Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu
foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Horská výzva | 19.09.2019 | přečteno: 3797×

Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. – 21. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka. Letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu skončí už tradičně v Krkonoších, kde běžci mohu získat poslední body a tím zlepšit své celkové hodnocení. To bude vyhlášeno za měsíc na Pálavě při bonusovém běhu.

„Jak už jsme dříve informovali, na poslední chvíli se nám podařilo udělat ještě několik změn na trati, díky kterým věřím, že letošní Krkonoše budou mít rozhodně víc šťávy. Zatím vnímám jen pozitivní reakce, ale nejvíce se těším na ty, které přijdou po závodě. Jsem si vědom toho, že to bude hodně těžký závod, ale trasa jako taková je nejlepší dle aktuálních možností. Co jsme mohli ovlivnit, se nám povedlo. Do Krkonoš se proto sám hodně těším,“ je jako na trní Pavel Brýdl, vynikající běžec a zejména ambasador a autor závodních tratí nadcházející krkonošské zastávky.

Na běžce čekají obligátní tři délky tras – Long 66 km, Half 31 km a Short 17 km. Královská trať startuje pět minut před páteční půlnocí a stále je možné se na místě na kteroukoli trasu přihlásit. Standardně by ti nejrychlejší běžci Longu byli v cílovém prostoru v sobotu kolem sedmé hodiny ranní, ale změna podoby letošní tratě je cílovou Pecí pod Sněžkou provede už během noci. Long má totiž vizuální podobu osmičky. Pecí tudíž účastníci budou probíhat dvakrát.

„To beru jako své vnitřní vítězství. Od začátku jsem byl zastáncem udělat Long na dvou různých okruzích s průběhem přes místo startu. Je to fajn z hlediska bezpečnosti a závodníci díky tomu mají možnost si připravit své občerstvení, případně nějaké věci na výměnu. V neposlední řadě je mohou povzbudit jejich blízcí a přátelé bez nutnosti někam dojíždět. No a to se povedlo,“ je spokojený ambasador Brýdl.

Mimo trojice standardních závodních tras je nachystán i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, který se v Krkonoších jde tradičně pro malého Kubíka Pecku. Ten od narození trpí svalovou dystrofií a příspěvek z poloviny startovného z pochodu je určený zejména na jeho rehabilitaci.

„Rock Point – Horská výzva je pro mě už tradiční běžecký seriál, kde se potkává super parta organizátorů, běžců a jejich doprovod. Já osobně se nejvíce těším na tu atmosféru, která je u tohoto seriálu specifická, taková rodinná a to mám rád. Letošní Krkonoše vznikaly trošku hekticky, ale teď už jsou celé připravené před námi a účastníci mají opět šanci podívat se na krásná místa Krkonoš a přitom udělat něco pro sebe i pro druhé. Byla by škoda zůstat doma,“ zve na poslední zastávku zkušený běžec Pavel Brýdl.

Přestože je krkonošská štace poslední bodovanou, úplné finále Rock Point – Horské výzvy je na programu za měsíc na Pálavě (12. 10.), kde pořadatelé připravili v pořadí sedmý, nadstavbový závod. Ten už se nezapočítává do celkového ranku, ale bude předcházet slavnostnímu vyhlášen letošního 9. ročníku.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

horskavyzva žena 19.09.2019 20:09:55

Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. – 21. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka. Letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu skončí už tradičně v Krkonoších, kde běžci mohu získat poslední body a tím zlepšit své celkové hodnocení. To bude vyhlášeno za měsíc na Pálavě při bonusovém běhu.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.