přičemž vedení si měnilo hned několik závodníků. Titul mistra světa si nakonec odváží Cody Moat v čase 2:32:24, druhý je fenomenální Jon Albon, který po dvou čtvrtých místech konečně bere podium. Na třetím místě se umístil Robert Kilian – šampion z roku 2015. V mužském závodě si vedli výborně i čeští závodníci. Tomáš Satinský, druhý vícemistr Evropy Spartan Race z letošního roku, obsadil 29. místo. A 43. místo bral Tomáš Tvrdík, současný OCR mistr České republiky.

1. října je na programu historicky první závod smíšených štafet. Běží se zhruba polovina tratě letošního závodu ve složení jedna žena a dva muži (Zuzana Kocumová, Tomáš Tvrdík a Tomáš Satinský). Všichni startují společně, přičemž celý závod má formát Teamwork. Někde si mohou pomáhat na překážkách a jinde musí každý sám. Nesmí se od sebe vzdálit na více než 30 m.

s využitím tiskové zprávy www.spartan-race.cz a ocra.cz

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

behej.com 30.09.2017 20:07:13

Zuzaně Kocumové jen o vlásek unikl třetí titul světové šampionky ve Spartan Race. Její přemožitelka Lindsey Webster vyhrála závod kategorie Beast v čase 3:06:10, liberecká závodnice zaostala o 100 vteřin. Na trase na závodníky čekalo 38 překážek a až do té poslední nebylo o titulu jasno. Zuzaně právem patří šek na 10.000 dolarů!
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.